شما اینجا هستید

بیماری

[ad_1] ویروس کرونا می تواند منجر به بیماری covid-19 شود. بگذارید ریشه بیماری را در نظر بگیریم. آیا اختلافات فردی و صنعتی شدن نقشی دارند؟ و آیا بیماری غیر مستقیم ارتباطی با کیفیت اخلاقی بشریت به طور کلی دارد؟ توضیح پزشکی درباره ریشه بیماری ویروس کرونا بسیار مسری است. اما اینکه آیا آن را دریافت […]

[ad_1]

ویروس کرونا می تواند منجر به بیماری covid-19 شود. بگذارید ریشه بیماری را در نظر بگیریم. آیا اختلافات فردی و صنعتی شدن نقشی دارند؟ و آیا بیماری غیر مستقیم ارتباطی با کیفیت اخلاقی بشریت به طور کلی دارد؟

توضیح پزشکی درباره ریشه بیماری
ویروس کرونا بسیار مسری است. اما اینکه آیا آن را دریافت خواهید کرد ، تا حدودی به سطح قرار گرفتن در معرض بستگی دارد. همچنین ، مقاومت متناسب با ایمنی ، سن و شرایط پزشکی عمومی ما متفاوت است. همه در تعیین بیماری بیمار نقش دارند.

نکته این است که ما فقط با مطالعه فرایندهای بیولوژیکی نمی توانیم بیماری را به طور کامل درک کنیم. ما همچنین باید بدانیم که چگونه انعطاف پذیری خود را بهبود ببخشیم. و همچنین ، برای درک منشا میکروب های خطرناک و سایر عوامل سمی. در حالی که دارو اغلب می تواند روند پیشرفت بیماری را توضیح دهد ، این عوامل دیگر را خیلی خوب درک نمی کند. آیا در وهله اول می توان از وجود میکروب های مضر جلوگیری کرد؟

تفاوتهای فردی در ریشه بیماری
در سال ۱۹۹۹ ، مدیر فوتبال گلن هودل انگلیس مجبور به استعفا شد. وی گفته بود که افراد دارای معلولیت متولد شده ، نتیجه گناهانی است که آنها در زندگی قبلی مرتکب شده اند. منتقدان خاطرنشان کردند که او به طرز باورنکردنی بی احساس و صدمه دیده است. ایده گناه به نظر قضاوت آمیز است و به نظر می رسید که او قربانیان بیماری را به خاطر رنج آنها مقصر می دانست. اعتقاد او خیلی متفاوت از نگاه سنتی به جهنم نبود. این امر به عنوان محکومیت کسانی است که قضاوت شده اند منجر به زندگی شرورانه شده اند.

به همین ترتیب ، برخی تصور کرده اند که بیماری مجازات گناهکاران توسط خداوند است. این مفهوم های قدیمی کاملاً مفهوم تنبیهی خدای قضاوت کننده را پیشنهاد می کنند. ایده ای که کاملاً منطبق بر ایده مترقی تر خداوند به عنوان منبع عاقلانه ترحم و محبت نیست.

درست است که می توان ما را مقصر دانست که بیشتر در معرض خطر بیماری هستیم. نمی توانیم به درستی شسته شویم و در شرایط غیر بهداشتی زندگی کنیم. یا می توانیم یک زندگی کاملاً بی تحرک داشته باشیم ، سیگار بکشیم ، مقدار ناچیزی الکل بنوشیم یا غذا را بیش از حد بخوریم. اما این بدان معنا نیست که همه بیماری ها تقصیر فردی خود ما هستند.

ریشه صنعت و بیماری است
فعالیت های صنعتی می تواند با برق ، تابش ، قرار گرفتن در معرض دمای شدید یا مسمومیت شیمیایی آسیب برساند. آزمایشگاه ها ترکیبات بی بو و بی مزه آرسنیک را در برخی از اسپری های گیاهی ، رنگ ها ، سموم موش و چندین داروی خانگی پیدا می کنند. علاوه بر این ، تمام داروهای تجویز شده دارای عوارض جانبی بالقوه مضر هستند.

از طرف دیگر ، فعالیت های صنعتی باعث ویروس ها ، باکتری ها ، قارچ ها و انگلی های مضر نمی شود. ویروس ها ممکن است برای مدتی در خاک ، در آب یا در شیر زنده بمانند. آنها نمی توانند تکثیر شوند مگر اینکه به سلولهای زنده حمله کنند. در آنجا ممکن است باعث عفونت شوند اما بیماری ایجاد نکنند. با این حال ، وقتی باعث بیماری می شوند ، می توانند به عنوان مثال آبله ، آنفولانزا ، سرخک ، اوریون ، ورم مغزی ، زگیل یا سرماخوردگی ایجاد کنند.

ممکن است تعجب کنیم که چرا میکروب های آسیب رسان در وهله اول وجود دارند؟

برخی می گویند همه گیری کنونی نفرین ماست. آیا می توان دانه ای از حقیقت در این امر یافت؟ آیا واقعاً می توان ارتباطی بین وضعیت اخلاقی عمومی بشریت و وجود میکروب سمی در محیط مانند ویروس کرونا داشت؟ آیا یک شیفت خودخواهانه در طبیعت انسان می تواند منجر به عواقب طبیعی منفی شود؟ من یک نظریه معنوی می شناسم که پاسخهایی را پیشنهاد می کند.

چارچوب مفهومی Swedenborg
امانوئل سوئدبورگ دانشمند ، عارف و فیلسوف روحانی قرن ۱۸ بود. او درباره سه مفهوم نوشت که به نظر من مرتبط هستند. روی هم رفته فکر می کنم این ایده ها به تدوین نظریه معنوی بیماری کمک می کند.

این سه مفهوم مکاتبات ، دنیای معنوی و هجوم هستند.

نامه نگاری
Swedenborg مثالهای بی شماری از چگونگی آینه کاری طبیعت را بیان می کند. وی به عنوان مثال پیشنهاد می کند که حیوانات مهربان روحیه مهربانی انسان را منعکس می کنند. روح مخالف ذهن – یعنی روح نامهربانی – با حیوانات سخت مطابقت دارد.

ممکن است احساسات وحشتناکی در اطراف وجود داشته باشد. کینه توزی ، کینه توزی ، حسد ، حرص و طمع و … اینها او را مارها ، عقرب ها ، مارمولک ها ، تمساح و همچنین انواع سموم و خطرناک از هر نوع و سموم در گیاهان و خاک نشان می دهد.

یک مثال خاص از مکاتبات بین روح مشترک بشریت و طبیعت وجود دارد که مربوط است. این مربوط به تنش درونی بین انگیزه های مختلف آگاهانه ای است که ما تجربه می کنیم. تعارض بین خواسته های مفید و مضر ؛ بین آنچه سازنده و مخرب است. ما می توانیم پیش بینی کنیم که طبیعت چگونه این برخورد احساسات را منعکس می کند. این نبرد بیولوژیکی بین سموم بالقوه خطرناک ، قارچ ها ، ویروس ها و غیره و سیستم ایمنی بدن محافظ بدن ما از جمله آنتی بادی های آن است که با ویروس ها مبارزه می کنند. نبرد در بدن نبرد را در ذهن به تصویر می کشد. این فقط یک نمونه از نحوه مطابقت دنیای روح و جهان طبیعت با هم است.

دنیای معنوی
من فکر می کنم جمله “جهان روح” ایده سوئدبورگ راجع به “جهان معنوی” را به وضوح بیان می کند. ما از روحیه ورزشی ، روحیه رفاقت ، روحیه سخاوت ، روح حسادت و غیره صحبت می کنیم. از نظر او دنیای روح منشأ چنین حالاتی است.

او می گوید همه ما سرانجام به طور مستقیم از این قلمرو پنهان آگاه خواهیم شد. این اتفاق خواهد افتاد ، اگر نه قبل از مرگ جسمی ما ، پس از آن. این بعد معمولاً پوشیده از وجود ، روح کسانی است که امروزه در جهان زنده هستند. همچنین از روح همه انسانهایی که مدتهاست مرده اند تشکیل شده است.

او می گوید این دنیای روح از دو حوزه کلی جداگانه تشکیل شده است. اولاً ، یک قلمرو آسمانی که متشکل از آگاهی افراد بی شماری است که وی آنها را “ارواح فرشته” می نامد. آنها روح سخاوت ، مهربانی و بسیاری از فضایل انسانی دیگر را دارند. ثانیاً ، او یک حوزه جهنمی را توصیف می کند ، که از میلیون ها نفر تشکیل شده است که دارای روحی of پست ، نامهربانی و بسیاری از رذایل انسانی هستند.

شاید این روحیه جهنمی نباید ما را متعجب کند. ما در رسانه ها اخبار مربوط به جنگ ، نسل کشی ، جنایت ، بی عدالتی اجتماعی ، سو abuse مصرف مواد مخدر ، فساد سیاسی و سایر نمونه های شر اجتماعی را که در جامعه بشری وجود دارد ، می بینیم.

آنچه او در حالت هوشیاری تغییر یافته خود مشاهده کرد ، برای او کاملاً واقعی دیدن چیزهای فیزیکی در زندگی عادی بود. او ادعا می کند که هر آنچه در دنیای روح مشاهده می کرد ، نمایانگر وضعیت درونی افراد با توجه به مطابقت روح و طبیعت بود.

هجوم
هجوم به معنای جریان زندگی خلاقانه از دنیای روح به دنیای طبیعی است. کلیساها می آموزند که روح الهی خداوند جهان را آفریده است. بعلاوه سوئدبورگ می گوید که این زندگی خلاق از طریق روحیه نیکی در جهان روح هدایت می شود. سپس از زیبایی ، رشد و بهبودی موجود در سیاره ما تغذیه می کند.

اما باید توجه داشته باشیم که دو روی سکه هجوم وجود دارد. همچنین تحریف ، فساد و وارونگی زندگی الهی وجود دارد. و این منجر به آرزوهای مضر و مخرب در دنیای روح می شود. من سعی کردم نشان دهم که این امر به عنوان مثال در حیوانات خشن و گیاهان سمی در دنیای روح مطابق با مکاتبات نشان داده می شود. اما علاوه بر این – و اکنون ما در حال گذر از اصل موضوع بیماری هستیم – سوئدبورگ این ایده را به ما ارائه می دهد که روح آسیب به جهان طبیعت سرازیر می شود و در اینجا تأثیراتی ایجاد می کند. اگر درست باشد ، منظور من این است که خواسته های مخرب موجود در حوزه پنهان آگاهی باعث ایجاد میکروب های مضر و جهش های سلولی در دنیای فیزیکی می شود.

ریشه بیماری و دنیای روح
سوئدبورگ خاطرنشان کرد که تأثیرات این حوزه لزوماً به ما آسیب نمی رساند ، اگرچه این خواسته منشا آنهاست. ویروس کرونا همان covid-19 نیست. ویروس ها ما را بیمار نمی کنند و در بدن ایجاد بیماری می کنند مگر اینکه در حال حاضر شرایط طبیعی مناسب آنها باشد. وضعیت نامنظم بدن که منجر به بیماری می شود شامل زخم باز ناپاک ، آسیب به اندام یا اندام داخلی یا ضعف سیستم ایمنی بدن است. به همین دلیل افراد مبتلا به عوارض پزشکی آسیب پذیرتر هستند.

همه اینها به این معنا نیست که بیماری به دلیل عدم شایستگی در فرد است. همه ما در معرض طبیعت هستیم. طاعون به خوبی و بدی بارید. وجود همه گیر نتیجه وضعیت عمومی بشریت است. در عوض علت اصلی بیماری یک حوزه بی اخلاقی در کل انسان است.

[ad_2]

دسته بندی: سلامت برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد