شما اینجا هستید

    گردشگری » راهنمای خرید سیمکارت در تورهای خارجی

بی شک این روزها دیگر زندگی بدون اینترنت بسیار مشکل و حتی غیر ممکن شده است. البته آنچه بدیهی است فراگیر شدن اینترنت در زندگی ‌های روزمره جزو جدایی ناپذیر از زندگی افراد شده است. اینترنت به طور قابل توجهی میزان صبر و حوصله افراد را تحت تاثیر قرار داده است، چون با وجود آن […]

بی شک این روزها دیگر زندگی بدون اینترنت بسیار مشکل و حتی غیر ممکن شده است. البته آنچه بدیهی است فراگیر شدن اینترنت در زندگی ‌های روزمره جزو جدایی ناپذیر از زندگی افراد شده است. اینترنت به طور قابل توجهی میزان صبر و حوصله افراد را تحت تاثیر قرار داده است، چون با وجود آن به سرعت به پاسخ‌ های خود دست پیدا می کنیم، در کمترین زمان کالای مورد نظرمان را خریداری می‌ کنیم و بسیاری از کاربردهای مهم دیگر که مسیریابی در سفر یکی از آن ‌ها می ‌باشد.

در سال های اخیر قطعا می‌ دانید ایرانیان بسیار زیادی به کشورای نزدیک و همسایه کشورمان سفر می ‌کنند و لزوم استفاده از اینترنت و تلفن همراه در این مقاصد باعث شده است تا گردشگران به دنبال خرید سیم کارت باشند. از این جهت در این مقاله مجموعه مسافرتی نامی گشت ایرانیان قصد دارد شما را برای خرید سیم کارت و استفاده از اینترنت در مقاصدی همچون ترکیه و گرجستان به طور کامل راهنمایی نماید.

راهنمای خرید سیم ‌کارت در ترکیه

خوب از کشور ترکیه شروع می کنیم؛ ۳ شرکتی که در ادامه به معرفی آن می پردازیم در ترکیه سیم کارت و اینترنت به شما مسافران ارائه می ‌دهند و شما اگر قصد خرید سیم کارت ترکیه را دارید، می ‌توانید با توجه به شرایط خود نسبت به خرید یکی از آن ‌ها اقدام کنید. توجه داشته باشید که اگر قصد سفر با تور ترکیه برای مدت چند ماه را دارید، تنها امکان استفاده از سیم کارت‌ های اعتباری را دارید و نمی ‌توانید سیم کارت دائمی خریداری کنید. چرا که سیم کارت ‌های دائمی مختص کسانی است که قصد اقامت بلند مدت در ترکیه و یا کارت اقامتی یکساله را دارند، می باشد. ۳ اپراتوری که خدمات سیم کارت به متقاضیان ارائه می دهند شامل موارد زیر است:

  • ترکسل (Turkcell)

یکی از معروف‌ ترین اپراتورها در ترکیه، اپراتور ” ترکسل ” است که بیشتر مسافران ایرانی‌ از این اپراتور برای خرید سیم کارت و اینترنت استفاده میکنند. توجه داشته باشید که اگر قصد اقامت توریستی در استانبول را دارید، می ‌توانید از سیم کارت Tourist Welcome Back برای استفاده در زمان تعطیلات خود در تور ترکیه خریداری کنید.همچنین با خرید این سیم کارت شما می ‌توانید ۲۰GB اینترنت رایگان را همراه با ۲۰۰ دقیقه مکالمه رایگان داشته باشید؛ به علاوه در صورت نیاز به پیامک از BIP و همچنین از واتساپ نیز به مدت یک ماه می ‌توانید به صورت رایگان استفاده کنید.

  • ودافون (Vodafone)

خوب رقیب اصلی ترکسل و دومین اپراتور معروف ترکیه ” ودافون ” است که پوشش اینترنتی مناسب آن از جمله مزیت ‌های خرید این سیم کارت برای شماست. شما این امکان را دارید که از تمامی فروشگاه‌ های رسمی در سطح شهر به راحتی این سیم کارت را خریداری نمایید. لازم به ذکر است که این سیم کارت برای تمامی گردشگران خارجی تقریبا حدود ۱۲۰ روز اعتبار دارد و بعد از اتمام این بازه زمانی باید اقدامات لازم را برای ثبت رسمی و پرداخت مالیات آن انجام بدهید. در آخر سیم کارت ‌های اعتباری ودافون از قیمت ‌های بسیار متنوعی برخوردارند که به منظور استفاده از خدمات مکالمه و یا اینترنت حتما باید آن را شارژ کنید.

  • ترک تلکوم (Türk Telekom)

ترک تلکوم کوچکترین اپراتور ترکیه به حساب می آید؛ اما با این وجود خدمات بسیار خوبی را در زمینه پوشش شبکه و اینترنت پر سرعت به مشتریان خود ارائه می ‌دهد. قیمت این سیم کارت‌ ها نیز با توجه به خدماتی که ارائه می‌ دهند، متفاوت است و با خرید آن ‌ها از هر کدام از فروشگاه‌ های رسمی در شهرهای توریستی ترکیه شما می ‌توانید از اینترنت و مکالمه رایگان آن نهایت بهره‌ را ببرید. در آخر دقت داشته باشید که این سیم کارت ‌ها نسبت به سیم‌ کارت‌های ودافون و ترک تلکوم بسیار ارزان‌ تر می باشند و گزینه ‌های بیشتری را در اختیار شما گردشگران خارجی قرار می ‌دهند.

راهنمای خرید سیم ‌کارت در گرجستان

اگر در حال برنامه ریزی یک سفر خارجی هستید و قصد دارید به یکی از مقاصد خارجی پرطرفدار ایرانیان مثل تور گرجستان سفر کنید و یا حتی قصد مهاجرت به این کشور را دارید، لازم است اطلاعات کافی و مهمی داشته باشید تا در سفر خود با مشکل رو‌برو نشوید.  یکی از مهمترین عواملی که باید آن را سفرتان در نظر داشته باشید این است که یک راه ارتباطی با دوستان و آشنایانتان در کشور پیدا کنید. در واقع زمانی که شما به کشوری خارجی سفر می ‌کنید، این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که شما با استفاده از چه سیم کارت و راه ارتباطی می ‌توانید با داخل ایران تماس بگیرید و یا در کشور مقصد به اینترنت متصل شوید.

آژانس مسافرتی نامی گشت در این مطلب قصد دارد برای افزایش آگاهی شما مسافران تور گرجستان در مورد نحوه تهیه انواع سیم کارت گرجستان مطالب مفیدی را فراهم کرده است که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد. با توجه به این که کشور گرجستان از مساحت و جمعیت کمی برخوردار است، بنابراین اپراتورهای سیم کارت نیز در این کشور محدود هستند. در حال حاضر، ۳ اپراتور سیم کارت مطرح در گرجستان فعالیت دارند که گردشگران می ‌توانند از هر یک از آن ها سیم کارت تهیه نمایند. این سه اپراتور مطرح به شرح زیر هستند:

  • مگتی کام، بهترین اپراتور موجود برای گردشگران تور گرجستان

مگتی کام را می ‌توانیم مطرح ‌ترین سیم کارت در گرجستان معرفی کنیم. مگتی کام، فعالیت خود را از سال ۲۰۱۵ میلادی شروع کرده و بیشتر خدماتی که به مشتریانش ارائه می ‌دهد، خدماتی مبتنی بر اینترنت همراه با سرعت فور‌جی می باشد. بنابراین، می ‌توان نتیجه گرفت که این اپراتور خدمات با کیفیت و پر سرعتی را به شما ارائه می‌ دهد و بسیاری اعتقاد دارند که اپراتور مگتی کام بهترین انتخاب برای مسافران تور گرجستان می باشد. این اپراتور، بسیاری از مناطق کشور گرجستان را تحت پوشش خود قرار داده است.

  • اپراتور بی لاین، دومین اپراتور مهم گرجستان

بی لاین یکی دیگر از اپراتورهایی است که بیشتر گرجی ‌ها و مسافران و گردشگران از آن استفاده می ‌کنند، این اپراتور توسط سرمایه گذاران خارجی ارائه می ‌شود و مسئولان آن اغلب روسیه ‌ای می باشند. با این حال، تنها رقیب سر سخت مگتی کام، اپراتور بی لاین بوده و در جایگاه دومین سیم کارت ‌های پرطرفدار در کشور گرجستان شناخته میشود. با تهیه سیم کارت از این اپراتور نیز می ‌توانید از خدمات مناسب اینترنتی و برقراری تماس ‌های با کیفیت نهایت بهره را ببرید.

  • اپراتور ژئوسل، مدرن ‌ترین اپراتور در گرجستان

اپراتور سوم در گرجستان، ژئوسل نام دارد که نسبت به سایر اپراتورها تازه کارتر است و گفته می‌ شود که حدود دو سال است که به صورت رسمی در حال فعالیت در کشور گرجستان  می ‌باشد. در ضمن اپراتور ژئوسل سهم بازار بسیاری را در کشور گرجستان به خود اختصاص داده است و خدمات با کیفیت و پر سرعتی را به کاربران ارائه می ‌دهد. در آخر اگر چه استفاده از خدمات برخی از سیم کارت ‌های ایرانی در خارج از کشور امکان پذیر است، اما پیشنهاد نامی گشت به شما این است که برای صرفه جویی در هزینه ‌ها و افزایش کیفیت و سرعت برقراری ارتباط از سیم کارت‌ های اپراتورهای گرجستانی استفاده کنید.

نتیجه گیری نهایی

در ضمن آژانس هواپیمایی نامی گشت ایرانیان بهترین و متنوع ترین تور خارجی در قالب تور ترکیه، تور گرجستان و… در طیف گسترده ای که با توجه به ارائه بهترین خدمات و در بالاترین کیفیت به متقاضیان خود ارائه می دهد. همچنین شما می توانید برای اطلاع از قیمت تورهای ارائه شده خارجی توسط آژانس مسافرتی نامی گشت هم به وب سایت این مجموعه به آدرس www.namigasht.com مراجعه نمایید و هم با شماره تلفن ۴۹۳۹۸- ۰۲۱تورهای مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

دسته بندی: گردشگری برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد