شما اینجا هستید

ویلچر

[ad_1] این مقاله روشی را برای هدایت و کنترل صندلی چرخدار برای افراد معلول بر اساس حرکت چشم ارائه می دهد. این مفهوم را می توان برای افراد دارای ناتوانی حرکتی حرکتی استفاده کرد. سیستم پیشنهادی شامل سه مرحله است: تشخیص تصویر ، پردازش تصویر و ارسال سیگنال های کنترل صندلی چرخدار. حرکت چشم با […]

[ad_1]

این مقاله روشی را برای هدایت و کنترل صندلی چرخدار برای افراد معلول بر اساس حرکت چشم ارائه می دهد. این مفهوم را می توان برای افراد دارای ناتوانی حرکتی حرکتی استفاده کرد. سیستم پیشنهادی شامل سه مرحله است: تشخیص تصویر ، پردازش تصویر و ارسال سیگنال های کنترل صندلی چرخدار. حرکت چشم با استفاده از دوربین نصب شده روی سر تشخیص داده می شود. تصاویر چشم به لپ تاپ ارسال می شود و در آنجا تصاویر با استفاده از نرم افزار Python پردازش می شوند. سپس سیگنالهای خروجی مربوطه به مدار محرکه موتور که موتورها را کنترل می کند ارسال می شوند.

صندلی چرخدار صندلی چرخ دار است که در اوایل قرن ۵ اختراع شد. این دستگاه در جایی تغییر می کند که توسط موتور یا توسط سرنشین نشسته چرخ های عقب را با دست بچرخاند. غالباً دستگیره هایی در پشت صندلی وجود دارد که شخص دیگری قادر به فشار دادن آن است. صندلی های چرخدار برای افرادی استفاده می شود که به دلیل بیماری ، آسیب دیدگی یا از کارافتادگی راه رفتن در آنها دشوار یا غیرممکن است. افرادی که در نشستن و راه رفتن مشکل دارند اغلب نیاز به استفاده از نیمکت چرخ دارند. یک ویلچر دستی اصلی شامل یک صندلی ، پایه های پایه و چهار چرخ است: دو چرخ چرخ جلو و دو چرخ بزرگ در عقب. انواع دیگر صندلی های چرخدار اغلب تغییراتی در این طرح اساسی دارند ، اما می توانند برای نیازهای کاربر بسیار سفارشی شوند. چنین سفارشی هایی ممکن است شامل ابعاد صندلی ، ارتفاع ، زاویه صندلی (که به آن تخلیه یا فشار صندلی نیز گفته می شود) ، تکیه گاه پا ، تکیه گاه پا ، تختخواب کاستور جلو ، تکیه گاه قابل تنظیم و کنترل باشد. صندلی چرخدار برقی ، ویلچری است که از طریق موتور الکتریکی و کنترل ناوبری ، معمولاً یک جوی استیک کوچک که بر روی بازو نصب می شود ، به جای قدرت دستی ، حرکت می کند. برای کاربرانی که نمی توانند جوی استیک دستی را کنترل کنند ، سوئیچ های سر ، جوی استیک های چانه دار ، جرعه جرقه و یا سایر کنترل های تخصصی ممکن است اجازه عملکرد مستقل ویلچر را بدهند.

هدف از این پروژه تولید یک صندلی چرخدار است که توسط چشم فردی که در صندلی چرخدار نشسته کنترل می شود. این امر به افراد بدون استفاده کامل از اندام های خود امکان حرکت و تأمین سطح استقلال را می دهد. این پروژه از سه قسمت اصلی تشکیل خواهد شد. ماژول ردیابی چشم از دوربینی تشکیل شده است که تصویر کره کره چشم را ثبت می کند. این تنظیمات طوری طراحی شده است که حداقل استرس را در کاربر ایجاد کند. یک وب کم به منظره ای مانند تنظیم شده برای گرفتن تصویر ثابت می شود. دوربین طوری قرار گرفته است که حرکت یک چشم را قادر می سازد تا دید واضح را به چشم دیگر برساند. دوربین از چشمی که به لپ تاپ محل پردازش تصاویر ارسال می شود ، می گیرد. پس از پردازش تصویر ، آن را به قسمت دوم ، میکروکنترلر منتقل می کند.

این سیستم از وب کم ردیابی چشم ، میکروکنترلر ، موتور ، واحد پردازش تصویر صندلی و مدارهای مرتبط تشکیل شده است. این سیستم با ردیابی حرکت کره چشم با استفاده از وب کم کار می کند. تصویر با کمک نرم افزار Python پردازش شده و حرکت مربوطه به دست می آید. این تنظیم برای افراد فلج و افراد دارای ناتوانی حرکتی- حرکتی در نظر گرفته شده است. سخت افزار همراه با نرم افزار ابزاری عالی است که زندگی افراد فلج را مستقل می کند. نمونه اولیه صندلی چرخدار شامل مشخصات فوق الذکر طراحی و مشخص شد که با موفقیت کار می کند.

[ad_2]

دسته بندی: علم و فناوری برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد