شما اینجا هستید

    سلامت » شکلات و خوشبختی – ارتباط چیست؟
شکلات

[ad_1] صدها ماده شیمیایی طبیعی در شکلات وجود دارد ، و آنها مغز ما را تحت تأثیر قرار می دهند ، زیرا انتقال دهنده های عصبی را منتشر می کنند. اینها می توانند احساسات ما را تحت تأثیر قرار داده و احساس خوشبختی کنیم. دانه های کاکائو بیش از آنچه در چای سبز یا شراب […]

[ad_1]

صدها ماده شیمیایی طبیعی در شکلات وجود دارد ، و آنها مغز ما را تحت تأثیر قرار می دهند ، زیرا انتقال دهنده های عصبی را منتشر می کنند. اینها می توانند احساسات ما را تحت تأثیر قرار داده و احساس خوشبختی کنیم.

دانه های کاکائو بیش از آنچه در چای سبز یا شراب قرمز یافت می شود حاوی آنتی اکسیدان های قوی هستند. آنتی اکسیدان ها ، به سادگی ، ترکیبی هستند ، ساخته شده توسط بشر یا در این حالت ، طبیعی هستند که برای جلوگیری یا به تاخیر انداختن اکسیداسیون کار می کنند و بنابراین به مبارزه با روند پیری و رادیکال های آزاد در بدن کمک می کنند ، که می تواند باعث سرطان شود.

محققان بر این باورند که آنتی اکسیدان های موجود در دانه های کاکائو می توانند به کاهش خطرات سکته ، کاهش فشار خون و خطر بیماری های قلبی عروقی و همچنین پیشگیری یا حداقل به تأخیر انداختن سرطان پروستات کمک کنند.

شکلات تلخ به جای شکلات شیری برای سلامتی ما بهتر است زیرا حاوی مقدار زیادی دانه کاکائو از شکلات سفید است. محققان معتقدند که فلاوانول های موجود در شکلات تلخ باعث تحریک اندوتلیوم (شریان های پوشاننده) می شوند ، بنابراین اکسید نیتریک (NO3) تولید می شود. این ، به نوبه خود ، پیام ها را به رگ ها منتقل می کند ، و به آنها دستور می دهد که شل شوند ، بنابراین فشار خون را کاهش می دهد.

صد گرم شکلات تلخ حاوی ۷۰-۸۵٪ کاکائو دارای مواد معدنی مختلفی از جمله سلنیوم است که یک تقویت کننده خلق و خوی اثبات شده است. این ماده ۹۸٪ دوز توصیه شده روزانه منگنز، ۶۷٪ دوز توصیه شده آهن، ۵۸٪ دوز توصیه شده منیزیم، ۸۹٪ دوز توصیه شده مس و ۹۸٪ عظیم منگنز را دارد. همچنین دارای روی ، فسفر و پتاسیم است. به عبارت دیگر ، شکلات تلخ برای ما مفید است! نکته مثبت دیگر این است که حاوی قند کمتری نسبت به شکلات شیر ​​است.

کافئین و تئوبرومین نیز در شکلات تلخ یافت می شود ، اما مقادیر اندک این محرک ها بعید است که شما را در شب بیدار نگه دارند! نمی توانید خوردن شکلات تلخ را با نوشیدن قهوه با کافئین موجود در آن مقایسه کنید.

چه ارتباطی بین شکلات و شادی وجود دارد؟ خوب ، اگر هرگز احساس لذت بخشی را که هنگام خوردن شکلات احساس می کنید تجربه نکرده اید ، شاید باید سعی کنید مقدار کمی شکلات تلخ بخورید. بافت صاف و طعم لذت بخش آن ، همراه با احساس رفاهی که به دست می آورید احتمالاً شما را به یک طرفدار شکلات کامل تبدیل خواهد کرد!

برای اینکه در افسردگی احساس بهتری داشته باشید ، چیزی بهتر از شکلات وجود ندارد!

[ad_2]

دسته بندی: سلامتبرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد