شما اینجا هستید

یکی از رایج ترین کاربردهای شیشه‌های رنگی استفاده به عنوان ‌دیوار پوش است. پنل‌های رنگی و جذاب که می‌تواند پوششی مدرن و دکوراتیو برای نمای ساده دیوار خانه و محل کار شما باشد. در بسیاری از مواقع دیوار زیر بخشی را که قرار است از شیشه رنگی ‌دیوار پوش استفاده شود به صورت سیمانی باقی […]

یکی از رایج ترین کاربردهای شیشه‌های رنگی استفاده به عنوان ‌دیوار پوش است. پنل‌های رنگی و جذاب که می‌تواند پوششی مدرن و دکوراتیو برای نمای ساده دیوار خانه و محل کار شما باشد. در بسیاری از مواقع دیوار زیر بخشی را که قرار است از شیشه رنگی ‌دیوار پوش استفاده شود به صورت سیمانی باقی می‌گذارند و در نتیجه هزینه‌های زیرسازی و گچ کاری دیوار نیز حذف ‌می‌شود. معمولاً برای نصب ‌دیوار پوش شیشه ای از چسب‌های مختلفی مثل چسب سیلیکون چسب آکواریوم و پلی اورتان استفاده ‌می‌شود.

شیشه رنگی دیوار پوش چیست؟

دیوار پوش شیشه ای یک روش فوق العاده زیبا و کاربردی برای پوشاندن دیوار است که ‌می‌تواند تغییر اساسی در دکوراسیون خانه و محیط کار شما ایجاد کند. پنل‌هایی که به عنوان شیشه رنگی ‌دیوار پوش مورد استفاده قرار ‌می‌گیرند، وزنی بسیار سبک دارند و با مقاومت بالا در برابر شکستن و ایجاد خش، یک انتخاب بی نظیر برای تنوع بخشیدن و مدرن سازی فضاهای مختلف به کار ‌می‌روند. در بسیاری از مواقع زیر این دیوار پوش‌ها از دیودهای رنگی و ال ای دی نیز استفاده می‌شود.

این کار زیبایی این ‌دیوار پوش‌های شیشه  ای را دو چندان ‌می‌کند. به طور کلی نصب ‌دیوار پوش‌های شیشه ای بسیار راحت است و از همین رو استفاده از این روش برای جلوه دادن به دیوار ‌می‌تواند از اتلاف وقت و هزینه‌های اضافی برای خریدار جلوگیری کنند. شما می‌توانید از ‌دیوار پوش‌های شیشه ای در اندازه‌ها و رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی استفاده کنید و یا برای طراحی یک دیوار چند رنگ را در کنار هم به کار ببرید و طراحی خلاقانه و منحصر به فرد داشته باشید.

مزایای استفاده از شیشه رنگی ‌دیوار پوش

این روزها استفاده از پنل‌های ‌دیوار پوش شیشه  ای به شدت رو به افزایش است استفاده از این شیشه‌های رنگی می‌تواند تغییراتی اساسی در دکوراسیون منزل محیط‌های کاری و اداری ایجاد کند. از طرفی روند نصب و اجرای آن نیز نسبت به سایر روش‌ها راحت تر است و موضوع نیز موجب شده تا افراد زیادی استفاده از این ‌دیوار پوش‌های شیشه ای روی بیاورند.

زیبایی

شکیل بودن و زیبا بودن ‌دیوار پوش‌ها و همچنین امکان استفاده از آن به روش‌های خلاقانه و نو موجب شده تا استفاده از این پنل‌های رنگی در دکوراسیون مدرن و امروزی جایگاه ویژه ای داشته باشد. شما ‌می‌توانید از شیشه رنگی ‌دیوار پوش به جای کاغذ دیواری رنگ کردن بیان نصب انواع دیگر پنل‌های دیواری استفاده کنید و ببینید رنگ و شفافیت ‌دیوار پوش‌ها چگونه محیط شما را تحت تأثیر قرار ‌می‌دهد.

استحکام

از مهم ترین مزیت‌های استفاده از ‌دیوار پوش شیشه ای استحکام و ضد خش بودن این پنل‌ها ‌می‌باشد.

جلوگیری ز اتلاف انرژی

از طرف دیگر استفاده از ‌دیوار پوش‌های شیشه ای موجب حفظ هوا و دمای خانه می‌شوند و اتلاف انرژی نیز تا حد زیادی جلوگیری ‌می‌کنند.

تنوع در طرح و رنگ

پنل‌های دیوار پوش شیشه ای به دلیل داشتن تنوع رنگ و طرح یکی از پرطرفدارترین ‌دیوار پوش‌های مدرن محسوب ‌می‌شوند.

بزرگ تر و روشن تر نشان دادن فضا

زمانی که شما به جای استفاده از رنگ و یا کاغذ دیواری از پنل‌های شیشه ای به عنوان ‌دیوار پوش منزل و محیط کاری خود استفاده ‌می‌کنید فضای شما بزرگ تر به نظر می‌رسد. از آن جایی که پنل‌های شیشه ای نور را به خوبی منعکس ‌می‌کنند و ظاهر شفاف و براق دارند و همچنین امکان استفاده از ال ای دی در داخل پنل‌ها نیز وجود دارد، فضای شما بعد از نصب ‌دیوار پوش‌های شیشه ای بسیار روشن تر و بزرگ تر و جذاب تر به نظر خواهد رسید.

تمیز کردن راحت

تمیز کردن و شستشوی ‌دیوار پوش‌های شیشه ای بسیار راحت است و شما ‌می‌توانید تنها با استفاده از یک پارچه میکروفیبر و یک اسپری شیشه پاک کن به راحتی سطح روی این دیوار پوش را تمیز کنید.

استحکام بالا

دیوار پوش‌های شیشه ای معمولاً ضد ضربه و ضد حرارت هستند و از همین رو از آن‌ها برای فضاهای بیرون از ساختمان نیز استفاده ‌می‌شود. به طور معمول این شیشه‌ها مقاومت بالایی در برابر شکستن دارند و در صورتی که شکسته شوند، به ذرات ریز و تیر و برنده تبدیل نخواهند شد و از همین رو امینت افراد را نیز به خطر نمی‌اندازند.

ایجاد جلوه ای مدرن

امروزه در اکثر مراکز تجاری و مراکز خرید بزرگ، فست فود‌ها،‌هایپر مارکت‌ها، سینما‌های لوکس، بیمارستان‌ها و همچنین در ساختمان‌های اداری و دولتی از شیشه‌های رنگی ‌دیوار پوش برای پوشاندن دیوار و جلوه دادن به فضا استفاده ‌می‌شود. این کار موجب ‌می‌شود که این فضاها جلوه مدرن و امروزی تری به خود بگیرند و جذاب تر به نظر برسند.

نصب سریع

ایمنی بالا و همچنین سرعت نصب سریع دیوار پوش‌های شیشه ای موجب شده که این شیشه‌ها در سراسر دنیا به ویژه اروپا و آمریکا نیز به عنوان یک متریال مهم و کاربردی شناخته شوند. امروزه از این دیوار پوش‌ها به وفور در ساختمان‌های مختلف مسکونی و تجاری استفاده ‌می‌شود و ضمن اینکه اجرا و نصب آن به سرعت انجام ‌می‌شود، جلوه زیباتری نیز به محیط ‌می‌بخشد.

استفاده از شیشه رنگی دیوار پوش در حمام

یکی از رایج ترین و مدرن ترین موارد استفاده از شیشه رنگی دیوار پوش در حمام و سرویس بهداشتی است. این کار ‌می‌تواند ظاهر حمام شما را به طور کلی تغییر دهد و به فضایی مدرن و امروزی تبدیل کند. شیشه‌هایی که به عنوان دیوار پوش در حمام و سرویس‌های بهداشتی استفاده ‌می‌شوند، معمولاً بسیار محکم و سکوریت هستند و در برابر صدا و رطوبت نیز عایق ‌می‌باشند. از این شیشه‌ها هم برای زیباتر کردن فضای حمام و دستشویی و هم مجزا کردن فضاها به عنوان پارتیشن استفاده ‌می‌شود.

به علاوه این روش یک راهکار مؤثر برای بزرگ تر نشان دادن فضای حمام و سرویس بهداشتی نیز محسوب ‌می‌شود که با قرار دادن نور و ال ای دی داخل این پنل‌ها جلوه محیط را دو چندان زیباتر و روشن تر ‌می‌کند.

استفاده از شیشه رنگی دیوار پوش در محیط‌ های اداری

این روز‌ها استفاده از انواع مختلف شیشه رنگی دیوار پوش در محیط‌های اداری و شرکت‌های خصوصی به شدت رایج شده است. این کار ضمن ایجاد فضایی جذاب تر برای افزایش تمرکز و انرژی در کارمندان، ‌می‌تواند به مشتریان و مراجعین نیز احساس بهتری را منتقل کند و درواقع موجب جذب مشتریان بیشتر شود.

استفاده از شیشه رنگی دیوار پوش در منازل و ساختمان‌های مسکونی

برای ایجاد فضاهای دکوراتیو و همچنین زیباتر شدن فضای داخلی خانه در اتاق‌ها، آشپزخانه و سالم پذیرایی از شیشه‌های رنگی دیوار پوش استفاده ‌می‌شود. این کار ضمن ایجاد حس گرما و زیبایی بیشتر به خانه ظاهری لوکس و مدرن به خانه شما ‌می‌بخشد. شما ‌می‌توانید برای انتخاب رنگ شیشه دیوار پوش منزلتان، آن را هماهنگ با سایر عناصر دکوراسیون همانند مبلمان و پرده انتخاب کنید و‌ هارمونی بیشتری در فضا ایجاد نمایید.

دسته بندی: ساختمانیبرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد