شما اینجا هستید

  تناسب اندام » دیابت نوع ۲ – آیا رژیم کتو به کاهش سطح قند خون کمک می کند؟
دیابت

[ad_1] آیا رژیم کتوژنیک برای افرادی که تشخیص دیابت نوع ۲ را دریافت کرده اند بی خطر است؟ غذایی که برای افرادی که دارای قند خون بالا هستند توصیه می شود ، کاهش وزن را تشویق می کند: یک رژیم کتوژنیک دارای مقادیر زیادی چربی و کربوهیدرات کم است ، بنابراین اینکه چگونه چنین رژیم […]

[ad_1]

آیا رژیم کتوژنیک برای افرادی که تشخیص دیابت نوع ۲ را دریافت کرده اند بی خطر است؟ غذایی که برای افرادی که دارای قند خون بالا هستند توصیه می شود ، کاهش وزن را تشویق می کند: یک رژیم کتوژنیک دارای مقادیر زیادی چربی و کربوهیدرات کم است ، بنابراین اینکه چگونه چنین رژیم غذایی پرچربی گزینه ای برای کاهش قند خون بالا است ، تصور می شود.

رژیم کتوژنیک بر مصرف کم کربوهیدرات و افزایش مصرف چربی و پروتئین تأکید می کند. سپس بدن با روشی به نام “کتوز” چربی ها را تجزیه کرده و منبع سوختی به نام کتون تولید می کند. معمولاً رژیم غذایی ضمن کاهش نیاز بدن به انسولین ، سطح قند خون را بهبود می بخشد. این رژیم غذایی در ابتدا برای درمان صرع تهیه شده بود ، اما انواع مواد غذایی و الگوی غذایی که از آن برجسته است ، در حال مطالعه است تا به نفع مبتلایان به دیابت نوع ۲ باشد.

رژیم کتوژنیک حاوی غذاهایی مانند …

 • ماکارونی ،
 • میوه ها ، و
 • نان

به عنوان منبع انرژی بدن. افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ از سطح قند خون بالا و ناپایدار رنج می برند و رژیم کتو با کمک به بدن برای حفظ قند خون در سطح پایین و سالم به آنها کمک می کند.

رژیم کتو چگونه به بسیاری از افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ کمک می کند؟ در سال ۲۰۱۶ ، مجله چاقی و اختلالات خوردن یک بررسی منتشر کرد که نشان می دهد رژیم کتو ممکن است با بهبود نتایج آزمایش A1c به افراد دیابتی کمک کند ، بیش از یک رژیم کالری.

رژیم کتوژنیک بر مصرف پروتئین و چربی بیشتر تأکید می کند ، باعث می شود احساس گرسنگی کمتری داشته باشید و در نتیجه منجر به کاهش وزن شود. هضم پروتئین و چربی بیشتر از کربوهیدرات ها است و به بالا نگه داشتن سطح انرژی کمک می کند.

به طور خلاصه ، رژیم کتوژنیک …

 • قند خون را کاهش می دهد ،
 • حساسیت به انسولین را افزایش می دهد و
 • وابستگی کمتری به داروها ایجاد می کند.

برنامه رژیم کتو. رژیم های کتوژنیک سخت هستند ، اما اگر به درستی رعایت شوند می توانند یک رژیم غذایی مغذی و سالم را فراهم کنند. این در مورد دوری از غذاهای کربوهیدرات دار است که احتمال افزایش سطح قند خون را دارند.

به افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ معمولاً توصیه می شود که روی این برنامه رژیم غذایی تمرکز کنند زیرا این برنامه از ترکیبی از غذاهای کم کربوهیدرات ، محتوای چربی بالا و پروتئین متوسط ​​تشکیل شده است. همچنین از آنجا که از غذاهای با فرآیند بالا جلوگیری می کند و به غذاهای کم پردازش و سالم اجازه می دهد از اهمیت برخوردار است.

رژیم کتوژنیک باید از این نوع مواد غذایی تشکیل شود …

 • سبزیجات کم کربوهیدرات: همراه با هر وعده غذایی سبزیجات بخورید. از مصرف سبزیجات نشاسته دار مانند ذرت و سیب زمینی خودداری کنید.
 • تخم مرغ: حاوی مقدار کمی کربوهیدرات هستند و منبع زیادی پروتئین هستند.
 • گوشت: گوشت های چرب بخورید اما از مقادیر زیاد پرهیز کنید. مقادیر بالای پروتئین به علاوه کربوهیدرات کم می تواند منجر به تبدیل پروتئین به کبد به گلوکز شود ، بنابراین باعث می شود فرد از کتوز خارج شود.
 • ماهی: منبع عالی پروتئین است.

از منابع سالم چربی مانند آووکادو ، دانه ها ، آجیل ها و روغن زیتون استفاده کنید.

نتیجه. مطابق آنچه بدن شما نیاز دارد و نه آنچه احساس می کنید نیاز دارید مفید است. همیشه به توصیه های پزشک در مورد تغذیه و داروها توجه کنید و قبل از شروع یک برنامه غذایی جدید با او مشورت کنید.

[ad_2]

دسته بندی: تناسب اندامبرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد