شما اینجا هستید

    مهاجرت » چگونه در کشور های خارج کار پیدا کنیم؟

امروزه اکثر افراد پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه و یا در حین تحصیل به دنبال پیدا کردن کار هستند. کار یکی از مهم ترین موضوعات در زندگی هر فردی می باشد. اینکه بتوانیم از مهارت و تخصصی که داریم به بهترین نحو استفاده کنیم و از آن درآمد خوبی را کسب کنیم یکی از […]

امروزه اکثر افراد پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه و یا در حین تحصیل به دنبال پیدا کردن کار هستند. کار یکی از مهم ترین موضوعات در زندگی هر فردی می باشد. اینکه بتوانیم از مهارت و تخصصی که داریم به بهترین نحو استفاده کنیم و از آن درآمد خوبی را کسب کنیم یکی از ایده آل های یک فرد می باشد. حال موضوع مهمی که اینجا بیان می شود، این است که اگر بخواهیم در کشور دیگری کار کنیم، چگونه باید کار مناسبی را در آن کشور پیدا کنیم؟ و یا چگونه می توانیم به کشور دیگری برای کار برویم؟

 

کشور های مناسبی که امروزه نرخ بیکاری بسیار پایینی داشته و مناسب کار و زندگی می باشند، کانادا، سوئد، آلمان، فرانسه، اتریش و… می باشند. شاید شما با اصطلاح نرخ بیکاری کانادا، نرخ بیکاری آلمان و… آشنایی نداشته باشید و آگاهی در این رابطه نداشته باشید. نرخ بیکاری، در واقع نشان دهنده وجود فرصت های شغلی در آن کشور می باشد. اگر نرخ بیکاری در کشوری تک رقمی باشد، بدین معنی است که فرصت های شغلی مناسبی در آن کشور وجود دارد.

حال اگر این عدد ۲ رقمی به بالا باشد، این معنی را می دهد که فرصت های شغلی کمتری در آن کشور وجود دارد. قطعا افراد می توانند در کشوری که نرخ بیکاری پایینی دارد، راحت تر شغل مد نظرشان را پیدا کنند. ما این مقاله را تهیه کرده ایم تا در رابطه با پیدا کردن شغل در کشور های دیگر اطلاعات جامعی را در اختیار شما عزیزان بگذاریم.

نحوه پیدا کردن کار در آلمان

آلمان یکی از کشور های مناسب برای کار و زندگی است. این کشور دارای نرخ بیکاری بسیار پایین و نزدیک به ۴ درصدی می باشد. همچنین شرایط و رفاه مناسبی را برای افرادی که در کشورش زندگی می کنند فراهم کرده است. این کشور دارای شهر های گوناگونی است که هر کدام فرصت های شغلی متفاوتی را دارا هستند. آلمان از آنجایی که کشوری پیشرفته در زمینه صنعت و اقتصاد است، به دنبال نیروی کار جوان و متخصص می باشد.

اگر شما شرایط مناسبی را از لحاظ سابقه کاری، تخصص و مهارت دارا هستید، می توانید از دو طریق به این کشور سفر کنید. مهاجرت به آلمان از طریق کار در این کشور در صورتی که شرایط لازم را دارا باشید، بسیار راحت و کم هزینه می باشد. همچنین مزایای زیادی هم برای شما داراست. این کشور از آنجایی که هر ساله با کمبود نیروی کار متخصص روبرو می شود، به دنبال جذب افرادی پویا، متخصص با سابقه کاری بالایی است.

روش اولی که افراد می توانند با استفاده از آن به آلمان رفته و در آنجا مشغول به کار شوند، اخذ جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از کارفرمای آلمانی است. متقاضی با ارسال سابقه کاری خویش به شرکت های کاریابی در آلمان و یا شرکت های دیگر، می تواند وقت مصاحبه ای را از کارفرما گرفته و در صورت متقاعد کردن کارفرما، دعوت نامه کاری یا پیشنهاد شغلی خود را دریافت نماید. در صورتی که شما دعوت نامه کاری دریافت کنید، می توانید نسبت به اخذ ویزا کاری آلمان اقدامات لازم را انجام دهید.

روش دوم برای کار در کشور آلمان، اخذ ویزا جستجو کار می باشد. شما در صورتی که دارای تخصص و مهارت مناسبی هستید، می توانید ویزا جستجو کار آلمان را دریافت نمایید.  با دریافت این ویزا شما به مدت ۶ ماه فرصت دارید تا در آلمان کار مناسبی را پیدا کنید. در صورتی که موفق به پیدا کردن کار شوید، می توانید اقامت موقت تان را تمدید کنید. در صورتی هم که موفق به پیدا کردن کار در آلمان نشوید باید به کشور خود بازگردید.

نحوه پیدا کردن کار در کانادا

کانادا یکی دیگر از کشور های مناسب برای کار و زندگی است که نرخ بیکاری پایینی دارد. این کشور برخلاف وسعتی که داراست، جمعیت بسیار کمی را در خود جای داده است. این کشور هرساله تعداد زیادی از متقاضیان کار در کشور خود را پذیرش می کند. از آنجایی که کانادا شرایط مناسبی را برای زندگی مردم خود فراهم کرده است، شما می توانید با داشتن کار مناسبی در این کشور به راحتی زندگی کنید.

نحوه کاریابی در کانادا نیز از دو طریق انجام می شود. در روش اول شما با دریافت دعوت نامه از کافرما، می توانید نسبت به اخذ ویزا کاری اقدامات لازم را انجام دهید. برای اخذ دعوت نامه کاری از کارفرما، تنها کافی است که رزومه کاری و سوابق شغلی خود را برای شرکت های کانادایی ارسال نمایند. در صورت تایید رزومه متقاضی، برای وی دعوت نامه کاری ارسال می گردد. البته این ارسال دعوت نامه پروسه منحصر به خود را داراست که با مشورت از مشاوران مجرب می توانید به صورت کامل از شرایط مهاجرت به کانادا آگاهی لازم را کسب نمایید.

روش دوم کار در کشور کانادا از طریق اکسپرس انتری می باشد. در این روش متقاضی با توجه به ویژگی ها و اطلاعاتی که داراست بر اساس جدول امتیاز بندی، امتیاز مشخصی را دریافت می کند. در صورتی که افراد بتوانند امتیاز بالایی را از این روش کسب کنند، به آنها اقامت دائم اعطا می شود و می توانند به صورت مستقیم به کانادا بروند. این روش دومرحله ای می باشد. اگر شما در مرحله اول امتیاز مد نظر را کسب نمایید، می توانید به مرحله دوم این امتیاز بندی وارد شوید و در صورتی که بتوانید امتیاز لازم را از مرحله دوم کسب نمایید ،می توانید به صورت مستقیم به کانادا وارد شوید.

متقاضیان باید توجه داشته باشند برای سفر و کار در کشور دیگر اطلاعات و آگاهی لازم را به صورت کامل کسب نمایند. در صورتی که شما از آگاهی لازم برخوردار نباشید و شرایط و محدودیت های کشور مقصد را ندانید، ممکن است به مشکلات فراوانی برخورد کنید. همچنین ممکن است پروسه مهاجرتی تان آنطور که باید جلو نرود و شرایط تان مانع اخذ ویزا کشور مد نظر شود. توجه کنید که پروسه اخذ ویزا، پروسه بسیار مهمی است و شما باید مدارک تان را به صورت کامل به سفارت ارائه دهید. از آنجایی که هر یک از روش های مهاجرتی هزینه متفاوتی را دارا هستند، شما باید برای بررسی مدارک تان توسط سفارت هزینه ای را پرداخت کنید که در صورت رد درخواست شما این هزینه عودت داده نمی شود.

 

دسته بندی: مهاجرتبرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد