شما اینجا هستید

    سرمایه گذاری » عواملی که قیمت بازار ارز‌های دیجیتال را تغییر می‌دهند

حتماً شما هم با توجه به تمام سود و فایده‌ای که در سرمایه‌گذاری روی ارز‌های دیجیتال وجود دارد ترغیب شده‌اید که به عنوان سرمایه‌گذار فعالیت خود را در بازار کریپتوکارنسی آغاز کنید. اگر خرید و فروش کریپتوکارنسی شما را ترغیب کرده است و نمی‌دانید دقیقاً از کجا باید شروع کنید، این مقاله مناسب شماست. زیرا […]

حتماً شما هم با توجه به تمام سود و فایده‌ای که در سرمایه‌گذاری روی ارز‌های دیجیتال وجود دارد ترغیب شده‌اید که به عنوان سرمایه‌گذار فعالیت خود را در بازار کریپتوکارنسی آغاز کنید. اگر خرید و فروش کریپتوکارنسی شما را ترغیب کرده است و نمی‌دانید دقیقاً از کجا باید شروع کنید، این مقاله مناسب شماست. زیرا ما در این مقاله می‌خواهیم به مهم‌ترین اتفاقاتی که باعث تغییر در قیمت ارز دیجیتال می‌شوند اشاره کنیم. تمام عواملی که ذکر می‌کنیم نقش مهمی در بازار کریپتوکارنسی ایفا می‌کنند و تعیین می‌کنند که آیا اکنون زمان مناسبی برای خرید یا فروش یک ارز دیجیتال هست یا خیر. اگر به جدول قیمت ارز دیجیتال دقت کنید همیشه نوسانات عجیب و غریبی پیدا می‌کنید. ریشه این نوسانات کجاست؟ با ما همراه باشید تا پاسخ به این سؤال را بدهیم.

عامل اول: عرضه و تقاضا

یکی از مهم‌ترین عوامل که سبب می‌شود لیست ارز دیجیتال دچار تغییر شود عرضه و تقاضاست. قانون عرضه و تقاضا مخصوص بازار کریپتوکارنسی نیست و به هر بازار مالی اطلاق می‌شود. بر اساس این قانون هر چه تقاضا برای خرید یک محصول بیشتر باشد و در عین حال عرضه‌اش کمتر، بازار به طور کلی طوری عمل می‌کند که آن دارایی دچار افزایش قیمت شود و بالعکس. این قانون در دنیای کریپتوکارنسی نیز کار می‌کند. بنابراین اگر قیمت ارز دیجیتال را دنبال می‌کنید باید بدانید یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث تعیین ارزش یک کریپتو می‌شود عرضه و تقاضایی است که پیرامون آن وجود دارد.

عامل دوم: قوانین و مقررات دولتی

یکی از مهم‌ترین مسائل در بازار کریپتو این است که تازه و جدید است. به همین دلیل دقیقاً یک قانون و نظام‌نامه روشن ندارد و به همین علت است که قوانین پولی در هر کشور برای این بازار فرق می‌کند. با توجه به سیاست‌گذاری‌هایی که هر کشور دارد ممکن است که جدول ارز دیجیتال دچار تغییر شود و ما در لیست ارز دیجیتال صرافی‌های معتبر ایرانی و خارجی مثل والکس مشاهده کنیم که قیمت ارز دیجیتال تغییر کرده است. بنابراین اگر می‌خواهید به عنوان یک سرمایه‌گذار در دنیای کریپتوکارنسی فعالیت کنید باید به خوبی از اخبار قانونی این بازار آگاه باشید و به همین منظور بهتر است بلاگ‌های معتبر مثل والکس را دنبال کرده و از طریق آن اخبار دنیای کریپتو را دنبال کنید.

عامل سوم: ربات‌های هوشمند

یک تریدر باهوش و کاربلد در بررسی میزان عرضه و تقاضای یک ارز هیجان‌زده نمی‌شود؛ به عبارتی معامله‌گر باید مطمئن شود که آیا تقاضای آن ارز مشخص کاملاً مصنوعی است یا خیر. ربات‌های معامله‌گر در بازار کریپتو وظیفه دارند تقاضای ارز خاصی را به صورت مصنوعی افزایش دهند. به طور کلی پس می‌توان این عامل را نیز به مسأله عرضه و تقاضا در بازار کریپتوکارنسی برگرداند. این عامل نیز روی قیمت ارز دیجیتال اثر می‌گذارد و باید به همین موضوع توجه ویژه داشته باشید.

عامل چهارم: نوآوری در تکنولوژی

برخی از پروژه‌ها در ارز دیجیتال هستند که دست نخورده باقی مانده‌اند؛ ولی برخی دیگر از پروژه‌ها خواهان زیادی دارند و توسعه‌دهندگان هر روز تلاش می‌کنند تا بهبودی در شبکه بلاک چین آن ایجاد کنند. برای مثال پروژه اتریوم قرارداد‌های هوشمند، اتریوم ۲ و بسیاری روش‌های جدید را اخذ کرده تا از رقبای خود پیشی بگیرد و همین کار‌ها را پروژه‌های دیگر در دنیای کریپتوکارنسی انجام می‌دهند. این که یک پروژه در ارز دیجیتال نوآوری داشته باشد باعث می‌شود که قیمت ارز دیجیتال دچار تغییر و تحول شود و جایگاهش در جدول ارز دیجیتال تفاوت پیدا کند.

عامل پنجم: داشتن یک جامعه انسانی

درست است که دنیای ارز دیجیتال یک دنیای مجازی و غیر واقعی است ولی نیاز به آدم‌های واقعی و پول واقعی دارد تا رشد و پیشرفت کند. یک سری کد اینترنتی نمی‌توانند بدون هوشمندی و سرمایه انسانی کاری بکنند. بنابراین یکی از عوامل موفقیت برای توکن‌ها و یکی از عوامل تغییر قیمت ارز دیجیتال این است که یک توکن در میان جامعه اهل خرید و فروش کریپتوکارنسی دارای هواداران زیادی باشد که حاضر به خرید و فروش آن ارز دیجیتال باشند. این کمک می‌کند که در لیست ارز دیجیتال جایگاه بالاتر و بهتری پیدا کند. بنابراین هر کدام از این پلتفرم‌ها تلاش می‌کنند کاربران بیشتری به خود جذب کنند.

با وضع نوسان قیمت ارز دیجیتال چه کنیم؟

به طور کلی عوامل متعددی روی قیمت ارز دیجیتال اثر می‌گذارند که برخی از آن‌ها تکنیکال و برخی فاندامنتال هستند و این دو نوع تحلیل متفاوت می‌طلبد. هیجانات بازار نیز روی قیمت کریپتوکارنسی اثرگذارند پس سؤال این است که چطور می‌توانیم در این وضعیت سرمایه‌گذاری کنیم؟ خب جواب ساده این می‌شود که باید با اطلاعات و آگاهی این کار را انجام دهیم. باید تحلیل قیمت ارز دیجیتال را از Wallex و crypto.com دنبال کنیم و همیشه چشممان به جدول ارز دیجیتال باشد. لیست ارز دیجیتال مدام در حال تغییر است بنابراین دانستن این‌که چه زمانی باید خرید یا فروش انجام دهیم می‌تواند خیلی آسان نباشد!

دسته بندی: سرمایه گذاری, علم و فناوریبرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد