شما اینجا هستید

    بازرگانی » مراقب باشید هنگام خرید نهال بادام، کلاه سرتان نرود!

اگر تا به حال در میان منابع مختلف جستجو کرده اید تا مقدمات کار احداث باغ بادام را آماده کنید، حتماً با این موضوع مواجه شده اید که اولین و اصلی ترین کار برای راه اندازی باغ بادام، یا توسعه باغ قدیمی، این است که نهال های بادام با کیفیت بخرید. در واقع، مسئله خرید […]

اگر تا به حال در میان منابع مختلف جستجو کرده اید تا مقدمات کار احداث باغ بادام را آماده کنید، حتماً با این موضوع مواجه شده اید که اولین و اصلی ترین کار برای راه اندازی باغ بادام، یا توسعه باغ قدیمی، این است که نهال های بادام با کیفیت بخرید.

در واقع، مسئله خرید نهال بادام بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد؛ چرا که نهال های بادام به منزله گیاهانی هستند که قرار است در آینده برای شما سودآوری داشته باشند. نهال بادام که در باغ می کارید در واقع، گرداننده تولید مرغوب در کسب و کار شما به شمار می رود؛ پس باید آنقدر با کیفیت و تضمین شده باشند که جای نگرانی را برای شما باقی نگذارند.

و اما این موضوع به میان می آید که باغداران چطور می توانند بهترین نهال بادام را بخرند؛ نهال های باکیفیت را از کدام نهالستان تهیه کنند؛ و به طور کلی، این چالش مهم وجود دارد که چه کار کنند که هنگام خرید نهال بادام، کلاه سرشان نرود!

این یک بحث مهم است؛ چرا که اکثر باغداران کم تجربه تر یا تازه کارها نمی دانند ویژگی های بهترین نهال بادام چیست؛ هنگام خرید نهال باید به دنبال چه معیارهایی باشند؛ و از همه مهمتر، کدام ارقام نهال بادام برای آنها سودآوری بیشتری دارد.

با توجه به این مسائل مهم تصمیم داریم یک راهنمای مختصر را درباره خرید نهال بادام با کیفیت ارائه دهیم؛ دو گونه از ارقام نهال بادام را به شما معرفی می کنیم و راه و روش ها و فوت و فن ها را نیز به شما خواهیم گفت. در این شرایط، توصیه می‌کنیم تمام دقت خود را به کار بگیرید تا کلاه سرتان نرود!

نهال بادام با کیفیت چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

در مورد ویژگی های نهال بادام با کیفیت و مرغوب به توصیه های زیر توجه کنید:

  • نهال بادام باید ریشه های سالم داشته باشد. نهال هایی که ریشه های تاب خورده، بریده شده و شکسته دارند، برای کاشتن مناسب نیستند و به ندرت، باردهی خوبی دارند. از خرید نهال هایی که ریشه های گره خورده و سرمازده دارند خودداری کنید، چون برای تان سودی ندارد.
  • ریشه های نهال بادام نباید پوسیدگی داشته باشد، یا آثار بیماری های ریشه روی آن دیده شود.
  • نهال بادام سالم و باکیفیت دارای اندام های هوایی سالم است. برگ ها و ساقه در سلامت کامل هستند و هیچ آثار سوختگی برگ، سرمازدگی و بیماری ها روی برگ ها دیده نمی شود.
  • دقت کنید که آفت ها و حشرات روی ساقه نهال بادام و برگ ها وجود نداشته باشند.
  • هنگام خرید نهال بادام پیوندی، مراقب وضعیت پایه نهال و پیوندک باشید. این دو به شدت در دوران اولیه پیوند زنی، آسیب‌پذیرتر هستند؛ پس اگر نهال پیوندی می خرید، مراقب باشید که هر دو جزء، سالم باشند.
  • هنگام خرید نهال های بادام که جوانه زده اند باید به این موضوع دقت کنید که جوانه ها سالم باشند و حداقل بیشتر از دو سوم پایه نهال دارای جوانه باشد؛ چون از همین قسمت ها شاخه ها رشد می کنند و بادام ها از همین قسمت تولید می شود.
  • اگر نهال های بادام را که در گلدان کاشته شده اند، می خرید، حتماً توجه کنید که هیچگونه علف های هرز اطراف پایه نهال رشد نکرده باشد.
  • برای اینکه در خرید نهال بادام ضرر نکنید، نهال ها را از یک نهالستان معتبر مجوزدار، مورد تایید جهاد کشاورزی تهیه کنید. نهال ها باید گواهی سلامت و کیفیت را دریافت کرده باشند.

نکات مهم در خرید نهال بادام خوشه ای

یکی از انواع بهترین نهال های بادام که سودآوری دو چندان برای باغ بادام ایجاد می کنند، نهال بادام خوشه ای نام دارد. علاوه بر معیارهایی که در قسمت قبلی برای خرید نهال بادام اشاره کردیم یک سری نکات تکمیلی هم وجود دارد که ویژه این نوع نهال بادام با کیفیت باید بدانید.

از جمله این موارد مهم آن است که نهال های خوشه ای بادام از ارقام مختلف در دسترس هستند. برخی نهال های خوشه ای، پیوندی هستند و بنابراین به گونه‌ای پیوند زنی انجام شده که باردهی بالاتری را حاصل کنند.

وقتی می خواهید نهال های خوشه ای جوانتر را بخرید و می دانید که از ارقام پیوندی هستند، حتماً در مورد شرایط کاشت و اقلیم آب و هوایی از کارشناس نهالستان سوال کنید.

برخی ارقام نهال بادام خوشه ای دیرگل، ویژه مناطق سردسیری طراحی شده اند تا شکوفه های بادام از سرمازدگی در امان باشند. صحبت کردن درباره این موضوعات هنگام خرید نهال بادام خوشه ای ضرورت دارد.

ارقام مختلف نهال بادام خوشه ای شامل نهال بادام آذر، نهال بادام سوپرنوا، نهال بادام مامایی، نهال بادام فرانیس و نهال بادام تونو است. در هر شهری که ساکن باشید می توانید ارقام مختلف نهال بادام پیوندی خوشه ای و باکیفیت را از نهالستان معتبر کشور سفارش دهید.

پیشنهاد می کنیم به صورت حضوری، نهال ها را بازرسی کنید تا اطمینان خاطر شما جلب شود. البته در ادامه خواهیم گفت که وقتی از نهالستان تایید شده جهاد کشاورزی خرید می کنید، نگرانی های مربوطه را نخواهید داشت.

بهترین ارقام نهال بادام خوشه ای که در دسترس قرار دارند، همگی در سلامت کامل برای شما ارسال می‌شوند. با این حال باید بدانید که کدام یک با چه شرایط آب و هوایی سازگاری دارند؛ میزان آبیاری کوددهی و باردهی آن در هر هکتار چقدر است، تا بتوانید باغ بادام پربارتری داشته باشید.

نکات مهم در خرید نهال بادام اصلاح شده

تمام صحبت های فوق درباره خرید نهال بادام اصلاح شده هم صدق می‌کند. نهال های اصلاح شده بادام از لحاظ بسیاری از ویژگی ها ارتقا یافته اند؛ یعنی میزان تولید بادام در هر هکتار افزایش پیدا می‌کند و با شرایط سخت آب و هوایی سازگار هستند.

باردهی ارقام مختلف نهال های اصلاح شده بادام در هر هکتار، حداکثر پنج تن می باشد که نسبت به ارقام معمولی بیشتر است. آنچه باعث شده که این ارقام نهال بادام بیشتر مورد استقبال باغداران قرار بگیرد، افزایش طول عمر اقتصادی آنها است. وقتی این نهال ها به باردهی می رسند، مغز بادام های تولید شده، غنی تر، درشت و خوش طعم است.

برای خرید نهال بادام اصلاح شده می‌توانید ارقام نهال بادام فرانیس، نهال بادام آذر، نهال بادام تونو، نهال بادام نون پاریل، نهال بادام مامایی و نهال بادام سوپرنوا را از نظر بگذرانید. ویژگی هر کدام از این نهال ها منحصر به فرد است. هنگام خرید نهال های اصلاح شده بادام، ارتفاع از سطح دریا در منطقه را در نظر بگیرید و مراقبت های لازم را به عمل بیاورید. به طور کلی این نهال ها تا حداکثر ارتفاع ۲۵۰۰ متری از سطح دریا به خوبی رشد می کنند، پس نگران سرمازدگی و یخ زدگی شکوفه های بادام نباشید.

نهالستان پالیز؛ مرجع معتبر و تایید شده جهاد کشاورزی

اگر می خواهید بهترین ارقام نهال بادام را بخرید و به دنبال مرکز معتبر تایید شده و مجوزدار می‌گردید، نهالستان پالیز را به شما معرفی می کنیم. صد درصد اطمینان خاطر به شما می دهیم که نهال های بادام در این مرکز به دقت پرورش داده شده‌اند و در سلامت کامل تا محل مورد نظرتان حمل می گردند. کافیست با کارشناسان نهالستان پالیز تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری در اختیارتان بگذارند.

دسته بندی: بازرگانی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد