شما اینجا هستید

    مهاجرت » شرایط اخذ ویزای کاری آلمان در سال ۲۰۲۳
شرایط اخذ ویزای کاری آلمان

کشور آلمان از پرتقاضاترین مقاصد متقاضیان بین المللی و از جمله ایرانی ها برای کار و اشتغال و دارای بیش از ۴۶ میلیون کارمند است که بیشتر آن ها مهاجر می باشند. از دلایل اصلی متقاضیان ایرانی برای کار در آلمان می توان بالا بودن میزان حقوق و دستمزد، بالا بودن کیفیت زندگی و ثبات […]

کشور آلمان از پرتقاضاترین مقاصد متقاضیان بین المللی و از جمله ایرانی ها برای کار و اشتغال و دارای بیش از ۴۶ میلیون کارمند است که بیشتر آن ها مهاجر می باشند. از دلایل اصلی متقاضیان ایرانی برای کار در آلمان می توان بالا بودن میزان حقوق و دستمزد، بالا بودن کیفیت زندگی و ثبات و امنیت شغلی را نام برد. بر این اساس در این مطلب کوتاه و خلاصه به ارائه شرایط کلی اخذ ویزای کار کشور آلمان در سال ۲۰۲۳ می پردازیم.

فرایند ویزای کار آلمان ۲۰۲۳

اولین قدم قبل از سفر به آلمان برای کار و اشتغال دریافت ویزای کار یا مجوز کار است. متقاضیان باید مجوز کار را از کارفرمای آلمانی دریافت کنند. هزاران فرصت شغلی در آلمان در بخش های دولتی و خصوصی وجود دارد که متقاضی برای هر نوع شغل باید ویزای کاری خاص آن شغل را دریافت کند. متقاضیان برای کار به زبان آلمانی در این کشور باید ویزای کاری را اخذ کنند. پس از دریافت پیشنهاد کاری توسط کارفرما متقاضیان مجاز به کار در آلمان می باشند.

انواع ویزاهای کاری آلمان ۲۰۲۳

متقاضیان برای کار در کشور آلمان نیازمند دریافت مجوز و ویزاهای کاری متفاوت می باشند. مشاوران مهاجرت به آلمان اصطهباناتی با دارا بودن اطلاعات لازم در مورد انواع ویزاهای کار کشور آلمان می توانند ویزای کاری این کشور را در کوتاه ترین زمان و کم ترین هزینه برای متقاضیان دریافت کنند. در ادامه به ارائه انواع ویزاهای کاری کشور آلمان می پردازیم.

⦁    ویزای کار با دارا بودن مجوز اقامت دائم آلمان

ویزای کار اقامت دائم آلمان مختص متقاضیان بین المللی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا است که بیش از ۵ سال از اقامت آن ها در آلمان می گذرد.

⦁    ویزای کار با دارا بودن کارت آبی آلمان Blue Card

ویزای کارت آبی Blue Card آلمان مختص متقاضیان بین المللی است که دارای مهارت های کاری و حرفه ای در سطح بالا می باشند و به دلیل کار یا انجام تحقیقات علمی در آلمان قصد اخذ این ویزا را دارند. این متقاضیان باید دارای مجوز اقامت قانونی آلمان باشند. متقاضیانی واجد شرایط دریافت ویزای کار آلمان از نوع کارت آبی هستند که سالانه دارای ۵۶٫۴۰۰ یورو یا بیشتر درآمد و حقوق باشند.

⦁    ویزای کار موقت آلمان

ویزای کار و اقامت موقت آلمان مختص متقاضیان بین المللی است که برای مدت زمان کوتاهی به کشور آلمان سفر می کنند. متقاضیانی که بر اساس قرارداد کاری در آلمان استخدام می شوند و مدت زمان اقامت آن ها کوتاه است؛ می توانند ویزای کار و اقامت موقت این کشور را دریافت کنند.

⦁    ویزای کار طولانی مدت آلمان EC work permit

رایج ترین ویزای کار در آلمان ویزای کار طولانی مدت یا EC نام دارد. این ویزا مختص متقاضیانی است که برای کار یا تحصیل در دانشگاه های آلمان قصد مهاجرت به این کشور را دارند. متقاضیان بین المللی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین از کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا می توانند این ویزای کار طولانی مدت آلمان را دریافت کنند.

⦁    ویزای جستجوی کار آلمان Job Seeker

متقاضیان بین المللی که قصد کار و اشتغال در آلمان را دارند، اما هیچ پیشنهاد کاری job offer از کارفرمای آلمانی دریافت نکره اند؛ می توانند برای دریافت ویزای جستجوی کار این کشور درخواست دهند. متقاضی با دریافت ویزای جستجوی کار می تواند برای یافتن کار مناسب در یک محدوده زمانی مشخص وارد آلمان شود.

ویزای کار طولانی مدت

مدارک دریافت ویزای کار آلمان

متقاضیان به منظور دریافت ویزای کار و مهاجرت کاری به المان باید دارای شرایط لازم و مدارک مورد نیاز باشند. از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار آلمان در سال ۲۰۲۳ موارد زیر را می توان نام برد:
⦁    دارا بودن پاسپورت با اعتبار کافی
⦁    دارا بودن مجوز اقامت قانونی آلمان
⦁    دارا بودن گواهی عدم سوء پیشینه
⦁    دارا بودن مدرک زبان آلمانی
⦁    دارا بودن بیمه درمانی مسافرتی
⦁    دارا بودن رزومه و سوابق کاری قوی
⦁    دارا بودن پیشنهاد شغلی از کارفرمای آلمانی

چه متقاضیانی واجد شرایط دریافت ویزا کاری آلمان می باشند؟

همه متقاضیان بین المللی که دارای مهارت های حرفه ای و سوابق کاری درخشان در یک حوزه کاری هستند؛ واجد شرایط دریافت ویزا کاری کشور آلمان می باشند. متقاضیان بین المللی از برخی کشورها از دریافت ویزا کاری آلمان معاف هستند و بدون دریافت این ویزا می توانند در این کشور به کار و اشتغال بپردازند. کشورهای معاف از دریافت ویزای کار آلمان شامل کشورهای عضو اتحادیه اروپا، استرالیا، کانادا، آمریکا، ژاپن، نیوزلند، اسرائیل، کره و سوئیس می باشند.

مشاغل بسیار پرتقاضا در آلمان ۲۰۲۳-۲۰۲۴

کشور آلمان بهشت فرصت های شغلی مختلف برای متقاضیان بین المللی است. در این کشور مشاغل مختلفی چه در حوزه های مراقبت های بهداشتی و چه در حوزه های فناوری اطلاعات وجود دارند که هنوز نیروی کاری ماهر و متخصص برای آن ها پیدا نشده است. از مهم ترین مشاغل بسیار پرتقاضا در آلمان در سال ۲۰۲۳-۲۰۲۴ مشاغل در حوزه های تدریس، پزشکی، دندانپزشکی، فناوری اطلاعات IT، مهندسی کامپیوتر، کارشناسی نرم افزار و کارشناسی ریاضیات را می توان نام برد.

نکته های جالب در مورد اخذ ویزا کار آلمان

در ادامه این مطلب کوتاه به ارائه برخی از نکات جالب و مهم در مورد ویزای کاری آلمان می پردازیم:
⦁    هزینه درخواست اخذ مجوز کاری آلمان ۷۵ یورو معادل ۹۰ دلار آمریکا است.
⦁    مدت زمان اعتبار ویزای کار کشور آلمان حداکثر تا ۴ سال می باشد و برای مدت کوتاه تر مجوز اقامت و کار بر اساس همان مدت قرارداد صادر می شود.
⦁    به منظور دریافت ویزای جستجوی کار آلمان متقاضی باید بالاتر از ۱۸ سال داشته باشد و دارای صلاحیت ها و تجربه کاری مورد نیاز نیز باشد. علاوه بر این دارا بودن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان نیز الزامی است.
⦁    یک حقوق خوب در آلمان سالانه از حدود ۶۴٫۰۰۰ تا ۸۱٫۰۰۰ یورو می باشد.

دسته بندی: مهاجرتبرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد