شما اینجا هستید

تونل برفی ازنا یکی از شگفت انگیز ترین مناظر دیدنی لرستان است . برای رفتن به تونل برفی باید از میدان راه آهن ازنا با طی مسافتی بالغ بر هفت کیلومتر به روستای توریستی و گردشگری دره تخت در دامنه های اشتران کوه عزیمت نمود . این شگفتی بی نظیر طبیعت از انباشت هزاران تن […]

تونل برفی ازنا یکی از شگفت انگیز ترین مناظر دیدنی لرستان است . برای رفتن به تونل برفی باید از میدان راه آهن ازنا با طی مسافتی بالغ بر هفت کیلومتر به روستای توریستی و گردشگری دره تخت در دامنه های اشتران کوه عزیمت نمود . این شگفتی بی نظیر طبیعت از انباشت هزاران تن برف طی سالیان متمادی و در یکی از دره های منتهی به اشتران کوه ایجاد شده است .  نام تونل برفی از این جهت به این محل اطلاق شده که در فصل تابستان و با گرم شدن هوا و ذوب شدن یخ و برف ها ، فضا و راهرو بزرگ در زیر برف ها و در پایین شکاف این دره به وجود می آید . این تونل برفی ۸۰۰ متر طول دارد .

با‎ ‎رفتن به داخل تونل برفی دمای هوا به شدت کاهش می یابد و قطرات آب سرد ‏جاری‎ ‎شده از سقف سر و صورت گردشگران خسته از سختی راه را نوازش می دهد‎. ‎ برای‎ ‎دیدار از تونل برفی ازنا گردشگران و دوستداران طبیعت از دیگر شهرهای استان‎ ‎لرستان می توانند حتی یک روزه مسیر رفت و برگشت را طی کنند‏‎. ‎ گفتنی‎ ‎است فصول بهار و تابستان و حتی اوایل پاییز بهترین و مناسبترین زمان برای‎ ‎دیدن طبیعت زیبای مناطق حفاظت شده اشترانکوه خصوصا تونل برفی است‎.

دسته بندی: گردشگریبرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد