شما اینجا هستید

  پزشکی » نمونه کارهای جذاب و فوق العاده جراحی بینی دکتر ماریا مرادی

رینوپلاستی، یک عمل جراحی است که تغییر شکل بینی با هدف بهبود تنفس و متعادل نمودن ظاهر بینی نسبت به بقیه ویژگی های صورت را دنبال می کند. روش های زیبایی و ترمیمی در طول یک عمل جراحی برای اصلاح شکل و عملکرد این اندام، به شکلی به هم وابسته ، قابل ترکیب بوده و […]

رینوپلاستی، یک عمل جراحی است که تغییر شکل بینی با هدف بهبود تنفس و متعادل نمودن ظاهر بینی نسبت به بقیه ویژگی های صورت را دنبال می کند. روش های زیبایی و ترمیمی در طول یک عمل جراحی برای اصلاح شکل و عملکرد این اندام، به شکلی به هم وابسته ، قابل ترکیب بوده و به همین دلیل مورد توجه جراحان زیادی می باشد. مشاهده نمونه کارهای جذاب و فوق العاده جراحی بینی، سندی است که بر کیفیت مثال زدنی کار دکتر ماریا مرادی صحه می گذارد. البته برای تکیه بر مشاهده عکس ها بعنوان یک فاکتور تائید کیفیت کار جراح و مطابق بودن آن با سلائق و ذائقه تان ، وی شما را با نکاتی در این خصوص آشنا می کند که در ادامه به آن می پردازیم.

با ظهور رسانه های اجتماعی ، افراد داوطلب می توانند نمونه کارهای جذاب و فوق العاده عمل بینی را در این رسانه ها دنبال کنند، البته به این نکته نیز توجه کنید که این رسانه ها به ابزاری ضروری برای ارائه به زیباجویان جهت جذب آنها تبدیل شده است. اما چگونه می توانید به آنچه می بینید اعتماد کنید؟

در مقاله های مربوط به یافتن جراح بینی خوب، همیشه شما را تشویق می کنیم تا عکس های قبل و بعد جراحی را در حین تحقیق و مشاوره بعنوان فرصتی برای تجسم تجربیات و راهی عالی برای درک بهتر نوع نتایج ممکن مشاهده کنید.

البته آشنایی با مواردی که بتواند شما را در تشخیص واقعی بودن عکس ها کمک کند، امری الزامی می باشد.

 • مراقب ویرایش شدن عکس ها باشید.

سعی کنید چندین عکس متفاوت که در آنها از یک روند جراحی استفاده شده است را مقایسه کنید. این می تواند به شما در تشخیص دستکاری شدن عکس ها کمک کند.

 • زاویه های مختلف را مشاهده کنید.

نما های مختلف عکسبرداری را مشاهده کرده و آنها را با هم مقایسه کنید.

 • مراقب اثر زوم باشید.

بزرگنمایی یا کوچکنمایی روی نحوه نمایش قبل و بعد می تواند تاثیرداشته باشد. یک قاعده خوب این است که ببینید آیا همه عکس ها از یک فاصله گرفته شده اند یا خیر.

 • بدون آرایش بودن عکس

واقعیت این است که نتایج برخی از جراحی های نشان داده شده در عکس ها ممکن است تحت تأثیر آرایش قرار گیرد. بنابراین بهتر است عکس ها بدون آرایش باشند تا بتوان قضاوت بهتری در مورد آنها انجام داد.

بهترین جراح بینی

علاوه بر مورد فوق الذکر که می تواند بعنوان یکی از فاکتورهای در ارزیابی کیفیت کار جراح در نظر گرفته شود، برخی موارد دیگر را در مسیر انتخاب جراح خوب متذکر می شویم.

 • دریافت آموزش های گسترده در زمینه تخصص و پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز آزمون های مربوطه
 • دارا بودن گواهینامه های انجمن جراحان پلاستیک
 • دارا بودن قابلیت برقراری یک ارتباط شفاف با بیمار، گوش کردن به صحبت های بیمار و درک نگرانی ها و اهداف او
 • ارزیابی کامل بیمار با پرسیدن سوالات در مورد سابقه پزشکی و شرح گزینه های جراحی بینی مناسب برای کسب نتایج مطلوب، بحث درباره تمام جنبه های جراحی بینی و متقاعد نمودن بیمار به داشتن انتظارات واقع بینانه از نتیجه نهایی
 • داشتن رفتاری توام با احترام و مودبانه و برگزاری جلسه در محیطی پر از آرامش

انواع جراحی بینی

جراحی بینی گوشتی

در گذشته ، اغلب افراد دارای بینی های گوشتی شاهد نتیجه مطلوب از عمل بینی خود نبوده و بعد از عمل ، بینی این افراد دچار لک یا فرورفتگی می شد. علت این بود که در گذشته، بافت غضروف بینی و بافت بینی های گوشتی و استخوانی ، چندان مورد مطالعه دقیق قرار نگرفته بود. اما امروزه می دانیم که بخش بزرگی از جراحی زیبایی بینی به ترمیم و اصلاح غضروف ها می پردازد. بنابراین گاهی لازم است که جراح در حین عمل جراحی، غضروف را برای تقویت ساختار بینی گوشتی که معمولاً غضروف در آن بسیار ضعیف است، مورد استفاده قرار دهد تا نتیجه مطلوب به دست آید، کاری که در گذشته در افراد دارای بینی گوشتی انجام نمی شد و نتیجه این بود که بینی اغلب به حالت اول خود بازگشته و نتیجه نامطلوبی بر جای می ماند.

تکنیک جراحی بینی گوشتی، اغلب تکنیک باز است که در آن جراح کل پوست بینی را کنار می زند تا به بافت های داخلی دسترسی کامل پیدا کرده و تغییرات لازم را به راحتی در این اندام اجرا نماید.

در تکنیک بسته ، محدودیت هایی برای انجام کارهایی از قبیل افزودن غضروف که در جراحی بینی گوشتی ضروری می باشد ، وجود دارد.

جراحی بینی استخوانی

مشخصه بینی استخوانی پوست نازک و اسکلت محکم می باشد، افرادی که دارای این نوع بینی هستند معمولا می توانند بینی خود را هر مدل که دوست داشته باشند جراحی کنند اما باید حتما نظر جراح را نیز بپرسند که آیا مثلا بینی فانتزی با سایر اجزای صورت آن ها همخوانی دارد یا خیر.

جراحی بینی طبیعی

هدف اصلی در جراحی بینی طبیعی خلق هارمونی و هماهنگی با سایر قسمت های صورت با رفع نواقصی از قبیل بزرگ بودن بینی ، وجود قوز در بینی ، افتادگی نوک بینی ، انحراف بینی ، باز بدون پره های بینی و موارد بسیاری از این دست با رعایت تناسب با سایر بخش های صورت می باشد، بگونه ای که اگر افراد بی اطلاع از قرار گرفتن فرد تحت عمل جراحی ، او را ببینند، متوجه جراحی شدن بینی او نشوند. در جراحی بینی طبیعی ، فقط نواقص ظاهری بینی برطرف می شود. این نوع روند جراحی بیشتر در میان مردان محبوبیت دارد.

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی یکی از روند های محبوب در میان زنان به دلیل شبیه بودن آن به بینی عروسک زیبای باربی می باشد. البته زیباجویان باید توجه داشته باشند که این بینی برای هر نوع صورتی برازنده نمی باشد و به همین دلیل پزشک با ارزیابی سایر ویژگی های صورت در صورت انتخاب این مدل از سوی زیبا جو، مناسب بودن یا نبودن آن نسبت به سایر ویژگی های صورت را شناسایی می کند.

جراحی بینی نیمه فانتزی

بینی نیمه فانتزی که ترکیبی از بینی طبیعی و فانتزی می باشد، روندی است که امروزه مورد استقبال بسیاری از زیباجویان که خواهان دست یابی به یک بینی ظریف و زیبا در حین حفظ برازندگی و تناسب آن با سایر بخش های صورت هستند ، قرار گرفته است. در این مدل بینی ، زاویه بین لب و بینی به اندازه مناسب رعایت شده و بینی ، بیش از حد معمول بالا کشیده نمی شود. همچنین قوس ایجاد شده بر روی پل بینی نیز در حد استاندارد می باشد.

در این جراحی از ایمپلنت های سفارشی برای خلق زاویه و کانتوری زیبا در نوک بینی و سه بعدی به نظر رسیدن این اندام استفاده می شود.

جراحی بینی ترمیمی

برخی زیباجویان متاسفانه به دلیل کم کاری در انتخاب یک جراح بینی خوب، در اولین نوبت جراحی بینی ، خود را به درد سر انداخته و از نتیجه ای که به دنبال آن بودند ، محروم می مانند . ولی خوشبختانه امروزه با پیشرفت های رخ داده در حوزه جراحی بینی و ورود تکنیک های پیشرفته به این حوزه، جراحان هنرمند و با تجربه قادرند حتی نقص های ایجاد شده در بینی در پی انجام جراحی بینی اولیه را نیز درمان نموده و نهایتاً نتیجه ای شگفت انگیز و تا حدی باور نکردنی را خلق نمایند.

 

دسته بندی: پزشکی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد