شما اینجا هستید

    اینترنت » موارد احتیاطی قبل از ثبت نام در کارگزاری آمارکتس ✔️ Amarkets

اگرچه تولد آمارکتس مربوط به سال ۲۰۰۷ میلادی بود، اما نزدیک به یک دهه طول کشید تا بتواند شهرت و اعتباری برای خود ایجاد کرده و نزدیک به نیم میلیون نفر را تبدیل به مشتریان دائمی خود کند. کارگزاری آمارکتس در طول این ۱۴ سال تلاش کرد تا بهتر و بیشتر خود را به مخاطبان […]

اگرچه تولد آمارکتس مربوط به سال ۲۰۰۷ میلادی بود، اما نزدیک به یک دهه طول کشید تا بتواند شهرت و اعتباری برای خود ایجاد کرده و نزدیک به نیم میلیون نفر را تبدیل به مشتریان دائمی خود کند. کارگزاری آمارکتس در طول این ۱۴ سال تلاش کرد تا بهتر و بیشتر خود را به مخاطبان عرضه کرده تا بتواند اعتماد آن‌ها را جلب کند. Amarkets که با اسامی متعددی در ایران خطاب می‌شود (همانن آ مارکتس، ای مارکتس و …)، برای رسیدن به جایگاه کنونی خود، چهار حساب کاربری متفاوت ارائه کرد، رگولاتوری معتبر کسب کرد، بونوس‌ها و طرح‌ها تشویقی متعدد را در نظر گرفت و نهایتا آنچه که نظر بسیاری از افراد را جلب کرد، بیمه‌ای بود که برای تریدرهای طرف حساب خود، در نظر گرفت. اما کدام یک از این‌ها واقعا کاربردی است؟ در ادامه به تک تک این مزایای ویژه بروکر آمارکتس خواهیم پرداخت.

رگولاتوری آمارکتس چقدر معتبر است؟

به نقل از متخصصان وبسایت معامله گر ایرانی : “حقیقت این است که آمارکتس رگوله چندان معتبری ندارد. حتی اگر هم می داشت، دردی از کاربر ایرانی دوا نمی کرد. به این دلیل که رگوله‌های معتبر به ایرانی ها پاسخگو نیستند و برعکس، بروکرها را ملزم به قطع ارتباط با ایران می کنند”. اما همین متخصصان در ادامه بیان می‌کنند که آنچه باعث اعتبار این کارگزاری می‌شود، سابقه‌ی ۱۳ سال فعالیت در بازارهای جهانی است. بهتر است بدانید که رگولاتوری‌های معتبر جهانی هیچکدام اجازه‌ی فعالیت در ایران را نداده و تنها رگولاتوری که تحت نظارت آن می‌توان با ایرانیان همکاری داشت، رگولاتوری آفشور است.

داستان بونوس های Amarkets چیست؟

بونوس و طرح‌های تشویقی ای مارکتس غیر قابل برداشت هستند و بیشتر جنبه‌ی تبلیغاتی دارند. بونوس‌های این کارگزاری در بخش مجزایی به شما ارائه شده که با استفاده از آن می‌توانید معامله کنید و تنها سود معاملات را برداشت کنید که آن هم مشروط است. اول اینکه این بونوس را فقط در دارایی‌های بازار فارکس می‌توانید استفاده کنید، دوم اینکه مدت زمان محدودی برای استفاده از آن دارید و نهایتا هم اینکه فقط در پلتفرم متاتریدر ۴ قابل استفاده است. اما آیا همه‌ی این‌ها به معنای این است که ای مارکتس یک کارگزاری غیر قابل اعتماد است؟ به هیچ وجه!! طرح‌های تشویقی و بونوس ارائه شده در تمامی بروکرهای بین‌المللی و جهانی، با شرایط مشابهی ارائه شده و در واقع، فقط یک کاربرد دارد!

هنگامیکه که بونوس در حساب شما موجود باشد، مارجین معاملاتی شما افزایش خواهد یافت. این بونوس با جمع موجودی واریز شده شما ترکیب شده و در حقیقت حاشیه‌ی امنی را برای کال آوت شدن (تعویق کال آوت) ایجاد خواهد کرد. بنابراین، از بونوس‌ها به دو صورت می‌توان استفاده کرد، اول اینکه واقعا معاملات پرسودی انجام داده شود و تمامی سود حاصل از معاملات (تا سقف ۱۰ هزار دلار) را دریافت کرد، که این کار به نظر دشوار می‌رسد. دوم هم اینکه از این طرح تشویقی به عنوان کمکی و مارجینی استفاده کرد.

آیا بیمه حساب ای مارکتس قابل اتکا است؟

صد در صد! بیمه‌ی حساب یعنی اینکه اگر قیمت‌ها دچار مشکل شد، به دلیل ضعف سامانه معاملات شما با تاخیر اجرا شد، دسترسی‌ها قطع شد و … که به معنای ضعف عملیاتی از طرف کارگزاری است، بیمه تا سقف ۲۰ هزار دلار به شما غرامت خواهد پرداخت. اما با توجه به سیستم‌های بی نقص بروکر آمارکتس و سرعت بسیار بالای سرورهای این کارگزاری، احتمال بروز چنین مشکلاتی نزدیک به صفر است. اما به هر حال، داشتن چنین بیمه‌ی قدرتمندی می‌تواند باعث دلگرمی کاربران ایرانی شود.

آیا تنوع حساب در آمارکتس قابل قبول است؟

نه تنها در بروکر Amarkets بلکه در تمامی بروکرها، تفاوت چندانی بین حساب‌های معاملاتی وجود ندارد. اما تفاوت اصلی آمارکتس با سایر کارگزاری‌ها در یک نکته است. عموما با حرفه‌ای شدن حساب‌های معاملاتی (تبدیل حساب استاندارد به حساب پرو)، میزان مبلغ اولیه برای افتتاح حساب افزایش خواهد یافت. اما در آمارکتس چنین قانونی وجود نداشته و با همان مبلغ اولیه‌ی برابر (۱۰۰ الی ۲۰۰ دلار)، می‌توان هر کدام از حساب‌های معاملاتی مد نظر را افتتاح کرد.

آمارکتس سه حساب معاملاتی اسپرد ثابت، استاندارد و ECN ارائه کرده است. کمترین میزان اسپرد در حساب ECN اعمال شده، اما به ازای هر لات معاملاتی، ۵ دلار کمیسیون دریافت خواهد شد. در نقطه‌ی مقابل، هر سه حساب به عنوان حساب اسلامی معرفی شده‌اند که این به معنای صفر بودن میزان سواپ یا همان نرخ بهره است. صفر بودن نرخ بهره خصوصا برای تریدرهای طولانی مدت مهم است. شاید بزرگترین کمبودی که در بین حساب‌های مختلف این کارگزاری مشاهده می‌شود، تنوع محدود رمزارزها است. خصوصا در یکی دو سال اخیر که این بازار بسیار گرم و پرسود شده است، کاربران انتظار دارند که کارگزاری، تنوع بیشتری به رمزارزهای قابل معامله خود بدهد.

نقد و بررسی کارگزاری آمارکتس در شهریور ۱۴۰۰

در بسیاری از وبسایت‌هایی که عملکرد کارگزاری‌ها را بررسی کرده‌اند، کارگزاری آمارکتس جزو معتبرترین‌ها ارائه شده است. وبسایت معامله گر ایرانی حتی از این بروکر، به عنوان بهترین بروکر برای ایرانیان یاد کرده و دلیلش را کیفیت پشتیبانی آن از کاربران ارائه و سرعت انجام معاملات اعلام کرده است. نقد و بررسی کامل آمارکتس را می‌توانید در این مقاله مطالعه نمایید. آمارکتس بیش از ۲۵۰ دارایی قابل معامله را برای تریدرها ارائه کرده که شامل ۱۴۲ سهام شرکت‌های معتبر است. حتی امکان معامله روی اوراق قرضه آمریکا و آلمان نیز ارائه شده که جزو خدمات نوین کارگزاری‌ها است.

ای مارکتس با اسپرد میانگین ۱٫۴۵ پیپ در یورو/دلار، ۲٫۶۴ پیپ در پوند/دلار، ۲٫۲۶ پیپ در دلار/ین ژاپن و نهایتا ۳۸٫۰۸ پیپ در یک لات طلا، اسپردهای مناسبی را برای معامله جفت ارزها در نظر گرفته است. همچنین علاوه بر پشتیبانی از متاتریدر ۴ و متاتریدر ۵، نسخه‌های دسکتاپ و موبایل را نیز برای کاربران ارائه کرده تا پاسخگوی نیاز تمامی تریدرها باشد.

در سطح VIP (حداقل واریز ۲۰ هزار دلار) خدمات استثنایی برای کاربران ارائه شده است. در حساب ویژه، ابزارهای تحلیلی گران قیمت به صورت کاملا رایگان در اختیار معامله گران قرار گرفته و سطح ویژه‌ی کشبک نیز فعال خواهد شد. بنابراین، در کل می‌توان نسبت به خدمات این کارگزاری مطمئن بود. اما همانطور که پیشتر نیز گفته شد، محدودیت‌های ای مارکتس را نیز بدانید. در صورت تمایل، می‌توانید مقاله‌ی آموزش تصویری ثبت نام در آمارکتس را مطالعه کنید.

در مقاله‌ی فوق، گام به گام مراحل افتتاح حساب و تکمیل فرم‌ها به صورت تصویری آموزش داده شده و در صورتی که نیاز داشته باشید، می‌توانید با پشتیبانی وبسایت در تماس باشید.

دسته بندی: اینترنت, علم و فناوری, کسب و کار برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد