شما اینجا هستید

    خانواده » هرآنچه که باید قبل از ازدواج بدانید! (مشاوره تخصصی ازدواج)

همه ما می دانیم استفاده از خدمات مشاور خانواده قبل از اینکه مشکلی جدی به وجود بیاید، ضروری است. برای استفاده از خدمات مشاور خانواده باید قبل و بعد از ازدواج اقدام کنید. زیرا در صورتی که برای انتخاب همسر دچار اشتباه شوید، کانون خانواده شما گرم و صمیمی نشده و مشکلات بعدی به وجود می آید. […]

همه ما می دانیم استفاده از خدمات مشاور خانواده قبل از اینکه مشکلی جدی به وجود بیاید، ضروری است. برای استفاده از خدمات مشاور خانواده باید قبل و بعد از ازدواج اقدام کنید. زیرا در صورتی که برای انتخاب همسر دچار اشتباه شوید، کانون خانواده شما گرم و صمیمی نشده و مشکلات بعدی به وجود می آید. به علاوه بعد از ازدواج نیز همیشه اختلافاتی وجود دارد که با استفاده از مشاوره می تواند حل شود. به دلیل اهمیت استفاده از خدمات مشاوره برای خانواده ما قصد داریم در ادامه به بررسی اهمیت آن برای قبل و بعد از ازدواج بپردازیم و خدمات این حوزه را بیشتر بررسی کنیم. با استفاده از خدمات مشاوره نه تنها می توانید مشکلات را به سادگی پشت سر بگذارید، حتی از به وجود آمدن بسیاری از مشکلات احتمالی دیگر جلوگیری خواهید کرد.

استفاده از خدمات مشاور خانواده پیش از ازدواج

هنگامی که تصمیم شما برای ازدواج نهایی می شود، یعنی تصمیم شما برای تشکیل خانواده نهایی شده است و آغاز دوره آشنایی نیز به معنای آغاز دوره اقدام برای تشکیل خانواده است. اگر بتوانید این موضوع را درک کنید که شما و کیس مورد نظرتان قرار است از اولین روز آشنایی در صورت تفاهم خانواده تشکیل دهید،  قطعاً همدلی وسازگاری بیشتری خواهید داشت. برای کاهش دادن این مشکلات بهتر است که از همان ابتدا با یک مشاور در ارتباط باشید. به طور مثال در دوره آشنایی می توانید از خدمات مشاوره برای سوالات پیش از ازدواج استفاده کرده و طرف مقابل تان را بهتر بشناسید. این سوالات می تواند در مورد هر موضوعی مانند مرزهای مالی، روابط زناشویی، نحوه تربیت فرزند و بسیاری مسائل دیگر باشد. هرچه قبل از ازدواج نظر همسرتان را در رابطه با این موارد واضح تر بدانید، قطعاً روزهای شادتری را تجربه خواهید کرد.

مشاوره خانواده پس از ازدواج

پس از انتخاب همسر مناسب و دلخواه تان سفر مشترک شما با شریک تان آغاز شده و در این مسیر اگر با یکدیگر همراه نباشید، قطعاً مشکلاتی را تجربه خواهید کرد. با استفاده از خدمات مشاور خانواده پس از ازدواج نه تنها می توانید از بروز بسیاری مشکلات مانند خیانت و طلاق جلوگیری کنید، برخی موارد دیگر همچون تربیت فرزند و همسرداری را نیز به نحو احسنت انجام خواهید دید. به علاوه می توانید رابطه ای متعادل را با خانواده همسرتان نیز داشته باشید.

انواع خدمات در مشاور خانواده

شاید برای بار اول ندانید که دقیقاً در جلسات مشاور خانواده چه خدماتی را دریافت خواهید کرد. دراین قسمت همراه ما باشید تا انواع خدماتی را که توسط مشاوران خانواده ارائه می شود، بررسی کنیم.

یکی از این خدمات زوج درمانی است که به رشد زن و مرد در یک رابطه کمک کرده و مهارت هایی همچون گوش دادن، مذاکره، مدیریت خشم و…. را به افراد آموزش خواهد داد.

روانشناسی کودک نیز برای خانواده هایی که به تازگی دارای فرزند شده اند و یا فرزندشان در دوران حساسی مانند بلوغ است، می تواند بسیار کمک کننده باشد.فراموش نکنید تمامی افراد دارای اختلال های روانی و رفتاری، جوانه های مشکلات خود را از دوران کودکی داشته اند و به همین دلیل توجه به این موضوع بسیار مهم بوده و در موفقیت و سلامت روانی فرزند شما تاثیر به سزایی خواهد داشت.

مشاوره طلاق و خیانت نیز از جمله مواردی است که در جلسات مشاور خانواده بررسی شده و برای برطرف کردن آن تلاش می شود. البته امیدواریم که این موارد هیچ گاه برای زوجین پیش نیاید؛ اما در صورت وقوع چاره ای جز استفاده از خدمات مشاوره وجود ندارد. با خدمات مشاوره امکان حل کردن این مشکلات و بازگشت به کانون گرم خانواده وجود دارد. اگر هم این مورد اتفاق نیوفتد، سعی می شود تا مشکلات بعد از آن به حداقل کاهش یابد.

استفاده از خدمات مشاوره اختلال

اگر به دنبال تشکیل یک خانواده سالم هستید، بهتر است تمامی اختلال های رفتاری خود را قبل از ازدواج درمان کنید. برخی از مشاوران خانواده زوجین را از نظر اختلال های روانی و رفتاری مورد بررسی قرار می دهند تا اگر مشکلی وجود داشته باشد، قبل از ازدواج حل شود.

اگر حس می کنید نمی توانید از قوانین و دستورالعمل ها در محیط کار پیروی کنید یا عزت نفس پاینی دارید و یا رفتارهای تکانشی از خود بروز می دهید، بهتر است حتماً از مشاوره اختلال استفاده کنید تا این موارد در شما بررسی و برطرف شود.

مزایای مراجعه به مشاور خانواده

قطعاً مزایای بسیاری را برای استفاده از خدمات مشاور خانواده می توان برشمرد؛ اما مهم ترین آن ها شامل موارد زیر می شود:

  • بهبود ارتباطات در خانواده
  • افزایش عزت نفس
  • داشتن خانواده ای شادتر
  • سلامتی روانی و جسمی
  • کاهش آمار طلاق

قبل از هرگونه شکاف در روابط خانوادگی باید به مشاور مراجعه کرد؛ زیرا در غیر این صورت بدون شک دیر یا زود کانون خانواده سرد شده و کم کم طلاق عاطفی و یا واقعی رخ می دهد.

خلاصه مطلب

استفاده از خدمات مشاور خانواده می تواند تمامی مشکلات خانوادگی شما را با چند جلسه تراپی برطرف نماید. همچنین با استفاده از خدمات مشاوره می توانید مشکلاتی را که مانند خاکستر در زیر آتش هستند، شناسایی کنید و در نتیجه به زندگی ایده آل خودتان نزدیک تر شوید. اگرچه در تمامی روابط همیشه کمی تفاوت و عدم تفاهم وجود دارد. این موضوع طبیعی است و آنچه مهم می باشد، نحوه درک متقابل طرفین و کمک به رشد زن و مرد و فرزندان در خانواده می باشد که می تواند به شما در داشتن خانواده ای ایده آل کمک بسیار نماید. برای دریافت حرفه ای ترین خدمات مشاور خانواده می توانید به وبسایت ما مراجعه کنید.

دسته بندی: خانواده, روانشناسی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد