شما اینجا هستید

  بازرگانی » راهنمای زمان و نحوه تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی
دستگاه تصفیه آب خانگی

آیا میدانید انواع مختلف فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی چه فیلترهایی هستند؟ آیا از زمان تقریبی تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی خود مطلع هستید؟ آیا می دانید که تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی خود را به کدام شرکت ها بسپارید؟ آیا می دانید کدام یک از فیلترهای دستگاه شما نیاز به تعویض دارد؟ اگر پاسخ این سوالات را نمی دانید در ادامه با ما همراه شوید تا به بررسی دقیق انواع فیلترها و زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی بپردازیم.

بررسی انواع فیلترها و زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

آیا میدانید انواع مختلف فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی چه فیلترهایی هستند؟ آیا از زمان تقریبی تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی خود مطلع هستید؟ آیا می دانید که تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی خود را به کدام شرکت ها بسپارید؟ آیا می دانید کدام یک از فیلترهای دستگاه شما نیاز به تعویض دارد؟ اگر پاسخ این سوالات را نمی دانید در ادامه با ما همراه شوید تا به بررسی دقیق انواع فیلترها و زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی بپردازیم.

فیلترها ارکان اساسی تشکیل دهنده انواع دستگاه تصفیه آب خانگی هستند. در صورتی که در عملکرد هر یک از فیلترهای دستگاه خللی ایجاد شود، آب به درستی تصفیه نخواهد شد. اما تشخیص زمان تقریبی تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی کمی مشکل بنظر می رسد. در ادامه قصد داریم ضمن معرفی انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی، زمان تقریبی تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی را نیز مورد بررسی قرار دهیم.

معرفی انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

فیلتر های دستگاه تصفیه آب خانگی در دو دسته کلی تقسیم بندی می گردند که عبارتند از:

 • فیلترهای اصلی دستگاه تصفیه آب خانگی
 • فیلتر های مکمل دستگاه تصفیه آب خانگی

آن دسته از فیلترهایی که بصورت پیش فرض و هنگام تولید دستگاه تصفیه آب خانگی بسته به سیستم تصفیه بر روی آن تعبیه می شوند فیلتر های اصلی دستگاه تصفیه آب نام دارند. بطور مثال در دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس، فیلترهای مرحله ۱ تا ۶ دستگاه، فیلترهای اصلی بوده و بدون حضور آنها فرایند تصفیه مختل می گردد.

دسته دوم از انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی، فیلترهای جانبی یا مکمل بوده و باعث گسترش عملکرد دستگاه تصفیه و افزایش کیفیت آب خروجی از شیر برداشت این نوع از دستگاه ها می گردند که در ادامه مطلب به شرح آنها میپردازیم.

فیلتر های اصلی دستگاه آب تصفیه کن خانگی

انواع فیلتر دستگاه های تصفیه آب خانگی که در طراحی اولیه سیستم اسمز معکوس بر روی انواع برند های دستگاه تصفیه نصب می گردند عبارتند از:

 • فیلتر الیافی پلی پروپیلناین فیلتر از الیاف مخصوص پلی پروپیلن تشکیل شده و قادر به پالایش ذرات معلق داخل آب تا قطر ۵ میکرون می باشد.
 • فیلتر کربن فعال UDF: کربن داخل این فیلتر در مدل های مرغوب معمولا بصورت گیاهی و از جنس زغال پوسته نارگیل است. به واسطه وجود کربن اکتیو، کلر و سایر گاز ها، مواد آلی فرار، طعم بد، رنگ بد و بوی نامطبوع آب گرفته می شود.
 • فیلتر کربن جامد CTO: با کمک بلوک های کربن جامد با منافذ بسیار کوچک، روند تصفیه فیزیکی آب کامل شده و کوچک ترین ذرات همچنین باقی مانده مواد شیمیایی مضر و فلزات سنگین که از فیلتر های الیافی و کربن عبور کرده اند در این مرحله جذب می گردند.
 • فیلتر اسمز معکوس یا ممبران: مهمترین فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس بوده و تمامی آلاینده های شیمیایی محلول در آب تا قطر ۰/۰۰۰۱ میکرون را جذب و از طریق فاضلاب دفع می نماید.
 • فیلتر پست کربن: آخرین فیلتری که در دستگاه تصفیه آب خانگی ۶ مرحله ای نقش تصفیه کنندگی داشته و اثرات ماندگی آب داخل مخزن و رنگ، طعم و بوی نامطبوع آب را حذف می نماید.
 • فیلتر مینرال یا املاح معدنی: این فیلتر با استفاده از سنگ های معدنی، املاح مفیدی مانند منیزیم و کلسیم را به آب خروجی از شیر برداشت دستگاه تصفیه اضافه می نماید.

وجود این فیلتر ها در دستگاه تصفیه آب خانگی ۶ مرحله ای با سیستم تصفیه اسمز معکوس الزامی بوده و نبود هر یک از این فیلتر ها باعث ایجاد اختلال در روند تصفیه خواهد شد.

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

فیلتر های مکمل دستگاه آب تصفیه کن خانگی

 • فیلتر محافظ ممبران: این فیلتر با کمک الیاف پلی پروپیلن پیشرفته، ذرات معلق داخل آب تا قطر ۱ میکرون را جذب و از ورود آن ها به فیلتر ممبران جلوگیری بعمل می آورد. این عملکرد باعث افزایش طول عمر ممبران و عدم نوسان در سختی آب خروجی از دستگاه تصفیه آب خانگی می گردد.
 • فیلتر آنتی باکتریال: با کمک مقادیر استاندارد از فلز نقره، کربن اکتیو و مواد گیاهی انگل زدا قادر به پالایش آلاینده های میکروبی و باکتریایی داخل آب است.
 • فیلتر اشعه یو وی: قوی ترین فیلتر تصفیه میکروبی در سیستم تصفیه آب بوده و با کمک تابش میزان استانداردی از اشعه ماوراء بنفش، قادر به نابودی کلیه میکرو اورگانیسم های زنده داخل آب شامل میکروب ها، ویروس ها، انگل ها و باکتری ها می باشد.
 • فیلتر آلکالاین قلیایی: این فیلتر با کمک سیلیس داخل خود، قادر به خنثی نمودن ماهیت اسیدی آب و تبدیل آن به PH قلیایی مطابق با استاندارد NSF بوده و آب خروجی را مابین ۸ تا ۹٫۵ درجه قلیایی می نماید.
 • فیلتر سوپر مینرال یا طعم دهنده آب: فیلتر سوپر مینرال حاوی قرص های مینرال بال بوده و کلیه املاح معدنی مود نیاز بدن انسان شامل روی، منیزیم، کلسیم، زینک، آهن، پتاسیم و … که توسط فیلتر ممبران از آب حذف گردیده را در جهت تامین املاح معدنی بدن و جلوگیری از فقر املاح به آب می افزاید.
 • فیلتر اکسیژن ساز: این فیلتر بواسطه اشعه مادون قرمز دور و شکست مولکولی آب، جذب اکسیژن توسط گلبول های قرمز خون را افزایش داده و سطح اکسیژن مغز را بالا می برد. با افزایش اکسیژن رسانی به مغز، حالات شادابی و نشاط در بدن ایجاد گردیده و سیستم ایمنی بدن تقویت خواهد شد.

نصب و اضافه شدن هر یک از انواع فیلتر تصفیه آب مذکور بر روی دستگاه تصفیه آب خانگی به عوامل متعددی چون سختی آب لوله کشی، میزان آلایند های موجود در آب، ایمنی سیستم لوله کشی آب شهری و منبع تامین آب شهر وابسته است. با توجه به توضیحات ارائه شده در مورد هر یک از فیلتر های مکمل و در صورتی که نسبت به کیفیت آب شرب منزل حساس هستید، می توانید نسبت به نصب و استفاده از این فیلتر ها اقدام نمایید.

دستگاه تصفیه آب خانگی

زمان مناسب جهت تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

عموما تشخیص زمان مناسب جهت تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی برای مصرف کنندگان این تجهیزات بسیار مشکل است. به طور کلی می توان گفت زمان تعویض فیلترهای تصفیه فیزیکی در قسمت پایین دستگاه هر ۵ تا ۶ ماه یکبار، تعویض فیلتر تصفیه آب ممبران بصورت سالانه و زمان تعویض مابقی فیلتر های دستگاه تصفیه آب خانگی در حدود ۱۸ الی ۲۴ ماه یکبار می باشد.

لازم است بدانید که فیلتر اشعه یو وی نیازی به تعویض نداشته و در صورت سوختن لامپ یا کاهش میزان استاندارد تابش آن، فقط لامپ اشعه UV تعویض می گردد. اما قاعده مذکور همیشه پابرجا نیست، زیرا زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی به عوامل بسیاری وابسته است که برخی از آنها عبارتند از:

 • سختی آب لوله کشی شهری
 • کیفیت و مرغوبیت انواع فیلتر تصفیه آب دستگاه
 • تعویض به موقع فیلتر های تصفیه فیزیکی
 • میزان برداشت آب از دستگاه تصفیه
 • فشار آب در سیستم لوله کشی

شرکت های معتبر جهت سرویس و تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

امروزه با یک جستجوی ساده در گوگل، انبوهی از شرکت های تصفیه آب را خواهیم یافت که هر یک از آن ها مدعی بهترین عملکرد و مناسب ترین قیمت جهت سرویس، تعمیر و تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی شما هستند. اما در مقام عمل تنها به شرکت هایی می توان اطمینان نمود که دارای چند شاخص مهم باشند. برخی از این شاخص ها عبارتند از:

 • قدمت، تجربه و میزان اعتبار شرکت
 • استفاده از نیروی های متخصص و آموزش دیده
 • صدور فاکتور رسمی جهت انجام هرگونه خدمات
 • ارائه تضمین قیمت بابت قطعات و خدمات انجام شده
 • صدور گارانتی معتبر برای قطعات، فیلتر ها و سرویس های انجام شده
 • ارائه سرویس های پیامکی رایگان جهت اطلاع رسانی زمان سرویس های دوره ای دستگاه تصفیه

در صورتی که شرکت مورد نظر شما از شاخص های مذکور برخوردار است با اطمینان خاطر سرویس، تعمیر و تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی خود را به تکنسین های مربوطه سپرده و از آب شرب سالم با کیفیت بالا بهره مند شوید.

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

Water Filters

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی با شرکت آبگونه

شرکت آبگونه پالایش گستر نوین با سال ها تجربه درخشان در زمینه فروش دستگاه تصفیه آب خانگی و ارائه خدمات تعمیر، سرویس و تعویض فیلتر تصفیه آب، در حال خدمت رسانی به شما هموطنان گرامی بوده و با بهره مندی از پرسنل مجرب، متخصص و کار آزموده، سعی در جلب رضایت شما مشتریان گرامی به عنوان تنها سرمایه خود نموده است.

دسته بندی: بازرگانی, خدماتبرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد