شما اینجا هستید

پای مصنوعی پروتزی است که افراد آسیب دیده و قطع عضو شده می توانند با آن به زندگی عادی روزمره خود بازگردند. کلینیک ارتوپدی فنی امین طب سازنده پای مصنوعی سفارشی در تهران است.

ساخت پای مصنوعی

از دست دادن هر کدام از اعضای بدن اتفاقی است که ممکن است برای هر کسی رخ دهد. این حادثه می‌تواند زندگی فرد آسیب‌دیده را به کلی تغییر دهد. این اشخاص علاوه بر مشکلات جسمی که با آن دسته پنجه نرم می‌کنند، با مشکلات روحی بسیاری نیز مواجه می‌شوند و در اکثر موارد اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهند. اما با پیشرفت علم و تکنولوژی؛ نقص عضو دیگر بی‌معنی شده است. به طور مثال فردی که پای خود را از دست داده، می‌تواند از پا مصنوعی استفاده کند و همان کارهایی را انجام دهد که تا پیش از حادثه انجام می‌داده است.

قطعا شما نیز درباره پای مصنوعی شنیده‌اید و کلی سوال در ذهنتان شکل گرفته و بی‌پاسخ مانده است. ما در این مطلب هر آنچیزی را که باید درباره پای مصنوعی بدانید، به شما می‌گوییم. در کنار این موارد یکی از معتبرترین و شناخته‌شده‌ترین کلینیک‌های ارتوپدی که در این زمینه فعالیت می‌کنند را نیز به شما معرفی می‌کنیم. پس تا انتها همراه ما باشید.

توانبخشی با پروتز پا

سوانح و تصادفات رانندگی، آسیب حین ورزش، زلزله، بیماری و عوامل بسیاری از این دست می‌توانند باعث از دست دادن یک یا چند عضو در بدن افراد شوند. این افراد پس از حادثه نیاز به حمایت و بازگشت به زندگی دارند. این حمایت‌ها باید جنبه روحی و روانی و فیزیکی نیز داشته باشد. بهترین راه حل برای بازگشت این افراد به زندگی عادی و رفع مشکل نقص عضو در آن‌ها استفاده از پروتزهای مصنوعی است.

این وسایل کاربردی به فرد آسیب دیده کمک می‌کند تا دوباره روی پای خودش بایستد و زندگی‌اش را به جریان بیاندازد و در پی آن اعتماد به نفس از دست رفته‌اش را نیز مجدد به دست آورد. انتخاب یک پروتز مناسب به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

دسته‌بندی پا مصنوعی

به طورکلی پا مصنوعی را به دو دسته کلی تقسیم می‌کنند. دسته اول پروتزهای پا از بالای زانو که در بعضی موارد ناحیه لگن و کمر را نیز شامل می‌شود. دسته دوم نیز پروتزهای پا از زیر زانو هستند. انتخاب هر کدام از این پروتزها بسته به میزان آسیبی دارد که به پای فرد وارد شده است. البته پروتزها انواع دیگری هم دارند که عبارت است از پروتزهای موقت و پروتزهای دائمی.

پروتز موقت یا مقدماتی

این نوع از پا مصنوعی زمانی استفاده می‌شود که فرد به تازگی وارد مرحله دریافت پروتز شده است و به همین علت است که به آن پروتز مقدماتی نیز می‌گویند. این نوع پا مصنوعی به مدت ۳ الی ۶ ماه روی عضو دارای نقص قرار می‌گیرد.

هنگامی که فرد آسیب دیده از پا مصنوعی استفاده می‌کند فشاری از سمت سوکت پروتزی به اندامش وارد می‌شود که در نهایت موجب جمع شدن بقایای اعضای دارای نقص می‌شود. از آنجایی که مقدار جمع شدن آن عضو بسیار زیاد است، فرد ناگزیر است که پس از سپری شدن ۳ الی ۶ ماه سوکت یا کل پروتز را تعویض کند. نکته‌ای که درباره پا مصنوعی موقت و سایر پروتزهای مقدماتی وجود دارد این است که این نوع پروتزها را با مواد اولیه با کیفیت و به صورت حرفه‌ای نمی‌سازند، چرا که باید پس از مدتی آن را تغییر داد.

پروتز دائمی یا ثابت

پروتزهای دائمی یا ثابت نوع دیگری از پروتز هستند. در پروتزهای دائمی از مواد اولیه گرفته تا طراحی و ساخت آن به صورت کاملا حرفه‌ای است. از سوکت پروتزی گرفته تا سایر قطعات، همه کاملا حرفه‌ای ساخته شده‌اند. استفاده از پروتز ثابت یک سال به طول می‌انجامد، چرا که در این مدت اندام دارای نقص همچنان به کوچک شدن و جمع شدن ادامه می‌دهد.

اگر بخواهیم عدد دقیقی را بگوییم، جمع شدن یک عضو آسیب دیده بین یک تا ۳ سال به طول می‌انجامد. بسته به نحوه استفاده فرد و نیاز او یک پروتز را می‌توان بین یک تا ۴ سال استفاده کرد و پس از این مدت آن را تعویض کرد. در کنار این موارد کلینیک ارتوپدی که پا مصنوعی، دست مصنوعی یا هر پروتز دیگری که استفاده می‌کنید، نیز موثر است.

قطعا یک کلینیک حرفه‌ای از بهترین متریال و شیوه‌های نوین در ساخت اعضای مصنوعی‌اش استفاده می‌کند. قطعا این سوال در ذهنان ایجاد شده است که یک کلینیک خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد و چگونه این کلینیک را پیدا کنیم. پاسخ این سوال‌ها را در قسمت بعد به شما خواهیم گفت.

ارتوپدی فنی امین طب؛ از برترین کلینیک ارتوپد فنی ایران

ارتوپدی فنی امین طب کلینیکی است که قصد معرفی آن را داریم. این کلینیک تخصصی از سال ۱۳۹۵ در کنار افراد آسیب دیده است و به آن‌ها کمک می‌کند تا بتوانند زندگی عادی خود را از سر بگیرند. این کلینیک توسط متخصصان به نام ارتوز و پروتز تاسیس شده است و با همکاری کادر مجرب و دلسوزشان به همه افرادی که به هر نحوی اعضای بدنشان را از دست داده‌اند؛ خدمات‌رسانی می‌کنند.

عاملی که باعث شده ارتوپدی فنی امین طب را به عنوان برترین کلینیک ارتوپدی معرفی کنیم این است که آن‌ها برای ساخت پای مصنوعی، دست مصنوعی و دیگر اعضای بدن از بهترین و با کیفیت‌ترین متریال اولیه استفاده می‌کنند و تمام ارزیابی‌هایشان را با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و تخصصی انجام می دهند.

از جمله خدمات مرکز ارتوپدی فنی امین طب می‌توان به مواردی چون ارتوزهای ستون فقرات برای بیماران کایفوز، لوردوز، اسکولیوز و مواردی از این دست اشاره کرد. همچنین می‌توان در کنار این موارد به ساخت بریس، اسپیلنت، ارتوزهای مربوط به سکته مغزی و آسیب‌های نخائی، پا مصنوعی، دست مصنوعی، اندام فوقانی و تحتانی به صورت مکانیکی، نیمه هوشمند و هوشمند، پروتزهای زیبایی و در نهایت کفی، کفش و صندل ارتوپدی، طبی و دیابتی اشاره کرد.

هنگامی که بحث درباره تهیه یک وسیله یا کالا باشد، قطعا پای قیمت و هزینه‌ها نیز به میان می‌آید. درباره قیمت پای مصنوعی و پروتزهای مختلف نمی‌توان قیمت مشخصی را در وهله اول به افراد داد. چرا که برای این کار باید میزان نقص عضو اندازه‌گیری شود و سپس قیمت نهایی اعلام شود.

خوشبختانه در مرکز ارتوپدی امین طب به این مسئله نگاه ویژه‌ای شده است و دست اندرکاران این مجموعه همواره کوشیده‌اند تا بالاترین میزان کیفیت را با حداقل قیمت در اختیار بیماران عزیز قرار دهند و به ارتقا سلامت جسمانی و روحی آن‌ها کمک کنند. خبر خوش درباره این کلینیک نیز این است که این مرکز با بیمه‌های مختلفی نیز قرارداد دارد. پیشنهاد می‌کنیم به سایت کلینیک ارتوپدی فنی امین طب سری بزنید و از خدمات گسترده آن‌ها پیرامون ساخت پا مصنوعی و دیگر پروتز‌های اعضای بدن دیدن کنید.

کلام آخر درباره پا مصنوعی . . .

در این مطلب درباره پا مصنوعی صحبت کردیم و به شما از شرایط خاص تمام افرادی گفتیم که هر یک به دلیلی دچار نقص عضو شده‌اند. تمامی این افراد پس از از دست دادن عضوی از بدنشان امید و انگیزه کار و تلاش و زندگی را به نوعی از دست می‌دهند و این پروتزهای مصنوعی هستند که می‌توانند اعتماد به نفس و زندگی عادی و بدون مشکل را به آن‌ها برگردانند.

مهم‌ترین مسئله‌ای که باید پیش از تهیه هرگونه پروتز مصنوعی بدانید این است که درباره سازنده آن تحقیق کنید و مطمئن شوید که از بهترین مواد اولیه و آخرین تکنیک‌های تولید پروتز مصنوعی استفاده می‌کنند. کلینیک ارتوپدی فنی امین طب تمام این ویژگی‌ها را داراست و به همین دلیل به یکی از برترین کلینیک‌های ارتوپدی تبدیل شده است. توصیه می‌کنیم به سایت آن‌ها سری بزنید و از خدماتشان دیدن کنید. اگر تاکنون خودتان یا اطرافیانتان از پای مصنوعی یا هر پروتز دیگری استفاده کرده‌اید، نظر خود را با ما در میان بگذارید.

دسته بندی: بازرگانی, علم و فناوریبرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد