شما اینجا هستید

    گردشگری » ۱۲ حقایق جالب از تایلند که نمیدانستید

هرساله شانزده میلیون گردشگر به تایلند سفر می‌کنند، با این حال این کشور همچنان یک پارچگی فرهنگی خود را حفظ کرده است. فرهنگ مردم این کشور با وجود جمعیت زیاد توریست، دست نخورده باقی مانده است. این کشور با جزیره‌های بی نظیر، شهرهای شلوغ توریستی و ۷۷ استان پرجمعیت، مقصد سفر تفریحی خیلی از گردشگران […]

هرساله شانزده میلیون گردشگر به تایلند سفر می‌کنند، با این حال این کشور همچنان یک پارچگی فرهنگی خود را حفظ کرده است. فرهنگ مردم این کشور با وجود جمعیت زیاد توریست، دست نخورده باقی مانده است. این کشور با جزیره‌های بی نظیر، شهرهای شلوغ توریستی و ۷۷ استان پرجمعیت، مقصد سفر تفریحی خیلی از گردشگران در سراسر جهان است.

قبل از سفر به هر مکان جدیدی باید اطلاعات کافی از آن شهر یا کشور داشته باشید. یک نمای کلی از فرهنگ، تاریخ، جغرافیا، اقتصاد و غیره به شما کمک می‌کند با مردم بومی ارتباط بهتری برقرار کنید. حتی اگر تا به حال به تایلند سفر نکرده باشید حتماً میدانید که این کشور خانه زیباترین سواحل جهان است. تایلند صمیمی‌ترین مردم جهان و خوش‌مزه‌ترین غذاها را دارد. این کشور شگفت انگیز در جنوب شرقی آسیا واقع شده است و با نام رسمی پادشاهی تایلند شناخته می‌شود.

دلایل زیادی برای سفر با تور تایلند و بازدید از این کشور زیبا وجود دارد، اما حقایق جالبی که درباره تایلند وجود دارد، جذابیت سفر با تور تایلند را چند برابر می‌کند. اگر تایلند را فقط به اسم سرزمین لبخندها می‌شناسید، این مطلب از نوآوران راه سپید را تا انتها مطالعه کنید تا با جالب‌ترین حقایق این کشور آشنا شوید.

حقایق جالبی که قبل از سفر با تور تایلند باید بدانید

از خواندن حقایق جالب و سرگرم کننده لذت می‌برید؟ در اینجا ما به چند مورد از بهترین حقایق تایلند اشاره کرده ایم:

بانکوک طولانی ترین نام جهان را دارد

بانکوک پایتخت کشور تایلند است. همه مردم جهان پایتخت تایلند را با نام بانکوک می‌شناسند اما حقیقت جالب این است که بانکوک شکل کوتاه شده اسم این شهر است. شهر بانکوک از طولانی‌ترین اسم‌های جهان را برای یک شهر دارد. نام اصلی این شهر: Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosi Mahinthara Ayuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom است و بانکوک شکل کوتاه شده آن است.

بانکوک زمانی ونیز شرق شناخته میشد

شاید غیر قابل باور به نظر برسد اما بانکوک بر روی کانال‌های آب ساخته شده است. درست مانند شهر ونیز، آبراه‌هایی در شهر وجود داشت که به عنوان مسیر اصلی سفر و حمل و نقل استفاده می‌شد. در حال حاضر خیلی از این آبراه‌ها پرشده‌اند اما همچنان بازارچه‌های شناور در حومه شهر وجود دارد و مردم محلی یا توریست‌های تور تایلند می‌توانند از آن‌ها بازدید کنند.

تایلندی ها به خانواده سلطنتی بسیار وفادار هستند

مردم تایلند وفاداری زیادی به خانواده سلطنتی دارند و آن‌ها را ستایش می‌کنند. هرگونه بی احترامی به خانواده سلطنتی در بین مردم تایلند خیانت به شمار می‌آید. روز تولد شاه در تایلند به عنوان روز پدر و روز تولد ملکه روز مادر شناخته می‌شود. این مناسبت‌ها در سراسر تایلند توسط مردم جشن گرفته می‌شود. اگر قصد سفر با تور تایلند را دارید یا با تور تایلند ۱۴۰۱ سفر می‌کنید به فرهنگ مردم و خانواده سلطنتی تایلند ادای احترام کنید.

بیش از ۹۰درصد مردم تایلند بودایی هستند

هیچ دین رسمی برای مردم تایلند تعریف‌ نشده است اما جمعیت زیادی از مردم تایلند بودائی هستند. همچنین هر پادشاهی که برای اداره تایلند انتخاب می‌شود باید بودائی و نگهبان ایمان باشد. تور تایلند تابستان ۱۴۰۱ فرصت مناسبی برای آشنایی با بودائیسم است.

تایلند بزرگترین مجسمه بودای جهان را در خود جای داده است

مجسمه ۱۵ فوتی Phra Phuttha Maha از بزرگ‌ترین مجسمه بودائی از جنس طلاست که در تایلند وجود دارد. در طول قرن‌ها معبدهای تایلند توسط غارتگران مورد حمله قرار می‌گرفتند اما این مجسمه با گچ پنهان و در نتیجه باقی مانده است. اگر با تور تایلند ۱۴۰۱ سفر کردید بازدید از این مجسمه ارزشمند و ۵ تنی را از دست ندهید.

اکثر مردم تایلند نام مستعار دارند

مردم تایلند علاوه بر یک نام و هویت رسمی یک نام مستعار نیز دارند. نام مستعار در همه جای جهان مرسوم است اما در تایلند نام مستعار توسط خانواده در بدو تولد انتخاب می‌شود. والدین تایلندی اسمی را به عنوان نام مستعار انتخاب می‌کنند که معنی‌دار است و در زبان تایلندی اهمیت زیادی دارد.

میمون ها در تایلند حکومت میکنند!

شهر Lopburi  شهری قدیمی در تایلند است که به عنوان قلمرو میمون‌های ماکاک شناخته می‌شود. میمون‌ها در این شهر از احترام زیادی برخوردارند و هر ساله فستیوالی افسانه‌ای میمون‌ها با بهترین میوه‌های استوایی و برنج و بستنی اجرا می‌شود. مردم این فستیوال را برای تشکر از میمون‌ها که باعث جذب گردشگران به این شهر می‌شوند برگزار می‌کنند. گردشگرانی که با تور تایلند به این شهر سفر می‌کنند باید با میمون‌ها با احترام رفتار کنند.

برنج غذای اصلی هر وعده غذایی مردم تایلند است

برنج غذای ضروری و اصلی مردم تایلند است. برنج حتی در وعده صبحانه نیز به عنوان غذای اصلی وجود دارد. جمله من گشنه هستم در تایلندی به معنای من می‌خواهم برنج بخورم معنی می‌شود. مردم تایلند برای احوال پرسی از یکدیگر از جمله آیا برنج خورده‌اید استفاده می‌کنند. پس اگر با تور تایلند ۱۴۰۱ سفر کردید با دیدن برنج در وعده صبحانه خود تعجب نکنید.

تایلند هرگز به سرزمین مستعمره تبدیل نشد

برخلاف کشورهای جنوب شرقی آسیا که مستعمره اروپا درآمدند، تایلند هیچ‌وقت مستعمره اروپا و قدرت‌های برتر جهان نشد. کشورهای همسایه تایلند مثل میانمار، ویتنام، کامبوج و مالزی از مستعمره‌های اروپا هستند اما این استعمار هرگز به تایلند وارد نشد. به همین دلیل است که تایلند به اسم سرزمین آزاد ترجمه می‌شود.

تایلندی ها سر را در بدن مقدس و پاها را پست میدانند

سر در فرهنگ تایلندی به عنوان عضو مقدسی در بدن است. هنگام سفر با تور تایلند به خاطر داشته باشید که هرگز نباید سر کسی یا حتی کودکان را لمس کنید. از طرفی دیگر پاها در فرهنگ تایلندی عضوی پست و به عنوان نمادی از دل‌بستگی به زمین شناخته می‌شود. تایلندی‌ها معتقدند پاها در بدن، انسان را به رنج و درد پیوند می‌دهند.

هنگام سفر با تور تایلند به یاد داشته باشید که هرگز نباید پاهای خود را روی میز قرار دهید یا از پاها برای اشاره به شخصی به خصوص مجسمه‌های بودائی استفاده کنید؛ این کار بی ادبی محسوب می‌شود.

مردم تایلند در خانه آشپزی نمیکنند

شاید کمی دور از ذهن به نظر برسد اما مردم تایلند به ندرت در خانه آشپزی می‌کنند. در شهرهای بزرگی مثل بانکوک آپارتمان‌ها و خانه‌ها بسیار کوچک هستند و فضای کافی برای آشپزی ندارند. آشپزخانه‌های این خانه‌ها تنها موارد ضروری مثل سینک ظرف‌شویی و یخچال را در خود جای می‌دهند. از طرفی غذا خوردن در بیرون هزینه بسیار کمی دارد به‌طوری که از خرید مواد اولیه برای آشپزی به‌صرفه‌تر است. به همین دلیل مردم تایلند برای راحتی بیشتر غذا خریدن را به غذا پختن ترجیح می‌دهند.

کلام آخر

سفر به تایلند سفر به سرزمین شگفتی هاست که تا به حال در هیچ جای دیگر تجربه نکرده‌اید. سفری ایدئال به تایلند و تجربه‌ای به یاد ماندنی از آن در گرو انتخاب شماست. سفر به جزیره زیبای پوکت یا تجربه هیجان انگیز تورهای بانکوک خاطره‌ای فراموش نشدنی برای شما می‌سازد. آژانس مسافرتی نوآوران راه سپید با ارائه بهترین تورهای گردشگری ایرانی و خارجی با تمام امکانات رفاهی و ضروری به شما در ساختن تجربه بی‌نظیر از سفری به یاد ماندنی کمک می‌کند. اگر به سفری متفاوت فکر میکنید، یا برای سفر به تایلند در حال برنامه ریزی هستید با مشاوران ما در نوآوران راه سپید تماس بگیرید.

دسته بندی: گردشگری برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد