شما اینجا هستید

زیربنای خانه‌ مهم‌ترین بخش آن است؛ زیربنا اساس ساختاری را که خانه بر روی آن قرار می‌گیرد، مشخص می‌کند. شیارزنی یا ضربه به دیواره‌های زیربنای خانه ممکن است آسیب‌زا باشد، اما نیاز است که در هزینه‌ی بازرسی‌ها و اصلاحات هم صرفه‌جویی صورت گیرد. به صراحت می‌توان گفت که استخدام مهندس عمران برای بررسی وضعیت دیوار […]

زیربنای خانه‌ مهم‌ترین بخش آن است؛ زیربنا اساس ساختاری را که خانه بر روی آن قرار می‌گیرد، مشخص می‌کند. شیارزنی یا ضربه به دیواره‌های زیربنای خانه ممکن است آسیب‌زا باشد، اما نیاز است که در هزینه‌ی بازرسی‌ها و اصلاحات هم صرفه‌جویی صورت گیرد.

به صراحت می‌توان گفت که استخدام مهندس عمران برای بررسی وضعیت دیوار ممکن است حتی منجر به صرفه‌جویی در هزینه‌ها نیز نشود. در ادامه به شش جنبه‌ای اشاره می‌کنیم که نشان می‌دهد استخدام مهندس عمران بهترین گزینه برای شماست.

مشاهده جدیدترین آگهی استخدام در وبسایت کاریابی کاربوم

شایستگی‌های مهندس عمران

درک و بررسی هرنوع ساختاری نیاز به دانش وسیع و تجربه‌ی عملی دارد. به‌طور قطع می‌توانید کلمات باکلاس بسیاری را درمورد ساختار یا زیربنای خانه‌ی خود یاد بگیرید، اما هرگز نمی‌توانید آن را با دانش و سرویس‌های مهندسان متخصص سازه مقایسه کنید که زمان بسیاری از زندگی خود را صرف مطالعه، یادگیری و بکارگیری این دانش کرده‌اند؛ هم‌چنین، باید مدرک لیسانس مهندسی عمران داشته‌باشید تا بتوانید مهندس عمران شوید و این مدرک بدون دوره‌ی کارآموزی میسر نخواهد شد.

برای گرفتن مدرک مهندسی عمران، باید دوره‌ی فشرده‌ی کارآموزی را زیر نظر مهندسی حرفه‌ای بگذرانید؛ در این زمان، شما تجربه می‌کنید و یاد می‌گیرید که چگونه دانش خود را به کار بگیرید.

بنابراین اگر فکر می‌کنید که چند ویدئوی آموزشی در اینترنت و چند مقاله می‌تواند به شما دانش کافی را برای بی‌نیازی از یک مهندس توضیح دهد، در اشتباه هستید.

مشاهده آگهی های استخدام تهران در وبسایت استخدام و کاریابی کاربوم

گزارش مهندسی

هر زمانی که مهندس عمران‌ حرفه‌ای را برای نظارت بر زیربنای خانه‌ی خود استخدام کنید، قصد انجام تحلیلی فنی و فرایند گام‌به‌گام سیستماتیک و مناسب را دارید. یکی از مهم‌ترین مواردی که مربوط به بررسی دیوارهای زیربنایی می‌‌شود گزارش مهندسی است؛ نمی‌توان گفت که این فقط گزارشی شفاهی از دستیاری است که تلاش می‌کند کارش را درست انجام دهد.

مهندس عمران گزارش دقیق مهندسی‌ آماده می‌کند که هر آسیبی که نیاز به توجه دارد، سطح ریسک این آسیب و هم‌چنین بهترین پیشنهادی را که می‌توان برای اصلاح آن استفاده کرد، پوشش می‌دهد.

هنگامی که می‌خواهید وام بگیرید یا خانه‌ای را معامله کنید، باید نام گزارش مهندسی‌ را شنیده باشید؛ این مستند نیازی ضروری است. هنگامی که می‌خواهید گزارش مهندسی را از پیمانکار دریافت کنید، آن‌ها دوست دارند که تقریبا همه‌چیز را به شما بفروشند، زیرا این کار به نفع آن‌هاست؛ آن‌ها مهندسی را برای این کار استخدام می‌کنند و ۴ یا ۵ برابر بیش‌تر از شما پول می‌گیرند. از آن‌جایی که مهندس عمران همیشه این گزارش را تهیه می‌کند، شما نیز باید این مهندس را استخدام کنید و با این کار مقدار زیادی در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید.

بدون بازار گرمی برای جذب مشتری

هنگامی که نزد پیمانکاری می‌روید، تنها دغدغه‌ی شما پرداخت هزینه‌ی زیاد به پیمانکار برای دریافت گزارش مهندسی نیست. هرگاه پیمانکاری که استخدام می‌کنید، فقط برای تهیه‌ی گزارش مهندسی نیست، بلکه هدف از استخدام برنامه‌ریزی برای اصلاحات نیز هست؛ به همین دلیل گزارش آن‌ها علاوه بر این که کیفیت پایینی دارد، به گونه‌ای ارائه شده‌است که در جهت منافع خودشان باشد.

پیمانکار همیشه به دنبال راهی است که محصولات و خدمات خود را بیش‌تر و بیش‌تر بفروشد تا سود بیش‌تری کسب کند. این تضاد گزارشات و پیشنهاداتشان به شما را نیز تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

از طرف دیگر، مهندس حرفه‌ای عمران هیچ تلاشی برای فروش محصولات یا خدمات خود نمی‌کند و به همین دلیل همیشه گزارشی بدون جهت‌گیری و صادقانه ارائه می‌دهد. مهندس عمران حتی خودش برنامه‌های اصلاحی را به شما ارائه نمی‌کند، او فقط کاری را انجام می‌دهد که به نظرش از همه بهتر است و بهترین ارزیابی و پیشنهادات خودش را برای دیوارهای زیربنایی ارائه می‌دهد.

تعمیرات و آموزش‌ها

مهندسان عمران سرویس‌های تعمیراتی ارائه نمی‌دهند؛ تنها وظیفه‌ی آن‌ها ارزیابی و تعمیرات مشکلات مربوط به دیوارهای زیربنایی است. به این ترتیب، شما نه تنها گزارش صادقانه و مقرون‌به‌صرفه‌تری را به دست می‌آورید، بلکه آگاهی بیش‌تری از دیوارهای زیربنایی خانه‌‌ی خود کسب می‌کنید.

متخصص این حوزه توضیح مختصری از تحلیل‌های گام‌به‌گام به شما ارائه می‌دهد و تلاش می‌کند که شما را از مشکل آگاه کند و راه‌حل آن را بیان کند. او هم‌چنین توضیحاتی را درمورد جنبه‌های فنی مانند تعمیرات زیربنا و مکانیک خاک ارائه می‌کند که بسیار پیشرفته‌تر از روش پیمانکاران است.

توصیه‌ی پیمانکاران توانا

این روزها وقتی که درمورد خرید محصول یا استفاده از سرویسی فکر می‌کنید، اولین چیزی که به ذهنتان می‌آید اینترنت است. بدون شک معتمدترین و سریع‌ترین منبع اطلاعات اینترنت است، اما آیا بهترین روش نیز هست؟

پیدا کردن پیمانکار برای تعمیرات و اصلاحات دیوار‌های زیربنایی هرگز کار دشواری نیست، می‌توانید ده‌ها نتیجه را از اینترنت به دست آورید و شاید تقریبا نصف پیشنهادات نیز از جانب دوستانتان باشد، اما هنوز هم نمی‌توان گفت که کدام پیمانکار بهترین گزینه برای کار شماست.

مشاوره با مهندس عمران‌ استخدام‌شده درمورد این مسئله ممکن است کار بسیار خوبی باشد، زیرا این مهندس دیوارهای شما را بررسی کرده‌است و دقیقا می‌داند که چه نوع سرویس‌هایی برای اصلاح آن نیاز است؛ بنابراین، می‌تواند بهترین پیمانکاری را توصیه کند که متناسب با نیازهای شما در این حوزه‌ است.

اطمینان از کار

هنگامی که پیمانکاری را برای بررسی و ارزیابی دیوارهای زیربنایی خانه‌ی خود انتخاب می‌کنید، صادقانه بخواهیم بگوییم، هیچ اهمیتی ندارد که چقدر کار این پیمانکار خوب است، شما همیشه در موقعیت‌های دیگر نیز به دنبال نظرات و پیشنهادات دیگران هستید تا ببینید با کار شما تطابق دارد یا خیر.

اکنون، هنگامی که متخصص کاملا شایسته‌ای از یک شرکت مهندسی عمران خانه‌ی شما را بررسی کند و گزارش خود را اعلام کند، مطمئن خواهید شد که این گزارش نهایی و قابل اعتماد است. می‌توانید این گزارش را به جاهای دیگری نیز ببرید و نظرات و پیشنهادات دیگران را نیز در این مورد جویا شوید.

دسته بندی: ساختمانی, کسب و کاربرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد