شما اینجا هستید

    کسب و کار » مرکز تعویض فیلتر آب تصفیه کن خانگی تصفیه آسا
تصفیه آب خانگی آسا

همان طور که می دانید دستگاه های تصفیه آب خانگی از تعدادی فیلتر تشکیل شده اند که وظیفه ی از بین بردن املاح و رسوبات و مواد آلاینده ی آب را دارند. این فیلتر ها پس از مدتی از این رسوبات و ناخالصی ها اشباع می شوند و نمی توان آن ها را شست و […]

همان طور که می دانید دستگاه های تصفیه آب خانگی از تعدادی فیلتر تشکیل شده اند که وظیفه ی از بین بردن املاح و رسوبات و مواد آلاینده ی آب را دارند. این فیلتر ها پس از مدتی از این رسوبات و ناخالصی ها اشباع می شوند و نمی توان آن ها را شست و دوباره استفاده کرد. به همین دلیل نیاز به تعویض دارند. تعویض فیلتر های تصفیه آب یک مسئله بسیار مهم در مراقبت از دستگاه است که انجام به موقع آن، باعث حفظ کارایی دستگاه و عدم آسیب به فیلتر ها می شود. تعویض فیلتر تصفیه آب کار اصولی است که باید با دقت انجام شود. در این مطلب ما به معرفی مراحل و فیلتر های تصفیه آب و زمان تعویض فیلتر ها ی تصفیه آب می پردازیم که می توانید برای انجام تعویض فیلتر های دستگاه آب تصفیه کن خود از خدمات شرکت تصفیه آسا بهره مند شوید.

معرفی مراحل و فیلترهای تصفیه آب

در این جا می خواهیم مراحل و فیلتر ها ی دستگاه ۶ مرحله ای تصفیه آب اسمز معکوس را شرح دهیم که بهترین روش برای از بین بردن سختی آب و املاح آن می باشد. جهت آموزش نحوه تعویض فیلترهای تصفیه آب می توانید به سایت تصفیه آسا مراجعه نمایید.

فیلتر مرحله ی اول پروپیلن
این فیلتر در قدم اول تصفیه آب وظیفه ی از بین بردن رسوبات را دارد. محفظه یا هوزینگ این فیلتر به صورت شفاف است که در ابتدا سفید رنگ می باشد اما با مرور زمان به رنگ قهوه ای در می آید. عدم تعویض به موقع فیلتر پروپیلن موجب رسوب گرفتگی شلنگ های آب، تجمع رسوبات در داخل کتری و ورود این رسوبات به فیلتر ممبران و مخزن و در نهایت باعث صدمه به کل دستگاه تصفیه می شود. هم چنین به دلیل این که فیلتر کارایی خود را از دست می دهد و نمی تواند رسوبات را از بین ببرد این مواد وارد بدن ما می شوند و بیماری هایی مثل سنگ کلیه را به وجود خواهند آورد. طول عمر مفید این فیلتر بستگی به میزان رسوبات داخل آب دارد.

فیلتر مرحله ی دوم کربن اکتیو یا گرانول
مواد تشکیل دهنده ی این فیلتر از پوست نارگیل است که به حذف کلر و مواد شیمیایی آب می پردازد. این فیلتر مزه ی آب را شیرین می کند و بوی بد آن را نیز از بین می برد. کلر یکی از مواد خطرناک آب شهری است که باید از آن حذف شود چرا که برای بدن بیماری های زیادی را ایجاد می کند. فیلتر کربن اکتیو هم چنین رنگ آب را شفاف می کند. تعوض به موقع این فیلتر باعث می شود تا فیلتر ممبران دستگاه صدمه ای نبیند.

فیلتر مرحله ی سوم کربن بلاک
این فیلتر شباهت زیادی به فیلتر کربن اکتیو دارد و مکل آن است. فیلتر کربن بلاک باقی مانده ی مواد شیمیایی آب که ابعاد ریز تری دارند را از بین می برد و در واقع کار پیش تصفیه ی آب را تمام می کند. فیلتر های مراحل ۱ تا ۳ دستگاه که پیش تصفیه نامیده می شوند باید به طور همزمان تعویض شوند.

تعویض فیلتر تصیه آب

فیلتر مرحله ی چهارم ممبران
اصلی ترین مرحله ی دستگاه تصفیه آب از نوع اسمز معکوس، مرحله ی چهارم یعنی ممبران می باشد. این فیلتر توسط فشار زیاد آب که از طیق پمپ ایجاد می شود، تمام املاح و ذرات آلوده ی آب تا قطر ۰۰۰۱/۰ میکرون را حذف می کند و باعث می شود که سختی آب تا حد بسیار زیادی کاهش بیاید. عمر مفید فیلتر ممبران بستگی به جنس آب و سختی آن دارد. در هنگام تعویض آن از دستگاهی به نام TDS برای سنجش سختی آب استفاده می کنند و می فهمند که آیا زمان تعویض آن رسیده است یا خیر. در واقع هر زمان که طعم آب ورودی دستگاه با آب خروجی از آن یکی باشد تعویض این فیلتر رسیده است. البته عوض کردن به موقع فیلتر ها ی پیش تصفیه در عمر مفید ممبران تاثیر گذار است.

فیلتر مرحله ی پنجم کربن خطی
پس از آن که آب از فیلتر ممبران عبور می کند وارد مخزن دستگاه می شود. به دلیل راکد ماندن آب در مخزن ممکن است کمی بو و مزه ی بد بگیرد. فیلر کربن خطی در مرحله ی پنجم کار نهایی تصفیه را انجام می دهد و بو و مزه ی بد آب را از بین می برد تا آبی کاملا زلال و خالص وارد فیلتر بعد شود.

فیلتر مرحله ی ششم مینرال یا مواد معدنی
این فیلتر معمولا پوسته ای زرد رنگ دارد که املاح مفید مثل کلسیم و پتاسیم و منیزیم و سدیم را که قبلا توسط ممبران دسگاه از بین رفته بود را دوباره به آب برگرداند. وجود این فیلتر در دستگاه بسیار مهم است چرا که بدون آن آب هیچ خاصیت مفیدی نخواهد داشت.
در دستگاه های اسمز معکوس با مراحل ۷ الی ۸ نیز سه فیلتر دیگر بنا ب خواست مصرف کننده قرار می گیرند. فیلتر قلیایی در مرحله ی هفتم تصفیه وظیفه ی تنظیم سختی آب را دارد و آن را سرشار از آنتی اکسیدان می کند. فیلتر فرابنفش در مرحله ی هشتم دستگاه های فرابنفش باعث گند زدایی و ضدعفونی کردن آب می شود و در نهایت در دستگاه های اکسیژن ساز یک فیلتر مادون قرمز برای افزایش سطح اکسیژن آب قرار می گیرد.

زمان تعویض فیلتر های تصفیه آب

  • زمان تعویض فیلتر مرحله اول پروپیلن : هر چهار الی شش ماه
  • زمان تعویض فیلتر مرحله دوم کربن اکتیو: هر چهار الی شش ماه
  • زمان تعویض فیلتر مرحله سوم کربن بلاک: هر چهار الی شش ماه
  • زمان تعویض فیلتر مرحله چهارم ممبران: هر یک سال و نیم الی دو سال
  • زمان تعویض فیلتر مرحله پنجم پست کربن خطی: هر یک سال الی یک سال و نیم
  • زمان تعویض فیلتر مرحله ششم مینرال : هر یک سال الی یک سال و نیم
  • زمان تعویض فیلتر مرحله هفتم قلیایی : هر یک سال الی یک سال و نیم
  • زمان تعویض فیلتر مرحله هشتم آنتی باکتریال اکسیژن ساز : هر یک سال الی یک سال و نیم

خرید اینترنتی فیلترهای تصفیه آب

مرکز خرید اینترنتی فیلترهای تصفیه آب

مرکز خرید دستگاه تصفیه آب تصفیه آسا عرضه کننده ی انواع فیلتر های تصفیه آب تایوانی اورجینال می باشد. این شرکت خرید فیلتر تصفیه آب را به صورت اینترنتی نیز برای سهولت مشتریان خود فراهم کرده است. شما عزیزان می توانید برای آشنایی با نحوه تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خود به سایت تصفیه آسا مراجعه نموده و هم آمورش تعویض فیلتر تصفیه آب را مشاده نمایید و هم به صورت آنلاین فیلتر ها ی مورد نظر خود را تهیه نمایید. مرکز خرید اینترنتی فیلتر های تصفیه آب تصفیه آسا خدمات تعویض فیلتر را با قیمت بسیار مناسب ارائه می دهد و کیفیت فیلتر ها نیز بسیار درجه یک و اصل تایوان می باشند. جهت دریافت خدمات تعویض فیلتر های خود نیز می توانید با کارشناسان فروش تصفیه آسا تماس بگیرید تا شما را در خرید فیلتر های مناسب دستگاهتان یاری کنند.

دسته بندی: کسب و کار برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد