شما اینجا هستید

  دندانپزشکی » هزینه ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۰ چقدر است ؟

هزینه ایمپلنت دندان  یک نکته مهم برای انجام کاشت دندان است. دندان‌­ها به دلایل مختلفی دچار پوسیدگی می‌­شوند و فرد ممکن است یک یا چند دندان خود را از دست بدهد؛ در این‌ صورت جای خالی دندان مشکلاتی را بوجود می آورد، مشکلاتی از قبیل حرکت و جابجایی دندان­‌های کناری، تجمع پلاک میکروبی، تحلیل استخوان […]

هزینه ایمپلنت دندان  یک نکته مهم برای انجام کاشت دندان است. دندان‌­ها به دلایل مختلفی دچار پوسیدگی می‌­شوند و فرد ممکن است یک یا چند دندان خود را از دست بدهد؛ در این‌ صورت جای خالی دندان مشکلاتی را بوجود می آورد، مشکلاتی از قبیل حرکت و جابجایی دندان­‌های کناری، تجمع پلاک میکروبی، تحلیل استخوان فک و… از این ­رو کاشت دندان می­‌تواند از این مشکلات پیشگیری کند. یکی از روش‌­های بسیار مناسب کاشت دندان و پر کردن جای خالی آن، ایمپلنت دندان می‌­باشد.

در این مقاله قصد داریم تا درباره قیمت وهزینه ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۰ بپردازیم. قبل از هرچیز برای کاشت دندان و تعیین هزینه ایمپلنت دندان باید به متخصص ایمپلنت دندان مراجعه کنید. از معیارهایی که پزشک متخصص به آن توجه می­‌کند داشتن لثه­‌های سالم، استخوان کافی در فک، نداشتن بیماری­‌های مزمن یا مشکلات سیستمیک و موارد دیگر بوده و در میان آن بهترین روش را انتخاب می­‌کند. اما عوامل مختلفی تعیین کننده قیمت ایمپلنت دندان هستند که در ادامه ذکر می‌­کنیم.

انواع ایمپلنت دندان

یکی از مزیت‌های ایمپلنت دندان این است که شبیه به دندان‌­های طبیعی می‌­باشد و تا زمانی که بیمار به درستی از آنها مراقبت کند ۲۵ سال یا بیشتر دوام دارد. همچنین میزان موفقیت کاشت دندان به مهارت متخصص ایمپلنت دندان و مراقبت­‌های بیمار بستگی دارد و هر چقدر تخصص پزشک مربوطه بالاتر باشد نتیجه مطلوب­‌تری خواهد داشت. انواع ایمپلنت دندان بر اساس جنس بکار رفته، اندازه، شکل، نوع کاشت، متصل کننده­‌ها، تک مرحله‌­ای، دو مرحله‌­ای می‌­باشد که بر هزینه ایمپلنت دندان مؤثر است. برخی از انواع ایمپلنت‌­ها در ایران رایج‌­تر هستند.

شما می‌­توانید از طریق جدول قیمت ایمپلنت دندان در سایت  کلینیک دندانپزشکی آیریک  از هزینه ایمپلنت بر اساس جنس ایمپلنت دندان و کشور سازنده ایمپلنت دندان مطلع شوید. درادامه قیمت برخی از بهترین ایمپلنت دندان های پرطرفدار را شرح می دهیم.

برای مشاهده بیشتر قیمت ایمپلنت دندان حتما به سایت دندانپزشکی آیریک مراجعه کنید.

این برندها از لحاظ کیفیت و قیمت با هم فرق می‌­کنند، برخی از شرکت­‌های سازنده قدمت و تجربه بالاتری در این زمینه دارند و برخی دیگر به تازگی ورود کرده­‌اند. همچنین ضمانتی که شرکت سازنده به مراکز درمانی ارائه می­‌کند که برای پزشک و بیمار از اهمیت بالایی برخوردار است در هزینه ایمپلنت دندان نیز اثرگذار می‌­باشد.

قیمت ایمپلنت کامل

قیمت ایمپلنت کامل در مراکز درمانی مختلف می­‌تواند متفاوت باشد که پزشک متخصص ایمپلنت دندان در جلسه اول مشاوره مراحل درمان و هزینه ایمپلنت دندان را به بیمار شرح می‌­دهد و بیمار می­‌تواند هزینه آن را بصورت یکجا و یا بطور ایمپلنت اقساطی پرداخت نماید. همچنین پرداخت این هزینه برای بیماران مختلف، یکسان نیست؛ زیرا همانطور که گفتیم عوامل مختلفی تعیین‌کننده قیمت ایمپلنت دندان می‌­باشند اما بطور تقریبی می­‌توانید هزینه هر واحد را در قیمت ایمپلنت که انتخاب می­‌کنید ضرب کنید تا قیمت ایمپلنت کامل را بدست آورید. هر چند که سلیقه و بودجه بیمار می‌­تواند تعیین‌کننده نوع ایمپلنت باشد اما تشخیص درست‌­تر آن بر عهده متخصص ایمپلنت دندان می‌­باشد.

قیمت ایمپلنت دندان در ایران

قیمت ایمپلنت دندان در ایران یا هر جای دیگر نمی­‌تواند قیمت دقیقی داشته باشد زیرا عوامل مختلفی در آن نقش دارند. از جمله عواملی که در هزینه ایمپلنت دندان تأثیر می‌گذارد می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

 • جنس ایمپلنت دندان
 • نوع متریال ایمپلنت
 • پزشک متخصص ایمپلنت
 • زمان کاشت دندان (ایمپلنت فوری)
 • محل کلینیک دندانپزشکی
 • کشور سازنده ایمپلنت دندان
 • تعداد ایمپلنت‌های مورد نیاز

متخصصین ایمپلنت دندان در ایران برای کاشت دندان از برندهای مختلفی استفاده می‌­کنند مانند ایمپلنت آمریکایی، ایمپلنت سوئیسی، ایمپلنت ایرانی و… که هزینه ایمپلنت دندان به اِزای هر واحد در هر کدام متفاوت است. همچنین برخی برندها دارای ضمانت و برخی بدون ضمانت هستند که این امر در قیمت ایمپلنت دندان تأثیر می‌­گذارد.

هزینه کاشت دندان

از آنجایی که جای خالی دندان علاوه بر مشکلات گفته شده، از لحاظ زیبایی در چهر فرد و نحوه صحبت کردن تأثیر می­‌گذارد بیمار هزینه کاشت دندان را نه تنها برای سلامتی خود، بلکه برای زیبایی خود پرداخت می­‌کند. ممکن است هزینه ایمپلنت دندان برای برخی افراد بالا باشد اما چون علاوه بر زیبایی که دارد بیمار احساس راحتی بیشتری بعد از درمان می­‌کند افراد این روش را ترجیح می‌­دهند. ایمپلنت دندان با یک روش جراحی در داخل فک بیمار انجام می­‌شود که یک پروتز که با بدن بیمار سازگار بوده و حساسیتی را برای دهان او ایجاد نمی­‌کند می­‌باشد. ایمپلنت دندان از سه قسمت فیکسچر یا پایه که در لثه فرو می‌­رود، اباتمنت که دارای جنس­‌های مختلف بوده و روی پایه ایمپلنت پیچ می­‌گردد و روکش دندان که بر روی تاج دندان قرار می­‌گیرد تشکیل شده است.

ایمپلنت دندان جلو

یکی از مهمترین عوامل از بین رفتن دندان های جلو، حوادث یا تصادفات است که باعث ضربه خوردن به دندان های جلو و گاها شکستن و از بین رفتن دندان می شود، که در این صورت نیاز به کاشت دندان یا ایمپلنت دندان جلو می باشد.  یکی از دلایل ضرورت کاشت ایمپلنت دندان جلو، تحلیل استخوان و تضعیف سریع فک در این ناحیه است به صورتی که در یک الی سه سال اول پس از کشیدن دندان جلو حدودا ۲۰ درصد از استخوان فک تحلیل می رود.

بنابراین پس از کشیدن یکی از دندان های جلو لازم است که سریعا برای ایمپلنت دندان جلو اقدام نمائید تا از اختلالات بعدی در استخوان و دهان خود جلوگیری کنید.

هزینه ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۰

هزینه ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال‌­های گذشته تغییراتی داشته است اما این تغییرات آن چنان بالا نمی‌­باشد. همچنین تعرفه مربوط به هزینه ایمپلنت دندان در مراکز مختلف ممکن است کمی متفاوت باشد. علاوه بر آن یک تعرفه عمومی برای ایمپلنت دندان در نظر می­‌گیرند که قیمت آن با توجه به برندی که استفاده می­‌شود دارای قیمت متغیری می­‌باشد. به عنوان مثال تعرفه عمومی ایمپلنت کره‌­ای در سال ۱۴۰۰ به مبلغ ۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان در نظر گرفته شده است؛ اما ۵ برند ایمپلنت از کشور سازنده کره در ایران وجود دارد که ایمپلنت کره ای دیو Dio  که بازار خوبی دارد ۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان با ضمانت ۱۰ ساله و برند بایوتک NeoBiotech به مبلغ ۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان با ضمانت ۵ ساله می‌­باشد. برخی از برندها نیز دارای ضمانت‌­نامه مادام­‌العمر می­‌باشند مانند ایمپلنت اشترومن iti Roxalid active  که توسط کشور سوئیس ساخته شده و دارای اعتبار جهانی است که قیمت آن ۱۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان بوده ولی در تعرفه عمومی ایمپلنت اشترومن قیمت ۱۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان لحاظ شده است.

برای ایمپلنت دندان به کجا مراجعه کنیم ؟

کلینیک دندانپزشکی آیریک یکی از مراکز معتبر در تهران می‌­باشد که دارای کادر پزشکی با مدارک بین‌­المللی و باتجربه در زمینه خدمات مربوط به ایمپلنت دندان، جراحی لثه و… مشغول به فعالیت هستند. دکتر صادق آقاجری متخصص ایمپلنت و جراحی لثه یکی از متخصصین با سابقه در تهران می‌­باشد و دارای سابقه کاری در تهران و اهواز هستند و در حال حاضر در کلینیک دندانپزشکی آیریک در تهران مشغول ارائه خدمات به بیماران می­‌باشند.

شما می­‌توانید با ورود به سایت https://iricclinic.com ضمن مشاهده نمونه کارهای انجام شده در کلینیک، از طریق راه‌های ارتباطی نوبت ویزیت رایگان دریافت کنید. در این کلینیک جهت آسایش خاطر بیمار هدایایی در نظر گرفته شده است که با شرکت در قرعه­‌کشی هر ماه یک ایمپلنت رایگان به قید قرعه به بیماران هدیه می‌­کند که بیماران می‌­توانند از طریق ثبت­‌ نام در بخش مربوطه شانس خود را امتحان کنند. با مراجعه به این سایت از قیمت ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۰ نیز آگاه خواهید شد.

دسته بندی: دندانپزشکی, سلامت برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه
2 دیدگاه
 1. rosha

  ممنون از مطلب مفیدتون واقعا قیمت ایمپلنت خیلی مهمه من تو کلینیک دندانپزشکی آیریک کاشت ایمپلنت دندان انجام دادم و خیلی راضیم هم کارم سریع انجام شد هم هیچ مشکلی نداشتم.

 2. Mehdi

  من از طریق سایت کلینیک دندانپزشکی آیریک آشنا شدم و دکتر صادق آقاجری بهترین متخصص ایمپلنت دندان هستند واقعا من خیلی راضی بودم از کاشت دندانم و خدماتشون

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد