شما اینجا هستید

تجارت بین المللی و واردات کالا یکی از کارهای پر درآمدی است که امروزه افراد زیادی با وجود سختی هایی که در این کار وجود دارد به انجام آن روی آورده اند؛ اما تاجران برای این که بتوانند سود خوبی را از روند واردات کالا و تجارت بین المللی به دست آورند، باید به تمامی […]

تجارت بین المللی و واردات کالا یکی از کارهای پر درآمدی است که امروزه افراد زیادی با وجود سختی هایی که در این کار وجود دارد به انجام آن روی آورده اند؛ اما تاجران برای این که بتوانند سود خوبی را از روند واردات کالا و تجارت بین المللی به دست آورند، باید به تمامی ابعاد و جنبه های این کار تسلط کامل پیدا کنند. یکی از مسائل مهم در روند تجارت بین المللی و واردات کالا مربوط به خرید کالا می باشد. گروه ققنوس در این مقاله قصد دارند در راستای آشنایی تاجران با روند خرید کالا به معرفی روش خرید اینترنتی کالا مانند خرید از ebay، خرید از آمازون، خرید از علی بابا و … بپردازند. آشنایی تاجران با این روش خرید کالا به آن ها کمک می کند تا در روند ترخیص کالا هزینه کمتری پرداخت کرده و سود بیشتری به دست می آورند.

لیست محصولات پر فروش و محبوب سایت های خارجی

در روند خرید از  ebay، خرید از آمازون، علی بابا و … که از جمله فروشگاه های معروف و معتبر خارجی به شمار می آیند محصولات و کالاهای متنوعی به خریداران ارائه می شود؛ از این رو بسیاری از تاجران فعال در امر تجارت بین المللی و واردات کالا به جای این که به صورت حضوری به کشور های حوزه فعالیت خود سفر کرده و روند خرید را پشت سر بگذارند، می توانند با استفاده از این سایت ها و به صورت غیر حضوری خرید خود را انجام دهند. از آنجایی که خرید تاجران بر اساس میزان تقاضا و نیازهای بازار مصرف کشور مقصد می باشد، برای تاجران هر کشور یک سری خاص از محصولات این گونه سایت ها محبوب می باشد که بر اساس آمارهای ترخیص کالا و آمار فروش این سایت ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • انواع تلفن های همراه
 • لوازم جانبی انواع تلفن همراه
 • انواع تبلت و لوازم جانبی و یدکی آن
 • اتواع کامپیوتر و لپ تاپ
 • انواع لوازم جانبی و یدکی الکترونیکی
 • انواع دوربین های عکاسی
 • انواع اسباب بازی ها
 • بازی های ویدیوئی گوناگون به همراه کنسول های بازی آن ها
 • انواع لوازم آرایشی و بهداشتی از مارک ها و برندهای مختلف
 • لباس و پوشاک زنانه، مردانه و بچگانه
 • انواع لوازم و وسایل ورزشی
 • صنایع دستی
 • انواع اکسسوری
 • و …

نحوه خرید از سایت های خارجی و تحویل در ایران

خرید از سایت های خارجی یکی از روش های مقرون به صرفه در امر تجارت بین المللی و واردات کالا می باشد. نحوه خرید از ebay، خرید از آمازون و دیگر فروشگاه های اینترنتی خارجی از آنجایی که نحوه طراحی تمامی این سایت ها تقریبا یکسان است به یک صورت انجام می شود. روش خرید از ebay و خرید از آمازون به این صورت است که خریداران ابتدا وارد سایت فروشگاه اینترنتی مورد نظر خود شده و یک حساب کاربری در آن ایجاد می کنند. سپس وارد سایت شده و به دلیل تنوع محصولاتی که در این گونه فروشگاه ها وجود دارد، نام کالای مورد نظر خود را در قسمت نوار جستجوی سایت وارد می کنند تا محصولات و کالاهایی که با این نام در این سایت ها موجود است پیدا شود. پس از این مرحله افراد می توانند با استفاده از فیلترهای مختلفی که وجود دارد پیشنهادهای ارائه شده را محدود کرده تا انتخاب و خرید راحت تری داشته باشند.

پس از انجام فرایند خرید از ebay، خرید از آمازون و دیگر فروشگاه های اینترنتی نوبت به انتقال کالاها از کشور مبداء به سمت کشور مقصد و پس از آن طی کردن مراحل ترخیص کالا می باشد. نکته‌ای که در رابطه با خرید از ebay، خرید از آمازون و دیگر فروشگاه های اینترنتی خارجی باید به آن توجه نمود این است که بعضی از این سایت های فروش خارجی همچون سایت آمازون که دفتر مرکزی آن در آمریکای جنوبی تاسیس شده است. به دلیل تحریم های موجود علیه ایران به تاجران ایرانی کالایی نمی فروشد و کالایی را به ایران ارسال نمی کند؛ از این رو تاجرانی که قصد خرید کالا از خرید از آمازون و دیگر سایت های این چنینی را دارند، می توانند برای تحویل کالای خود در ایران و ترخیص کالا از گمرک از خدمات گروه ققنوس استفاده نموده و کالاهای خود را به صورت غیر مستقیم از دبی تحویل بگیرند.

واردات چه کالاهایی به ایران مجاز و ممنوع است؟

یکی از مسائلی که لازم است یک تاجر در روند تجارت بین المللی و واردات کالا به آن توجه نماید تا تجارت سود آوری را تجربه کند، توجه به مبحث ممنوع و مجاز بودن کالاهای مورد نظر در هنگام خرید از ebay، خرید از آمازون و دیگر فروشگاه های اینترنتی خارجی می باشد. تاجران باید قبل از آغاز فعالیت تجاری خود در رابطه با کالاهای ممنوع و مجاز از منابع معتبر اطلاعات کسب کنند و به صورت مداوم اطلاعات خود را در این زمینه بروز کنند تا در هنگام فرایند ترخیص کالا با مشکل و ضرر مواجه نشوند؛ زیرا مسئله ممنوعیت و مجاز بودن واردات یک سری از کالاها به دلیل سیاست های اقتصادی هر کشور و حمایت از تولید داخلی می باشد و ممکن است با تغییر شرایط و عوامل تاثیر گذار مسئله مجاز و ممنوع بودن واردات یک سری از کالاها به داخل کشور تغییرکند.

به غیر از کالاهایی که سیاست های اقتصادی کشور و سیاست حمایت از تولید ملی باعث شده است روند خرید از ebay، خرید از آمازون و دیگر فروشگاه های اینترنتی خارجی و واردات آن ها ممنوع اعلام شود کالاهای دیگری نیز وجود دارند که واردات آن ها به دلایل مختلفی ممنوع می باشد. از جمله این دلایل می توان به دلایلی چون داشتن محتواهایی مغایر با قوانین و آیین های اسلامی، نداشتن استانداردهایی مورد تایید کشور، وجود علائم مبنی بر آلودگی در محموله تجاری وارداتی و … از جمله دلایلی است که باعث می شود خرید و واردات یک سری از کالاها در روند ترخیص کالا ممنوع اعلام شود.

چگونه فروشندگان معتبر در سایت های خارجی را پیدا کنیم؟

یکی از دغدغه هایی که برای تاجران در روند تجارت بین المللی و خرید از ebay، خرید از آمازون و دیگر فروشگاه های اینترنتی خارجی وجود دارد که باید نسبت به آن حساسیت و توجه بالایی نشان دهند، مربوط به پیدا کردن یک فروشنده معتبر در هنگام استفاده از سایت های فروش خارجی می باشد. با وجود این که خرید از ebay، خرید از آمازون، خرید از علی بابا و سایت تائوبائو به دلیل اعتبار و امنیت این سایت ها تا حدودی تضمین شده می باشد، اما این مسئله نیز در صورتی است که تاجران بتوانند با طی کردن مراحل درست فروشنده معتبری را پیدا کنند. تنها در این صورت است که روند خرید و واردات کالا سود آور بوده و نتیجه بررسی ها در فرایند ترخیص کالا مورد تایید قرار می گیرد.

تاجران برای این که بتوانند یک فروشنده معتبر را در روند خرید از ebay، خرید از آمازون و دیگر فروشگاه های اینترنتی خارجی پیدا کنند، باید پس از استفاده از فیلترهای محدود کننده و به دست آورند لیستی از محصولات مورد نظر خود باید انتخاب نهایی خود را بر اساس سوابق و فیدیک انجام دهند. تاجران باید سابقه و فروشندگانی که کالای مورد نظر آن ها را ارائه می دهد را به همران نظر خریداران سابق در رابطه با آن فروشنده بررسی و مقایسه کنند. علاوه بر این کار تاجران باید برای مطمئن شدن از کیفیت کالاهایی که قصد خرید آن را دارند از فروشنده درخواست نمونه کنند تا در صورت مغایرت محموله اصلی یا نمونه بتوانند محموله را عودت دهند. تاجران می توانند برای داشتن یک خرید مطمئن و بی عیب و نقص پیدا کردن فروشنده معتبر را به گروه تجاری ققنوس واگذار نمایند و همچنین از سرویس بازرسی کالا در کشور مبداء ما استفاده نمایند.

چرا برای خرید از سایت های خارجی به یک کارگزار در ایران احتیاج داریم؟

یکی از مواردی که در هنگام خرید از سایت های خارجی مانند خرید از ebay، خرید از آمازون و دیگر فروشگاه های اینترنتی در هنگام تکمیل فرایند خرید با آن روبه رو می شوید، مربوط به تکمیل اطلاعات خریدار و وارد کردن آدرسی است که باید کالای خریداری شده به آن ارسال شود. اما مسئله ای که در این زمینه وجود دارد و در قسمت های قبلی این مقاله نیز به آن اشاره شد این است که به علت تحریم های موجود بر علیه ایران بعضی از این سایت ها سرویس ارسال کالا به ایران را ندارند. در چنین شرایطی تاجرانی که می خواهند خرید خود را از یکی از این سایت ها انجام دهند باید آدرسی غیر از کشور ایران را در سایت مورد نظر وارد نمایند.

در این شرایط تاجران می توانند از کارگزاران گروه ققنوس کمک گرفته و با استفاده از مشاوره های بازرگانی این گروه روند خرید را طی کنند و با استفاده از سرویس ترخیص کالا در امارات گروه ققنوس کالاهای خریداری شده را از سایت مورد نظر در دبی تحویل بگیرند و سپس با استفاده از یکی از سرویس های حمل و نقل این گروه تجاری ( زمینی، هوایی، دریایی )کالای خود را به ایران منتقل کنند. یکی دیگر از مشکلاتی که باعث می شود تاجران برای خرید از ebay، خرید از آمازون، خرید از علی بابا و دیگر فروشگاه های اینترنتی از کارگزار استفاده کنند مربوط به روش پرداخت در این سایت ها می باشد؛ زیرا برای پرداخت هزینه در این سایت ها تاجران باید دارای حساب هایی مانند ویزا کارت، مستر کارت، حساب پی پال و … می باشند.

جمع بندی

گروه ققنوس با هدف آشنا کردن تاجران تازه کار و کم تجربه با اهمیت روش های خرید به خصوص استفاده از روش ها و سایت های خرید اینترنتی مانند خرید از ebay، خرید از آمازون، خرید از علی بابا و دیگر سایت های فروش خارجی به دلیل سهولت و سودی که استفاده از این روش به دنبال دارد، به تهیه این مقاله پرداخته است. در این مقاله در رابطه با نحوه خرید از ebay، خرید از آمازون و دیگر سایت های فروش خارجی، نحوه پیدا کردن یک فروشنده معتبر در این گونه سایت ها، کالاهای مجاز و ممنوع در عرصه واردات و … توضیحات مفیدی ارائه شده است. در صورتی که به عنوان یک تاجر و فعال در عرصه تجارت بین المللی نیاز به اطلاعات بیشتری در رابطه با موضوع این مقاله دارید می توانید به کارشناسان ما مراجعه کنید.

شما میتوانید در روند تجارت بین المللی از خدمات گوناگون و متنوع ما گروه ققنوس مانند خرید کالا از سایت های خارجی معتبر همچون خرید از ebay، خرید از آمازون، خرید از علی بابا و … ، منبع یابی و سورسینگ در جهت پیدا کردن فروشنده معتبر، ارائه خدمات کارگزاری برای خرید و انتقال کالا به ایران و … بهره مند شوید.

دسته بندی: بازرگانیبرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد