شما اینجا هستید

  مهاجرت » چرا مهاجرت به کانادا | با مزایای زندگی در این کشور مهاجرپذیر و زیبا آشنا شوید

کانادا؛ مقصدی بی‌نظیر برای مهاجرت کانادا کشوری دومین کشور پهناور جهان است که فقط در حدود ۳۸ میلیون نفر جمعیت دارد. براساس آمار سال ۲۰۲۰ میلادی کانادا از نظر تولید ناخالص داخلی در رتبه نهم و بالاتر از کشورهایی چون استرالیا، هلند، روسیه و سوییس قرار گرفته است. نسبت اندک جمعیت به مساحت، مناظر طبیعی […]

کانادا؛ مقصدی بی‌نظیر برای مهاجرت

کانادا کشوری دومین کشور پهناور جهان است که فقط در حدود ۳۸ میلیون نفر جمعیت دارد. براساس آمار سال ۲۰۲۰ میلادی کانادا از نظر تولید ناخالص داخلی در رتبه نهم و بالاتر از کشورهایی چون استرالیا، هلند، روسیه و سوییس قرار گرفته است. نسبت اندک جمعیت به مساحت، مناظر طبیعی گسترده و چشم‌نواز، ویژگی مهاجرپذیری، سطح کیفیت بالای زندگی و وجود فرصت‌های شغلی بسیار، این کشور را به بهشتی برای مهاجران تبدیل کرده است. در این مطلب از موسسه مهاجرتی هرمس اپلای، با مزایا و شرایط مهاجرت به کانادا آشنا می‌شویم.

کانادا؛ دومین مقصد برتر مهاجرت در جهان

مهاجرت تصمیمی بسیار دلهره‌آور است. چرا که معمولا جز شنیده‌ها هیچ تجربه‌ای نسبت به کشوری که قرار است در آن زندگی کنیم، نداریم. بنابراین علاقه داریم، جای تمجید بی‌مورد با آمارهای دقیق و شاخص‌های واقعی سروکار داشته باشیم. به همین دلیل به سراغ یکی از برترین سایت‌های بررسی شاخص‌های کار و زندگی کشورها در دنیا می‌رویم؛ سایت Usnews.

بنابر آمارهای این سایت، کانادا در تمامی شاخص‌ها یکی از ۲۰ کشور برتر جهان برای زندگی است و در مجموع با نمره ۹۹٫۴ رتبه دوم را در میان کشورهای جهان از آن خود کرده است. در ادامه شاخص‌ها و رتبه کانادا را در میان کشورهای جهان با هم مرور می‌کنیم:

 • اقتصاد آزاد: رتبه سوم
 • قدرت: رتبه دوازدهم
 • کیفیت زندگی: رتبه اول دنیا
 • اخذ شهروندی: رتبه دوم دنیا
 • ماجراجویی: رتبه شانزدهم
 • تاثیر فرهنگی: رتبه یازدهم
 • کارآفرینی: رتبه ششم

مزایای مهاجرت به کانادا

برای پیداکردن دلایل بیشتر برای انتخاب کانادا به‌عنوان برترین مقصد مهاجرت، باید با شرایط زندگی مردم بومی و مهاجران در کانادا آشنا باشیم و بدانیم در این کشور، چگونه فرصت‌های پیشرفت برای ما فراهم می‌شود. در ادامه با برخی از مزایای زندگی در کانادا آشنا می‌شویم.

مهاجرت سریع

روندهای مهاجرتی عموما بسیار پیچیده و زمان‌بر هستند؛ به‌همین دلیل کشور کانادا برخی برنامه‌های مهاجرت سریع را برای متقاضیان مهاجرت ایجاد کرده است. یکی از این برنامه‌ها اکسپرس اینتری است که متقاضیان مهاجرت از طریق مهارت‌های شغلی را در یک سیستم امتیازبندی قرار می‌دهد؛ اگر شما امتیاز لازم را به‌دست آورید، در مدت شش ماه، درخواست مهاجرت شما مورد قبول واقع می‌شود. برای اطلاعات بیشتر، پیشنهاد می‌کنیم با مشاوران مجرب موسسه هرمس اپلای تماس برقرار کنید.

دریافت اقامت دائم به همراه حق شهروندی

کانادا برنامه‌های مهاجرتی فراوانی دارد که در بسیاری از آن‌ها می‌توانید اقامت دائم را دریافت کنید. در بعضی روش‌های دیگر نیز اقامت موقت به شما اعطا می‌شود تا پس از کسب شرایط لازم بتوانید برای اقامت دائم اقدام کنید.

 

درآمد بالا

به هرشغلی که در کانادا اشتغال داشته باشید، درآمد شما دلاری و نسبتا قابل توجه است. درآمد مشاغل گوناگون در کانادا چیزی بین ۲۵۰۰ تا کمی بیش از ۹ هزار دلار است. این درآمدها به‌گونه‌ای که نه تنها می‌توانید هزینه‌های جاری خود و اعضای خانواده را پرداخت کنید، بلکه برای تفریح و پس‌انداز هم پول کافی خواهید داشت.

مهاجرت خانوادگی به کانادا

در بسیاری از روش‌های مهاجرت به کانادا شما از این امکان برخوردار هستید که اعضای خانواده خود را نیز به کانادا ببرید. بنابراین با مشکلات دوری از خانواده نیز روبه‌رو نخواهید. در این روش‌ها اعضای خانواده شما، مانند شما از تمامی حقوق شهروندی کانادا برخوردار خواهند بود.

قدرت پاسپورت کانادا

پاسپورت کانادا بر اساس شاخص گذرنامه هنلی (Henley) یکی از ده پاسپورت برتر دنیا به‌شمار می‌آید. این رتبه‌بندی مربوط به سال جاری میلادی (۲۰۲۱) است. شما با دریافت این پاسپورت می‌توانید بدون ویزا به ۱۸۳ کشور جهان سفر کنید.

 

روش‌های مهاجرت به کانادا

دولت کانادا و اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی این کشور، راه‌های بسیاری گوناگونی را برای مهاجرت و زندگی در این کشور برای متقاضیان مهاجرت در نظر گرفته‌اند. کافی است شرایط و ویژگی‌های هریک از این روش‌ها را مطالعه کنید تا بتوانید مطابق با شرایط خود، یکی از آن‌ها را به‌عنوان روش مهاجرت خود به کانادا انتخاب کنید. این روش‌ها عبارتند از:

 • مهاجرت به کانادا از طریق کار و مهارت‌های شغلی
 • مهاجرت تحصیلی به کانادا
 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی
 • دریافت اقامت کانادا از طریق تولد
 • دریافت اقامت کانادا از طریق ازدواج
 • راه‌های مهاجرت به کانادا برای هنرمندان و افراد موفق

هزینه‌های مهاجرت به کانادا

قطعا هزینه‌های انجام روندهای مهاجرت به کانادا، بستگی به روش مهاجرتی و میزان مدارک مورد درخواست دارد. از سوی دیگر شما باید بتوانید دست کم هزینه‌های زندگی در کانادا را تا پیش از دریافت اولین حقوق یا دستیابی به اهداف مالی سرمایه‌گذاری خود بپردازید. هزینه‌های درخواست و دریافت ویزا را نیز باید محاسبه کنید. در کل بهتر است دست کم چیزی در حدود ۱۳ هزار دلار برای این مراحل کنار بگذارید.

 

هزینه‌های زندگی کانادا

هزینه زندگی در کانادا به سبک زندگی شما و شهر و استانی که در آن زندگی خواهید کرد، بستگی دارد. متوسط ​​اجاره خانه در کانادا در حدود ۷۵۰ تا ۱۳۰۰ دلار در ماه است. بنابراین بسیاری از مردم، حدود نیمی از درآمد ماهیانه خود را خرج اقساط خرید ملک یا اجاره خانه و هزینه‌های وسایل منزل و قبوض آب، برق، گرمایش خانه و خدمات تلفنی می‌کنند. برخی از هزینه‌های دیگر را با هم مرور می‌کنم:

 • نرخ بلیط مترو در تورنتو: ۳٫۲۵ دلار
 • یک وعده غذایی کامل و لوکس دونفره در رستورانی در ونکوور: ۱۰۰ دلار
 • یک وعده غذایی ارزان در ونکور: ۱۷ دلار
 • یک کیلوگرم برنج در مونترال: ۳٫۱۶ دلار
 • یک کیلوگرم گوشت گاو در مونترال: ۱۶٫۵۹ دلار
 • هزینه مواد غذایی ماهانه برای دو نفر: ۱۰۰ تا ۵۰۰ دلار
 • هزینه سرگرمی و تفریح در آلبرتا: ۲۵۰ دلار
 • هزینه ماهیانه سیستم حمل‌ونقل عمومی در آلبرتا: ۱۰۰ دلار

 

مهاجرت آسان به کانادا با خدمات هرمس اپلای

تمامی شواهد موجود و نظرات متقاضیانی که موفق به مهاجرت به کانادا شده‌اند، نشان می‌دهد، کانادا مقصدی مطلوب برای مهاجرت ایرانیان است. این کشور موقعیت مناسبی در تمامی زمینه‌های کار، زندگی، تفریح، تحصیل و بهداشت در خدمت مهاجران قرار می‌دهد.

اگر تمایل دارید با روش‌های مهاجرت به کانادا و روندهای دریافت ویزای کانادا آشنا شوید، و یا برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید، پیشنهاد می‌کنیم با مشاوران مجرب ما در هرمس اپلای تماس برقرار کنید. موسسه هرمس اپلای یکی از فعال‌ترین موسسات مهاجرتی ایران و متخصص در به ثمر رساندن پرونده‌های مهاجرتی کانادا، آلمان، استرالیا و بسیاری از مقاصد برتر مهاجرتی در جهان است. ما در تمامی روندهای مهاجرتی تا دریافت ویزا و مهاجرت قطعی با شما همراه خواهیم بود.

دسته بندی: مهاجرت برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد