شما اینجا هستید

    خدمات » چگونه یک اثاث کشی راحت داشته باشیم

نکات مرتبط با اسباب کشی راحت

همانطور که می‌دانید اثاث کشی از کارهای سخت و طاقت فرسا است که به نوعی تمام افراد یک خانواده را درگیر می‌کندسختی اسباب کشی و حمل و نقل اثاثیه به قدری است که بنا بر برخی از داستان‌ها، در گذشته حاکمان بعضی از مناطق ایران اسلامی برای تنبیه متخلفان از آن استفاده می‌کردندسختی اسباب کشی و جلوگیری از خسارت دیدین وسایل منزل در زمان جابجایی، باعث شد که در این مقاله به بیان راهکارها و فنون لازم برای داشتن یک اثاث کشی راحت و بدون دردسر بپردازیم.

نکات و اصول کاربردی برای داشتن یک اسباب کشی راحت

چگونه می‌توانیم یک اسباب کشی راحت و بدون چالش داشته باشیم؟ برای داشتن یک اثاث کشی خوب چه کارهای لازم است انجام دهیم؟ اینها از جمله نمونه سوال‌های افرادی است که نقل مکان و جابجا کردن اثاث منزل در پیش دارنددر همین راستا در ادامه به نکاتی کلیدی برای خلق یک اثاث کشی خوب اشاره خواهیم کرد.

برنامه‌ریزی کنید

اسباب کشی از جمله‌های کارهای است که باید به صورت مرحله به مرحله انجام شودابتدا شما باید تاریخ دقیق اسباب کشی را مشخص کنید و سپس با شرکت‌های حمل اثاثیه موجود در نزدیکی‌تان تماس بگیرید و برای تاریخ مذکور، خاور باربری و کارگر اثاث کشی رزرو کنیدتوجه کنید که برای کاهش زمان و هزینه‌های اثاث کشی، حتماً از نزدیکترین اتوبار خدمات رزرو کنیدبعنوان مثال اگر شما در منطقه شهران تهران ساکن هستید، بهتر است از خدمات باربری شهران برای حمل اثاث منزل بهره بگیرید.

وسایل را به ترتیب اولویت بسته بندی کنید

بسته بندی اثاث منزل شاید دو سه روزی به طول بینجامد، پس سعی کنید وسایل پر استفاده مثل ظروف آشپزخانه را در انتها بسته بندی کنیددر ضمن همین وسایل را باید در خانه جدید جلوتر از دیگر وسایل باز کرده و بچینید. پیشنهاد می‌کنیم که وسایل خواب را در انتهای تمام وسایل جمع و جور کنید، زیرا در زمان اسباب کشی یک خواب خوب کلی بهتون انرژی میده که مابقی کارها رو با دقت انجام دهید.

لیستی از وسایل و تجهیزات لازم و مورد نیاز برای بسته بندی اثاث منزل تهیه کنید

همانطور که مستحضرید تجهیزاتی که برای بسته بندی اثاث منزل مورد استفاده قرار می‌گیرند، متنوع هستندپس سعی کنید با توجه به وسایل و اثاثی که دارید، تجهیزات و لوازم مناسب را تهیه کنیداز مهمترین لوازم مورد نیاز برای بسته بندی اثاثیه می‌توان به کارتن‌های معمولی و چند لایه، کارتن‌های رگال‌دار، سلفون، نایلون حباب‌دار، چسب پهن، طناب و … اشاره کرد.

وسایل اضافه و یا بلااستفاده را اهدا کنید یا بفروشید

اگر در بین اثاث‌تان وسایلی هستند که اضافه بوده یا بلااستفاده هستند، آنها را اهدا کنید و یا بفروش برسانیداین کار هم زمان جابجا کردن وسایل را کاهش می‌دهد و هم هزینه بسته بندی و هزینه کلی اسباب کشی را نیز تعدیل می‌کند.

وسایل هم جنس را در یک کارتن قرار داده و بسته بندی کنید

بعنوان مثال سعی کنید تمامی ظروف کریستال را در کنار هم بچینید و سپس بسته بندی کنیدهمچنین دقت کنید وسایل را طوری داخل کارتن‌ها قرار دهید که فضای خالی بین آنها ایجاد نشودزیرا وجود چنین فضاهای باعث می‌شود که در زمان جابجایی، وسایل داخل کارتن‌ها آزادانه حرکت کنند و بهم بخورند که در نتیجه صدمه می‌بینند.

کارتن حاوی اثاث حساس و شکستنی را جدا کنید

وسایل شکستنی مثل ظروف چینی و شیشه‌ای را به صورت جداگانه بسته بندی کنیددر ضمن کارتن‌های که این وسایل در داخل آنها قرار دارند را با ماژیک مشخص نمائید تا کارگران اثاث کشی آنها را با احتیاط حمل کنند.

وسایلی را که قابلیت بسته بندی شدن ندارند مشخص نمائید

بعضی از وسایل خانه از قبیل مایعات ظرفشویی، لباسشویی و … را نمی‌توان بسته بندی کردبهتر است اینگونه لوازم را خودتان به صورت جداگانه به خانه جدید ببرید. در ضمن آنها را بگونه‌ای بسته بندی کنید که مایعات داخل آنها نریزد.

مواظب وزن کارتن‌ها باشید

وزن کارتن‌ها را با گذاشتن وسایل سبک و سنگین در کنار هم متعادل کنیدزیرا اگر وزن یک کارتن بیش از اندازه بالا برود احتمال دارد در زمان اثاث کشی به کارگر باربر و یا به کارتن‌ها خسارات جدی وارد بشود. بعنوان نمونه در یک کارتن تماماً کتاب قرار ندهید.

از اتصالات و بعضی از وسایل منزل عکس بگیرید

نصب بسیاری از وسایل منزل مثل یخچال ساید بای ساید در خانه جدید پیچیده است که برای اینکه در این کار به مشکل بر نخورید، بهتر است قبل از بسته بندی و جابجا کردن از آنها عکس بگیرید تا بعداً بر اساس همین عکس‌ها کار را پیش ببرید.

از شرکت‌های معتبر و با سابقه در زمینه اسباب کشی کمک بگیرید

اثاث کشی نیز یک کار تخصصی بوده که لازم است برای انجام بعضی از کارهای آن از افراد خبره کمک بگیریدخصوصا برای جابجا کردن وسایل سنگین از قبیل ماشین لباسشویی، ظرفشویی، یخچال ساید و … نیاز است تا از کارگران اثاث کشی کمک بخواهید و خودتان به هیچ وجهه این وسایل را حمل نکنیددر اینجا برای راحتی شما لینک یکی از شرکت‌های معروف بنام سخاوت بار ارائه دهنده خدمات اثاث کشی در تهران را قرار داده‌ایم.

چند پیشنهاد کوتاه و مختصر برای انجام هر چه بهتر اثاث کشی

  1. حتماً در زمان اثاث کشی یکی از اعضای خانواده را مسئول کنید تا کارگران اثاث کشی را راهنمایی کند که هر کارتن یا وسیله را در کجای منزل جدید قرار دهند.

  2. برای حمل اثاثیه به شهرستان باید به وضعیت جاده و شرایط آب و هوایی شهر مبدا و مقصد توجه ویژه‌ای داشته باشیدبعنوان مثال اگر قصد دارید وسایل را از تهران به رشت ببرید، لازم است از باربری تهران به رشت کمک بگیرید و اثاث کشی را در روزی انجا دهید که هوای تهران و رشت بارانی نباشند.

  3. هر شخصی را مسئول چیدمان وسایل خودش کنید تا از دوباره کاری جلوگیری شود.

  4. حتماً کارتن‌ها را در جایی که باید وسایل داخلش قرار بگیرند باز نمائیدبعنوان مثال کارتن حاوی سرویس غذا خوری را در آشپزخانه باز کنید.

  5. وسایل حجیم و بزرگ منزل مثل مبلمان را سریعتر در جای خودشان قرار دهید تا از سردرگمی نجات یابید.

  6. حتماً به فکر یک میان وعده یا یک بسته غذایی برای روز اسباب کشی باشید.

  7. سعی کنید در طول فرایند اسباب کشی تمرکز کنید و هیچگونه استرسی نداشته باشید.

دسته بندی: خدماتبرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد