شما اینجا هستید

    آموزش » کاربردی ترین روش های تشخیص نقره از استیل و بدل در خانه
معرفی روش های تشخیص نقره از استیل

تشخیص نقره از استیل یکی از دغدغه های اصلی افرادی است که قصد خرید انواع محصولات تولید شده از نقره را دارند، با توجه به تنوع محصولات تولید شده از نقره، باید توجه داشت که یکی از پر طرفدارترین تولیدات آن، زیورآلات نقره می باشد. از طرفی نیز با توجه به گران تر بودن نقره […]

تشخیص نقره از استیل یکی از دغدغه های اصلی افرادی است که قصد خرید انواع محصولات تولید شده از نقره را دارند، با توجه به تنوع محصولات تولید شده از نقره، باید توجه داشت که یکی از پر طرفدارترین تولیدات آن، زیورآلات نقره می باشد.

از طرفی نیز با توجه به گران تر بودن نقره نسبت به برخی از فلزات، برخی از افراد سودجو اقدام به تولید محصولات تقلبی با نام نقره می کنند، در برخی از این محصولات تنها از یک روکش نازک نقره استفاده می شود، یا ممکن است از رنگ نقره ای برخی از زیورآلات مانند استیل برای فریب افراد استفاده شود.با توجه به نکات ذکر شده، آشنایی با روش های تشخیص نقره از استیل و سایر بدل ها می تواند کمک شایانی در خرید محصولات اصل نماید و دست سودجویان و افراد کلاهبردار را در این زمینه کوتاه خواهد کرد.

از این رو آویز گالری در ادامه ی این مطلب شما را با روش های کاربردی تشخیص اصالت نقره و نکات مهم و کلیدی که هنگام خرید انواع محصولات ساخته شده از نقره باید بدانید آگاه می کند..

طرز تمیز کردن انگشتر نقره

زیورآلات نقره بعد از مدتی استفاده کدر می شوند، از این قبل از معرفی روش ها اصالت نقره بهتر است با بررسی روش های تمیز کردن انگشتر نقره آشنا شویم، یکی از ساده ترین روش ها، استفاده از خمیر دندان است، برای این منظور می توانید زیورآلات خود را با خمیر دندان و مسواک نرم شستشو دهید.

روش دیگر تمیز کردن انگشتر نقره از طریق پودر لباسشویی است، طبق این روش باید ابتدا ظرفی را با فویل آلومینیومی پوشش دهید و داخل آن پودر لباسشویی و آب گرم بریزید و انگشتر نقره خود را داخل آن قرار دهید تا تمیز شود، در روش دیگر می توان نشاسته ذرت و آب را مخلوط کنید و خمیر حاصله را روی انگشتر خود بمالید، وقتی خشک شد آن را پاک کنید.

جالب است بدانید با استفاده از سس گوجه فرنگی و یک مسواک یا پارچه نیز می توان زیورآلات نقره را درخشان کرد، علاوه بر آن شیشه پاک کن را نیز امتحان کنید با یک تکه پارچه و شیشه پاک کن می توانید درخشندگی نقره را به آن باز گردانید ، از محلول جوش شیرین و سرکه نیز می توانید استفاده کنید ، زیورآلات خود را چند ساعت در این محلول قرار دهید و سپس شستشو دهید.

روش های تشخیص نقره از استیل

جهت تشخیص نقره اصل از سایر فلزات روش های مختلفی وجود دارد، برخی از این روش ها به راحتی در خانه نیز قابل اجرا هستند، در حالی که بهتر است استفاده از برخی روش های دیگر را به افراد متخصص واگذار نمایید، در ادامه به برخی از کاربردی ترین این تکنیک ها اشاره خواهیم کرد.

  • تشخیص عیار نقره

یکی از نکاتی که در خرید نقره می بایست در نظر داشته باشید عیار حک شده روی آن است، در بسیاری از زیورآلات نقره عدد ۹۲۵ حک شده است که نشان دهنده خلوص ۹۲٫۵ درصدی نقره آن است.

معنای عدد حک شده 925 پشت نقره چیست؟

لازم به ذکر است با توجه به این نقره خالص شکننده است به طور خالص قابل استفاده نیست و با درصد کمی از فلزات دیگر مانند مس نیز ترکیب می گردد، علاوه بر این ، روی برخی از زیورآلات دیگر نیز ممکن است اعداد ۹۰۰ به معنای ۹۰ درصد خلوص و ۸۰۰ به معنای ۸۰ درصد خلوص حک شده باشد.

باید یادآور شویم تنها به عیار حک شده روی نقره بسنده نکنید و از روش های ذکر شده در ادامه این مقاله برای تشخیص نقره از استیل و بدل استفاده نمایید.

  • تشخیص نقره با یخ

نقره فلزی است که رسانای خوبی برای گرما محسوب می گردد، از این ویژگی می توان در تشخیص نقره از استیل استفاده نمود، به طور مثال اگر همزمان یک انگشتر نقره و استیل را در تماس با یخ قرار دهید مشاهده خواهید کرد یخی که در تماس با انگشتر نقره بوده است سریع تر ذوب می گردد.

  • تشخیص نقره با صدا

جالب است بدانید این روش را در گذشته نیز برای تشخیص سکه نقره اصل استفاده می کردند، نقره اصل در برخورد با فلز دیگر صدای زنگ مانند دارد، برای این منظور می توانید با یک فلز دیگر به زیورآلات خود ضربه بزنید اگر صدای آن ظریف و زنگ مانند بود نقره است.

  • تشخیص نقره با وایتکس

در روش دیگر تشخیص نقره از استیل می توانید از وایتکس استفاده نمایید بعد از تماس زیورآلات نقره با مایع سفید کننده، سیاه و کدر می شوند.

  • تشخیص نقره با سنگ محک

استفاده از این روش را به افراد حرفه ای در این زمینه واگذار کنید، برای این منظور زیورآلات را روی سنگ محک می کشند، سپس اسید نقره را روی آن می چکانند، بعد از چند لحظه که تغییر رنگ داد، رنگ آن را ارزیابی می کنند، در صورتی که رنگ حاصله قرمز باشد زیورآلات شما از نقره با خلوص بالا ساخته شده است.علاوه بر آن در این روش تشخیص نقره از استیل و بدل، اگر رنگ حاصله به سمت رنگ قهوه ای باشد نشان دهنده خلوص پایین تر نقره می باشد.

  • تشخیص نقره با آهن ربا

تشخیص اصل بودن نقره با آهنربا چگونه است؟

یکی از روش های پر کاربرد در تشخیص نقره از استیل و بدل و بررسی خلوص آن، استفاده از آهن ربا است، با توجه به این که نقره با خلوص بالا جذب آهن ربا نمی شود می توانید یک آهن ربای قوی را برای تشخیص آن استفاده نمایید. در صورت جذب زیورآلات شما به سمت آهن ربا مشخص می شود که جنس آن از نقره نیست و یا درصد نقره آن پایین است، البته این روش نیز صد در صد نقره بودن آن را تایید نمی کند و می بایست روش های دیگر نیز بدین منظور استفاده شود.

  • تست پوسته پوسته شدن

لازم به ذکر است در برخی از زیورآلات از آبکاری نقره استفاده می شود و نقره اصل نیستند، در تشخیص این نوع تقلب ها می توانید با ناخن روی بخشی از زیورآلات که در دید نیست بکشید، نقره خالص نباید تغییر رنگی در بخش های زیرین داشته باشد، ولی در صورت پوسته پوسته بودن به معنی آبکاری نقره است.

  • تشخیص نقره از استیل با تست وزن

یکی از روش های ایمن تشخیص نقره از استیل، تست وزن می باشد، در این روش می توان یک شمش نقره را با ترازو وزن کرد و عدد را یادداشت نمود، سپس در یک ظرف آب مقطر می ریزیم و روی ترازو گذاشته و ترازو را صفر می کنیم، سپس شمش را درون آب قرار می دهیم و عددی که نشان می دهد را یادداشت می کنیم با تقسیم عدد اول به دوم باید ۱۰٫۴۹ به دست آید.

خرید انگشتر پسرانه شیک

معرفی جدید ترین مدل های انگشتر پسرانه

همان طور که می دانید امروزه انواع متنوعی از زیورآلات و اکسسوری مردانه طراحی و تولید می گردد، یکی از محصولات پر طرفدار در این بین ، انگشترهای مردانه و پسرانه است که تنوع زیادی در بین آن ها مشاهده می شود، برای خرید انگشتر پسرانه باید نکات مختلفی را مد نظر داشته باشید:

برای مثال باید تصمیم بگیرید انگشتر از چه جنسی باشد، یکی از انواع محبوب انگشترهای پسرانه، انگشترهای نقره هستند، علاوه بر آن باید مدل و طرح مورد نظر خود را مشخص کنید، به طوری که برخی از انواع انگشترها اسپرت هستند و برخی دیگر مجلسی، در طراحی گروهی از این محصولات از نگین و سنگ های قیمتی استفاده شده و برخی بدون نگین و سنگ می باشند، بعد از انتخاب طرح مد نظر خود، باید آن را از مراکز و فروشگاه های معتبر خریداری نمایید، برای خرید انگشتر پسرانه می توانید به فروشگاه اینترنتی آویز گالری مراجعه نمایید و از مدل های متنوع آن بازدید نمایید.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی چند روش کاربردی تشخیص نقره از استیل و بدل پرداختیم، همان طور که اشاره شد برخی از روش ها به راحتی در دسترس هستند و در خانه قابل اجرا است، البته در مواردی که نیاز به مواد شیمیایی مانند وایتکس است، ممکن است به زیورآلات شما آسیب وارد شود، پس توصیه می کنیم درتشخیص نقره از استیل از روش های ایمن تر استفاده کنید، علاوه بر آن همیشه برای خرید محصولات اصل از فروشگاه های معتبر خرید نمایید.

در ادامه نیز روش های مختلف تمیز کردن انگشتر و زیوآلات نقره را بیان کردیم، همان طور که اشاره شد موادی مانند،خمیر دندان، شیشه پاک کن، پودر لباسشویی، سس گوجه فرنگی، محلول جوش شیرین و سرکه می تواند در این زمینه مفید باشد.

علاوه بر موارد فوق به بیان مطالبی در رابطه با خرید انگشتر پسرانه اشاره شد، با توجه به تنوع محصولات تولیدی در این زمینه برای تصمیم گیری راحت تر و با صرف زمان کمتر می توانید از انواع فروشگاه های آنلاین اقدام به خرید نمایید.

دسته بندی: آموزش, سبک زندگیبرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد