شما اینجا هستید

    سلامت » ۸ مزایای گوش دادن به موسیقی
موسیقی

[ad_1] طبق بسیاری از مطالعات اخیر ، گوش دادن به موسیقی می تواند به شما در بهبود سلامت روان کمک کند. جدا از این ، می تواند به شما در بهبود سلامت جسمی نیز کمک کند. به عبارت دیگر ، اگر به طور منظم به آهنگ های مورد علاقه خود گوش دهید ، می تواند […]

[ad_1]

طبق بسیاری از مطالعات اخیر ، گوش دادن به موسیقی می تواند به شما در بهبود سلامت روان کمک کند. جدا از این ، می تواند به شما در بهبود سلامت جسمی نیز کمک کند. به عبارت دیگر ، اگر به طور منظم به آهنگ های مورد علاقه خود گوش دهید ، می تواند با بزرگتر شدن ذهن شما را تیزتر کند. در این مقاله ، ما در مورد ۸ مزیت اثبات شده سلامتی گوش دادن به موسیقی صحبت خواهیم کرد.

۱) خوشبختی

وقتی به آهنگ های مورد علاقه خود گوش می دهید ، مغز شما هورمونی به نام دوپامین تولید می کند. این ماده شیمیایی مسئول خوشحالی شماست. بنابراین ، اگر روز یکشنبه احساس ناراحتی می کنید ، پیشنهاد می کنیم که از اوقات فراغت خود برای گوش دادن به موسیقی مورد علاقه خود استفاده کنید.

۲) عملکرد پیشرفته

اگر یک دونده هستید ، باید به موسیقی انگیزشی آرام یا سریع گوش دهید. این به شما کمک می کند تا در پیست عملکرد بهتری داشته باشید. جدا از این ، توانایی شما را به طور قابل توجهی بهبود می بخشد.

۳) استرس را کاهش دهید

اگر از استرس رنج می برید ، گوش دادن به موسیقی می تواند به شما در کاهش هورمون استرس موسوم به کورتیزول کمک کند. طبق یک تحقیق تحقیقاتی ، هنگامی که شرکت کنندگان در مطالعه موسیقی مورد علاقه خود را گوش می دادند ، سیستم ایمنی بدن آنها تقویت می شود.

بنابراین ، می توانید در یک روز پرتنش رادیو را روشن کنید تا خود را آرام کنید و از حداکثر مزایای بهبودی بهره مند شوید.

۴) خواب بهتر

طبق مطالعه دیگری ، دانش آموزانی که نیم ساعت قبل از خواب به موسیقی کلاسیک گوش می دهند ، خواب خیلی بهتری نسبت به کسانی دارند که شما چیزی گوش نداده اید.

۵) کاهش افسردگی

در جهان ، بیش از ۳۵۰ میلیون نفر بیمار افسردگی هستند. جدا از این ، ۹۰٪ آنها نیز از بی خوابی رنج می برند. بسیاری از مطالعات مربوط به خواب به این نتیجه رسیدند که با گوش دادن به موسیقی کلاسیک می توان بر علائم افسردگی غلبه کرد.

بنابراین ، اگر با یک روز پر چالش روبرو هستید ، ممکن است بخواهید به برخی از موسیقی های کلاسیک گوش دهید.

۶) حالت بالا

اگر روزانه باید رانندگی کنید ، گوش دادن به موسیقی می تواند به شما در حفظ روحیه و تمرکز کمک کند. طبق یک مطالعه تحقیقاتی ، موسیقی می تواند تأثیر مثبتی در روحیه شما به خصوص هنگام رانندگی داشته باشد. در نتیجه می توانید ایمن رانندگی کنید.

۷) حافظه تقویت شده

بسیاری از محققان به این نتیجه رسیده اند که موسیقی ممکن است در یادگیری و حافظه شما نیز تأثیر مثبت بگذارد. شرکت کنندگان در این مطالعه عملکرد بهتری نسبت به افرادی داشتند که در طول مطالعه تحقیق به موسیقی گوش نمی دادند.

۸) هوش کلامی بهتر

مطالعه دیگری نشان داد که ۳۰ روز آموزش موسیقی باعث بهبود هوش کلامی در کودکان می شود. جدا از این ، از هر ۱۰ کودک ۹ مورد پیشرفت قابل توجهی در مورد درک کلمات و معانی آنها نشان می دهد. جدا از این ، محققان همچنین دریافتند که افراد آموزش دیده موسیقی عملکرد بهتری نسبت به افرادی دارند که به هیچ نوع موسیقی گوش نمی دهند.

داستان کوتاه ، اینها تنها برخی از مزایای اصلی گوش دادن به موسیقی است. بر اساس این مطالعات تحقیقاتی ، می توان گفت که گوش دادن به موسیقی از نظر سلامت جسمی و روانی می تواند برای شما مفید باشد.

[ad_2]

دسته بندی: سلامت برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد