شما اینجا هستید

    سرمایه گذاری » در مورد سرمایه گذاری در فرانسه با خرید ملک چه میزان می‌دانید؟

فرانسه یکی از بزرگ‌ترین بازارهای سرمایه‌گذاری در قاره اروپا است. افزوده شدن اقتصاد پایدار و نظام حقوقی عادلانه به تاریخ و فرهنگ غنی فرانسه این موقعیت را برای آن به وجود آورده که یکی از جذاب‌ترین بازارهای ملکی در قاره اروپا باشد. درحال‌حاضر نرخ بهره‌های پایین در این کشور و ثبات در بخش اجاره مسکن […]

فرانسه یکی از بزرگ‌ترین بازارهای سرمایه‌گذاری در قاره اروپا است. افزوده شدن اقتصاد پایدار و نظام حقوقی عادلانه به تاریخ و فرهنگ غنی فرانسه این موقعیت را برای آن به وجود آورده که یکی از جذاب‌ترین بازارهای ملکی در قاره اروپا باشد.

درحال‌حاضر نرخ بهره‌های پایین در این کشور و ثبات در بخش اجاره مسکن باعث شده که صنعت ملک در آن رشد مداوم و در عین حال منطقی و قابل قبولی داشته باشد. از همین‌رو سرمایه گذاری در فرانسه با خرید ملک در فرانسه این روزها به یکی از معاملات محبوب و پرسود سرمایه‌داران خارجی تبدیل شده است. ما در موسسه مهاجرتی صباپلن در تلاش هستیم موضوع سرمایه‌گذاری در فرانسه را با خرید ملک در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم، اگر به این موضوع علاقه‌مند هستید، تا آخر مقاله ما را همراهی کنید.

چرا باید با خرید ملک، در فرانسه سرمایه‌گذاری کنیم؟

در طول سال‌های پیشین، سرمایه‌گذاری در فرانسه با خرید ملک از موفقیت‌های چشمگیر همراه سود مطلوب قلمداد شده است. این در حالی است که بسیاری از سرمایه‌گذاران تیزهوش امروزی فعال در امر املاک، به دلیل عوامل طبیعی و اقتصادی همچنان فرانسه را مکانی ایده‌آل برای سرمایه‌گذاری می‌دانند. پس اگر به دنبال بازاری با ثبات اما پررونق برای خرید ملک بعدی خود هستید ما به پنج دلیل خرید ملک در فرانسه را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

۱- داشتن حس امنیت برای سرمایه‌گذاران خارجی در سرمایه‌گذاری خود

شهرت این کشور به شکل قابل توجهی مربوط به امن بودن بازار سرمایه گذاری در فرانسه است. در بخش مستغلات و املاک، کارگزاران املاک و توسعه‌دهندگان فرانسوی به شدت تحت نظارت دولت هستند و خریداران به خوبی توسط قانون محافظت می‌شوند. علاوه‌براین، شرایط وام‌دهی در فرانسه به دقت کنترل شده است و روندهای «رونق و رکود» در بازار املاک بسیار ناچیز بوده یا اصلا وجود ندارد. به همین دلیل نسبت به همسایگان خود کمتر تحت تأثیر رکود جهانی قرار گرفته است و سرمایه‌گذاران خارج از کشور می‌توانند در سرمایه گذاری‌های خود احساس امنیت کنند.

۲- قیمت ملک در فرانسه

قیمت ملک در فرانسه همچنان زیر نقطه اوج بازار در سال ۲۰۰۶ است. در طول سال ۲۰۲۱ قیمت ملک تنها ۵٫۸% در سراسر فرانسه رشد کرد. همچنین در سال گذشته آمار رکود بازار سرمایه فقط در یک منطقه به نام پواتیه در مرکز این کشور مشاهده شده است. معاملات فروش و خرید ملک در فرانسه در حال حاضر برای ۲۰  فصل متوالی افزایش یافته که منجر به ثبت بیش از ۱ میلیون فروش خانه در ۱۲ ماه منتهی به آوریل ۲۰۲۱ شده است.

پیش‌بینی می‌شود روند رشد بلندمدت در سال ۲۰۲۲ ادامه داشته باشد، به طوری که انتظار می‌رود قیمت مسکن ۳٫۵% افزایش یابد و سطح فروش خانه بالای ۹۵۰۰۰۰ باقی بماند و این یک فرصت طلایی برای کسانی است که به دنبال سرمایه‌گذاری در فرانسه با خرید خانه در این کشور هستند.

۳- سرمایه‌گذاری پایدار همراه بازده طولانی مدت

برای افرادی که پول نقد در دست دارند، با توجه به اقتصاد بیمار این روزهای جهان، خرید ملک در فرانسه و سرمایه‌گذاری در فرانسه کاری منطقی و کاملا عقلانی است. کسانی که اقدام به خرید ملک به خصوص در نقاط مهم و اصلی این کشور کرده‌اند، مانند املاک اطراف دریاچه ژنو، پاریس یا کوت دازور، احتمالا شاهد رشد سرمایه بلندمدت و همچنین بازده اجاره عالی خواهند بود. این در حالی است که دولت فرانسه به خریداران اجازه‌ استفاده از اقامتگاه‌های تعطیلاتی را به صورت رایگان می‌دهد.

۴- یک گزینه جذاب برای بازنشستگی

کسانی که آینده‌نگری خوبی دارند، سرمایه‌گذاری مناسب و مطمئن در بازار فرانسه را راهی برای ایجاد درآمد یورویی در زمان بازنشستگی خود، در اروپا می‌دانند. عده‌ای دیگر خرید ملک در فرانسه را با هدف نقل مکان به این کشور بعد از بازنشستگی خود انجام می‌دهند. در هر صورت، بازار املاک فرانسه برای کسانی که می‌خواهند برنامه‌ریزی بهتری برای آینده خود داشته باشند، گزینه‌ها و انتخاب‌های بیشماری را فراهم می‌کند.

۵- رتبه اول برای کیفیت زندگی در مجامع بین‌المللی

اینکه شما ملکی را در فرانسه برای تعطیلات، گذران دوران بازنشستگی یا سکونت دائم خود می‌خرید، در حقیقت تنها راهی برای بهره‌مندی از لذت زندگی فرانسوی به صورت پایدارتر را برای خود فراهم خواهید کرد. فرانسه در جایگاه نخست شاخص بین‌المللی کیفیت زندگی قرار گرفته و نیز رتبه اول شاخص کیفیت زندگی اروپایی را دارا است. در واقع وقتی صحبت از کیفیت زندگی به میان می‌آید، هیچ کشوری در اروپا توانایی مقایسه شدن با فرانسه را ندارد. امروزه زندگی در فرانسه بسیار راحت‌تر و قابل دسترس‌تر از گذشته شده است. از طرفی خریداران خارجی که نمی‌توانند به طور دائم به فرانسه نقل مکان کنند، می‌توانند از این سطح کیفیت زندگی بهتر برای تعطیلات تابستانی و تعطیلات کوتاه مدت خود بهره‌مند شوند.

بهترین مکان‌ها و مناطق برای خرید ملک در فرانسه کجاست؟

در حال حاضر جنوب فرانسه جز ایده‌آل‌ترین مکان‌ها و مناطق برای سرمایه‌گذاری در فرانسه و خرید ملک در فرانسه محسوب می‌شود. بازده اجاره این مناطق نسبت به سایر مناطق فرانسه بالاتر و ترازوی سرمایه‌گذاری و ساخت‌وساز در جنوب این کشور نسبت به سایر مناطق فرانسه، سنگین‌تر است. روندهای جمعیتی، سرمایه‌گذاری در زیر ساخت‌ها، آب و هوای مناسب‌تر و مدیترانه‌ای، خرید و فروش بیشتر و بهتر املاک، مناطق جنوبی این کشور مانند جزیره کرس، کوت دازور، رون آلپ، ناحیه آکیتن و … را به مکان‌های بهتری برای سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است. این در حالی است که پیش‌بینی می‌شود طی ده سال آینده جنوب فرانسه به محل اصلی سرمایه‌گذاری ملک در این کشور تبدیل خواهد شد.

اقتصاد فرانسه

علی‌رغم وضعیت نامطلوب بهداشتی به دلیل شیوع کرونا در سال ۲۰۲۰ در جهان، دو دلیل اصلی برای خوش‌بینی نسبت به اقتصاد رو به رشد فرانسه وجود دارد. اول اینکه دولت فرانسه در دو سال گذشته یک بسته محرک اقتصادی صد میلیارد یورویی را به بازار سرمایه تزریق کرد، که باعث بهبود انرژی سبز و اقدامات زیست محیطی در این کشور شد. دیگر اینکه فرانسه به اندازه آلمان و ایتالیا و بریتانیا به صادرات خود وابسته نیست و تنها سی درصد تولید ناخالص این کشور از طریق صادرات کالاها و خدمات فراهم می‌شود. با این شرایط پیش‌بینی می‌شود رشد اقتصادی این کشور در سال پیش‌رو به ۷٫۴+ درصد برسد.

خرید ملک در فرانسه با مشورت کارشناسان صباپلن

به وضوح مشخص است که فرانسه همچنان یک بازار بسیار سودمند برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. درحال‌حاضر قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه‌ای برای سرمایه‌گذاری در فرانسه با خرید ملک در فرانسه وجود دارد. همچنین بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی در حال نقد کردن پول‌های خود برای ورود به این بازار پر سود با بازدهی بالا هستند. این درحالی ست که بازار ملک فرانسه به شما امکان فروش مجدد و نیز اجاره با سود بلندمدت ارائه می‌دهد. اگر قصد سرمایه‌گذاری در یک کشور خارجی را دارید از این بازار غافل نشوید و با کارشناسان موسسه مهاجرتی صباپلن مشورت کند.

دسته بندی: سرمایه گذاری, مهاجرت برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد