شما اینجا هستید

  بازرگانی » ۱۰ دلیل اصلی برای که چرا باید نهال گردو در باغتان بکارید؟

ارقام نهال میوه بسیاری وجود دارند که شما میتوانید با توجه به شرایط آب وهوایی و اقلیمی ویژه در باغتان بکارید. و سالانه درآمدزایی بسیار عالی از آن برداشت نمایید. اما در این بین برخی از ارقام میوه برای شما با سوددهی بالاتر و هزینه‌های کمتری همراهند. در این مطلب قصد داریم تا بدانیم چرا […]

ارقام نهال میوه بسیاری وجود دارند که شما میتوانید با توجه به شرایط آب وهوایی و اقلیمی ویژه در باغتان بکارید. و سالانه درآمدزایی بسیار عالی از آن برداشت نمایید. اما در این بین برخی از ارقام میوه برای شما با سوددهی بالاتر و هزینه‌های کمتری همراهند. در این مطلب قصد داریم تا بدانیم چرا اغلب کارشناسان حرفه ای باغداری؛ احداث باغ گردو را پیشنهاد میکنند؟ پس با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

چرا اغلب کارشناسان باغداری؛ احداث باغ گردو را پیشنهاد میکنند؟

 1. سازگاری با تمامی ارتفاع‌ها از سطح دریا : همانطور که میدانید ارتفاع از سطح دریا یکی از مهم ترین فاکتورها در ارزیابی و شناسایی درخت سازگار با باغ است. هریک از ارقام نهال میوه قادرند در ارتفاع از سطح دریای مشخصی بهترین رشد را داشته باشند. خوشبختانه برخی از ارقام نهال گردو قادر به رشد حتی در ارتفاع‌هایی هستند که کمتر درختی قادر است با این شرایط سازگاری داشته باشد.
 2. سازگاری با شرایط مختلف آب وهوایی : به حرئت میتوان گفت؛ درخت گردو؛ تنها درختی است که قادر به رشد و محصول دهی در تمامی شرایط آب وهوایی و اقلیمی میباشد. شما میتوانید درختان گردو را حتی در مناطق بسیار سردسیری و کوهستانی و پربارش؛ و یا بسیار گرمسیری و خشک با بارندگی کمتر بکارید. این مورد با سازگاری بسیار عالی که در این مناطق از خود نشان میدهد؛ شانس درآمدزایی شما را تا حد زیادی افزایش خواهد داد.
 3. هزینه‌های نگهداری کمتر : درخت گردو یکی از ارقام قدرتمند است. که نیاز به نگهداری و مراقبت نسبتا کمتری دارد. نهال گردو کانادایی یکی از مقاوم ترین ارقام سردسیری و گرمسیری به حساب میاید. درخت گردو در برابر اکثر بیماری‌ها و آفات مقاوم است. و تنها با سمپاشی سالیانه میتوانید از باغ خود مراقبت نمایید. همانطور که میدانید حمله آفات و بیماری‌ها میتواند تا سالیان سال به محصول دهی درخت خسارت وارد سازد. به این ترتیب هزینه‌های درمان و ریسک‌های ناشی از احداث باغ گردو بسیار کمتر است.
 4. محصول دهی بیشتر : اغلب ارقام نهال گردو به خصوص نهال گردو پیوندی؛ یکی از بالاترین محصول دهی‌ها را در بین سایر ارقام میوه به خود اختصاص داده است. به علت شکل خاص میوه؛ برداشت محصول و انبار داری آن آسان تر و با هزینه‌های کمتری همراه است.
 5. محصولات باکیفیت و گران قیمت : نهال گردو کانادایی یکی درشت ترین و چرب ترین محصولات را دارد. از طرفی تمامی محصول سالم و یکدست و قابل فروش است. میوه گردو در بازار به ۳ طریق به فروش میرسد. مغز شده؛ با پوست چوبی و با پوسته سبز که هریک درآمدزایی بسیار عالی را برای باغدار به همراه خواهند داشت.
 6. تنوع مصرف بالا : از میوه گردو در غذا، سالاد؛ دسر؛ کیک و شیرینی استفاده میشود. از طرفی روغن گردو مصارف خوراکی و درمانی بسیار زیادی به همراه دارد. همانطور که میدانید از میوه گردو در تولید شامپو و صنایع آرایشی بهداشتی و… نیز استفاده میشود. این مورد نشان دهنده درآمدزایی بسیار بالا از این میوه ارزشمند خواهد بود.
 7. فروش سایر اندام‌های درخت : از مهم ترین مزایای کاشت نهال گردو و احداث باغ گردو؛ قابلیت درآمدزایی از سایر اندام‌های درخت بغیر از میوه است. یعنی برگ‌ها؛ شاخه؛ پوسته سبز رنگ و پوست چوبی؛ و حتی چوب تنه درخت گردو در مصارف متعددی مورد مصرف قرار میگیرد. برای مثال برگ گردو برای مصارف درمانی در طب سنتی طرفداران بسیار زیادی دارد. جالب است بدانید پوسته سبز گردو در صنایع پتروشیمی و حفاری‌های نفتی کاربرد فراوانی دارد. از پوسته چوبی آن در تولید ام دی اف و صنایع چوبی میتوان استفاده نمود. پس از پایان عمر اقتصادی درختان نیز؛ میتوانید چوب تنه درختان را با قیمت بسیار عالی به فروش برسانید.
 8. سن بلوغ و عمر اقتصادی : جالب است بدانید برخی از ارقام نهال گردو مثل نهال گردو کانادایی قادرند حتی تا ۲۰۰ سال نیز عمر اقتصادی داشته باشند. یعنی در طول این سالها به باردهی حداکثری بپردازند. عمر اقتصادی درختان به نحوه رسیدگی به درختان و همچنین حفظ سلامتی آنها وابسته است. این عمر اقتصادی در ارقام نهال گردو پیوندی از ۳ تا ۵ سالگی نهال گردو آغاز میشود. یعنی با خرید نهال گردو و کاشت آن در باغ؛ تنها ۳ سال طول میکشد که نهال گردو باردهی حداکثری خود را آغاز نماید. این باردهی حداکثری به صورت یکدست و سالیانه و تا بیش از ۱۰۰ سال ادامه خواهد یافت.
 9. نیاز آبیاری کمتر : آبیاری یکی از مهم ترین مراحل در نگهداری درختان به حساب میاید. درخت گردو به علت نیاز آبیاری کمتری که دارد؛ در برابر خشکسالی و کم آبی مقاوم تر است. یعنی شما میتوانید این درختان را در مناطق با بارندگی کافی به صورت دیمی نیز بکارید. اما باید توجه داشته باشید که آبیاری منظم و کافی به افزایش باردهی درختان و در نتیجه افزایش سودآوری شما در باغ منجر میشود.
 10. گلدهی نسبتا دیرتر : این مورد در مناطقی که زمستان‌های طولانی تری دارند بسیار مورد توجه قرار میگیرد. در این مناطق سرمای زمستانه و یا سرمازدگی ناگهانی در فصل بهار میتواند به جوانه‌های تازه روییده درخت خسارت وارد کند. در این مناطق شما باید نهال گردو دیرگل خریداری نمایید. تا از خسارات احتمالی پیشگیری کنید.

خرید کدام ارقام نهال گردو برای باغ ما بهتر است؟

خرید نهال گردوی شناسنامه دار به علت اصلاحات انجام شده توسط نهالستان و دارا بودن گارانتی معتبر ۲ ساله؛ گواهی سلامت و گواهی عاری از آفت و کارت قرنطینه، بهترین انتخاب برای باغ محسوب میشود. از آنجایی که ارقام نهال گردو کانادایی بهترین رقم گردو برای کاشت در اکثر شهرهای کشورمان اند. در این بخش بهترین نهال گردو کانادایی را به شما معرفی میکنیم :

 • نهال گردو کانادایی تیپ ۵ خشک و نیمه خشک

 • نهال گردو کانادایی تیپ ۶ گرمسیری

 • نهال گردو کانادایی تیپ ۷ سردسیری

 • نهال گردو کانادایی تیپ ۸ دوبارگل کلیه شهرهای کشور

 • نهال گردو کانادایی تیپ ۹ سردسیری و کوهستانی

 • نهال گردو چندلر پیوندی

 • نهال گردو اسرائیلی

 • نهال گردو فرنور پیوندی

 • نهال گردو ژنوتیپ برتر

پس از انتخاب نهال گردو؛ با مطالعه اطلاعات محصول در سایت پالیز  از سازگاری آن با شرایط آب وهوایی و اقلیمی باغتان آگاه شوید. همچنین شما باغداران محترم میتوانید از مشاوره‌های رایگان کارشناسان ما در نهالستان پالیز به صورت آنلاین؛ تلفنی و حضوری بهره مند شوید.

نهال گردو  شناسنامه دار را از کجا بخریم؟

بزرگترین مرکز فروش نهال گردو شناسنامه دار در کشور؛ نهالستان پالیز است. این مرکز با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی کلیه مجوزهای لازم را از موسسه ثبت نهال و بذر و جهاد کشاورزی دریافت نموده و امروزه؛ کلیه ارقام نهال گردو اصلاح شده را به همراه شناسنامه معتبر و رسمی به باغداران محترم در سرتاسر کشور ارائه میدهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر؛ سایر مقالات ما را در سایت پالیز به آدرس https://paliznahal.ir/ مطالعه نموده و یا با کارشناسان ما در نهالستان پالیز همه روزه و به صورت رایگان در تماس باشید.

شماره تماس : واحد پشتیبانی و فروش نهالستان پالیز ۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۸ – ۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۷

آدرس دفتر : آذربایجان غربی، میاندوآب، خیابان ۲۴ متری فرهنگیان شرکت پالیز

آدرس گلخانه : آذربایجان غربی، شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

 

دسته بندی: بازرگانی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد