شما اینجا هستید

    پزشکی » جراحی بینی در تهران رکورد شکست

سال های زیادی است که عمل بینی در ایران طرفداران زیادی دارد ، اما در سال های اخیر علاقه به جراحی های زیبایی به ویژه جراحی بینی در بین خانم ها و آقایان محبوبیت بیشتری پیدا کرده است به نحوی که افراد بلافاصله بعد از ۱۸ سالگی با هر نوع فرم بینی برای این جراحی اقدام می […]

سال های زیادی است که عمل بینی در ایران طرفداران زیادی دارد ، اما در سال های اخیر علاقه به جراحی های زیبایی به ویژه جراحی بینی در بین خانم ها و آقایان محبوبیت بیشتری پیدا کرده است به نحوی که افراد بلافاصله بعد از ۱۸ سالگی با هر نوع فرم بینی برای این جراحی اقدام می کنند. همین موضوع سبب شده تا رکورد  این جراحی در ایران و تهران شکسته شود. اما علت بالای آمار عمل های زیبایی در ایران چیست ؟

دلایل افزایش تقاضا برای عمل بینی

همانطور که اشاره شد ایران از جمله کشورهایی است که عمل زیبایی بینی به وفور در آن انجام می شود. در واقع علت افزایش آمار جراحی زیبایی بینی در ایران و جهان را در موارد بسیاری می توان مورد بررسی قرار داد.

  • پوشش زن های ایرانی

نحوه پوشش بانوان در کشور ایران و همچنین توجه ویژه آن ها به زیبایی و زیبا دیده شدن موجب افزایش رونق این جراحی بخصوص در پایتخت شده است. هرچه افراد بیشتری درگیر این موضوع می شوند و به سمت عمل های زیبایی رو می آورند و این موضوع تغییرات مثبتی را در آن ها ایجاد می کند ، سبب می شود تا افراد بیشتری برای انجام عمل بینی تشویق شوند.

  • تبدیل شدن عمل بینی به مد

در حال حاضر همه افراد از جراحی بینی و هزینه عمل بینی به راحتی صحبت می کنند و زمانی که یک فرد بینی بزرگی دارد ، اقوام ،  دوستان ، خانواده و همگی به او پیشنهاد می دهند تا بینی خود را جراحی کند. این موضوع تا جایی ادامه پیدا می کند که فرد احساس می کند با عمل زیبایی بینی می تواند جایگاه بهتری در جامعه داشته باشد. اگر نگاهی به اطراف خود بیندازید و تعداد افرادی که بینی طبیعی دارند را با افرادی که تحت رینوپلاستی قرار گرفته اند مقایسه کنید ، متوجه خواهید شد که تقریبا تعداد این افراد برابری می کند. مسئله مد شدن جراحی زیبایی بینی سبب شده تا حتی افرادی که بینی آن ها مشکلات چندانی ندارد نیز به سراغ  عمل زیبایی بینی رفته تا اعتماد به نفس آن ها افزایش پیدا کند و احساس بهتری در جامعه داشته باشند.

  • وجود رقابت در بین پزشکان و قیمت های مناسب برای عمل بینی در تهران

متاسفانه علاوه بر پزشکان و جراحان پلاستیک  و زیبایی ، همچنین متخصص گوش و حلق و بینی ،  بسیاری از پزشکان و جراحانی که دوره آموزشی جراحی زیبایی ندیده اند نیز در ایران عمل بینی انجام می دهند ، همین موضوع موجب شده است تا به دلیل رقابت ، هزینه انجام این جراحی در ایران نسبت به سایر کشورها پایین تر باشد و این موضوع متقاضیان جراحی بینی را نیز افزایش داده است. از طرف دیگر پایین بودن ارزش پول ملی ایران موجب شده تا بسیاری از افراد از کشورهای دیگر برای انجام جراحی زیبایی بینی با کیفیت ولی ارزان ، کشور ایران را انتخاب کنند.

نژاد ایرانی

یکی دیگر از مسائلی که موجب بالا رفتن آمار جراحی بینی در ایران شده است مسئله نژاد است. در نژاد ایرانی اغلب افراد بینی های بزرگی دارند که چندان با صورت آن ها همخوانی ندارد به همین علت با کوچک تر شدن بینی چهره آن ها واقعا زیباتر و بهتر می شود که این یکی از علت های مهم افزایش عمل زیبایی بینی در ایران است.برای مثال در کشورهای جنوب شرقی آسیا که چشم های چندان زیبایی ندارند ، این مسئله موجب شده است تا در این کشورها  آمار جراحی زیبایی پلک و چشم بیشتر از کشورهای دیگر باشد.

مراجعه بیماران از کشورهای دیگر به ایران برای انجام عمل بینی

یکی از مسائل بسیار مهمی که در موفقیت جراحی رینوپلاستی نقش دارد ، انتخاب بهترین جراح بینی می باشد. خوشبختانه در ایران متخصصان و جراحان زیبایی با تجربه و با مهارت زیادی وجود دارند که موجب شده تا مراجعه کنندگان زیادی از کشورهای دیگر برای جراحی بینی کشور ایران را انتخاب کنند. به همین علت آمار بیماران خارجی که این عمل را در ایران انجام می دهند نیز به آمار عمل بینی در ایران اضافه شده و موجب شده است تا ایران رکورد دار جراحی زیبایی بینی شود. یکی از بهترین جراحان بینی تهران ، دکتر علیرضا محبی است. ایشان عضو انجمن گوش و حلق و بینی ایران و عضو آکادمی جراحان گوش و حلق و بینی آمریکا هستند ، دانش و تخصص و شهرت ایشان در این زمینه سبب شده تا سالیانه افراد زیادی از کشورهای مختلف برای انجام جراحی بینی به ایران سفر کنند تا تحت جراحی زیبایی بینی زیر نظر بهترین جراح بینی تهران قرار بگیرند.

آیا همه باید بینی خود را عمل کنند ؟

همه ما به خوبی می دانیم که جراحی زیبایی بینی در ایران ، تبدیل به مد شده و همه دوست دارند به شکلی بینی خود را عمل کنند. این علاقه در بین مردان نیز افزایش پیدا کرده و درصد زیادی از مردان نیز تمایل دارند تا بینی متناسب با صورت خود داشته باشند. در صورتی که بینی فرد از نظر ساختاری دچار مشکلات قابل قبولی باشد ، انجام عمل زیبایی بینی کاملا منطقی است و حتی پزشک نیز انجام عمل بینی به منظور بهبود عملکرد  تنفسی بیمار را توصیه می کند تا بیمار با انجام این جراحی ، زندگی نرمالی داشته باشد.  اما افرادی که بینی های زیبا و متناسب با صورت خود دارند و از نظر تنفسی نیز مشکلی ندارند و صرفا به دلیل فشار از طرف جامعه و همچنین اختلالات روانشناسی مثل بد ریخت دیدن خود ، تمایل به انجام این جراحی دارند ، کاندید مناسبی برای جراحی بینی نیستند ؛ زیرا واقعا نیازی به انجام عمل زیبایی بینی در آن ها احساس نمی شود. در این مرحله با مشاوره اصولی و درست می توان بیمار را از انجام عمل های بی مورد و غیر ضروری منصرف نمود.

اما افرادی که بینی آن ها متناسب با صورتشان نیست و به همین علت اعتماد به نفس پایینی دارند و با انجام جراحی رینوپلاستی ، چهره آن ها زیباتر خواهد شد ، هرچند که عمل بینی برای آن ها نیز ضروری نیست ، اما با توجه به دلایلی که ذکر شد این جراحی می تواند به صورت معقول و در زمان مناسبی انجام شود تا اعتماد به نفس بیمار و سلامت روحی و جسمانی او بهبود پیدا کند.

https://dr-mohebbi.com

دسته بندی: پزشکی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد