شما اینجا هستید

    اینترنت » ثبات مالی رمزارز تتر و مشکلات این رمزارز

این روزها در پی افزایش آگاهی و شناخت مردم و افزایش استقبال آن‌ها نسبت به ارزهای دیجیتال، بازارهای کریپتوکارنسی در سراسر جهان داغ و پرطرفدار شده‌اند. اگر نسبت به رمز ارزها شناختی داشته باشید، به احتمال زیاد نام تتر به گوشتان خورده است. از آنجا که بازار کریپتوکارنسی پیچیدگی‌های بسیاری دارد، ضروری است که برای […]

این روزها در پی افزایش آگاهی و شناخت مردم و افزایش استقبال آن‌ها نسبت به ارزهای دیجیتال، بازارهای کریپتوکارنسی در سراسر جهان داغ و پرطرفدار شده‌اند. اگر نسبت به رمز ارزها شناختی داشته باشید، به احتمال زیاد نام تتر به گوشتان خورده است. از آنجا که بازار کریپتوکارنسی پیچیدگی‌های بسیاری دارد، ضروری است که برای حضور در این بازار و سرمایه گذاری بر روی رمز ارزها، شناخت کاملی داشته باشید. خرید تتر نیز به عنوان یک رمز ارز پیچیده از این قاعده مستثنی نیست. این روزها تتر به عنوان یکی از قدرتمندترین رمز ارزها شناخته می‌شود.‌ خرید تتر و سرمایه‌گذاری در شبکه آن دانش بیشتری می‌طلبد، چون این رمز ارز به دلایلی که در ادامه بیان می‌کنیم با سایر ارزهای دیجیتال تفاوت‌های آشکاری دارد. آنچه سبب نگرانی کاربران در خرید این ارز شده، مشکلات و ابهاماتی است که اخیرا راجع به تتر به وجود آمده است.

تتر چیست؟

قبل از این که راجع‌به خرید تتر و یا مشکلات این رمز ارز صحبت کنیم، بهتر است کمی با آن آشنا شوید تا درک چگونگی ثبات مالی رمز ارز تتر برایتان ملموس‌تر شود. تتر معروف‌ترین ارز دیجیتال بلاک‌چین محور است. تفاوت بارز تتر با سایر ارزها در ثبات و پایداری آن است. این رمز ارز به عنوان یک استیبل کوین به هیچ وجه تحت تاثیر نوسات بازار رمز ارزها قرار نمی‌گیرد. ارزهای دیجیتالی به غیرمتمرکز بودن معروفند. به عبارتی هیچ پشتوانه مشخصی ندارند. در حالی که تتر توسط ارزهای فیات مانند: دلار و یورو پشتیبانی می‌شود. تتر در حقیقت ابزاری است که برای کنترل ناپایداری قیمت در معاملات ارزی استفاده می‌شود.

اما از آنجا که این ارز بلاک‌چین محور بوده و دارای ویژگی‌های رمز ارز می‌باشد، به عنوان یک آلت کوین شناخته می‌شود، این در حالی است که تتر شبیه به پول‌های فیزیکی است و قیمت آن بر اثر نوسانات ارزی تغییری نمی‌کند.‌ ارزش قیمت تتر با توجه به قیمت دلار یا ارزی که آن را پشتیبانی می‌کند، مشخص می‌شود. هر تتر یک دلار آمریکا محسوب می‌شود. تکنولوژی این ارز بسیار جالب است. می‌توان گفت تتر ترکیبی از تکنولوژی رمز ارز و ارزش ارزهای فیات و باثبات می‌باشد. به همین دلیل ویژگی‌هایی برای آن تعریف شده که در توسعه و گسترش بازار مالی و بهبود شرایط مبادلات مفید می‌باشد. همین ویژگی که با خرید تتر سرمایه شما از نوسانات شدید رمز ارز در امان است، به این استیبل کوین محبوبیت و قدرت بسیاری بخشیده است.

امنیت ارز تتر

تتر این امکان را به کاربران بازار ارز داده است که با استفاده از آن هر نوع ارز رمزنگاری شده را مبادله کنند. در این صورت کاربران می‌توانند هنگامی که قیمت ارزهایی مانند بیت کوین دچار نوسان شدید می‌شود، با تبدیل آن ارزها به تتر ارزش دارایی‌های خود را حفظ کنند. طبیعتا انتظار می‌رود زمانی که قیمت خرید تتر بر اساس قیمت و ارزش دلار تعیین می‌شود، بانک مرکزی آمریکا از این رمز ارز پشتیبانی می‌کند اما مسئله اینجا است که  دلار امریکا از تمام تترهای بازارهای مالی جهان پشتیبانی نمی‌کند. همین موضوع مشکلاتی در این حوزه به وجود آورده است. بنیاد تتر در ابتدا مدعی بود که بانک مرکزی آمریکا پشتیبانی صددرصد این ارز را به عهده دارد اما پس از به روزرسانی‌ها و تغییرات به وجود آمده در عملکرد ذخایر بنیاد تتر مشخص شد که دلار امریکا به صورت صددرصد از این ارز دیجیتال پشتیبانی نمی‌کند.

این مسئله انتقادات زیادی با خود همراه داشت. در این زمان SEC کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا با اعمال قوانین جدید و خزانه‌داری آمریکا با شیوه‌نامه‌های جدید خود فشار زیادی بر روی کاربران ایرانی که در صرافی‌های خارجی سرمایه‌گذاری کرده‌اند، اعمال نموده و موج نگرانی‌ها را گسترش داده‌اند. خزانه‌داری آمریکا برای کسب و کارهای فعال در حوزه رمز ارز شیوه نامه‌ای صادر کرده تا بر اساس آن نظارت بیشتری بر روی این حوزه داشته باشد و از دور زدن تحریم‌ها جلوگیری کند. از این‌رو سرمایه‌گذاران ایرانی نگران مسدود شدن کیف پول‌های خارجی خود می‌باشند. از آنجا که تتر یک ارز متمرکز محسوب می‌شود، این نگرانی در بین افرادی که از طریق خرید تتر سرمایه‌گذاری کرده‌اند، قوت بیشتری گرفته است.

نهادهای نظارتی آمریکا از جمله وزارت دادگستری و وزارت خزانه‌داری آمریکا در تلاشند که با کنترل فعالیت‌های حوزه رمز ارز از حملات هکرها، پولشویی، جرایم مالی و اقداماتی از این دست جلوگیری کنند. از این‌رو دستوری مبنی بر مسدودسازی آدرس‌های آی پی از کشورهای تحت تحریم صادر شده است. بر اساس آن پلتفرم‌های ارائه‌دهنده خدمات در حوزه ارز دیجیتال اجازه خدمات‌رسانی به کاربران کشورهای تحت تحریم را ندارند و آدرس‌های آی پی از این کشورها از جمله ایران باید مسدود گردد. کارشناسان معتقدند امکان دسترسی این ارگان‌ها به ارزهای دیجیتالی غیرمتمرکزی مانند بیت کوین در کیف پول‌های غیر امانی وجود ندارد اما مسئله بر سر خرید تتر به عنوان ارز متمرکز است.

نکته اینجا است که تتر چه به صورت دارایی در کیف پول شخصی باشد و چه به صورت سرمایه ذخیره شده در صرافی، هیچ فرقی نمی‌کند چون در هر صورت بنیاد تتر می‌تواند هر آدرسی را مسدود کند. تتر تا امروز هیچ آدرسی از کشور خاصی را مسدود نکرده و تمام آدرس‌های مسدود شده نیز به مشارکت در حملات سایبری و جرایم مالی متهم بوده‌اند.

شبکه‌های مختلف تتر

توکن‌های تتر به بلاکچین‌های مختلفی متصل می‌شوند، به همین دلیل تتر توکن‌های مختلفی دارد. تتر اولین بار بر روی شبکه بلاکچین بیت کوین عرضه شد اما پس از بروز مشکلاتی از قبیل کارمزدهای زیاد، حملات هکرها، شلوغی شبکه و کند شدن تراکنش‌ها و سایر اختلالات در شبکه بیت کوین، توسعه‌دهنگان تتر آن را بر روی شبکه بلاکچین اتریوم عرضه کردند. تتر اتریوم کارمزد کمتر و سرعت بالاتری در تراکش‌ها داشت اما بستر اتریوم نیز پس از مدتی در پی شلوغ شدن با افزایش کارمزد همراه شد. از این‌رو توسعه‌دهندگان تتر این رمز ارز را بر روی بستر ترون توسعه دادند. در این بستر کارمزد تراکنش‌ها کم و سرعت آن بالا است. عملکرد این سه نوع شبکه یکی است و فقط باید بدانید که از چه شبکه‌ای استفاده می‌کنید.

همکاری تتر و اومیسه گو

از آنجا که خرید تتر و تراکنش‌های آن بخش زیادی از کارمزدهای مصرفی اتریوم را به خود اختصاص داده است، توسعه دهنگان رمز ارز شبکه اومیسه گو و تتر را با هم ادغام کرده‌اند تا از طریق کاهش زمان تأکید تراکنش‌ها، سرعت پرداخت‌ها را افزایش داده و کارمزدها را بدون اختلال در امنیت شبکه کاهش دهند. امیسه گو در واقع پروژه‌ای است که به عنوان راهکار برای حل مشکلات مالی از طریق دسته بندی تراکنش‌ها، افزایش سرعت و کاهش کارمزد آن‌ها روی کار آمده است. به این ترتیب همکاری اومیسه گو و تتر برای شبکه اتریوم مفید خواهد بود.

سرویس توکن باز

سرویس توکن باز یک مرجع معتبر برای مقایسه و بررسی صرافی‌های ارز دیجیتال در کشور است و هر نوع خدمات لازم در خصوص بررسی، مقایسه و شناخت صرافی‌های معتبر را به کاربران خود در حوزه ارز دیجیتال ارائه می‌دهد. بنابراین توکن باز، بهترین صرفی ارز دیجیتال و مرجع خرید تتر را به شما معرفی می کند و به شما کمک می‌کند به انتخاب درستی در مورد صرافی‌ها برسید. به عنوان مثال: صرافی رمزینکس معتبرترین پلتفرم معاملاتی دانشگاه شریف است که توکن باز آن را به عنوان صرافی آنلاین ارز دیجیتال معرفی نموده و شما می‌توانید از طریق آن به خرید تتر با بهترین قیمت بپردازید. برای شناخت صرافی‌های بیشتر از طریق لینک زیر وارد سایت توکن باز شوید.

https://tokenbaz.com

دسته بندی: اینترنت, علم و فناوری برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد