شما اینجا هستید

    خدمات » صافکاری خودروهای گران قیمت در ایران چگونه ممکن است؟

در حال حاضر صافکاری خودروهای گران قیمت توسط تمامی مراکز ارائه دهنده خدمات زیبایی و محافظتی خودرو انجام نمی‌شود و دلیل آن استفاده از مواد اولیه گران قیمت و خاص همچون فایبرگلاس است. در روش صافکاری بی رنگ که آن را با نام صافکاری خودرو PDR نیز می‌شناسند ابزارهایی طراحی شده‌اند که می‌توان  با استفاده از آنها، عمل […]

در حال حاضر صافکاری خودروهای گران قیمت توسط تمامی مراکز ارائه دهنده خدمات زیبایی و محافظتی خودرو انجام نمی‌شود و دلیل آن استفاده از مواد اولیه گران قیمت و خاص همچون فایبرگلاس است. در روش صافکاری بی رنگ که آن را با نام صافکاری خودرو PDR نیز می‌شناسند ابزارهایی طراحی شده‌اند که می‌توان  با استفاده از آنها، عمل صافکاری را بدون نیاز به ایجاد برش و یا شکاف بر روی خودرو انجام داد.
در این روش مدرن سعی بر این بوده که صافکاری، بدون باز کردن رودری‌ها یا ایجاد شکاف در قسمتی از بدنه خودرو انجام شود تا مشکلات موجود بر روی خودرو رفع شود. با این حساب حتی در قسمت‌هایی که فاقد دسترسی و دوبل هستند نیز از این روش استفاده می‌شود. از آنجایی که در کل این فرآیند هیچ‌گونه ضربه‌ای به بدنه ماشین وارد نمی‌شود به همین دلیل رنگ بدنه خودرو دچار ترک نخواهد شد و آسیبی به رنگ ماشین وارد نمی‌شود.

 

شیوه جدید صافکاری خودرو و تفاوت آن با روش سنتی

در حالت کلی به ترمیم و از بین بردن مواردی همچون خط و خش موجود بر روی ماشین که بر اثر تصادف و سایر موارد بر روی خودرو ایجاد شده است، صافکاری می‌گویند. صافکاری خودرو به عنوان یک هنر شناخته می‌شود و به مانند یک نقاشی بوده که در نهایت کار انجام شده به مانند یک هنر شناخته می‌شود.
امروزه صافکاری به دو روش سنتی و بی رنگ انجام می‌شود. در روش سنتی با وارد کردن ضربه به بدنه ماشین، قسمت آسیب دیده آن ترمیم می‌شود. در روش مدرن که آن را صافکاری بی رنگ می‌نامند از میله‌هایی به نامPDR  استفاده می‌شود که با بهره‌گیری از تجهیزات مورد نیاز بدون آسیب‌رسی به رنگ ماشین منجر به ترمیم آن خواهد شد که این روش از افت قیمت خودرو جلوگیری می‌کند.
برخی از مالکان خودرو پس از تصادف می‌خواهند که تا حد امکان، قسمت آسیب دیده ماشین به صورت بدون رنگ ترمیم شود تا منجر به افت قیمت ماشین نشود. این در حالی است که وقتی از روش سنتی استفاده می‌شود در برخی مواقع به دلیل اصولی نبودن فرایند باز و بسته شدن قطعات خودرو، پس از تعمیر ممکن است سروصداهای ناخوشایندی داخل کابین شنیده شود.
در برخی از خودروها نیز زمانی که خودرو به روش سنتی و به شکل اصولی تعمیر می‌شود، قسمت‌هایی از ضخامت رنگ افزایش پیدا کرده و منجر به ظاهری نامطلوب می‌شود. همین امر نیز موجب افت قیمت ماشین به دلیل مشخص بودن آسیب دیدگی آن خواهد شد.

لیسه گیری خودرو چیست و چگونه انجام می‌شود؟

اشاره شد که در صورت آسیب دیدگی یک خودرو زمانی که بخشی از بدنه به دلیل صافکاری سنتی رنگ آمیزی شود، این امر منجر به افت قیمت یک ماشین خواهد شد که این اتفاق برای مالکان خودروهای گران قیمت اتفاقی ناخوشاید خواهد بود. در زمانی که بخشی از بدنه خودرو دچار فرورفتگی شود و بخش کوچکی از رنگ بدنه آسیب دیده باشد، عمل رنگ آمیزی بخش آسیب دیده‌ی خودرو به صرفه نخواهد بود و منجر به افت قیمت ماشین خواهد شد.
به همین دلیل از  لیسه گیری خودرو استفاده می‌شود. این عمل می‌تواند بخش بزرگی از آسیب ماشین را ترمیم کرده و از افت قیمت آن در هنگام فروش خودرو و ضرر مالک جلوگیری کند. با کمک این روش که از جمله راه‌های از بین بردن خراش‌هایی است که به صورت جزئی بر روی ماشین به وجود آمده، می‌توان از ابزارهای مناسب همچون ایربراش استفاده کرد.
به جهت انجام این روش، در ابتدا محل خراش بر روی بدنه ماشین با شوینده‌های مخصوصی تمیز می‌شود و سپس با کمک نور آفتاب یا  نور فرابنفش از عمق دقیق آسیب دیدگی خودرو مطلع می‌شوند. پس از آگاهی از این امر در مرحله بعد، از رنگ خشکی که یکسان با کد رنگ خودرو بوده، به جهت پر کردن محل آسیب دیده استفاده می‌شود و این مرحله زمان‌برترین مرحله خواهد بود.

این شیوه منجر به افت قیمت خودرو نمی‌شود اما باید توجه داشت که تمامی رنگ خودروها قابلیت بهره‌گیری از این شیوه را نداشته و در صورت انجام نیز ممکن است نتیجه مطلوبی حاصل نشود. در حالت کلی استفاده از این شیوه برای ماشین‌هایی با آسیب جزئی توصیه می‌شود زیرا زیبایی ماشین تا حدودی بازگردانده می‌شود و از افت قیمت آن نیز جلوگیری می‌شود.

بهترین مرکز صافکاری خودروهای گران قیمت در ایران

یکی از تخصصی‌ترین مراکز فروش و مشاوره در زمینه تمامی محصولات زیبایی و محافظتی خودرو که امکاناتی همچون احیای رنگ خودرو، پوشش سرامیک، کاور بدنه خودرو، ترمیم چرم، انجام صافکاری مدرن و غیره را برعهده دارد، مدوسا نام دارد. این مرکز در حال حاضر بیش از ۱۰ شعبه و نمایندگی در داخل کشور داشته که در تمامی زمینه‌های خدمات زیبایی و محافظتی خودرو فعالیت دارند.
تمامی خدماتی که توسط این مرکز و تمامی شعبه‌های آن ارائه می‌شود با بهره‌مندی از با کیفیت‌ترین محصولات و مواد اولیه بوده که شامل برندهای معتبر جهانی است. این مراکز با استفاده از بهترین کیفیت مواد اولیه بر روی خودروها، بهترین نتیجه را برای خودروهای آسیب دیده یا نیاز به تعمیر فراهم می‌سازند.
از جمله مهم‌ترین مواردی که باید در خصوص این مراکز بیان کرد این است که تمامی پرسنل‌ فعال درون این مجموعه، تمامی مراحل آموزشی را در آکادمی مجموعه مدوسالند گذرانده‌اند و پس از تاییدِ مهارت به تیم مجرب مرکز اضافه شده‌اند و می‌توانند با تخصص و حساسیت بالایی که دارند به زیبایی خودروهای آسیب دیده بپردازند.
علاوه بر خدمات اشاره شده، این مجموعه تمامی خدمات مورد نیاز را به جهت زیبایی خودرو که شامل مواردی همچون کاور و سرامیک بدنه، دیتیلینگ، صفرشویی، ترمیم چرم، صافکاری بدون رنگ، کارواش تاچ لس و احیای رنگ و پولیش بوده را به طور کامل ارائه می‌دهند.

دسته بندی: خدمات, خودرو برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد