شما اینجا هستید

  گردشگری » راهنمای جامع خرید سیم کارت های دائمی و توریستی در ترکیه ۲۰۲۲

تور استانبول همیشه یکی از پر طرف‌دارترین و محبوب‌ترین تورهای ایران بوده است. سفر به استانبول به‌خاطر مسافت نسبتاً کوتاه و قیمت‌های مناسب حتی در دوران کرونا، موردتوجه ایرانیان واقع شده است. داشتن سیم کارت برای برقراری تماس‌های تلفنی و استفاده از اینترنت در همه جای دنیا، مهم و ضروری است.سیم کارت‌ها در ترکیه همانند […]

تور استانبول همیشه یکی از پر طرف‌دارترین و محبوب‌ترین تورهای ایران بوده است. سفر به استانبول به‌خاطر مسافت نسبتاً کوتاه و قیمت‌های مناسب حتی در دوران کرونا، موردتوجه ایرانیان واقع شده است. داشتن سیم کارت برای برقراری تماس‌های تلفنی و استفاده از اینترنت در همه جای دنیا، مهم و ضروری است.سیم کارت‌ها در ترکیه همانند ایران به دو دسته قبضی و اعتباری تقسیم می‌شوند. برای استفاده از سیم کارت‌های قبضی، در آخر هر ماه باید یک مبلغ خاصی پرداخت کنید و برای سیم کارت‌های اعتباری، هر ماه باید بسته خریداری و یا با تعرفه‌های فعال شده از سیم کارت استفاده نمایید.

 • سیم کارت توریستی

سیم کارت‌های اعتباری که توسط سه اپراتور اصلی ترکیه که در ادامه به معرفی آن‌ها می پردازیم، به شما ارائه می‌شود. آن‌ها برای توریست‌ها بسته‌های مختلفی را طراحی کرده‌اند.

 • سیم کارت دائمی

سیم کارت دائمی در صورت شهروند بودن در ترکیه، به شما تعلق می‌گیرد؛ اگر در ترکیه اقامت می‌کنید و گردشگر محسوب نمی‌شوید، می‌توانید سیم کارت دائمی تهیه کنید، در غیر این صورت سیم کارت اعتباری مناسب برای استفاده شما قرار می‌گیرد. سیم کارت‌های دائمی به دو نوع اعتباری و قبضی تقسیم می‌شوند. برخی از شعبه‌های اپراتورهای فروش سیم کارت در ترکیه، شرایط راحت‌تر و بهتری برای تبدیل سیم کارت‌های شما به حالت دائمی دارند.

 • سیم کارت بین‌المللی در ترکیه

اگر تمایل به داشتن سیم کارت بین‌المللی برای موارد مورداستفاده خود دارید، می‌توانید از سرویس SimOptions استفاده نمایید. این شرکت بهترین سیم کارت‌ها را در تمام دنیا یا بهترین مزایا و قیمتی مقرون‌به‌صرفه ارائه می‌کند.

خرید سیم کارت در ترکیه

برای خرید سیم کارت در ترکیه، شما می‌توانید با پاسپورت خود و باتوجه‌ به مدت اقامت، اقدام به خرید آن کنید. شما می‌توانید سیم کارت‌ها را در فرودگاه خریداری کنید؛ اما اصولاً قیمت سیم کارت‌ها در فرودگاه برخلاف سطح شهر، گران‌تر است. در صورت ضروری نبودن، بهتر است سیم کارت موردنیاز خود را از سطح شهر خریداری نمایید.

خرید سیم کارت در فرودگاه: شما زمانی که به سمت خروج می‌روید، اپراتورها در خدمت شما هستند و برای گردشگران، سیم کارت‌های اعتباری گران‌تری عرضه می‌کنند. تنها درصورتی‌که برای خرید سیم کارت برنامه‌ریزی نکرده‌اید و یا نمی‌دانید از چه طریق باید اقدام به خرید نمایید، می‌توانید از سیم کارت‌هایی که در فرودگاه ارائه می‌شوند بهره ببرید.

خرید آنلاین: برای گردشگران امکان خرید آنلاین وجود ندارد. شما فقط می‌توانید برای کسب اطلاعات محتوای وب‌سایت‌ها را بخوانید؛ در این صورت وقتی به ترکیه رسیدید، اطلاعات خوبی در مورد خرید سیم کارت در ترکیه دارید و به‌راحتی می‌توانید اقدام به خرید نمایید.

قیمت سیم کارت: قیمت سیم کارت در ترکیه بر اساس اپراتور و نوع آن متفاوت است. یک تفاوت قیمت مهم نیز مربوط به مکان خرید است؛ همان‌طور که اشاره کردیم خرید در فرودگاه گران‌تر از دیگر مکان‌هاست.

قیمت بسته‌ها: این بسته‌ها شامل حجم اینترنت، دقایق مکالمه و تعداد پیامک است. امکان تهیه جداگانه این‌ها وجود ندارد. قیمت بسته‌ها متناسب با این عوامل متغیر است.

نکات مهم که قبل از خرید سیم کارت در ترکیه باید آن‌ها را بدانید

 • بعد از خرید سیم کارت در ترکیه، حدود ۱۵ تا ۶۰ دقیقه زمان صرف می‌شود تا برای شما فعال شود.
 • برای خرید دقت کنید؛ سیم کارت‌ها دارای یک پین ۴ رقمی‌اند که باید این پین را به‌خاطر نگه‌دارید. زیرا برای باز کردن قفل آن نیاز است.
 • با توجه‌ به گران‌تر بودن قیمت آن‌ها در فرودگاه اگر قیمت برای شما مهم است در فرودگاه خرید نکنید.

مدارک موردنیاز برای خرید سیم کارت در ترکیه

ازآن‌جایی‌که خرید سیم کارت در ترکیه سخت و پردردسر نیست، شما می‌توانید تنها با ارائه پاسپورت و پرکردن فرم موردنیاز سیم کارت خود را تهیه کنید. درصورتی‌که قصد ماندن بیش از یک ماه در ترکیه و یا اقامت را داشتید، باید گوشی خود را رجیستری کنید، سیم کارت را ثبت کرده و مالیات بپردازید.

مدت‌زمان اعتبار سیم کارت‌ها

با خروج از ترکیه سیم کارت شما باطل می‌شود و در مکانی غیر از ترکیه قابل‌ استفاده نیست. بعد از سه ماه استفاده‌ نکردن از سیم کارت، سیم کارت شما غیرفعال می‌شود. درصورتی‌ که قصد استفاده مجدد از سیم کارت را دارید، باید قبل از سه ماه، با شارژ کردن آن را فعال کنید؛ در غیر این صورت شماره سیم کارت از مالکیت شما درآمده و شخص دیگری می‌تواند اقدام به خرید آن نماید ( به‌اصطلاح شماره سیم کارت شما آزاد می‌شود).

معرفی بهترین اپراتور موبایل در ترکیه

چهار اپراتور اصلی در ترکیه عبارت‌اند از: ترکسل،  ترک تلکام، ودافون و آوا. این اپراتورها همانند اپراتورهای ایرانی، خدمات مختلف با قیمت‌های مختلف ارائه می‌کنند. اینترنت، شارژ تلفن، بسته‌های مختلف و غیره، بر اساس ادعاهای مشترکین این اپراتورها، گفته می‌شود که اپراتور ترکسل پوشش‌دهی مناسب‌تر و بهتری نسبت به دیگر اپراتورها دارد؛ اپراتورهای ودافون و ترک تلکام به ترتیب بعد از اپراتور ترکسل قرار دارند. علاوه بر این ۴ اپراتور که بهترین اپراتور موبایل در ترکیه هستند، اپراتورهای زیادی وجود دارد؛ اما در زمان خرید باید به آنتن‌دهی، پوشش‌دهی، اینترنت پرسرعت، هزینه‌ها و خدمات‌رسانی را بسنجید تا با شرایط شما متناسب باشد.

 • ترکسل

ترکسل بزرگ‌ترین اپراتور ترکیه محسوب می‌شود که بهترین سیم کارت‌ها را ارائه می‌دهد. اینترنت پرسرعت و پوشش‌دهی خوب، از موارد مهم این اپراتور به شمار می‌آید. معمولاً قیمت این سیم کارت‌ها از پنجاه لیر شروع می‌شود. در مورد ترکسل می‌توان ادعا کرد که بهترین اپراتور موبایل در ترکیه است.

 • اپراتور ودافون

می‌توان گفت ودافون بعد از ترکسل، دومین اپراتور بزرگ ترکیه و به‌نوعی رقیب ترکسل است. پوشش‌دهی آن نسبتاً خوب است؛ اما در مناطق دورافتاده امکان دارد مشکلاتی داشته باشد. اینترنت پرسرعت و نسبتاً خوبی دارد. این سیم کارت‌ها به مدت ۱۲۰ روز یعنی سه ماه برای توریست‌ها فعال است که می‌توانند از فروشگاه‌های رسمی خریداری کنند.

 • اپراتور ترک تلکام

کوچک‌ترین اپراتور ترکیه که خدمات اینترنت پرسرعت و پوشش سراسری را به مصرف‌کنندگان خود ارائه می‌کند اپراتور ترک تلکام است. قیمت آن‌ها از پنجاه لیر آغاز می‌شود. ترک تلکام یا ترک تلکسم را می‌توان به‌عنوان یکی از ارزان‌ترین اپراتور موبایل در ترکیه معرفی کرد.

 • اپراتور آوا

در آغاز کار خود با ترک تلکام همکاری می‌کرد؛ اما حال با ودافون به فعالیت خود ادامه می‌دهد.  این اپراتور در بین ایرانیان زیاد شناخته شده نیست.

تعرفه رومینگ سیم کارت در ترکیه

اگر قصد دارید از سیم کارت ایران در ترکیه استفاده کنید، باید اقدام به فعال‌سازی رومینگ سیم کارت نمایید؛ اما تعرفه رومینگ سیم کارت در ترکیه، هزینه نسبتا بالایی دارد. اگر دفعات زیادی به ترکیه سفر می‌کنید، بهتر است اقدام به خرید سیم کارت نمایید.

مزیت داشتن سیم کارت ترکیه:

پس از خرید سیم کارت در ترکیه شما از دو مزیت مهم بهره می‌برید:

 • با استفاده از گوگل‌مپ به تمام‌مسیرها، اتوبوس، مترو و غیره دسترسی دارید.
 • برای استفاده از مترجم همراه هم نیاز به اینترنت است تا بتوانید امور خود را پیش ببرید.

کلام آخر

اگر قصد سفر به ترکیه یا مهاجرت و اقامت در ترکیه را دارید، یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین مراجع برای کسب اطلاعات، شرکت مهاجرتی اویم استانبول می‌باشد. شرکت اویم استانبول می‌تواند تمام راهنمایی لازم برای شروع کار و زندگی و اقامت در ترکیه، قوانین و مقررات مهم برای خریدوفروش واحدهای مسکونی و تجاری در ترکیه، خرید خانه در استانبول و تمام راهنمایی‌های لازم جهت خرید سیم کارت در ترکیه و به طورکل تمام اموری که ممکن است یک گردشگر یا مهاجر به ترکیه با آن روبه‌رو شود را به شما ارائه می‌دهد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی https://evimistanbul.ir/ مراجعه کنید و با مشاوران اویم استانبول در تماس باشید.

دسته بندی: گردشگری برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد