شما اینجا هستید

    تناسب اندام » ۷ دلیل که چرا پیاده روی از باشگاه رفتن بهتر است
پیاده روی

[ad_1] ورزشگاه ها قطعاً جای خود را دارند. بیایید حقیقت را بپذیریم که بدون داشتن کلوپ های سلامتی و تناسب اندام ، بسیاری از افراد هرگز ورزش نمی کنند. افراد خاصی وجود دارند و شما ممکن است یکی از این گروه ها باشید که برای ایجاد انگیزه برای تمرین به سادگی به محیطی شبیه به […]

[ad_1]

ورزشگاه ها قطعاً جای خود را دارند. بیایید حقیقت را بپذیریم که بدون داشتن کلوپ های سلامتی و تناسب اندام ، بسیاری از افراد هرگز ورزش نمی کنند. افراد خاصی وجود دارند و شما ممکن است یکی از این گروه ها باشید که برای ایجاد انگیزه برای تمرین به سادگی به محیطی شبیه به سالن ورزشی مملو از افراد ، ماشین آلات و وزنه ها نیاز دارید. فضای سالن بدنسازی کمک زیادی به برخی افراد می کند تا به فرم و شکل خود برسند. خواه دید افراد در شرایط بهتری نسبت به ما باشد ، یا شاید درست برعکس ، افرادی که از وضعیت بدتری برخوردار هستند و باعث می شوند احساس بهتری نسبت به خود داشته باشیم. به هر دلیلی که باشد ، کلوپ های سلامتی کمک زیادی به هزاران نفر و شاید میلیون ها نفر برای ورزش و دستیابی به سطح آمادگی جسمانی بهتر می کنند.

تردمیل ، پله های پله ای ، کلاس های چرخش ، کلاس های هوازی ، تای بو ، کیک بوکس ، یوگا ، پیلاتس ، این لیست ادامه دارد. همه این تمرینات و کلاسهای هوازی هر یک افراد مختلف را مجذوب خود می کند و اگر با شدت و تعهد تمرین شود ، نتیجه می دهد. در اکثر موارد ، تمام این فعالیت های ذکر شده در داخل یک ساختمان ، معمولاً یک باشگاه سلامتی یا تناسب اندام انجام می شود. با این حال می خواهم به فعالیتی اشاره کنم که احساس می کنم از همه فعالیت های دیگر می تواند سالم تر و تحریک کننده فیزیکی باشد: پیاده روی.

یکی از بهترین فعالیت های هوازی همه جانبه که هر کسی می تواند در آن شرکت کند ، پیاده روی است. بهترین قسمت ، در صورت انجام این کار هیچ هزینه ای وجود ندارد ، زیرا این کار در کلوپ سلامتی طبیعت ، در فضای باز انجام می شود! بله ، رفتن به سالن بدن سازی و فشار دادن رکاب ، زیر پا گذاشتن تردمیل یا فشار روی پله راه پله قطعاً چربی بدن ناخواسته را می سوزاند و بدن شما را خوب می کند. اما به نظر من یک سالن ورزشی به راحتی نمی تواند با طبیعت رقابت کند. در بالای سر من ، هفت مزیت پیاده روی بیش از فعالیت هوازی در فضای داخلی وجود دارد:

۱٫ تنفس هوای پاک و شفاف سالم تر از مصرف هوای بدنسازی مملو از بوی عرق بدن است. سلیقه هم بهتره!
۲٫ پیاده روی هر حس بدنی را تحریک و تیز می کند.
۳٫ عملکرد مغز را افزایش می دهد.
۴٫ دختران شلوغ هستند. واقعاً نمی توانید در یک سالن ورزشی پر از افراد با افکار خود تنها باشید.
۵٫ هزینه کمتر. هنگامی که یک جفت چکمه یا کفش کوهنوردی خوب خریداری کردید ، دیگر هزینه ای دریافت نمی کنید.
۶٫ مانند ماشین آلات یا وزنه در سالن بدنسازی ، نیازی نیست که منتظر پیاده روی باشید.
۷٫ در فضای باز تنوع بیشتری دارد. سالن های ورزشی تقریباً همه یکسان هستند.

در سال ۲۰۰۴ ، نتایج یک مطالعه جذاب شامل چگونگی تأثیر پیاده روی در چربی ها و قندهای موجود در خون فرد منتشر شد. محققان اتریشی یافته های خود را به دنبال مقایسه عمیق دو گروه از افرادی که برای مطالعه اثرات پیاده روی انتخاب شده اند ، اعلام کردند. این اتفاق در کوه های آلپ در کوه کوه اسکی رخ داد. یک گروه به مدت دو ماه در سربالایی پیاده روی کردند ، در حالی که گروه دوم با تله کابین به ارتفاعات بالاتر منتقل شدند و سپس در سراشیبی پیاده روی کردند. این گروه ها پس از این مدت دو ماه برنامه های مربوطه خود را تغییر داده و آزمایش را تکرار کردند.

این یافته ها نشان داد که پیاده روی هم در سربالایی و هم در سراشیبی مزایای سلامتی بسیار خوبی دارد. هر دو جهت پیاده روی سطح کلسترول LDL را کاهش می دهد ، معروف به کلسترول “بد”. سطح تری گلیسیرید فقط از پیاده روی در سربالایی کاهش می یابد ، در حالی که پیاده روی در سراشیبی تقریباً دو برابر موثر در از بین بردن قندهای خون و بهبود تحمل گلوکز بود.

این اطلاعات بسیار شگفت انگیزی است. من همیشه می دانستم که پیاده روی برای بدن عالی است ، اما این مطالعه خاص آن را خراب می کند و اطلاعاتی را که من نمی دانستم به اشتراک می گذارد. محققان موسسه Vorarlberg برای بررسی و درمان عروقی کسانی هستند که این مطالعه فشرده را انجام داده اند. تاکنون مزایای پیاده روی فقط نظریه پردازی می شد و هیچ اطلاعات علمی درستی در دسترس نبود. پیاده روی در واقع برای بالا بردن سطح تناسب اندام و سلامت ما عالی است!

[ad_2]

دسته بندی: تناسب اندام برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد