شما اینجا هستید

    سرمایه گذاری » پیش‌بینی وارن بافت از آینده قیمت ارزهای دیجیتال

قیمت ارز دیجیتال تحت تاثیر عوامل مختلفی دائماً در حال تغییر است و شناخت عوامل موثر بر قیمت بازار ارز دیجیتال یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین نکات لازم برای سرمایه گذاری موفق در این بازار است. یکی از مهمترین عوامل موثر بر قیمت رمز ارزها در بازار نیز پیش‌بینی‌ها و تحلیل‌هایی است که افراد مشهور […]

قیمت ارز دیجیتال تحت تاثیر عوامل مختلفی دائماً در حال تغییر است و شناخت عوامل موثر بر قیمت بازار ارز دیجیتال یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین نکات لازم برای سرمایه گذاری موفق در این بازار است. یکی از مهمترین عوامل موثر بر قیمت رمز ارزها در بازار نیز پیش‌بینی‌ها و تحلیل‌هایی است که افراد مشهور و سرمایه‎گذاران بزرگ درباره آینده بازار ارز دیجیتال و قیمت‌‌ها در این بازار دارند. در گذشته شاهد بودیم که لیست ارز دیجیتال طبق رتبه‌بندی بر اساس ارزش بازار، تحت تاثیر همین تحلیل‌ها و اظهار نظرها بارها و بارها تغییر کرده و شاهد افت و خیز‌های بسیار زیاد در بازار ارز دیجیتال بوده‌ایم. یکی از این افراد مشهور که اتفاقاً نظرات کاملاً مخالفی نسبت به سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال دارد آقای وارن بافت است. در این مقاله سعی داریم تا شما را بیشتر با نظرات این سرمایه گذاری بزرگ آمریکایی درباره آینده قیمت رمز ارزها آشنا کنیم و تاثیر نظریه وی بر روی رفتار قیمت‌ها در بازار را نیز بررسی نماییم.

اهمیت نظر وارن بافت درباره قیمت ارز دیجیتال

قبل از هر چیزی باید تاثیرپذیری قیمت ارز دیجیتال و روند‌ها در بازار رمز ارزها را از آقای وارن بافت مورد بررسی قرار دهیم. در حقیقت شما باید بدانید که نظریات و تحلیل‎های آقای بافت چه تاثیری می‌تواند بر روی‌ قیمت‌ها در جدول ارز دیجیتال ایجاد کند و آیا اصلاً مهم است که نظریه سرمایه گذار بزرگ آمریکایی را درباره بازار ارز دیجیتال بدانیم؟

سرمایه گذاران بزرگ و افراد مشهور در جهان که می‌توانیم آنها را اینفلوئنسرهای بازار رمز ارزها نیز بدانیم، رفتارساز و جریان‎ساز هستند و خیلی از معامله‌گران در سرتاسر جهان معاملات خود را بر اساس دیدگاه و تحلیل‌های این افراد تنظیم و اجرا می‌کنند. دقیقاً مانند یک کانال تلگرامی با بیش از چند میلیون عضو که تمام افراد این کانال به صورت همزمان تصمیم به خرید یک ارز دیجیتال بگیرند که می‌تواند تقاضای بسیار زیادی برای آن ایجاد کرده و باعث افزایش قیمت ارز دیجیتال شود.

اما نکته دومی که درباره تحلیل‌های آقای بافت و سایر افراد ثروتمند و سرمایه گذار بزرگ جهان درباره بازار رمز ارزها باید به آن اشاره کنیم، کاهش قدرت و میزان تاثیر‌پذیری این تحلیل‌ها به مرور زمان است. اگر چند سال پیش یک توییت از سوی آقای ترامپ یا آقای ایلان ماسک و حتی وارن بافت می‌توانست قیمت یک ارز دیجیتال را به شدت پامپ کند یا باعث افت شدید قیمت رمز ارزها در بازار شود، در حال حاضر این تأثیرپذیری با توجه به رفتار‌شناسی صورت گرفته از سوی کاربران کمتر شده است. اما هنوز هم نمی‌توانیم این تأثیرپذیری را صفر تلقی کنیم. پس با این حساب چه بخواهیم و چه نخواهیم تحلیل آقای بافت می‌تواند روی روند قیمت‌ ارز دیجیتال در بازار تاثیر بگذارد.

آیا سرمایه گذاری خود را باید روی نظر وارن بافت تغییر دهیم؟

قیمت ارز دیجیتال با وجود تحلیل‌های مخالف که آقای بافت در طول سال‌های گذشته ارائه داده همچنان روند صعودی داشته و شاهد استقبال بیشتر کاربران در جهان از این بازار بودیم. به تعداد رمز ارزها در جدول ارز دیجیتال همیشه اضافه شده است و بررسی پلتفرم‌های معاملاتی مانند صرافی والکس برای کاربران ایرانی یا صرافی بایننس برای کاربران جهانی نشان می‌دهد که افراد جدیدی نیز دائماً به فرایند سرمایه‌گذاری در این بازار اضافه شده‌اند. این موضوع نشان می‌دهد که حتی تحت تاثیر تحلیل‌های افراد بزرگی مانند آقای بافت نیز بازار بالاخره مسیر خود را پیدا کرده و روند قیمت‌ها نیز بر اساس شرایط عرضه و تقاضای کلیه کاربران تغییر خواهد کرد.

با این حساب شما باید به عنوان یک سرمایه‎گذار آگاه تمام عوامل موثر بر قیمت ارز دیجیتال را در فرآیند معاملات خود در نظر بگیرید و بر اساس تمام این شرایط تصمیم گیری کنید که تحلیل آقای بافت نیز می‌تواند یکی از این شرایط باشد نه همه آن.

آقای وارن بافت از همان ابتدا بر این عقیده بود که بازار ارز دیجیتال یک بازار بی‌ثمر است و قرار نیست هیچ سودی از بیت کوین و سایر رمزارز‌ها در جهان ایجاد شود. وی سرمایه‎گذاری بر روی املاک و یا زمین‌های کشاورزی را به مراتب بهتر از سرمایه‎گذاری در بازار ارز دیجیتال و بیت کوین تلقی می‌کند.

پیش‌بینی‌ها همیشه هم درست از آب در نمی‌آیند

قیمت ارز دیجیتال با وجود نظر مخالف‌هایی که وارن بافت داشته، شرایط بسیار مطلوبی را در سال‌های اخیر طی کرده و لیست ارز دیجیتال نیز پر از رمز ارزهایی که سود قابل توجهی را به کاربران و سرمایه‌گذاران خود اعطا کرده‌اند. دقت داشته باشید که پیش‌بینی‎ها درباره فناوری‌های بروز همیشه درست از آب در نمی‌آیند و تجربه ثابت کرده که ممکن است حتی افراد با نفوذ و آگاهی مانند آقای بافت نیز در فرایند پیش‌بینی شرایط یک بازار با اشتباه روبه‌رو شوند.

به دنبال بهترین‌ها در لیست ارز دیجیتال باشید

قیمت ارز دیجیتال چه آقای بافت بخواهد و چه نخواهد در حال رشد و سودآوری است و اگر جدول ارز دیجیتال را پیش روی خود بگذاریم می‌توانیم تعداد بسیار زیادی از رمز ارزها را پیدا کنیم که می‌توانند در آینده سود‌های چند صد درصدی را در اختیار ما قرار دهند. بنابراین توصیه می‌کنیم که در لیست رمز ارزهای قرار گرفته در صرافی‌های معتبر مانند صرافی والکس یا صرافی‌های بین المللی مانند کوکوین به دنبال بهترین‌ها باشید و یک سرمایه‎گذاری مطمئن روی آنها رقم بزنید.

منبع: sharghdaily.com

دسته بندی: سرمایه گذاریبرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد