شما اینجا هستید

    حیوانات » میزان غذای توله سگ در روز و تعداد دفعات آن چقدر است؟

توله سگ ها سریع رشد می کنند، بنابراین کاملا طبیعی است بخواهیم بدانیم آیا تمام مواد غذایی لازم برای تبدیل شدن به سگ بالغ را دارند یا خیر. فهمیدن اینکه چه مقدار و چند بار در روز باید به توله سگ غذا بدهیم کار سختی است.

توله سگ ها سریع رشد می کنند، بنابراین کاملا طبیعی است بخواهیم بدانیم آیا تمام مواد غذایی لازم برای تبدیل شدن به سگ بالغ را دارند یا خیر. فهمیدن اینکه چه مقدار و چند بار در روز باید به توله سگ غذا بدهیم کار سختی است. به خصوص برای افرادی که تجربه نگهداری از توله سگ ها را نداشته باشند. در این مقاله میخواهیم درباره مقدار و تعداد دفعات تغذیه توله سگ در روز را به شما بگوییم و فاکتورهای مهمی که برای تنظیم آن باید در نظر بگیرید را با شما درمیان میگذاریم.

فاکتورهای مهمی که در تغذیه توله سگ نقش دارند

باید این را بدانید که تنظیم یک برنامه غذایی منظم و اصولی برای توله سگ، به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. این فاکتورها عبارتند از:

سن توله سگ

نژاد

اندازه

نوع غذایی که میخورد

مسائل پزشکی

وضعیت بدن (لاغر یا چاق بودن)

میزان فعالیت

اینکه توله سگ عقیم شده باشد یا نه

حال تشخیص اینکه هر چند وقت یکبار به یک توله سگی که یک زندگی معمولی دارد، غذا بدهید، چندان سخت نیست. در ادامه چند جدول برای دستیابی راحت تر به میزان درست غذا برای توله سگ به شما نشان می‌دهیم، اما قبل از آن باید ۲ عامل مهم را در نظر بگیریم.

پاسخ به ۲ سوال اساسی در تغذیه توله سگ ها

برای تشخیص اینکه چند وقت یکبار به توله سگ خود غذا بدهید، دو عامل اصلی را باید در نظر داشته باشید: سن و اندازه توله سگ شما

توله سگ شما چند ساله است؟

تازه متولد شده:
سن توله سگ شما تاثیر زیادی درتعداد دفعات غذا خوردن آنها دارد. توله سگ های تازه متولد شده باید هر چند دفعه که مادر اجازه می دهد شیر بخورند. با این حال، اگر شیر مادر آنها در دسترس نیست یا کافی نیست، باید به آنها کمک کنید و با بطری شیر به صورت مداوم به توله ها شیر دهید.

۴ تا ۶ هفته:
هنگامی که توله سگ تقریبا ۴ تا ۶ هفتگی سن دارد، می توانند شروع به خوردن غذای خشک کنند. برای کمک به تغییر غذا از شیر به غذا خشک، بهتر است غذای خشک را با شیر مادر یا شیر مخصوص توله سگ و همچنین کمی آب گرم ترکیب کنید. این ترکیب را ۴ بار در روز باید به توله‌ها بدهید.

سن ۶ تا ۸ هفتگی: در این سن اکثر توله سگ‌ها به خوبی ۴ وعده غذای در روز می خورند.

سن ۱۲ تا ۱۶ هفتگی: در این سن توله سگ‌ها معمولا می توانند ۳ بار در روز غذا بخورند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره غذای توله سگ، این مقاله را بخوانید.

نژاد توله سگ و جثه آنها چقدر است؟

جثه سگ بر تعداد دفعاتی که یک توله سگ باید غذا بخورد تاثیر می گذارد، باید غذای آنها به اندازه باشد.

به عنوان مثال نژادهای عروسکی، مانند چیواهوا، زمانی که به اندازه کافی غذا نخورند، مستعد ابتلا به هیپوگلیسمی هستند. توله های نژاد کوچک معمولا به صورت روزانه بین ۴ تا ۶ بار باید تغذیه شوند. (البته تا ۱۶ هفتگی)

در طرف دیگر، برخی از توله سگ های نژاد غول پیکر و بزرگ مانند گریت دین مستعد نفخ هستند. دامپزشکان be.chewy توصیه می‌کنند تعداد وعده های غذایی بیشتر با حجم غذای کمتر به سگ‌های نژاد بزرگ داده شود تا از نفخ در آنها جلوگیری کنیم.

 

جدول میزان غذای روزانه توله سگ ها بر اساس نژاد و اندازه

نوع نژاد توله سگ

۶ هفتگی تا ۴ ماهگی

۴ تا ۵ ماهگی

۶ ماهگی و بالاتر

بالغ

سگ های عروسکی

۴ تا ۵ وعده در روز

۳ تا ۴ وعده در روز

۲ تا ۳ وعده در روز

۲ وعده در روز

سگ های کوچک و متوسط

۳ وعده در روز

۲ وعده در روز

۲ وعده در روز

۲ وعده در روز

سگ های نژاد بزرگ

۳ وعده در روز

۲ تا ۳ وعده در روز

۲ تا ۳ وعده در روز

۲ تا ۳ وعده در روز

مقدار غذای توله سگ چقدر باید باشد؟

بهترین کار برای غذا دادن به توله سگ‌ها استفاده از پیمانه های مدرج استبا استفاده از آنها شما دقیقا میدانید که میزان اشتها و غذای دریافتی در هر وعده غذایی چقدر بوده است.

معمولا بر روی غذاهای مخصوص توله سگ‌ها نمودار یا جدولی درباره میزان و مقدار غذا وجود داردبا این حال در جدول زیر می‌توانید مقدار غذایی که باید توله سگ شما در هر وعده غذایی بخورد را آورده ایماین جدول میزان غذای خشکی که توله سگ در هر وعده میتواند مصرف کند را شامل می‌شود.

وزن توله سگ

توله های کمتر از ۴ ماه

توله های بالای ۴ ماه

کمتر از ۲٫۲۵۰ کیلوگرم

½ – ۱ پیمانه

⅓ – ۱ پیمانه

بین ۲٫۲۵۰ و ۴٫۵ کیلوگرم

¾ – ۲¼ پیمانه

½ – ۱ ½ پیمانه

بین ۴٫۵ تا ۹ کیلوگرم

¾ – ۳ پیمانه

¾ – ۲¼ پیمانه

بین ۹ تا ۲۲ کیلوگرم

۱¼ – ۵پیمانه

۱ – ۴ ½ پیمانه

بین ۲۲ تا ۳۴ کیلو

***

۲ تا ۶ پیمانه

بین ۳۴ تا ۴۵ کیلو

***

۳ تا ۷ پیمانه

بالای ۴۵ کیلو

***

۴ تا ۹ پیمانه

با توجه به این جدول و جدول قبلی بهتر است وضعیت بدن توله سگ خود را از نزدیک زیر نظر داشته باشید تا بتوانید رژیم غذایی او را به خوبی تنظیم کنیدبه عنوان مثال، اگر توله سگ شما در حال درشت شدن است، کمی از رژیم غذایی او بکاهید و بالعکس.

با توجه به این برنامه غذایی شما حتی می‌توانید مقدار دقیق کالری مصرف شده توسط توله سگ را محاسبه کنید و بدانید که آیا غذا به اندازه کافی به توله سگ شما میرسد یا خیر.

زمان مناسب برای تغذیه به عنوان سگ بالغ

وقتی توله ها کامل بالغ شدند، رسما زمان آن فرا رسیده است که به تدریج غذای آنها را به غذای سگ بالغ تغییر دهیداین کار باید بسیار آرام و با صبر انجام شودشما میتوانید از روش هایی مانند قانون ۸۰-۲۰ یا قانون ۱۰ درصد سایت AKC (مرجع معرفی نژادهای سگاستفاده کنید و غذای سگ خود را تغییر دهیدمعمولا در این روش‌ها ممکن است حدود یک هفته طول بکشد تا سگ‌ها به طور کامل به غذای بزرگسالان روی بیاورند.

زمان تغییر از غذای توله سگ به غذای سگ بالغ در هر نژاد سگی متفاوت است، بسته به نژاد و جثه سگ این زمان فرق می‌کنددر ادامه زمان مناسب تغییر غذا برای هر نژاد را آورده ایم که عبارتنداز:

  • نژاد عروسکی: ۶ تا ۹ ماهگی

  • نژادهای کوچک و متوسط: ۸ تا ۱۲ ماهگی

  • نژادهای بزرگ و غول پیکر: ۱۲ تا ۲۴ ماهگی

خب در این مطلب سعی کردیم تا به شما بگوییم که مقدار غذای توله سگ و تعداد دفعاتی که در روز باید به آنها غذا بدهید چقدر استشما با استفاده از این جداول می‌توانید مقدار حدودی برای تغذیه توله سگ خود را حساب کنید، اما در نظر داشته باشید که برنامه غذایی برای توله های سگ به فاکتورهای زیادی بستگی داردپس اگر تجربه کافی ندارید، می‌توانید در این زمینه با دامپزشک و متخصص تغذیه مشورت کنید، تا شما را بیشتر راهنمایی کند.

دسته بندی: حیواناتبرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد