شما اینجا هستید

    بازرگانی » قبل از آنکه کار به فیزیوتراپی بکشد، بخوانید

بارها این جمله را شنیده یا گفته‌ایم که مهم‌ترین سرمایه‌ی زندگی هر فرد سلامتی اوست؛ اما تا به امروز چقدر در عمل اعتقاد خود را به این جمله نشان داده‌ایم؟ آیا تلاشی در جهت ایجاد یک سبک زندگی سالم و پیش‌گیری از بیماری‌های مختلف انجام داده‌ایم؟ بخش مهمی از یک سبک زندگی سالم را ورزش‌‌کردن […]

بارها این جمله را شنیده یا گفته‌ایم که مهم‌ترین سرمایه‌ی زندگی هر فرد سلامتی اوست؛ اما تا به امروز چقدر در عمل اعتقاد خود را به این جمله نشان داده‌ایم؟ آیا تلاشی در جهت ایجاد یک سبک زندگی سالم و پیش‌گیری از بیماری‌های مختلف انجام داده‌ایم؟ بخش مهمی از یک سبک زندگی سالم را ورزش‌‌کردن درست و اصولی تشکیل می‌دهد. ما در طول روز چقدر برای ورزش زمان می‌گذاریم؟ شاید خیلی از ما به‌خاطر بهانه‌هایی هم‌چون هزینه‌ی بالای باشگاه‌های ورزشی، نداشتن فرصت مناسب برای ثبت‌نام کلاس‌های ورزشی و مناسب نبودن تایم کلاس‌ها تا به امروز فعالیت بدنی خود را آغاز نکرده‌ایم. اما در دنیای پیشرفته‌ی امروزی برای این مشکلات نیز راه‌کارهایی وجود دارد. یک راه کم هزینه و مطمئن برای ورزش‌‌کردن، ورزش در خانه‌است. با ورزش‌‌کردن در خانه در زمان و هزینه‌هایتان نیز صرفه‌جویی می‌کنید؛ اما صرف ورزش‌‌کردن باعث نتیجه‌گیری مطلوب نمی‌شود. اگر در خانه یا حتی باشگاه به درستی و با استفاده از دستگاه‌های حرفه‌ای تمرین نکنیم، ‌‌نه‌تنها به نتیجه‌ی دلخواه نمی‌رسیم، بلکه ممکن است آسیب نیز ببینیم. در ادامه‌ی مقاله قصد بررسی اجمالی یکی از دستگاه‌های ورزشی کاربردی و مقرون‌به‌صرفه‌ی این روزها را داریم که به کمک آن می‌توان به‌صورت حرفه‌ای ورزش کرد.

تردمیل

تردمیل یا دستگاه دو درجا، از کاربردی‌ترین دستگاه‌های ورزشی در خانه و باشگاه‌است. با استفاده از تردمیل می‌توانید هر زمانی که بخواهید انواع پیاده‌روی و دویدن را شبیه‌سازی کرده و به تمرین بپردازید. استفاده‌ی درست از این دستگاه هم باعث تناسب اندام شما‌ شده و هم از بسیاری از بیماری‌های جسمی و حرکتی پیشگیری می‌کند. تردمیل باعث می‌شود که ورزش دلخواهتان را در هرزمانی که دلتان بخواهد انجام دهید و عواملی هم‌چون فصل نامناسب، سردی هوا، باران، لغزنده‌‌بودن مسیرها و نداشتن زمان کافی نتوانند مانع سلامتی شما شوند. پس درواقع شما با خرید تردمیل یک تیر و چند نشان می‌زنید!

مزایای استفاده از تردمیل

حال که به‌صورت کلی با دستگاه تردمیل و ویژگی‌های آن آشنا شدیم، می‌خواهیم برخی از مهم‌ترین مزایای استفاده از آن‌ را مرور کنیم:

مناسب‌‌بودن تردمیل برای همه‌ی افراد در همه‌ی سنین

به زبان ساده‌تر شما هر سن و یا هر شرایط جسمانی‌ای دا‌‌شته‌باشید، ورزش اصولی با تردمیل می‌تواند به شما سود برساند.

با تردمیل همه چیز تحت کنترل است!

شما با استفاده از این دستگاه قابلیت کنترل همه‌ی شرایط اعم از شیب سطح، سرعت شروع ورزش، سرعت ادامه‌‌دادن ورزش، زمان سرد و گرم‌‌کردن بدن و… را در اختیار دارید. همان‌طور که پیش‌تر نیز گفته شد تردمیل می‌تواند برای شما هر شرایط پیاده‌روی و دویدنی را شبیه‌سازی کند.

خرید تردمیل برای مصارف پزشکی

خیلی از پزشکان خرید تردمیل را به بیماران خود برای فعالیت بدنی پیشنهاد می‌کنند. برخی از دستگاه‌های تردمیل با الکتروکاردیوگرافی در هنگام فعالیت به شما تعداد ضربان قلب و نحوه‌ی فعالیت بدن را نمایش می‌دهند. این موضوع برای بیماران قلبی خیلی پراهمیت است و خوشبختانه با وجود دستگاه‌های تردمیل، آن‌ها نیز می‌توانند با خیال راحت زیر نظر پزشک خود به فعالیت بپردازند‌. پزشکان معالج بیماری‌هایی هم‌چون پارکینسون، ام اس نیز استفاده از تردمیل را توصیه می‌کنند؛ زیرا باعث بهبود وضعیت این بیماران می‌شود.

افزایش نشاط، انگیزه و بهبود سلامت روان

از نظر علمی ثابت‌شده‌است که دویدن و ورزش‌‌کردن هوازی باعث ترشح هورمون‌های شادی‌آور مانند اندورفین در بدن می‌شود. تمرین با تردمیل نیز از آنجائی‌که انواع دویدن و پیاده‌روی را شبیه‌سازی می‌کند، باعث ترشح اندورفین‌ شده و در نتیجه‌ی آن احساس شادی و نشاط را به همراه می‌آورد.

عدم آسیب‌رساندن به بدن

اغلب سطوحی که بر آن‌ها پیاده‌روی می‌کنیم، ناهموار هستند و می‌توانند مشکلاتی برای ما پیش‌بیاورند‌‌. درضمن کم پیش‌می‌آید که سطحی با شیب مناسب برای پیاده‌روی، کوه‌نوردی یا تپه‌نوردی پیدا کنیم که به پاها و زانوانمان آسیب نزند؛ اما تردمیل با قابلیت تغییر زاویه و سرعت و زمان پیاده‌روی می‌تواند مناسب‌ترین شرایط را برای بدن ما ایجاد کرده و تجربه‌ی ورزشی‌مان را به یک تجربه‌ی سالم و مفرح بدل کند.

قبل از خرید تردمیل باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

قبل از خرید بهتر است درباره‌ی انواع دستگاه‌های تردمیل در سایت‌ها ‌‌جست‌وجو یا از افراد متخصص پرس و جو کنید تا بتوانید مناسب‌ترین تردمیل را برای شرایط خود انتخاب کنید. اگر بخواهیم به‌صورت کلی بررسی کنیم، یک تردمیل خوب باید حداقل دارای قدرت موتور یکونیم اسب بخار باشد و تا ۱۲۰کیلوگرم وزن را بتواند تحمل کند؛ اما اگر برای خود می‌خواهید تردمیل شخصی بخرید، بهتر است بر اساس نیازهایتان تردمیل مناسب خود را انتخاب کنید. مثلا بسته به اینکه قرار است از تردمیل خود برای راه رفتن معمولی، دویدن و یا هردو استفاده کنید می‌توانید دستگاه متفاوتی را انتخاب کنید؛ زیرا مدل‌های مختلف تردمیل‌ در پارامتر سرعت با یکدیگر متفاوتند. یکی دیگر از تفاوت‌های دستگاه‌های مختلف تردمیل میزان تحمل وزن آن‌هاست. تردمیل‌ شخصی را برخلاف تردمیل باشگاه می‌توانید براساس وزن خود انتخاب کنید؛ مثلا اگر وزن شما خیلی بالا نیست نیازی نیست تردمیلی با تحمل وزن خیلی بالا و بدنه‌ی خیلی محکم بخرید. اگر مشکل قلبی دارید، قبل از خرید تردمیل بهتر است با پزشک خود صحبت کنید و هم‌چنین تردمیلی را انتخاب کنید که قادر به الکتروکاردیوگرافی بوده و شما هنگام ورزش بتوانید به میزان ضربان و فعالیت قلبتان دسترسی دا‌‌شته‌باشید. کسانی که مشکلات زانو دارند هم می‌توانند از تردمیل استفاده‌‌کنند؛ چون برخی از مدل‌های تردمیل دارای خاصیت ضربه‌گیر یا SDS هستند. SDS باعث ایجاد حالت انعطافی در قسمتی که بر آن راه می‌روید می‌شود و فشار به مفاصل را بسیار کم می‌کند.

از کجا می‌توانیم یک تردمیل خوب با قیمت مناسب تهیه کنیم؟

اگر به این نتیجه رسیدید که برای خانه یا حتی باشگاه‌تان به تردمیل نیاز دارید، بهتراست برای خرید تردمیل به فروشگاهی مراجعه کنید که به شما مزایایی هم‌چون مدل‌های متنوع تردمیل‌‌های خانگی و باشگاهی حتی تردمیل‌های حیوانات، امکان بازدید حضوری، ارسال و نصب رایگان، گارانتی پس از فروش، قیمت مناسب، تخفیف و… را ارائه دهد. فروشگاه هایپرجم با بیش از ۱۰سال سابقه در زمینه‌ی عرضه‌ی تردمیل و دیگر وسایل ورزشی تمامی مزایای فوق را به شما مشتریان گرامی ارائه می‌کند. شما برای خرید تردمیل می‌توانید به‌صورت حضوری به فروشگاه هایپرجم مراجعه کنید. اگر هم قصد خرید آنلاین را دارید، سایت هایپرجم تمامی مدل‌های متنوع تردمیل را برای شما دسته‌‌بندی کرده تا ‌‌به‌راحتی به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. هم‌چنین به علت گارانتی پس از فروش تردمیل‌های هایپرجم می‌توانید با خیال راحت دستگاه تردمیل خود را آنلاین سفارش دهید. از دیگر خدمات این فروشگاه برای شما مشتریان عزیز می‌توان به ارسال و نصب رایگان در تهران و ارسال رایگان به شهرستان‌ها ‌اشاره کرد.

دسته بندی: بازرگانی, ورزشبرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد