شما اینجا هستید

    ساختمانی » چه پارامترهایی قیمت پنجره دو جداره را مشخص می‌کنند؟

اگر به دنبال یک برند مطمئن هستید تا پنجره‌های دوجداره ساختمان یا دفتر محل کارتان را تعویض کنید، بی‌شک اولین و مهم‌ترین چیزی که ذهن شما را درگیر می‌کند قیمت پنجره دو جداره است؛ اما چه چیزی این قیمت را تعیین می‌کند؟ پارامترهای تاثیرگذار بر قیمت پنجره‌های دوجداره چیست؟ کدام عوامل برای شما اهمیت بیشتری […]

اگر به دنبال یک برند مطمئن هستید تا پنجره‌های دوجداره ساختمان یا دفتر محل کارتان را تعویض کنید، بی‌شک اولین و مهم‌ترین چیزی که ذهن شما را درگیر می‌کند قیمت پنجره دو جداره است؛ اما چه چیزی این قیمت را تعیین می‌کند؟ پارامترهای تاثیرگذار بر قیمت پنجره‌های دوجداره چیست؟ کدام عوامل برای شما اهمیت بیشتری دارند؟ یافتن پاسخ این سوال‌ها به شما کمک می‌کند پنجره‌های ایده‌آلتان را با هزینه‌ای مناسب دریافت کنید و از خریدتان رضایت داشته باشید. پس اگر شما هم قصد خرید پنجره دوجداره را دارید، بهتر است عجله نکنید و این مطلب را تا انتها بخوانید تا بهترین تصمیم را بگیرید.

قیمت پنجره دوجداره بر اساس جنس پروفیل

پروفیل‌ها انواع گوناگونی دارند که ممکن است رنگ‌دانه‌ها یا کیفیت متفاوتی نسبت به یکدیگر داشته باشند. به ‌طور کلی می‌توان دسته‌بندی‌های زیر را برای پروفیل‌ها در نظر گرفت:

تعداد حفره داخل پروفیل (چمبر)

چمبر اصطلاحی است که به فضاهای داخلی در عرض پروفیل اطلاق می‌شود. این فضاها به ‌وسیله دیواره‌های UPVC به وجود می‌آیند. معمولا تعداد چمبرها بین ۳ تا ۷ حفره است که تعداد آن‌ها روی قیمت پنجره دو جداره هافمن تاثیر می‌گذارد.

ابعاد

بر اساس ابعاد می‌توان پروفیل پنجره‌های دوجداره را به سه دسته تقسیم کرد:

  1. سری ۶۰ با عرض ۶۰ میلی‌متر
  2. سری ۷۰۰
  3. سری ۸۰

بر اساس ظاهر پروفیل‌ها نیز می‌توان آن‌ها را در دو دسته ساده و دکوراتیو قرار داد.

شکل کاربردی پروفیل

به‌طور کلی کاربرد پروفیل‌های درب و پنجره‌های دوجداره به چهار دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول پروفیل‌های مخصوص فریم‌ها هستند. این دسته در چهارچوب درب و پنجره به کار می‌روند. کاربرد دوم پروفیل‌ها در بازشوی درب و پنجره است. این نوع پروفیل‌ها با نام پروفیل ساش یا لنگه شناخته می‌شوند. پروفیل‌های سوم به نام پروفیل‌ها مولیون معروف هستند. این پروفیل‌ها به‌عنوان ستون عمودی یا افقی در داخل چارچوب به کار می‌روند و از بست مولیون استفاده می‌کنند. پروفیل‌های جانبی نیز نوع آخر این دسته‌بندی هستند. این پروفیل‌ها در جاهای مختلفی از جمله پروفیل ۹۰ درجه، زهوار شیشه‌های دوجداره و سه جداره، کانکتورها، ارتفاع‌دهنده و پنل‌های UPVC کاربرد دارند.

قیمت پنجره دوجداره بر اساس متراژ

یکی از مهم‌ترین پارامترهای تاثیرگذار در قیمت پنجره دوجداره ابعاد آن است. معمولا ابعاد پنجره‌های استاندارد ۱۴۰ سانتی‌متر در ۱۴۰ سانتی‌متر است. اگر درخواست نصب پنجره‌ای استاندارد را بدهید، قیمت‌ها واحدی حساب می‌شوند. مثلا هزینه نصب دو پنجره دوجداره UPVC برابر با هزینه نصب دو واحد پنجره است. برای به دست آوردن قیمت هر مترمربع از پنجره دوجداره، کافی است قیمت نهایی را تقسیم بر مترمربع کنید. اگر پروژه شما شامل درب‌ها و پنجره‌ها با ابعاد گوناگون است، هزینه نهایی از ضرب متراژ کلی در قیمت هر مترمربع به دست می‌آید.

دقت کنید که قیمت‌های پایه تقریبی هستند و پارامترهای گوناگونی ممکن است آن‌ها را تغییر دهد. اگر نیاز به نصب درب و پنجره در پروژه‌ای عظیم با مساحت زیاد دارید، شیوه محاسبه قیمت کمی تفاوت دارد. در این پروژه‌ها معمولا تمام فاکتورهای تاثیرگذار روی قیمت درب و پنجره یو پی وی سی حساب شده و تبدیل به قیمت پایه می‌شوند. پس از آن از طریق نرم‌افزار قیمت‌ها را محاسبه کرده و فاکتور نهایی را تولید می‌کنند. فرمول‌های گوناگونی برای تعیین قیمت پنجره‌های مختلف نظیر قیمت پنجره دو جداره هافمن وجود دارند که ساده‌ترین آن‌ها فرمول زیر است:

(پروفیل مصرفی × قیمت متر طول) + (شیشه مصرفی × قیمت متر مربع) + (یراق آلات × قیمت واحد) = کل هزینه ساخت یک پنجره

سایر پارامترهای تاثیرگذار

پارامترهایی که تاکنون خواندید، مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده قیمت پنجره‌های دوجداره بودند؛ اما پارامترهای دیگری نیز وجود دارند. بد نیست با تعدادی از آن‌ها نیز آشنا شوید:

  • رنگ پروفیل‌ها: پروفیل‌ها رنگ‌های متنوعی دارند و بسته به مساحتی که رنگ در آن‌ها به کار رفته می‌توانند تا ۳۰ درصد افزایش قیمت داشته باشند.
  • شیشه: بخش اعظم پنجره را شیشه‌های آن تشکیل داده‌اند؛ بنابراین انتخاب شیشه‌های دو یا چندجداره با کیفیت‌های مختلف می‌تواند تاثیر زیادی روی قیمت نهایی پنجره‌ها داشته باشد.
  • شیوه تولید: نحوه تولید پنجره‌ها و مدل‌های مختلف آن‌ها قیمت‌های متفاوتی را ایجاد می‌کنند. به عنوان مثال پنجره‌هایی که به‌صورت مکانیزه تولید می‌شوند، هزینه ساخت کمتری دارند و در نتیجه قیمت پایین‌تری نیز دارند.
  • داخلی یا وارداتی بودن برند مورد نظر شما: درب و پنجره‌های وارداتی معمولا قیمت‌های بالایی دارند و ممکن خرج زیادی را برای شما بتراشند.

در این مطلب با پارامترهای تعیین‌کننده قیمت پنجره‌های دوجداره آشنا شدید. اکنون وقت خرید پنجره‌هایی مناسب رسیده است؛ اما کدام برند معتبرتر و مرغوب‌تر است؟ پیشنهاد ما به شما برند هافمن است. با انتخاب این برند سرعت بالا و نصب آسان همراه با پشتیبانی رضایت‌بخش را دریافت خواهید کرد. قیمت پنجره دو جداره هافمن در کنار کیفیت مرغوب آن امنیت و آرامش را به خانه شما می‌آورد. برای ثبت سفارش می‌توانید از هر جای ایران با شماره تلفن ۱۶۴۴ تماس بگیرید. پشتیبان‌های هافمن شما را در این زمینه راهنمایی خواهند کرد. آیا عوامل تاثیرگذار دیگری در قیمت پنجره‌های دوجداره می‌شناسید؟

دسته بندی: ساختمانی, صنعتبرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد