شما اینجا هستید

    گردشگری » راهنمای خرید بلیط پرواز خارجی

پیش از اقدام به خرید بلیط برای سفر خارجی، بهتر است با انواع بلیط ها و پروازها آشنا شد. در این مقاله قصد داریم به خرید بلیط پرواز خارجی بپردازیم.

یکی از اقدامات مهم برای سفرهای خارجی، خرید بلیط هواپیما است. پیش از خرید آنلاین بلیط هواپیما برای سفرهای خارجی، بهتر است با انواع بلیط ها و پروازها آشنایی پیدا کرد. این آگاهی کمک می کند تا هم سفر راحتی را تجربه کنیم و هم در هزینه ها صرفه جویی کنیم. در این مطلب قصد داریم به خرید بلیط پرواز خارجی بپردازیم.

بلیط یکطرفه (One Way)

بلیط یکطرفه یا One Way همان طور که از نام آن پیدا است، بلیطی است که به طور یکطرفه و فقط در مسیر رفت صادر می‌شود. نمونه این بلیط ‌را در پروازهای داخلی به وفور می ‌توان یافت؛ اما خرید بلیط یکطرفه برای مسیرهای خارجی به جز در شرایط خاص، امکان‌ پذیر نیست. صدور بلیط یکطرفه به مقصد کشورهایی که نیازی به دریافت ویزا ندارند، مانند بلیط استانبول امکان‌ پذیر است.

برای خرید انواع بلیط های هواپیما برای تمامی مسیرهای خارجی مانند بلیط دبی می توانید از وب سایت فلای تودی کمک بگیرید.

بلیط دوطرفه (Return)

بلیط هواپیما دوطرفه یا Return بلیط ‌هایی هستند که به طور رفت ‌و برگشت صادر می ‌شوند. در صورت اخذ ویزای کشور مقصد می توان این نوع بلیط‌ های هواپیما را در تمامی مسیرهای پروازی خریداری کرد. البته هنگام خرید بلیط باید دقت داشت که تاریخ برگشت با مدت اعتبار ویزا تطبیق داشته باشد.

بلیط چارتر

یکی از مهم ترین انواع بلیط که برای خرید بلیط پرواز خارجی باید بشناسید، بلیط چارتر است. بلیط ‌های چارتر به بلیط‌ هایی گفته می شود که توسط آژانس هواپیمایی از یک ایرلاین مشخص خریداری شده‌اند. این بلیط ها مقصد و تاریخ مشخصی دارند و آژانس هواپیمایی چارترکننده مسئولیت فروش و قیمت گذاری این بلیط ها را بر عهده دارد. به همین دلیل، بلیط های چارتر قیمت های متغیری دارند. فلای تودی یک مرجع مطمئن برای خرید بلیط هواپیما چارتر برای مسیرهای مختلف مانند بلیط دبی، پرواز استانبول به تهران و … است.

بلیط سیستمی

در اکثر مواقع، خرید بلیط پرواز خارجی محدود به بلیط های سیستمی می شود. بلیط های سیستمی با نرخ مصوب ایرلاین ‌ها و توسط آژانس‌های هواپیمایی یا سایت‌های معتبر خرید بلیط، به فروش می‌رسند. بلیط های سیستمی زمان بندی دقیقی دارند و مسافران این امکان را خواهند داشت که از مدت ها قبل، آن ها را خریداری کنند. به عنوان مثال، بلیط پرواز استانبول به تهران یا بلیط دبی اگر از نوع سیستمی باشند، نوسان قیمتی کمتری نسبت به بلیط های چارتر دارند. همچنین در برخی مواقع، امکان کنسل کردن آنها  هم وجود دارد.

بلیط یک توقفه (Stop Over)

در دو حالت بلیط‌ های یک توقفه صادر می‌ شوند:

  1. پروازهایی که از طریق کشورهای واسطه صورت می گیرند. به عنوان نمونه، چنانچه برای سفر به وین بلیط ترکیش خریداری شود، هواپیما در فرودگاه استانبول یک توقف خواهد داشت و سپس مسیر خود به مقصد وین ادامه خواهد داد.
  2. پروازهایی که مسیرهای آن ها طولانی است؛ مانند بلیط پرواز به مقصد تورنتو. در این حالت با هر ایرلاینی به تورنتو سفر کنید، در مسیر یک توقف خواهید داشت.

بلیط دو یا چند توقفه

یکی دیگر از انواع بلیط برای خرید بلیط پرواز خارجی بلیط دو یا چند توقفه است. در برخی از مسیرها، هواپیما در یک یا چند فرودگاه توقف دارد. به عنوان مثال، در پرواز از تهران به مقصد ونکوور با هواپیمایی ترکیش، هواپیما یک توقف در استانبول و یک توقف نیز در تورنتو خواهد داشت. پیش از خرید بلیط پروازهای یک یا چند توقفه، به مدت زمان توقف و زمان پرواز بعدی توجه کنید.

بلیط رفت و برگشت با مقصد متغیر

بلیط های رفت و برگشت متغیر به آن دسته از بلیط ها گفته می شود که در پرواز رفت مسافر از مبدا به مقصد می رود اما در پرواز برگشت باید از فرودگاه دیگری به مبدا بازگردد. به عنوان مثال، در یک پرواز مسافر از تهران به تورنتو می رود؛ اما در برگشت باید به مونترال برود و از آنجا به سمت تهران پرواز کند.

خرید آنلاین بلیط هواپیما

یکی از بهترین روش ها برای رزرو آنلاین بلیط هواپیما، مراجعه به سامانه فلای تودی است. در فلای تودی امکان اعلام کنسلی برای بلیط و بازگشت وجه (با توجه به قانون ایرلاین موردنظر) وجود دارد. همچنین با استفاده از این سامانه می توانید از خدمات ۲۴ ساعته پشتیبانی آن بهره مند شوید. در فلای تودی می توانید انواع پروازها مانند پرواز استانبول به تهران را با بهترین قیمت خریداری کنید.

جمع بندی

برای خرید بلیط پرواز خارجی آشنایی با انواع بلیط ها و پروازها بسیار کمک کننده است. شناخت بلیط های سیستمی، چارتر، یکطرفه، دوطرفه، یک یا چند توقفه و… باعث می شود در زمان رزرو بلیط، آگاهانه تر انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که بهترین روش برای خرید آنلاین بلیط هواپیما مراجعه به سامانه فلای تودی است. در این سامانه شما امکان انتخاب از بین انواع بلیط های شرکت های هواپیمایی مختلف را خواهید داشت.

دسته بندی: گردشگریبرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد