شما اینجا هستید

    مهاجرت » مهاجرت پزشکان و گام های اولیه : مؤسسه بین المللی راد

در این مقالۀ معتبر مؤسسه بین المللی راد تلاش نموده تا شما را با مهمترین نکات مهاجرت پزشکان و شرایط متفاوتی که برای أخذ ویزای شغلی لازم است، آشنا سازیم. همانطور که می دانید روش های اصلی که خیلی از افراد تلاش می کنند تا به واسطۀ آنها بتوانند اقامت موقت و یا دائم را […]

در این مقالۀ معتبر مؤسسه بین المللی راد تلاش نموده تا شما را با مهمترین نکات مهاجرت پزشکان و شرایط متفاوتی که برای أخذ ویزای شغلی لازم است، آشنا سازیم. همانطور که می دانید روش های اصلی که خیلی از افراد تلاش می کنند تا به واسطۀ آنها بتوانند اقامت موقت و یا دائم را دریافت کنند، عبارتند از مهاجرت تحصیلی و شغلی می باشد. همانطور که می دانید فارغ التحصیلان پزشکی و پزشکان عمومی و متخصص به عنوان اولین افرادی به شمار می روند که همواره تمایل به مهاجرت به کشورهای اروپایی، آمریکایی و آسیایی دارند. بدین ترتیب بتوانند اهداف خود را از طریق مهاجرت شغلی کسب نمایند. هدف برخی از افراد در خصوص استفاده از خدمات مهاجرت پزشکان، دریافت اقامت دائم و یا ادامه تحصیل در رشته های تخصصی و دانشگاه های معتبر در سطح جهان می باشد.

با توجه به اینکه شاهد پیشرفت تکنولوژی در سطح جهان هستیم. معتبرترین دانشگاه های پزشکی در کشورهای توسعه یافته همواره تلاش می کنند بر اساس متدهای روز دنیا و پیشرفته ترین روش های علمی بتوانند خدمات آموزشی و پژوهشی در اختیار دانشجویان ارائه دهند. به طور کلی می توان گفت : هر یک از کشورهای مختلف با شرایط متفاوتی، خدمات مهاجرت پزشکی را به متقاضیان ارائه می دهند.

شرایط اولیه برای مهاجرت پزشکان

بدون شک اقدام مهاجرت پزشکان بدون دریافت یک سری مدارک تحصیلی و میزان سرمایه از سوی کشور مقصد امکان پذیر نمی باشد. از این رو در این پست تلاش نمودیم تا بیشتر به این موضوع مهم بپردازیم. کسب آگاهی در این رابطه به افرادی که قصد مهاجرت دارند، ضرورت دارد. جهت آگاهی بیشتر در خصوص آخرین شرایط مهاجرت پزشکان می توانید با تیم وکلای حرفه ای مؤسسه بین المللی راد مشورت نمائید.

پزشکانی که جهت ادامه تحصیل و یا کار در حوزۀ تخصصی که دارند، قصد مهاجرت نموده اند، بایستی در ابتدا مدارک خود را در کشورهای مقصد به تأیید برسانند و به نوعی می توان گفت : معادل سازی نمایند. افرادی که قصد ادامه تحصیل در دورۀ PHD را در رشته های پزشکی و علوم پزشکی دارند، دیگر نیاز نیست پروسۀ معادل سازی مدارک را انجام دهند. موارد متعددی برای مهاجرت پزشکان وجود دارد که می بایست توسط افراد به طور دقیق در نظر گرفته شود. با توجه به اینکه قوانین و شرایط مهاجرت پزشکان در کشورهای مختلف فرق دارد، مشورت با گروه های مهاجرتی معتبر و با سابقه می تواند این مسیر را برای شما متقاضیان هموار سازد.

تسلط به زبان کشور مقصد، پیمودن امتحانات پزشکی، گذراندن دوره های کارآموزی مرتبط و دریافت تأییدیه های تحصیلی از سازمان های مربوطه در کشور مقصد برخی از شرایط اصلی مهاجرت پزشکان محسوب می شوند. امکان وعظ شرایط سخت گیرانه تر از این توسط کشورهای مختلف وجود دارد ولی عمدتاً کشورهای آمریکا و کانادا شرایط مهاجرت پزشکان را ساده تر وعظ می کنند. در نتیجه بدون دغدغه می توانند از چنین شرایط مهاجرتی برای أخذ اقامت دائم در کشور مقصد بهره مند گردند.

در نظر گرفتن نکات طلایی برای مهاجرت پزشکان

از مهمترین موارد دیگری که تحت شرایط مهاجرت پزشکان باید در نظر گرفته شود، این است که آیا کشور مقصد به چنین افرادی، اجازۀ طبابت می دهند یا خیر؟ برای مثال کشورهایی همچون هلند و مالزی به هیچ عنوان به مهاجرین اجازۀ طبابت نمی دهند. در نتیجه افرادی که قصد طبابت و ادامۀ فعالیت پزشکی خود را در کشور مقصد دارند، بایستی این نکتۀ مهم و کلیدی را ملاک انتخاب کشور مقصد مهاجرتی خود قرار دهند.

از دیگر نکاتی که در حوزۀ مهاجرت پزشکان باید از سوی متخصصین در نظر گرفته شود، این است که آیا کشور مقصد نیاز به نیروی پزشکی دارد و یا نه؟ به عبارتی ممکن است کشور مقصد از نظر کادر درمان همچون پزشکان، پرستاران و یا علوم پزشکی اشباع باشد. بنابراین کشور مقصدی که برای مهاجرت در نظر گرفته اید، نمی تواند گزینۀ مناسبی محسوب گردد. موارد مهم دیگری همچون داشتن آگاهی از زبان مقصد نیز در حوزۀ مهاجرت پزشکان حائز اهمیت است. عمدتاً کشورهای انگلیسی زبان، آلمانی و فرانسه ارجحیت دارند.

دیگر موارد کلیدی و اساسی که نقش مهمی در امور مهاجرت پزشکان دارد، داشتن آگاهی از شرایط زندگی، فرهنگ و آب و هوای منطقه می باشد. به عبارتی برخی از کشورها در تمام فصول مختلف سال بارانی هستند و یا بیشتر ماه های سال تاریک بوده و یا دارای شرایط آب و هوایی سرد می باشند. طبیعتاً برای افرادی که تا کنون در چنین شرایطی بزرگ نشده اند، زندگی کردن با اینگونه شرایط محیطی ممکن است بسیار دشوار و غیر ممکن باشد. در نتیجه مهم است که موارد مذکور پیش از بهره مندی از خدمات مهاجرت پزشکان در نظر گرفته شوند.

جهت بهره مندی از نکات کلیدی مرتبط به شرایط تحصیل پزشکی، کار پزشکان و شیوۀ معادل سازی مدارک پزشکی می توانید با کادر متخصص مؤسسه بین المللی راد تماس گرفته و مشورت نمائید. این مجموعۀ معتبر چندین سال است که پرونده های متعددی را در حوزۀ مهاجرت پزشکان و مهاجرت تحصیلی دریافت نموده و در طول فعالیت حرفه ای موفق به انجام اصولی آنها گردند. بدون شک دریافت مشاورۀ رایگان و سپس تخصصی از سوی مشاورین مجرب، به شما کمک می کند که بتوانید مراحل را به بهترین شکل ممکن و بدون دغدغه انجام دهید.

مهاجرت پزشکان به فنلاند

استقبال مهاجرت پزشکان به فنلاند، به دلیل بالا بودن سطح زندگی افراد در این کشور می باشد، که در ادامۀ پست بیشتر به این موضوع مهم خواهیم پرداخت. کشور فنلاند به عنوان عضو پیمان شنگن در میان کشورهای اروپایی محسوب می شود. به عبارتی ساکنین این کشور می توانند بدون أخذ ویزای متفاوت به دیگر کشورهای عضو اتحادیه شنگن مسافرت کنند. عمدتاً تدریس رشته های پزشکی در کشور فنلاند به زبان بین المللی انگلیسی می باشد. البته زبان رسمی فنلاند همچون سوئد به زبان سوئدی است ولی جهت تدریس رشته های بالاتر از لیسانس (در حد مستر ) و دکترا، تدریس به زبان انگلیسی صورت می پذیرد. بدین ترتیب متقاضی مهاجرت پزشکان متخصص به فنلاند نسبت به گذشته افزایش یافته است. لازم به ذکر است که گرفتن اقامت و کسب اعتبار برای فعالیت در اجتماعات مختلف نیازمند به کسب دانش زبان اختصاصی مردم کشور فنلاند دارد. بدین ترتیب مهاجران پزشکی می توانند در کنار تحصیل خود، به صورت آنلاین و یا حضوری موفق به یادگیری این زبان تخصصی شوند و بدین ترتیب شرایط زندگی خود را نسبت به روزهای اولیه ارتقاء ببخشند.

مهاجرت پزشکان جهت تکمیل دوره های تحصیلی، پژوهشی و در نهایت کسب یک حرفۀ مناسب با بهترین شرایط می باشد. بدون شک خیلی از افراد توانسته اند از طریق مهاجرت تحصیلی و شغلی موفق به أخذ ویزای دائم گردند. هم اکنون شما به سهولت می توانید متناسب با موقعیتی که دارید، با بهره گیری از بهترین شرایط، اقدام به مهاجرت نمائید و بدین ترتیب از به روزترین خدمات آموزشی، تحصیلی و همچنین شغلی بهره مند گردید.

در آخر مؤسسه بین المللی راد مفتخر است، مسیر را برای مهاجرت پزشکان به کشورهای توسعه یافته در سطح جهان همچون کانادا، آمریکا، استرالیا، سوئد، انگلیس و … هموار سازد. به عبارتی با فراهم نمودن خدمات مشاورۀ رایگان به متقاضیان، تلاش می کنند به نحوی شرایط مرتبط امور مهاجرت پزشکان را در کشورهای مختلف شرح دهند. شرح قوانین و ضوابط، مدت زمان أخذ ویزا و پیگیری تمام امور مرتبط به معادل سازی مدارک و اسناد از جمله خدماتی است که توسط این مرکز مهاجرتی با سابقه صورت می پذیرد.

http://radvisa.com/

دسته بندی: مهاجرت برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد