شما اینجا هستید

    خانواده » چگونه می توانم همسرم را از طلاق منصرف کنم؟
طلاق

[ad_1] من بعضی اوقات از افرادی می شنوم که همسرشان اعلام کرده می خواهد جدا شود یا طلاق دهد. بیشتر افرادی که از آنها می شنوم موافق این موضوع نیستند ، اما مسلماً در هر ازدواج دو نفر وجود دارد و بنابراین فقط یک نفر که می خواهد با هم بماند لزوماً به معنای وقوع […]

[ad_1]

من بعضی اوقات از افرادی می شنوم که همسرشان اعلام کرده می خواهد جدا شود یا طلاق دهد. بیشتر افرادی که از آنها می شنوم موافق این موضوع نیستند ، اما مسلماً در هر ازدواج دو نفر وجود دارد و بنابراین فقط یک نفر که می خواهد با هم بماند لزوماً به معنای وقوع آن نیست. بنابراین ، بسیاری از همسران که نمی خواهند از هم جدا شوند (حتی به طور موقت) روش های مختلفی را برای مجبور کردن همسر خود به تغییر عقیده انجام می دهند. بسیاری سعی خواهند کرد از منطق و بحثهای مکرر استفاده کنند. یا ، آنها زورگویی یا فشار ملایم را امتحان می کنند. وقتی هیچکدام از اینها کارساز نیست ، آنها اغلب سعی می کنند بازی خود را به سمت تاکتیک های منفی یا “عشق سخت” ببرند ، جایی که آنها سعی می کنند شوهرشان را وادار به تغییر عقیده کنند.

ممکن است کسی بگوید ، “شوهرم در ابتدا گفت که او طلاق می خواهد ، اما من خیلی ناراحت شدم و از او التماس کردم که به فکر بچه های ما باشد. بنابراین او از برخی عقب نشینی کرد و گفت شاید ما بتوانیم جدایی را در نظر بگیریم. مسئله این است که من ما هم جدایی نمی خواهیم. این برای خانواده ما فاجعه آور است و شوهر من واقعاً نوزادی است که دچار بحران میانسالی می شود. ما نیازی به جدایی یا طلاق نداریم. او فقط به مقدار کمی واقعیت نیاز دارد تا بتواند می داند که چقدر خوب است. من چیزهای زیادی را امتحان کرده ام تا او این را ببیند. من سعی کردم بسیار خوب باشم ، اما او توپ بازی نخواهد کرد. بنابراین اکنون سعی می کنم به یک استراتژی فکر کنم که او را ترغیب کنم این را رها کند من فکر کرده ام که دیدن بچه ها را برای او آسان نخواهم کرد ، اما دوستانم به من هشدار می دهند که این کار را نکنم. آنها می گویند این ضربه کم است. غیر از تهدید او را به نظافتچی ها از نظر مالی یا به او بگویم که هرگز چیزی پیدا نمی کند که باعث خوشبختی او شود ، چه کاری می توانم انجام دهم تا او را از این امر بترسانم این؟”

میدونم داری وارد چه جریانی میشی. وقتی شوهرم می خواست جدا شود ، من روشهای زیادی را امتحان کردم تا وی تصمیم خود را تغییر دهد. من می خواهم آنچه را که از طریق تجربه آموخته ام به شما بگویم ، گرچه ممکن است شما از گفته های من خوشتان نیاید. بسیاری از تاکتیک هایی که برای ما جذاب به نظر می رسند ، تاکتیک های کوتاه مدت هستند زیرا می خواهیم نتایج فوری داشته باشیم. بدترین ترس ما جدایی یا طلاق است ، بنابراین تقریباً حاضریم همه کارها را انجام دهیم تا از این اتفاق جلوگیری کنیم. با این حال ، چون بسیار ترسیده ایم ، احساس می کنیم اکنون به نتیجه نیاز داریم. احساس می کنیم حتی کمی هم نمی توانیم صبر کنیم. اما طبق تجربه من ، آن تاکتیک های کوتاه مدت نه تنها موثر نیستند ، بلکه اوضاع را بدتر هم می کنند. من امروز هم ازدواج کرده ام ، اما به جدایی پایان دادم و با استفاده از شگردهای طولانی مدت ازدواجم را نجات دادم. این کار سخت بود زیرا من هم می خواستم فوراً نتیجه بگیرم. اما اگر من در آن برنامه هایی که عصبانیت و ترس شوهرم را به وجود آورده بود می ماندم ، امروز ازدواج نمی کردم. در این مورد تردیدی نیست.

یک ثانیه به این فکر کنید. با شوهر خود موقعیت عوض کنید. وانمود کنید که این شما هستید که استراحت را می خواهید. اگر شوهرتان ناگهان شما را از عدم توانایی دیدن فرزندانتان تهدید کند ، چه واکنشی خواهید داشت؟ یا فقط با فقر ناگهانی به این دلیل که می خواستید خوشبخت باشید؟ مطمئناً نه تنها عصبانی و ناامید نخواهید شد بلکه احتمالاً نمی خواهید با کسی که می خواهد از این طریق به شما آسیب برساند با میل و اشتیاق آشتی کنید.

کارآمدترین راه برای اینکه شوهرتان به جدایی یا طلاق خاتمه دهد این است که او را به آرامی ترغیب کنید که بخواهد با شما باشد و بخواهد به ازدواج خود ادامه دهد. این نتیجه مثبت ترین نتیجه را دارد زیرا او خوشحال است و با میل و رغبت در آنجا حضور دارد. او کینه توز نیست و پاهایش را نمی کشد زیرا شما از تاکتیک های منفی استفاده می کنید.

از طرف تلنگری ، ایجاد تمایل برای حضور در آنجا اغلب زمان می برد. این چیزی نیست که معمولاً بعد از یک تهدید یا مکالمه اتفاق بیفتد. شما در این مدت بسیار تلاش در روابط خود نیاز به یک ارتباط برقرار ماهر دارید. طول می کشد تا از ذره ذره هوش هیجانی استفاده کنید تا سعی کنید به جای عصبانیت نسبت به او ، احساس همدلی کنید. چرا؟ زیرا اگر بلافاصله خود را به عنوان دشمن وی یا به عنوان فردی که با او مخالف است معرفی نکنید ، از او پاسخ بهتری خواهید گرفت (و فرصتی بالاتر برای آشتی). درعوض ، می خواهید استرس کنید که همسر دوست داشتنی او هستید و به همین دلیل ، می خواهید با او کار کنید تا هر دو خوشبخت باشید. من می دانم که این چه چالشی است که احساس خواهد کرد. باور کنید من این کار را انجام داده ام. و با این حال ، این استراتژی بسیار بهتر از تلاش برای دستکاری شوهرم برای ترس و ناامیدی کار کرده است. در پایان روز ، شما می خواهید که او خوشبخت باشد زیرا در واقع این تنها راهی است که شما می خواهید یک ازدواج سعادتمندانه داشته باشید و با آشتی خود احساس امنیت کنید.

[ad_2]

دسته بندی: خانوادهبرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد