شما اینجا هستید

    سلامت » ناخن های پای شما از چه ساخته شده اند؟
ناخن پا

[ad_1] ناخن های پا سخت هستند ، با این وجود مستعد شکستن ، آلوده شدن و اثرات سو تغذیه هستند. ناخن های انگشت شست و انگشت شما از همان پروتئین ساخته شده از موی شما ساخته شده اند. کراتین ، پروتئینی که نوک انگشت پا را تشکیل می دهد ، زنده نیست و از قبل […]

[ad_1]

ناخن های پا سخت هستند ، با این وجود مستعد شکستن ، آلوده شدن و اثرات سو تغذیه هستند. ناخن های انگشت شست و انگشت شما از همان پروتئین ساخته شده از موی شما ساخته شده اند. کراتین ، پروتئینی که نوک انگشت پا را تشکیل می دهد ، زنده نیست و از قبل از تولد شما وجود داشت.

نوک انگشتان پا ، همراه با نوک انگشتان از نوک انگشتان و انگشتان شما محافظت می کند ، با توزیع مجدد فشار از نوک انگشتان انگشتان و نوک انگشتان ، به گرفتن و خراشیدن کمک می کند. ناخن پا از چند قسمت تشکیل شده است. این شامل:

ماتریکس

ماتریس ناخن که به آن اونیکوستروما یا غشا membrane کراتوژن نیز گفته می شود بخشی است که محافظت می شود. بخشی از بستر ناخن است که شامل اعصاب ، غدد لنفاوی و رگ های خونی است. ماتریس سلول هایی را برای صفحه ناخن تولید می کند. تولید سلولهای بستر ناخن تا زمانی که مواد مغذی وجود داشته باشد و سالم باشد ادامه خواهد یافت. با ساخت سلولهای جدید بستر ، سلولهای قدیمی به جلو رانده می شوند و در برابر ناخن فشرده می شوند.

لونولا

لونولا یا “ماه کوچک” بخشی سفید و هلالی شکل در قاعده ناخن است.

تخت ناخن

در زیر صفحه ناخن بستر ناخن قرار دارد. بستر ناخن از دو نوع بافت ساخته شده است: درم عمیق تر و اپیدرم. این دو لایه توسط تاج ماتریس به یکدیگر متصل می شوند. با افزایش سن ، این نخلستان ها با نازک شدن صفحه ، بارزتر می شوند.

سینوس ناخن

ریشه ناخن در سینوس ناخن قرار دارد. سینوس در قاعده ناخن ، در زیر پوست قرار دارد. از سلولهای زنده ماتریس سرچشمه می گیرد.

صفحه ناخن

صفحه ناخن قسمت سختی است که از سلولهای پروتئین کراتین مرده و فشرده تشکیل شده است. کراتین صفحه ناخن را هم محکم و هم قابل انعطاف می کند. صفحه معمولاً همان چیزی است که هنگام استفاده از کلمه “ناخن” به آن اشاره می شود.

حاشیه رایگان

حاشیه آزاد نوک قدامی صفحه ناخن است. این بخشی است که سطح برش خود را به آن می دهد. هیپونیشیوم ناحیه اپیتلیوم است که در محل اتصال لبه آزاد و پوست نوک انگشت پا قرار دارد. این قسمت از پوست با تولید مهر و موم از بستر ناخن محافظت می کند. هیپونیشیوم در افراد با پوست جوان تر بیشتر به چشم می آید.

Eponychium و کوتیکول

اپونیکیوم و کوتیکول یک مهر و موم محافظ برای انگشت پا تشکیل می دهند. کوتیکول ، نیم دایره رنگ روشن در بالا است. کوتیکول از سلولهای مرده پوست غیر زنده ساخته شده است که به بیرون ریخته و قسمت پشتی صفحه را می پوشاند. eponychium نوار کوچکی از سلولهای زنده است که در نزدیکی کوتیکول قرار دارد و با ریختن یک لایه اپیدرمی از پوست و تشکیل لایه جدیدی از صفحه ، بر روی خود جمع می شود.

دیوار ناخن

دیواره ناخن شامل بخشی است که با کناره و انتهای ناخن همپوشانی دارد. پارونیشیوم مرز بافت نرم اطراف ناخن پا است. این بافت نرم می تواند آلوده شود.

هر ناخن پا دارای لایه های مختلفی است که از مواد مختلفی ساخته شده اند و اهداف مختلفی دارند. مراقبت از انگشتان پا مهم است زیرا ممکن است عفونت های دردناک و شکننده زشت مانند ناخن های پا وارد شده باشد.

اگر از ناحیه یکی از انگشتان پا درد و ناراحتی دارید یا هر نوع درد پا دیگری دارید ، توصیه می شود که قرار ملاقات با پزشک متخصص غدد پا را تنظیم کنید.

[ad_2]

دسته بندی: سلامت برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد