شما اینجا هستید

    آشپزی » کجا کباب بخوریم؟ معرفی بهترین رستوران‌ها از تهران تا مشهد

اگر از شما بخواهند نام لذیذترین غذای ایرانی در منو رستوران‌های را به زبان بیاورید انتخاب شما چیست؟ گمانم بیش از ۹۰ درصد مردم بر سر کباب اتفاق‌نظر دارند! کباب نام معروف‌ترین و محبوب‌ترین غذای ما ایرانی‌هاست که معمولاً هم ترجیح می‌دهیم آن را در یک رستوران خوب میل کنیم تا در خانه! رستوران‌ها نیز […]

اگر از شما بخواهند نام لذیذترین غذای ایرانی در منو رستوران‌های را به زبان بیاورید انتخاب شما چیست؟ گمانم بیش از ۹۰ درصد مردم بر سر کباب اتفاق‌نظر دارند! کباب نام معروف‌ترین و محبوب‌ترین غذای ما ایرانی‌هاست که معمولاً هم ترجیح می‌دهیم آن را در یک رستوران خوب میل کنیم تا در خانه! رستوران‌ها نیز از این فرصت استفاده کرده‌اند تا به بالا بردن مهارتشان در پخت کباب میان رقبا پیروز شوند. ما اینجاییم تا در این مقاله چند مورد از معروف‌ترین کبابی‌های ایران را به شما معرفی کنیم.

آیا تا به حال شنیده‌اید در وصف خوب بودن رستورانی بگویند فلان جا قورمه‌سبزی‌هایش معرکه است؟ خیر، رستورانی که در منو بخش کباب دارد با پخت قورمه‌سبزی عرض‌اندام نمی‌کند. در ادامه با ما همراه باشید تا چند مورد از بهترین رستوران‌های ایران که کباب خوشمزه و باکیفیت طبخ می‌کنند را به شما معرفی کنیم.

رستوران مسلم بهترین کبابی پایتخت

اجازه دهید با بهترین کبابی پایتخت شروع کنیم. به نظرتان کسی هست که وصف رستوران مسلم را نشنیده باشد؟ بعید میدانیم کسی ساکن تهران باشد اما نداند مسلم کجاست! رستوران مسلم را همه با آن صف دورودرازی که هرروز ظهر جلوی در رستوران کشیده می‌شود، می‌شناسند. این رستوران به غذاهای اصیل ایرانی مانند کوبیده، سلطانی، ششلیک و ته‌چین‌هایش معروف است و معمولاً به عنوان بهترین کبابی تهران معرفی می‌شود.

این رستوران در منطقه سبزه‌میدان و بازار پانزده خرداد قرار دارد. حتی اگر صف رستوران را هم در میان جمعیت تشخیص ندهید قطعاً عطر و بوی برنج ایرانی مسلم شما را به سمت رستوران راهنمایی خواهد کرد. به طور معمول مسلم روز خلوت ندارد! فضای این رستوران همیشه بسیار شلوغ است و مردم برای خوردن غذا حداقل ۳۰ دقیقه در صف می‌ایستند و گاهی این انتظار تا یک ساعت هم طول می‌کشد.

مردم داخل رستوران مسلم شانه به شانه هم روی صندلی نشسته‌اند. از تمام فضای موجود در رستوران برای سرویس‌دهی به مشتریان استفاده شده است تا مدت‌زمان انتظار برای صرف غذا به حداقل برسد. پرسنل این رستوران هم مهارت و تجربه کافی در ارائه خدمات به مشتریان را دارند و همین مسئله باعث شده تا احساس نکنید شلوغی این رستوران مانع از سرویس‌دهی به موقع به شما خواهد شد.

رستوران مهدی رشت سرو به شیوه نصرت

رستوران مهدی در رشت به اندازه رستوران مسلم تهران قدمت ندارد، اینجا یک کبابی تازه تأسیس است که به کمک ترفندهایی توانسته خودش را به سرعت از دیگر رستوران‌های شهر رشت متمایز کند! اما چرا رستوران مهدی تا این اندازه معروف و محبوب شده است؟ در اینکه کبابی مهدی رشت خوشمزه‌ترین کباب‌ها را به دست مشتری می‌دهد شکی نیست اما چیزی که این کبابی را معروف کرده کیفیت کباب‌های رستوران نیست.

دلیل معروفیت این رستوران ویدیوهای جذاب آشپزی سرآشپز رستوران مهدی است که چند وقتیست به طور مرتب در صفحه اینستاگرامشان به اشتراک گذاشته می‌شود. این کلیپ‌ها که شبیه به فیلم‌های آشپزی نصرت، آشپز معروف ترکیه‌ای است به شدت در فضای مجازی سروصدا به پا کرد و باعث شد کبابی مهدی به سرعت معروف شود. اینجا معمولاً شلوغ است و برای پیدا کردن میز خالی باید منتظر بمانید، اما بی‌شک غذاهای باکیفیت این رستوران ارزش انتظار کشیدن را دارد.

رستوران شهرزاد قدیمی‌ترین کبابی اصفهان

بیایید سری به کبابی‌های شهر اصفهان بزنیم. احتمالاً میدانید که گوشت حرف اول را در میان دستور غذاهای اصفهانی میزند. از پیش‌غذای معروفشان، خورش ماست گرفته تا بریونی که معروف‌ترین غذای اصفهانی است همگی با گوشت آماده می‌شوند. به همین واسطه سرآشپزان اصفهانی مهارت خاصی در طبخ گوشت به اشکال مختلف دارند. رستوران شهرزاد یکی از قدیمی‌ترین رستوران‌های شهر اصفهان است که می‌توان برای خوردن کباب‌های درجه یک انتخاب کنید.

این رستوران با دکوراسیونی سنتی و سبک و سیاقی قدیمی با کاشی‌کاری‌های فیروزه‌ای و نقش و نگاری منسوب به دوران قاجار در خیابان چهارباغ عباسی اصفهان قرارگرفته و به جاذبه‌های تاریخی این شهر مانند پل خواجو، سی‌وسه پل و زاینده رود نزدیک است همین هم باعث شده تا به اولین انتخاب مسافران در سفر اصفهان تبدیل شود.

کیفیت بالای غذاها، طعم عالی و سرویس‌دهی حرفه‌ای پرسنل این رستوران در کنار موقعیت مکانی خوب آن دست به دست هم داده‌اند تا شهرزاد معمولاً شلوغ باشد. با این حساب گاهی ممکن است برای پیدا کردن میز خالی کمی منتظر بمانید که البته ارزشش را دارد.

رستوران صوفی لذت طعم اصلی کباب در شیراز

از اصفهان که بگذریم به بهترین کبابی شیراز می‌رسیم! در شیراز به نسبت وسعتی که دارد با تعداد زیادی کبابی و رستوران روبرو هستید که هرکدام ادعا دارند بهترین انتخاب هستند؛ اما اگر قرار باشد در لیست بلندبالای رستوران‌های این شهر تنها یک گزینه را به شما معرفی کنیم آن جایی نیست جز رستوران صوفی شیراز!

رستوران صوفی یکی از قدیمی‌ترین رستوران‌های شیراز است که فعالیت خود را در سال ۱۳۶۱ با ظرفیت ۱۵۰ نفر در فضایی به سبک معماری دوره قاجار آغاز کرد. این مجموعه از همان ابتدا سعی داشت تا با ارائه غذاهای عالی و سرویس‌دهی حرفه‌ای در لیست بهترین رستوران‌های شیراز قرار گیرد. دقت نظر و حس سلیقه پرسنل این رستوران باعث شد تا در طول ۴۰ سال فعالیت صوفی همواره در صدر لیست بهترین‌ها قرار داشته باشد.

رستوران صوفی یک شعبه بیشتر ندارد اما آشپزخانه صنعتی و کترینگ این مجموعه نیز به صورت مجزا در حال ارائه خدمات بیرون بر هستند. آشپزخانه صوفی قادر به تولید روزانه ۱۰۰۰۰ پرس غذا با بسته‌بندی مکانیزه و بهداشتی جهت ارائه به کارخانه‌ها و ادارات دولتی و خصوصی است. همچنین کترینگ بزرگ صوفی هم امکان ارائه خدمات و سرویس را در برگزاری مراسم و مجالس برای شما فراهم کرده است.

رستوران امیرشاهان کبابی به سبک مدرن

و اما به عنوان آخرین کبابی درجه یک به سراغ شهر مشهد و لیست بلند بالای رستوران‌های این شهر رفته‌ایم. پس اگر در مشهد به دنبال یک رستوران خوب با فضایی دل‌چسب، منوی متنوع، غذاهایی باکیفیت و سرویس‌دهی حرفه‌ای می‌گردید باید به رستوران امیرشاهان بروید.

رستوران امیرشاهان مشهد در لیست کبابی‌های این شهر یکی از محبوب‌ترین گزینه‌هاست که با وجود قدمت کمش توانسته نظر مشتریان را با خود همراه کند. در اینجا سلیقه و ذائقه‌های مختلف در نظر گرفته شده است و هرآنچه از یک رستوران ایده‌آل و بی‌نظیر توقع دارید برای رقم زدن یک روز فراموش‌نشدنی فراهم است.

در رستوران امیرشاهان علاوه بر اینکه امکان سفارش غذا از منو ایرانی و فرنگی فرای مشتریان فراهم شده است، شما می‌توانید تنها برای صرف صبحانه یا برای یک قرار کوتاه دوستانه نیز روی فضای این رستوران و منوی مجزای کافی‌شاپی آن حساب کنید. طراحی فضای رستوران بسیار دل‌چسب و گیراست، احساس راحتی مشتریان در طراحی دکوراسیون لحاظ شده است و امکان سرو غذا در فضای باز هم وجود دارد.

به نقل از مدیریت این مجموعه عوامل و پرسنل این رستوران با بیش از چند سال تجربه مفتخرند تا در فضایی با طراحی مدرن با تکیه بر مهارت آشپزان و مهمانداران آموزش‌دیده و با فراهم آوردن امکانات رفاهی مناسب چون پارکینگ اختصاصی، سالن VIP و فضای مخصوص تولد در قالب سالن‌های پذیرایی کلاسیک، آلاچیق در فضای باز مجزا و کافی‌شاپ، میزبان شما باشند.

دسته بندی: آشپزی, کسب و کار برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد