شما اینجا هستید

    خدمات » پیامک مارکتینگ هم جواب نداد؛ بررسی علت عدم تاثیرگذاری پیامک تبلیغاتی

بسیاری از مشاغل و کسب‌وکارها آنقدر به شغل و حرفه خود علاقه دارند که از هر روش بازاریابی برای جذب مشتری استفاده می‌کنند. آن‌ها سعی می‌کنند از هر طریقی مثل پنل‌های پیامکی با مشتریان خود در ارتباط باشند اما در آخر تعداد مشتریان و میزان سود بازگشتی چیزی نبوده که فکرش می‌کردند. لازم به ذکر […]

بسیاری از مشاغل و کسب‌وکارها آنقدر به شغل و حرفه خود علاقه دارند که از هر روش بازاریابی برای جذب مشتری استفاده می‌کنند. آن‌ها سعی می‌کنند از هر طریقی مثل پنل‌های پیامکی با مشتریان خود در ارتباط باشند اما در آخر تعداد مشتریان و میزان سود بازگشتی چیزی نبوده که فکرش می‌کردند. لازم به ذکر است که گفته شود، درست است که مشاغل باید به روز باشند و از روش‌های جدید در حوزه مارکتینگ استفاده کنند، اما اینکه اطلاعات و روش‌های صحیح به‌کارگیری بازاریابی که استفاده می‌کنند چه میزان درست است می‌تواند پاسخ سوال شما به عدم تاثیر گذاری پیامک تبلیغاتی باشد.

در بازاریابی موذی عمل کنید

روزانه میلیون‌ها پیامک در قالب تبلیغات برای مشترکین ارسال می‌شود، اما دلیل آنکه این روش تبلیغاتی برای برخی موثر عمل می‌کند و برای بعضی خیر، چیست؟ مشترکین روزانه به تعداد بسیار زیادی تبلیغ مواجه می‌شوند، پیامکی، ایمیلی، تلویزیونی، بیلبورد و حتی بازاریابان حضوری که در مراکز خرید، ایستگاه‌های اتوبوس و مترو قصد دارند محصول و خدمات خود را به مشتریان معرفی کنند که متاسفانه با عدم تمایل به صحبت مردم مواجه می‌شوند. حال در این بازار پر رقابت، کسب‌وکاری می‌تواند موفق عمل کند که بازاریابی پنهان و تبلیغات را نیز به روش جذب مشتری خود اضافه کند. به این صورت که به صورت خیلی مستقیم یک محتوای طولانی از محصولات یا خدمات خود در ساعت نامناسب برای مشتریان ارسال نکند، بله با داشتن یک استراتژی صحیح ابتدا مشتریان را نسبت به نیازشان به آن محصول یا خدمات آشنا کنند. این امر باعث می‌شود که هم مشتری فکر نکند به صورت کاملا مستقیم در معرض تبلیغات قرار گرفته است و هم شما به خواسته خود، یعنی فروش محصول رسیده‌اید.

بایدها و نبایدهایی  که باعث عدم تاثیر گذاری پیامک‌های تبلیغاتی می‌شوند

حالا که آنقدر به کسب‌وکار خود اهمیت می‌دهید که از روش نوین بازاریابی پیامکی استفاده می‌کنید برای ارسال حرفه ای پیامک تبلیغاتی لازم است که به برخی بایدها و نبایدها هم توجه ویژه‌ای داشته باشید. برخی از این نبایدها شامل:

  • ارسال پیامک در زمان نامناسب

محتوای پیامک شما هرچقدر هم ترغیب کننده و هیجان انگیز باشد اما در زمان‌های نامناسب مثل صبح زود یا آخرین ساعات روز، می‌تواند باعث عصبانیت مخاطبان شود.

  • ارسال تعداد زیاد پیامک

اگر برای مشتریان خود پیامکی حاوی تخفیف ۹۹درصدی را روزی صد مرتبه ارسال کنید، بازهم تاثیری در فروش شما نخواهد داشت و مشتریان از این حجم از تعداد پیامک استقال نخواهند کرد.

  • نه آدرس سایت نه لینک مرتبط

شما می‌خواهید مخاطبان خود را ترغیب به خرید کنید، حالا چه به صورت حضوری و یا اینترنتی، اما باید لینکی از وب‌سایت اصلی خود و یا محصولات ارسال کنید تا مشتریان بتوانند با خدمات شما بیشتر آشنا شوند، در غیر این صورت مشتریان پیامک را بلافاصه حذف می‌کنند.

  • عدم شناخت مخاطبان هدف

پنل‌های ارسال پیامک انبوه این امکان را در اختیار مشاغل قرار می‌دهد تا بتوانند پیامک‌های انبوه را برای مشتریان دسته بندیشده ارسال کنند، این دسته‌بندی‌ها شامل: سن، جنسیت، شغل، منطقه پستی و … می‌شود. پس مشاغل می‌توانند به راحتی برای مخاطبان محصولات و خدمات خود پیامک ارسال کنند، درغیراین صورت پیامک‌های انبوه را برای مخاطبان نامناسبی ارسال کرده‌اند که امکان دارد حتی پیامک را پیش از آنکه کامل بخوانند حذف کنند.

  • پیامک یعنی پیام کوتاه

وقتی متن پیام شما بسیار طولانی و پیچیده باشد که مخاطب متوجه آن نشود قطعا بدون آنکه تا آخر پیام را بخواند آن‌را حذف می‌کند.

در ادامه به برخی از بایدهای ارسال حرفه‌ای پیامک خواهیم پرداخت:

  • باید وب‌سایت داشته باشید

برای آنکه مخاطبان بتوانند با محصولات و خدمات شما بیشتر آشنا شوند، باید هنگامی که اسم فروشگاه، برند یا خدمات شما را جست‌وجو می‌کنند، وب‌سایتی را از شما ببینند، این امر باعث می‌شود به کسب‌وکار شما احترام بیشتری بگذارند.

  • باید در وب‌سایت خود اطلاعات دقیقی از آدرس، شماره تماس یا ایمیل از خود قرار دهید تا مخاطبان به شما اعتماد بیشتری کنند.
  • اعتمادسازی با شماره اختصاصی می‌تواند یکی دیگر از روش‌هایی باشد که مخاطبان هنگامی که شماره یا اسم برند شما را می‌بینند زودتر نسبت به بازکردن پیامک اقدام کنند. در واقع از طریق شماره‌های اختصاصی مخاطبان حساب بیشتری روی برند شما باز می‌کنند.

وقتی تصمیم دارید محصولات، خدمات و برند خود را به بهترین نحو ممکن به مشتریان معرفی کنید، سعی کنید از روش‌های تبلیغاتی به‌روز شده و موفق استفاده کنید، یکی از روش‌های نوین بازاریابی که در چند دهه اخیر توانسته محبوبیت بسیار بالایی در میان مشاغل و همچنین مخاطبان کسب کند، بازاریابی پیامکی است چرا که مزایای این روش مارکتینگ بسیار زیاد و مهم‌تر از همه بسیار منعطف و سازگار با بسیاری از مشاغل است، تنها کافی‌ست با داشتن کمی خلاقیت و کمک گرفتن از مراجع معتبر پیامک مارکتینگ را با محصولات یا خدماتی که ارائه می‌دهید منطبق سازید. از این رو شرکت‌های ارئه دهنده خدمات پیامکی بسیاری وجود دارد که در این زمینه می‌توانند به شما و کسب‌وکارتان کمک کنند.

دسته بندی: خدمات, علم و فناوریبرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد