شما اینجا هستید

    آشپزی » مصرف غذاهای آماده و کنسروی در سفر

خورد و خوراک و تهیه غذا در مسافرت همیشه جزو مواردی است که توجه همگان را به خود جلب می کند. برخی معتقدند که در سفر باید از غذاهای محلی و سنتی مقصد استفاده کرد. برخی نیز همیشه نمی‌‌توانند به خوراک موجود در غذاخوری‌ها اعتماد کنند و ترجیح می‌دهند بخشی از غذای سفر را خودشان تهیه کنند.

خورد و خوراک و تهیه غذا در مسافرت همیشه جزو مواردی است که توجه همگان را به خود جلب می کند. برخی معتقدند که در سفر باید از غذاهای محلی و سنتی مقصد استفاده کرد. برخی نیز همیشه نمی‌‌توانند به خوراک موجود در غذاخوری‌ها اعتماد کنند و ترجیح می‌دهند بخشی از غذای سفر را خودشان تهیه کنند.

از این رو می‌‌توانید در انتخاب نوع خوراک و غذای سفرتان به مطالعه ادامه این مطلب بپردازید. بنا بر این موارد تصمیم گرفته ایم برای سفرهایی که ممکن است در تمام طول مسیر دسترسی به غذای آماده و یا برپا کردن بساط طبخ غذا فراهم نباشد، استفاده از غذاهای آماده و کنسروی را از چند جهت مورد بررسی قرار دهیم.

یکی از این موارد مربوط به میزان هزینه‌ای است که برای سفر درنظر داریم. تهیه غذاهای کنسروی از برندی معتبر می‌تواند بخشی از هزینه‌های مربوط به غذا را در مسافرت‌ها کاهش دهد. البته در این بین باید موارد و نکات استفاده از غذاهای کنسروی را نیز درنظر داشته و رعایت کنید.

گروه غذایی گیلانی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات غذایی آماده، نیمه آماده و کنسروی است که می‌توان برای سفر از محصولات این برند، استفاده کرد.
تنوع محصولات غذایی برند گیلانی می‌‌تواند تمام سلایق را راضی کند. از جمله محصولات این برند، انواع کنسر تن ماهی، انواع خورش، غذاهای منجمد شامل سبزی، میوه و … هستند که در ادامه به شرح گسترده‌تری از آن خواهیم پرداخت.

تهیه غذای کنسروی برای سفر

غذاهای کنسروی در سفر علاوه بر اینکه می‌‌توانند بر اساس تصمیم قبلی و برای وعده‌ای خاص مورد استفاده قرار بگیرند موارد مصرف دیگری هم دارند.

حتی اگر قصد شما در سفر استفاده از این نوع غذا نبود بهتر است چند نمونه از آن را به همراه داشته باشید. به خصوص اگر راه سفرتان جاده‌ای و زمان‌بر است. در این صورت ممکن است در هر جا و زمانی امکان توقف و خرید از فروشگاه‌ و یا رستوران مقدور نباشد.

پس داشتن چند کنسرو از جمله تن ماهی، کنسروهای خوراک مختلف از جمله کنسرو خوراک لوبیا، خوراک عدسی و … می‌تواند در زمان نیاز، مورد استفاده قرار بگیرد.

همچنین غذاهای کنسروی می‌توانند برای سفرهایی که ممکن است از لحاظ فرهنگ غذایی با شما دارای اختلاف باشند نیز به کار آید. در سفرهای برون مرزی که ممکن است چندین روز هم طول بکشد بهتر است نمونه‌هایی از کنسروهای خوراکی را به همراه داشته باشید تا در صورت مطابقت نداشتن ذائقه‌تان با غذاهای کشور مقصد بتوانید وعده‌های غذایی خود را با استفاده از طعم‌های موردپسند خود بگذرانید.

البته لازم است برای حمل کنسروجات و غذاهای آماده در سفرهای هوایی به سایر کشورها نکات مرتبط با قوانین خطوط هوایی و کشور مقصد را درنظر داشته باشید. این بدان علت است که برخی از کشورها در بازرسی‌هایی که در فرودگاه انجام می‌دهند به دلایل مختلفی اجازه‌ی ورود برخی از مواد غذایی را به شما نخواهند داد.

در هنگام خرید غذای آماده و کنسرو به چه نکاتی توجه کنیم؟

  •  قبل از اقدام به خرید کنسرو حتما در فروشگاه تاریخ تولید و انقضای آن را مورد بررسی قرار دهید.
  •  از خرید قوطی‌هایی که متورم شده‌اند و بدنه‌ی آن‌ها دچار زنگ‌زدگی شده است بپرهیزید. این نشانه‌ها به معنای فاسد شدن این کنسرو ها می‌باشد.
  • اگر قوطی کنسرو حتی به میزان خیلی کم سوراخ شده بود هرگز آن را نخرید.

نکات مورد توجه در استفاده از غذای آماده و کنسروی در سفر

در زمان سفر حتما غذاهای انتخابی و همراه خود را با توجه به فصل و دمای هوا انتخاب نمایید.

از به همراه داشتن غذاهایی که امکان فاسد شدن سریع دارند خودداری نمایید.

برای غذاهای کنسروی و آماده حتما از برندهای معتبر تولید کننده‌ی مواد غذایی مانند برند غذایی گیلانی استفاده نمایید.

با توجه به تنوع موجود در کنسروهای تولید شده توسط صنایع غذایی گیلانی و درنظر داشتن سلیقه‌ی افراد همراه در سفر می‌تواند انواع تن ماهی در طعم‌های گوناگون که در روغن‌های معطر و گوناگونی تهیه شده‌اند استفاده نمایید.

همچنین در صورت تمایل به استفاده از خورش‌های تهیه شده توسط گروه غذایی گیلانی می‌توانید بر اساس رژیم و یا سبک غذایی خود و همراهانتان از انواع خورش‌های با گوشت و بدون گوشت انتخاب نمایید.

بزرگترین مزیت استفاده از کنسرو در سفر عدم نیاز به نگهداری آن‌ها در یخچال است.

بنابراین می‌توانید آن‌‌ها را حتی در کیف و کوله‌ی خود جای دهید. البته محل قرارگیری این کنسروها نباید خیلی گرم و دارای دمای بالا باشد.

دور بودن از تابش مستقیم نور خورشید نیز از دیگر موارد مهم در حمل و استفاده از غذاهای کنسروی است که حتما باید مورد توجه قرار بگیرد.

با استفاده از غذاهای آماده و کنسروی نیازی به حمل ظروف اضافه برای سرو غذا ندارید.

اگر از طرفداران چاشنی و دورچین‌های لذیذ برای وعده‌های غذایی خود هستید می‌توانید این موارد را نیز به صورت کنسروی تهیه کنید و از وعده‌ی غذایی دلچسب خود در سفر لذت ببرید. کنسرو مخلوط سبزیجات گیلانی دورچین‌ غذاهای شما باشد.

توجه داشته باشید که کنسروها به نوعی تهیه شده‌اند که می‌توان آن‌ها را تا قبل از باز کردن درب بسته‌بندی تا مدتی حتی به میزان ۲ سال نیز نگهداری کرد. نکته‌ی مهم در استفاده از آن این است که حتما قبل از مصرف باید جوشانده شوند.

صنایع غذایی گیلانی با استفاده از دستگاه اتوکلاو تمامی کنسروهای خود را با این فناوری که به معنای دیگ بزرگ بخار است استرلیزه نموده است. با این حال لازم است قبل از مصرف حتما آن‌ها را بجوشانید. برای این امر در مسافرت‌های خود می‌توانید از گاز و کپسول‌های کوچک سفری استفاده نمایید.

تمامی کنسروها، حتی کنسرو با محتویات موجود در ظروف آلومینیومی نیازمند جوشاندن هستند و بهتر است قبل از باز شدن درب آن‌ها، به مدت ۲۰ دقیقه‌ جوشانده شود.

بعد از باز کردن کنسرو و میل کردن محتویات درون آن در صورت باقی ماندن میزانی از ماده غذایی حتما آن را به ظرف دیگری منتقل کنید.

سخن پایانی

استفاده ار غذاهای آماده و کنسروی در سفر و یا کمپینگ یکی از مواردی است با حفظ اصول و نکات مربوطه بسیار می‌تواند کمک کننده باشد.

همانطور که گفته شد تهیه این محصولات از چه برندی، بسیار حائز اهمیت است. این روزها برندهای گوناگون تهیه‌ی کنسرو و غذای آماده وجود دارند که تمایز و قرار گیری آن‌ها در رتبه‌‌های گوناگون می‌تواند وابسته به تجهیزات و تکنولوژی استفاده شده در تهیه این مواد غذایی و نوع ماده اولیه‌ی آن‌ها باشد.

صنایع غذایی گیلانی  که از پیشتازان این صنعت است با استفاده از بروزترین تجهیزات و ابزارهای موجود و تهیه محصولات خود با استفاده از مواد اولیه درجه یک به برند رتبه‌ی یک محصولات غذایی تبدیل شده است.

تنوع موجود در کنسروهای این برند و نیز احترام به سلایق و سبک‌های غذایی متنوع در تولید محصولات نیز از دیگر مواردی است که برای این برند غذایی امتیازی بزرگ از جانب مصرف کننده و به جهت کسب رضایت آن‌ها قائل و کسب شده است.

لازم به ذکر است که کنسروهای گروه غذایی گیلانی از دستگاه اتوکلاو و دستگاه‌های تمام اتوماتیک و به روز استفاده می‌کند و امکان برخورداری از غذایی سالم تازه و مقوی را در انواع مختلف برای مصرف کننده گرامی فراهم می‌آورد. لازم به ذکر است که تمامی تولیدات گروه صنایع غذایی گیلانی بدون مواد نگهدارنده می باشد.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات دقیق‌تر درمورد خرید این محصولات و بررسی تنوع غذای آماده و کنسروی گیلانی به وب‌سایت فروشگاهی این برند به آدرس https://www.gilanifood.com مراجعه کرده و تجربه‌‌ی لذت‌بخش از غذای کنسروی و آماده‌ی سالم و تازه را کسب نمایید.

دسته بندی: آشپزی, خانواده برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد