شما اینجا هستید

    خانواده » خانم‌های ورزشکار حتما بخوانند

امروز زنان قوی و با انگیزه با سماجت هر چه تمام‌تر به دنبال اهداف و چشم‌اندازهای موفقیت هستند. آن‌ها از هیچ لحظه‌ای غافل نمی‌شوند، بلکه هر مانع و مشکلی هم که جلوی پای‌شان است را پس زده و با قدرت هرچه تمام‌تر به سمت هدف خود گام‌های بلند برمی‌دارند. این موضوع در مورد خانم‌های ورزشکار […]

امروز زنان قوی و با انگیزه با سماجت هر چه تمام‌تر به دنبال اهداف و چشم‌اندازهای موفقیت هستند. آن‌ها از هیچ لحظه‌ای غافل نمی‌شوند، بلکه هر مانع و مشکلی هم که جلوی پای‌شان است را پس زده و با قدرت هرچه تمام‌تر به سمت هدف خود گام‌های بلند برمی‌دارند. این موضوع در مورد خانم‌های ورزشکار هم صدق می‌کند. زنانی که به بهانه‌های مختلف از تمرینات همه‌جانبه انصراف نمی‌دهند و می‌دانند حتی چند روز چشم‌پوشی از “هدف” نیز به قیمت شکست خوردن است. دوره قاعدگی یا همان پریود یکی از مسائلی است که زنان ورزشکار مثل هر زنِ دیگر با آن روبه‌رو هستند. در این دوره اگر بدانیم چه کنیم، مطمئناً به آسانی و راحتی آن را طی کرده و هیچ لطمه‌ای نیز به تمرینات ورزشی خود، نخواهیم زد. بدین منظور استفاده از چند مدل محصول مانند نوار بهداشتی‌های نیمه ضخیم و کاپ‌های قاعدگی می‌تواند به گذراندن این دوره همزمان با تمرینات ورزشی کمک بسزایی کند. به‌جز محصولات مرتبط با مبحث سیکل ماهیانه، محصولاتی نیز هستند که خانم‌های ورزشکار می‌توانند با استفاده از آن احساس بهتری به خود و بدن خود در هنگام ورزش یا ماساژ پیدا کنند. این قبیل محصولات با عنوان کرم و لوسیون بدن در بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین‌شاپ بهداشتی و آرایشی موجود هستند.

چند محصول مؤثر در هنگام ورزش و آشنایی با این محصولات

برای آشنایی شما با محصولاتی که در هنگام ورزش خانم‌ها بسیار به کار می‌آیند، سعی کردیم چند نمونه از این محصولات بهداشتی را به شما معرفی کنیم. شما می‌توانید این محصولات را به‌راحتی از فروشگاه اینترنتی خانمی خریداری کنید. این فروشگاه با تمرکز اصلی بر نیازهای بهداشتی و آرایشی خانم‌ها و البته در کنار آن‌ها آقایان، کار خود را از سال ۱۳۹۲ آغاز نموده است. هم‌اکنون این فروشگاه بزرگ در کنار همکاری با بیش از ۲۵۰ برند آرایشی و بهداشتی محصولات خود را با تضمین اصالت و تاریخ انقضای مناسب به‌فروش می‌رساند. همچنین با حذف واسطه فروش، محصولات را با قیمتی واقعی و مناسب تقدیم شما عزیزان خواهد کرد. با ما همراه باشید.

آشنایی با انواع نوار بهداشتی، کارآمدترین محصول بهداشتی برای خانم‌ها

نوار بهداشتی رایج‌ترین و در دسترس‌ترین محصول برای دوران پریود خانم‌ها است. نسل جدید نوارهای بهداشتی از لحاظ ساخت و تولید گوناگون و هر یک با مصرف خاصی در بازارهای بهداشتی موجود است. در زیر با انواع مدل‌های آن به‌صورت اجمالی آشنا می‌شویم:

نوار بهداشتی یا پدهای بالدار

این نوع نوار بهداشتی رایج‌ترین نوع است. دلیل این محبوبیت دو بال در دو طرف نوار است که به لباس زیر چسبیده و از جابه‌جایی و حرکت نوار جلوگیری می‌کند. همچنین با پوششی که در دو طرف لباس زیر به‌وجود می‌آورد، از لک و پس دادن خون به لباس مذکور نیز جلوگیری می‌کند.

نوار بهداشتی ساده

این نوع نوار بهداشتی ارزان‌ترین و در واقع قدیمی‌ترین شکل نوار بهداشتی است. این نوار فاقد بال بوده و تنها به چسبی در پشتش اکتفا کرده است. این چسب به لباس زیر شما به راحتی می‌چسبد. دلیل عدم محبوبیت این نوع امکان جابه‌جایی و پس دادن خون به لباس زیر است.

نوار بهداشتی ویژه شب

طول و عرض این نوار بهداشتی‌ها بزرگ‌تر از حد معمول با قدرت جذب بسیار بالا و لایه مشبک است. دلیل استفاده از این ابعاد استفاده راحت از آن در شب و در هنگام خواب است. این نوار بهداشتی‌ها تضمین می‌کنند که در خواب نگران نشت به لباس زیر خود نباشیم و با استفاده از لایه مشبک هیچ رطوبت آزاردهنده‌ای روی سطح نوار باقی نماند.

نوار بهداشتی مسافرتی

این نوارها بسیار کم حجم و سبک هستند. بسته بندی این محصول به شما برای حمل آسان و دور انداختن نوار مصرف شده بسیار کمک می‌کند. جذب این نوارها بسیار فوق‌العاده است و در مسیرهای طولانی به کمک شما خواهد آمد.

نوار بهداشتی معطر

همان‌طور که از اسم این نوع نوار بهداشتی مشخص است، این نوع نوار دارای راحله لذت‌بخش و عطری است. با اینکه استفاده از این محصول بسیار خوشایند است اما بسیاری از خانم‌ها به دلیل بروز حساسیت و تحریک از آن استفاده نمی‌کنند. شما از کدام دسته هستید؟

نوار بهداشتی چندبار مصرف

درست شنیدید! در قرن بیستم نیز هستند کسانی که از نوار بهداشتی‌های چندبار مصرف قابل شست و شو استفاده می‌کنند. تعداد این افراد کم است اما کاری که آنان می‌کنند، قابل تقدیر است. این افراد دوستدار طبیعت هستند و از آنجایی که در ساخت نوار بهداشتی‌ها از الیاف پلاستیکی استفاده شده، سعی می‌کنند آسیب کمتری به محیط زیست بزنند. البته هستند کسانی نیز که دارای حساسیت‌ها مزمن هستند و از نوارهای بهداشتی رایج با فرمول‌های شیمیایی استفاده نمی‌کنند. اما اصل جریان در مواقع کمک به عدم آسیب‌رسانی به طبیعت است.

نوار بهداشتی با لایه مشبک

نوار بهداشتی‌ها عمدتاً یا پنبه‌ای هستند و یا مشبک. نوع مشبک آن‌ها با قابلیت جذب فوق‌العاده بیشترین طرفدار را در بین خانم‌ها دارد. این نوار بهداشتی‌ها با لایه مشبک خود از رطوبت جلوگیری می‌کند و زمینه را برای اذیت‌ها شدن ناحیه مورد نظر یا بروز قارچ کاهش می‌دهد. اما به‌هرحال متریال به‌کار رفته در این نوع از جنس پلاستیک بوده و باید دید آیا می‌تواند باعث بروز حساسیت شود یا نه؟

پد روزانه

پدهای روزانه نازک‌ترین شکل نوار با ابعادی کوچک و جذب اندک هستند. از این پدها برای روزهای آخر پریودی یا در هنگام لک دیدن استفاده می‌کنند. همچنین رایج‌ترین استفاده آن برای جذب ترشحات روزانه است. خانم‌های ورزشکار در هنگام استفاده از کاپ قاعدگی یا تامپون به‌دلیل تحرک بالا می‌توانند از این پدها استفاده کنند تا از هرگونه نشت جلوگیری کرده باشند.

و بالاخره … نوار بهداشتی نیمه ضخیم برای خانم‌های ورزشکار

نوار بهداشتی نیمه ضخیم بهترین نوع نوار برای خانم‌های ورزشکار است. این نوع نوار با تکنولوژی خاص با ترکیب پودرهای جاذب و پالپ و بال‌هایی در دو طرف باعث می‌شود هیچ نشتی در تحرک بالا به لباس زیر اتفاق نیفتد. همچنین در مدت دو سه ساعتی که به تمرین ورزشی مشغول هستید، با جذب سریع و لایه مشبکی که مایع را به داخل انتقال می‌دهد، احساس راحتی کنید. بسته‌بندی تکی این محصول به شما کمک می‌کند تا به آسانی آن را حمل کنید و در داخل ساک ورزشی خود قرار دهید.

کاپ قاعدگی یکی از بهترین محصولات در هنگام ورزش کردن

نخست باید برای شما شرح دهیم که کاپ قاعدگی چیست؟ کاپ قاعدگی در واقع یک قیف کوچک از جنس سیلیکون است که در داخل واژن قرار می‌گیرد و خون پریودی در داخل آن جمع می‌شود. پس از چند ساعت به آسانی می‌توانید آن را خارج کرده و با آب داغ و صابون بشویید. چیزی در حدود تا ۶ تا ۱۲ ساعت می‌توانید از این محصول جدید استفاده کنید که در مقابل زمان استفاده از نوار بهداشتی چند برابر است. اما چرا می‌گوییم این وسیله مقرون به‌صرفه بهترین محصول برای خانم‌های ورزشکار است؟ در هنگام ورزش‌های سنگین یا بسیار با جنب و جوش یا مثلاً مسابقات ورزشی معمولاً خانم‌ها نگران پس دادن خون پریودی به لباس‌های خود هستند. مخصوصاً اگر روزهای نخست عادت ماهیانه باشد. حتی بسیاری خانم‌ها در هنگام ورزش و دویدن به‌خاطر استفاده از نوارهای بهداشتی دچار عرق‌سوزی می‌شوند. اما کاپ قاعدگی از این معضل جلوگیری می‌کند. کاپ‌های قاعدگی انواع مختلف (در دو نوع کلی اسپورت و معمولی) دارند، اما آن چه بیشتر در فعالیت‌های ورزشی استفاده می‌شود نوعِ کمی سفت‌تر آن است. مزیت دیگر استفاده از کاپ‌های قاعدگی برای خانم‌ها به‌ویژه خانم‌های ورزشکار، مقرون به‌صرفه بودن این کاپ‌ها است. به‌طوری‌که شما با یکبار خرید آن تا سال‌ها بی‌نیاز به خرید نوار بهداشتی خواهید بود. پس وقت را از دست ندهید، همین حالا یک کاپ قاعدگی برای خود یا دوست ورزشکار خود سفارش دهید!

آشنایی با لوسیون و کرم بدن

یکی دیگر از محصولات پرکاربرد و البته پرطرفدار در بین خانم‌ها به‌ویژه خانم‌های ورزشکار لوسیون بدن است. لوسیون‌های بدن با خاصیت آبرسانی مخصوصاً آن نوعی که باعث احساس خنکی می‌شود و اصطلاحاً اسپورت نامیده شده، یکی از بهترین محصولاتی است که در باشگاه‌های ورزشی به کمک شما خواهد آمد. این محصول از تعرق بدن می‌کاهد، بدن را مطبوع و معطر نگه داشته و از خستگی بیش از حد بدن جلوگیری می‌کند. از محصولاتی این چنین برای بعد از ماساژ نیز استفاده می‌شود زیرا حس آرامش‌بخشی به بدن گرم شده با ماساژ خواهد داد. این محصول در دو نوع لوسیون و کرم در بازار موجود است. هر دوی این محصولات از لحاظ ساختاری مشابه هستند اما در غلظت و سبکی متفاوت هستند. دلیل آن وجود آب بیشتر در فرمولاسیون لوسیون‌ها است. لوسیون‌ها دارای ویتامین‌های E و C و انواع روغن‌های مغذی است. این لوسیون‌ها را پس از استحمام روی پوست بدن بمالید مخصوصاً اگر پوست خشکی دارید. اما به‌جز استفاده روزمره همان‌طور که گفتیم قبل از آغاز تمرینات ورزشی و پس از ماساژ بدن این لوسیون‌ها به کمک شما می‌آیند تا لذت‌بخش‌ترین حس ممکن را تجربه کنید!

دسته بندی: خانواده, سلامتبرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد