شما اینجا هستید

از آنجایی که خرید دستگاه های جدید مانند دستگاه های ماساژور یک دغدغه اصلی به شمار میرود، توجه به نکاتی که میتواند در خرید بهتر به افراد کمک کند بسیار مهم است.

از آنجایی که خرید دستگاه های جدید مانند دستگاه های ماساژور یک دغدغه اصلی به شمار میرود، توجه به نکاتی که میتواند در خرید بهتر به افراد کمک کند بسیار مهم است. در ادامه به معرفی و بررسی یکی از کاربردی ترین و جدیدترین ماساژورهای برقی یعنی ماساژور تفنگی و مواردی که باید در زمان خرید این دسته از ماساژورها مورد توجه قرار گیرد، پرداخته خواهد شد.

ماساژور تفنگی یا گان

ماساژور تفنگی یا گان ماساژ یکی از جدیدترین مدل های ماساژور برقی است که با وارد کردن پالس های مداوم و ایجاد ضربه های عمیق به فیبرهای عضلانی همراه با یک موج ملایم، باعث باز شدن گره ها و دردهای عضلانی و همچنین بهبود گردش خون در بدن میشود.

این دستگاه با به کارگیری ضربه های عمیق در عضلات و مفاصل به بهبود هرچه سریعتر بیماران کمک میکند و میتواند یکی از دستگاه های پرکاربرد برای بیماران و همچنین ورزشکاران به شمار برود.

مزایای استفاده از ماساژور گان

از آنجایی که این دستگاه یکی از دستگاه های ماساژور جدید به شمار میرود، توجه به مزایا و کارایی آن میتواند به انتخاب بهتر و جایگزین کردن آن منجر شود. بنابراین در ادامه به معرفی فواید استفاده از ماساژور گان پرداخته خواهد شد:

 • یکی از شناخته شده ترین موارد که کارایی ماساژور تفنگی را مانند سایر دستگاه های ماساژور بالا میبرد، تسکین درد و باز شدن گره های عضلانی در اثر گرفتگی عضلات است.
 • به کمک این دستگاه ماساژور، دامنه حرکت اعضای بدن بهبود پیدا کرده و میتواند گزینه مناسبی برای درمان بیماران دارای مشکلات حرکتی و همچنین افرادی که سکته مغزی کرده اند، به شمار برود.
 • یکی از اصلی ترین فواید ماساژ درمانی به صورت دستی و با کمک دستگاه های ماساژور برقی، بالا بردن گردش خون است و ماساژور گان نیز از این قاعده مستثنی نیست.
 • مناسب برای ریکاوری عضلات به خصوص قبل و بعد از استفاده در ورزش. این ماساژور در میان افراد ورزشکار به محبوبیت گسترده ای رسیده و میتواند گزینه مناسبی برای گرم کردن و سرد کردن عضلات به شمار برود.
 • این دستگاه به طور معمول دارای طراحی مناسب و سبک بوده و میتواند در هر زمان و مکانی که فرد نیازمند ماساژ باشد، مورد استفاده قرار بگیرد.
 • استفاده از ماساژور تفنگی موجب کاهش تجمع اسید لاکتیک در سطح خون میشود و به موجب آن فرد احساس خستگی کمتری خواهد داشت.

هنگام خرید ماساژور تفنگی باید به چه نکاتی توجه شود؟

همانطور که در طول متن بارها اشاره شد، ماساژور تفنگی یکی از جدیدترین دستگاه های ماساژور است که بسیاری از افراد تا پیش از این با این دستگاه آشنا نبوده و این موضوع میتواند در هنگام خرید و انتخاب این محصول مشکلاتی را با خود به همراه داشته باشد، از این رو باید به بررسی دقیق موارد موثر در انتخاب ماساژور تفنگی پرداخت.

 • دامنه و قدرت دستگاه ماساژور

هرچقدر دامنه و قدرت دستگاه بیشتر باشد، ضربه ی وارده به محل مورد نظر عمیق تر بوده و شما بیشتر متوجه آن خواهید شد. این موضوع میتواند بر تعیین شدت ماساژ با مواردی مانند سرعت و ضربه های عمیق تر سنجیده شود به کاهش درد در زمان کوتاه تری منجر شود. البته توصیه میشود برای تعیین شدت ماساژور با پزشک یا فیزیوتراپیست خود مشورت کنید.

این نوع از دستگاه های ماساژ به دلیل وارد شدن ضربه های کوبه ای مناسب افراد ورزشکار است که تحمل درد بالاتری دارند، چرا که میتواند گزینه مناسبی برای تحریک عضلات به شمار برود. توصیه میشود افراد عادی که برای اولین بار میخواهند از ماساژورهای برقی استفاده کنند، از ماساژورهایی که با ویبره به کاهش درد کمک میکنند، استفاده کنند.

 • سری های متنوع ماساژور

توجه به سری ها یا هدهای متنوع ماساژور که در بسته بندی ماساژور قرار دارد، در زمان خرید میتواند کمک کننده باشد و به انتخاب بهتر ماساژور متناسب با نیاز کاربر، منجر شود. به طور مثال میتوان از سری کروی در تمامی نواحی بدن استفاده کرد، سری مخروطی یا ماشه ای میتواند با تمرکز بیشتری بدن را ماسآژ دهد و سری U شکل میتواند برای نواحی ستون فقرات و مفاصل گزینه مناسبی به شمار برود.

 • عمر باتری

مانند هر وسیله ی بیسیم دیگر، توجه به ظرفیت و طول عمر باتری دستگاه ماساژور برقی اهمیت بالایی دارد. از آنجایی که از این دستگاه باید در طول روز به طور مداوم استفاده شود، نیاز به هربار شارژ کردن دستگاه کارایی آن تا حد زیادی پایین می آورد. بنابراین توصیه میشود بر اساس نیاز و مصرف خود به ظرفیت باتری نیز توجه کنید.

 • میزان صدا یا نویز دستگاه

شاید این نکته کمی غیر واقعی به نظر برسد، اما میزان صدای تولید شده در ماساژورهای گان غیر قابل انکار است و بهتر است پیش از خرید به بررسی آن بپردازید. این موضوع به خصوص در زمان استفاده از این ماساژورها در نواحی صورت و نزدیک گوش و همچنین در اتاق ساکت، اهمیت زیادی پیدا میکند.

 • وزن ماساژور گان

بدون شک توجه به وزن ماساژور میتواند یکی از فاکتورهای اصلی در انتخاب و خرید این دستگاه به شمار برود، چرا که ماساژورهای تفنگی زیر مجموعه ماساژورهای دستی قرار گرفته و اگر وزن زیادی داشته باشند استفاده از آنها در طولانی مدت خسته کننده خواهد شد. به طور کلی توصیه میشود در صورتی که توانایی استفاده از ماساژور را برای مدت زیاد ندارید از نزدیکان خود بخواهید تا به شما کمک کنند.

 • طراحی ماساژورتفنگی

اگر برای اولین بار میخواهید از ماساژورهای تفنگی استفاده کنید، شاید به طراحی و ظاهر آن اهمیت ندهید، اما بدون شک طراحی ماساژور میتواند کمک زیادی به افزایش کارایی و کاهش احساس خستگی پس از استفاده از آن به همراه داشته باشد. در طراحی ماساژور توجه به توزیع وزن و متعادل بودن آن میتواند کمک شایانی به کاهش فشار وارده بر روی دست فرد در استفاده طولانی مدت داشته باشد.

همچنین طراحی بازوهای متحرک و قابل تنظیم این امکان را به فرد میدهد تا با نصب سری های متنوع در زوایای مختلف به ماساژ نواحی مختلف بدن پرداخته شود. یکی دیگر از نکات مهم در طراحی ماساژور توجه به طراحی کوچک و قابل حمل دستگاه است که میتواند استفاده از این دستگاه را در همه جا فراهم کند.

 • ضمانت نامه و خدمات پس از فروش

بدون شک داشتن گارانتی و یا خدمات پس از فروش یک سرمایه گذاری بلند مدت به منظور استفاده بهینه از محصول در طولانی مدت میباشد. ارائه خدمات پس از فروش شامل تعویض، فروش لوازم یدکی مانند شارژر و سری های مختلف دستگاه میشود و به کاربر این امکان را میدهد تا تنها با خرید قطعه مورد نظر به طور مجدد از ماساژور استفاده کنند.

 • امکانات بیشتر دستگاه های ماساژور

شاید اگر برای اولین بار از شما بپرسند معیار اصلی شما در انتخاب محصول چیست، به مواردی همچون قیمت اشاره کنید. اما بدون شک توجه به قابلیت ها و امکانات دستگاه به خصوص در مقایسه با دستگاه های ماساژور دیگر این امکان را فراهم میکند تا بهتر تصمیم بگیرید و خرید بهتری داشته باشید. به طور مثال ممکن است برخی از دستگاه های ماساژور دارای ۲ باتری باشند و بتوان از آن برای مدت طولانی تری استفاده کرد. همچنین برخی از ماساژورها دارای کیف مخصوص حمل و نقل، پایه شارژ و یا امکان اتصال به گوشی هوشمند را دارند که میتواند به افزایش کارایی ماساژور منجر شود.

ماساژور تفنگی از کجا بخریم؟

با در نظر گرفتن تمامی موارد و خواندن راهنمای خرید ماساژور تفنگی، میتواند تنها به انتخاب خریدار جهت دهد. توصیه میشود پیش از خرید ماساژور تفنگی یا ماساژور گان به صورت حضوری چندین ماساژور را امتحان کنید و از کارآمد بودن این دستگاه و سایر موارد مانند قابلیت های دستگاه اطمینان حاصل نمایید. فروشگاه مستر رست در ۳ شعبه در تهران و قزوین یکی از بهترین گزینه ها برای خرید حضوری و مشاوره رایگان پیش از خرید به شمار میرود، همچنین شما میتوانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از وبسایت این مجموعه بازدید کنید.

دسته بندی: بازرگانی, خدمات, ورزشبرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد