شما اینجا هستید

  خدمات » طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه دیزاین داروخانه

امروزه طراحی و دکوراسیون ایده‌آل از جمله مهم‌ترین مواردی است که برای موقعیت‌های مختلف در نظر گرفته می‌شود که از جمله می‌‌توان به دیزاین داروخانه اشاره کرد. البته شاید این موضوع برایتان عجیب باشد. چرا که تا حرف از دکوراسیون می‌شود؛ معمولاً ذهن‌ها به سمت‌وسوی طراحی ساختمان‌ها و اتاق‌ها سوق پیدا می‌کند. اما باید عنوان […]

امروزه طراحی و دکوراسیون ایده‌آل از جمله مهم‌ترین مواردی است که برای موقعیت‌های مختلف در نظر گرفته می‌شود که از جمله می‌‌توان به دیزاین داروخانه اشاره کرد. البته شاید این موضوع برایتان عجیب باشد. چرا که تا حرف از دکوراسیون می‌شود؛ معمولاً ذهن‌ها به سمت‌وسوی طراحی ساختمان‌ها و اتاق‌ها سوق پیدا می‌کند. اما باید عنوان کنیم که در حال حاضر، نحوه‌ی چیدمان دکور داروخانه نیز فوق العاده اهمیت دارد. خصوصاً اینکه با همه‌گیری ویروس کرونا، کمتر کسی جرأت مراجعه به چنین موقعیت‌هایی را دارد. چرا که در زمان‌های پیک مراجعه، افراد با مشکلات زیادی به دلیل عدم توجه به طراحی داروخانه مواجه می‌شوند. حال به همین منظور ما در این مقاله قصد داریم درباره‌ی دیزاین داروخانه مطالبی را برای بهبود طراحی داروخانه مدرن عنوان کنیم و به بررسی المان‌های مهم در طراحی دکوراسیون داروخانه بپردازیم. با ما تا انتهای مطالب همراه باشید.

المان‌های فوق العاده مهم در طراحی دکوراسیون داروخانه

بیشتر از هر موقعیتی، این فضای داروخانه‌ها هستند که نیاز به بررسی ضوابط طراحی دکوراسیون دارند. برای این منظور نیاز است که برخی از مهم‌ترین المان‌های دارای اهمیت در طراحی داخلی داروخانه در نظر گرفته شود که ما در ادامه به این موارد اشاره می‌کنیم:

۱) توجه به نورپردازی

معمولاً افرادی که به داروخانه مراجعه می‌کنند در وهله‌ی نخست، جذب نورپردازی موقعیت می‌شوند که اگر متخصصان دیزاین داروخانه در این خصوص، سهلنگاری کرده باشند؛ به طور حتم نمی‌توانند رضایت مشتریان را جلب کنند. در واقع در طراحی داروخانه مدرن، ارگانیک نمایش دادن محل فوق العاده دارای اهمیت خواهد بود. البته شاید بر این عقیده باشید که رضایت افراد در این گونه مکان‌ها بی‌اهمیت است. اما باید عنوان کنیم که داروخانه نیز مانند بسیاری از فروشگاه‌ها باید موقعیتی گرم و صمیمی داشته باشد تا از این طریق تجربه یک خرید موفق و یک حس ایده‌آل به مشتریان القا شود.

۲) توجه به رنگ تم داروخانه

همانطور که حتماً دیده‌اید؛ اکثر دیزاین داروخانه‌ها از تم سفید بهره می‌برند. این کار به دلیل اینکه این فضا به‌عنوان یک موقعیت ریکاوری و بازیافتن سلامتی شناخته می‌شود؛ در نظر گرفته خواهد شد. اما طبق آمارها و تحقیقات انجام شده، استفاده از پالت رنگ‌های آرامش‌بخش نیز ‌به خوبی می‌تواند حس و حال مناسبی را به مشتریان القا کند. برای مثال بکارگیری از رنگ‌هایی مانند آبی، سبز، کرم و… به طور کامل می‌تواند بازتاب دهنده‌ی مفاهیم داروخانه باشد. به طور کلی برای طراحی داخلی داروخانه باید از رنگ‌های مناسب بر روی دیوار، پیشخوان، مبلمان و… استفاده کرد .

 ۳) توجه به قفسه ‌بندی داروخانه

قفسه ‌بندی خصوصاً برای طراحی داروخانه کوچک، فوق العاده دارای اهمیت است. چرا که به انعطاف‌پذیری بیشتر موقعیت منجر می‌شود. به بیان دیگر قفسه بندی به تنهایی می‌تواند دیزاین داروخانه را شیک‌تر از قبل مهیا کند. به طور کلی استفاده از این قابلیت در طراحی دکوراسیون داروخانه، مزایای مختلفی دارد که از جمله می‌توان به افزایش نظم و انضباط اشاره کرد. البته باید توجه داشت که قفسه‌های داروخانه به دو بخش تقسیم‌بندی می‌شوند که یک دسته از آنها پشت پیشخوان قرار دارند و دسته‌‌ی دیگر در دسترس مشتریان هستند که محصولات عمومی‌تر خواهند بود. به طور کلی در نظر گرفتن قفسه بندی مخصوصاً در شکل و شمایل و رنگ‌بندی‌های جذاب به خوبی می‌تواند یک طراحی داخلی داروخانه بسیار شیک را رقم بزند.

حال اجازه دهید به بررسی برخی از مهم‌ترین ضوابط طراحی داروخانه بپردازیم که هر کدام به نوبه‌ی خود در بهبود شکل و شمایل داروخانه اثرگذار خواهد بود و چه بسا در افزایش فروش محصولات نیز موثر باشد. به طور کلی رعایت موارد زیر در طراحی داروخانه مدرن دارای اهمیت است:

 • قسمت تحویل نسخه در داروخانه‌ها باید در موقعیتی قرار داده شود که دسترسی آن برای مراجعه کنندگان بدون کوچکترین دردسر باشد. برای این منظور کافی است که بخش تحویل نسخه در نزدیک‌ترین مکان ورودی تعیین شده تا بلافاصله در بدو ورود، شناسایی شود.
 • بخش مربوط به لوازم آرایش در دیزاین داروخانه باید به شکل چرخشی در نظر گرفته شود. در واقع در این صورت قدرت انتخاب مراجعه کننده، افزایش می‌یابد و این نوع طراحی دکوراسیون داروخانه کاملاً بر طبق استانداردهای بازاریابی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
 • در داروخانه‌ها باید یک بخش به‌عنوان فضای انتظار در نظر گرفته شود. چرا که ممکن است به دلیل شلوغی بیش از حد داروخانه‌ها افراد ملزم به گرفتن نوبت برای انجام کارهایشان باشند. ضمناً توجه داشته باشید که در این قسمت با مهیا کردن شرایط ایده‌آل که بخشی از دکوراسیون داروخانه است؛ لحظات انتظار برای مشتریان راحت‌تر خواهد شد.
 • اختصاص فضایی به‌عنوان فضای مشاوره در طراحی داخلی داروخانه، فوق العاده اهمیت دارد که بسیاری از داروخانه‌ها بی‌توجه به این موضوع هستند. در واقع در نظر گرفتن این بخش در دیزاین داروخانه به طرز چشم‌گیری می‌تواند به افزایش فروش محصولات منجر شود که توصیه می‌کنیم؛ حتماً آن را لحاظ کنید.
 • نظافت و تمیز بودن فضای داروخانه نیز مهم است که بخش فوق العاده با اهمیتی در دکوراسیون این‌گونه موقعیت‌هاست. چرا که اگر افراد احساس کنند که به مکان مناسبی ورود نکرده‌اند؛ محال است که برای بار دوم پا به این نوع از داروخانه‌ها بگذارند.

بررسی هزینه‌های دیزاین داروخانه

پر واضح است که برای در نظر گرفتن یک دکوراسیون شیک برای داروخانه‌ها باید هزینه‌های درخور و شایسته‌ای لحاظ کرد. به طور کلی اگر بخواهیم برای طراحی داخلی داروخانه پیش بینی هزینه‌ای داشته باشیم؛ باید به موارد زیر توجه کنیم:

 • سبک داروخانه اولین موضوعی است که در تعیین هزینه‌های دیزاین موثر است. برای تعیین سبک بهتر است که از کارشناسان خبره در این زمینه کمک بگیرید تا بر اساس تجربه‌ای که دارند؛ شما عزیزان را راهنمایی کنند.
 • متراژ نیز در تعیین هزینه دیزاین داروخانه دارای اهمیت بوده و شاید بتوان گفت که تأثیر بیشتری نسبت به سایر عوامل دارد. پر واضح است که هر چه متراژ داروخانه بیشتر باشد؛ هزینه‌های طراحی و اجرا نیز افزایش می‌یابد.
 • متریال‌های بکارگیری شده برای طراحی دکوراسیون داروخانه نیز حائز اهمیت بوده، بخصوص اینکه بر کیفیت اجرای کار نیز اثرگذار خواهد بود. توصیه می‌کنیم برای در نظر گرفتن متریال طراحی، حتماً از با کیفیت‌ترین آنها استفاده نمایید.
 • دستمزد طراح نیز تعیین کننده هزینه‌های نهایی طراحی داروخانه مدرن است که برای این منظور بهتر است از مراکز معتبر استفاده کنید؛ حتی اگر ملزم به مجبور به پرداخت هزینه‌ی بیشتر شوید. چرا که در نهایت طراحی ویژه‌تری دریافت خواهید کرد. نهایتاً به همه‌ی این موارد باید هزینه‌های جانبی مانند حمل و نقل، دستمزد کارگر و مواردی از این دست را نیز در نظر داشت.

طراحی دیزاین داروخانه با گروه معماری پاکاد

حال با توجه به اهمیت طراحی داخلی داروخانه‌ها پر واضح است که اگر مدیریت چنین مکان‌هایی را بر عهده دارید؛ باید با استفاده از تیم‌های تخصصی به بررسی دیزاین داروخانه‌تان پرداخته و در صورت نیاز راه‌کارهای ویژه‌ای را در نظر بگیرید. برای این منظور توصیه می‌کنیم که از گروه معماری پاکاد بهره ببرید. چرا که این تیم معتبر، مدت‌هاست که در این زمینه فعالیت می‌کند و در حال حاضر نمونه کارهای جذابی در خصوص طراحی داخلی داروخانه دارد. از مزیت‌های بکارگیری از این مجموعه می‌توان به استفاده از متخصصان حرفه‌ای اشاره کرد که تجربه‌ی فراوانی در این زمینه دارند و می‌توانند طرح‌های فوق العاده مناسبی را بر اساس موقعیت داروخانه به شما عزیزان پیشنهاد دهند.

همچنین قیمت‌های در نظر گرفته شده توسط این مجموعه کارآمد؛ فوق العاده عالی بوده که سبب جلب رضایت مشتریان شده است. حال برای اینکه بتوانید با گروه معماری پاکاد در ارتباط باشید، کافی است که از راه‌های ارتباطی قرار داده شده در سایت این شرکت به آدرس اینترنتی https://pakaddesign.ir/، استفاده کنید.

دسته بندی: خدمات, ساختمانی, کسب و کار برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد