شما اینجا هستید

  بازرگانی » تفاوت انواع تشک طبی و فنری موجود در بازار

تفاوت انواع تشک طبی و فنری موجود در بازار | خرید انواع تشک از نمایندگی مرکزی تشک رویال در اصفهان با ارزان ترین قیمت

یکی از عواملی که باعث می شود افراد روزی کسالت آور داشته باشند و توانایی لازم را برای انجام کارهای روزانه نداشته باشند بی خوابی یا به اصطلاح عامیانه تر بدخوابی است. در مدت زمان طولانی می تواند این پدیده بر روی سلامتی جسمی و روانی افراد تاثیرات سو داشته باشد و باعث ایجاد اختلال در فعالیت و شادابی افراد در پی مشغولیات روزانه باشد. از همین رو اهمیت دادن به این مسئله می تواند بسیار ضروری باشد و همین امر باعث شده تا افراد زیادی برای داشتن خوابی راحت بدنبال محصولات خواب مناسب باشند.

از طرفی افرادی به علت درگیری های جسمانی و عوامل دیگر نیاز به شرایط ایده آل تری برای خواب هستند از همین رو تشک مناسب و استاندارد یکی از کلیدی ترین عوامل تاثیر گذار بر روی کیفیت خواب برشمرده می شود که می تواند علاوه بر تاثیر مفید بر روی خواب خوب، سلامت فکری ، روحی و جسمی افراد را تا حد زیادی تحت شعاع قرار دهد.

خرید تشک رویال استاندارد و با کیفیت از نمایندگی اصلی تشک رویال با توجه به تنوعی که در بازار ما وجود دارد ممکن است در ظاهر پیچیده به نظر برسد ولی با توجه به نکاتی که در این مقاله بیان خواهیم کرد می توانید راهنمایی کامل و مفیدی برای شناخت بهتری نسبت به تنوع موجود تشک های رویال در بازار کسب کنید. آشنایی با انواع تشک و مزایا و معایب هر کدام، به انتخاب بهترین گزینه خرید برای هر شخص بطور منحصر بفرد، کمک خواهد کرد. هدف ما از انتشار این مقاله بررسی تفاوت تشک طبی و فنری و مقایسه تشک طبی با فنری و بطور کلی تفاوت تشک های فنری و طبی می تواند اطلاعات مفیدی برای بهترین انتخاب شما برای خرید تشک مناسب باشد.

انواع تشک های پرطرفدار در بازار :

قبل از هر چیزی بهتر است که شناخت کافی در خصوص انواع تشک های موجود در بازار داشته باشید ما در این مقاله دو نوع از پرطرفدارترین و بهترین انواع تشک‌های موجود در بازار جدا از برند، یعنی تشک فنری و تشک طبی را مورد بحث قرار خواهیم داد. موارد عنوان شده به منظور مقایسه تشک طبی با فنری خواهد بود تا راهنمای کافی برای انتخاب و خرید مناسب شما باشد.

تشک های فنری :

تشک‌های فنری را می توان به عنوان ساده‌ترین نوع تشک‌ها معرفی کرد. این نوع تشک ها در مقایسه با انواع دیگر از قیمت کمتری برخوردار هستند. عموما نرمی مشاهده شده در این تشک ها بخاطر استفاده از فنر می باشد که می توان به دو نوع با اسامی : تشک های فنری با فریم و تشک های فنری بدون فریم در بازار یافت. هر دو مدل از تشک‌های فنری عنوان شده ( با فریم و بدون فریم ) برای افرادی با وزن زیر ۶۰ کیلوگرم مناسب است. این تشک‌ها به علت حالت ارتجاعی بالایی که دارند برای افرادی که به ارتعاشات فنرها در هنگام جابجایی حساس هستند، چندان مناسب نیستند. این تشک ها بیشتر برای سنین کودک و نوجوان توصیه می شوند.

این تشک ها از نظر فرم با یکدیگر متفاوت هستند و می توان آنها را به دو دسته تشکهای فنر دار با فنر متصل و تشکهای فنر دار با فنر منفصل معرفی کرد. در ادامه به معرفی هر یک از این موارد و تفاوت تشک طبی و فنری خواهیم پرداخت.

تشک های فنردار با فنر متصل :

تشک های فنر متصل یا فنر میراکویل یا مارپیچ. در بازار با این اسامی موجود است که از مهمترین ویژگی این تشک ها نرمی آن می باشد که در واقع فنریت معیاری است که مستقیما با ضخامت فنرها مرتبط است، هر چه این عدد کمتر باشد، تشک سفت‌تر خواهد بود. فنرهای به کار گرفته شده در سراسر تشک به هم متصل هستند که این نوع چینش خاص، مزایا و معایبی را دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. با مشاهده موارد گفته شده شما می توانید در اخر مقایسه ای از تفاوت تشک های فنری و طبی داشته باشید.

مزایای تشک های فنر متصل :

 • به کار گیری این نوع از چینش فنرها از به طور مناسبی از کمر حمایت می‌کند.
 • قابلیت پشت رو کردن دارند و می توان به سادگی از طرف دیگر آن استفاده کرد.
 • وزن سبکی دارند و در اغلب موارد در اتاق های ارتوپدی مورد استفاده قرار میگیرند.
 • در صورت بکارگیری مموری فوم داخلی در آنها، احساس آسایش بیشتری را برای افراد فراهم می‌کند.

معایب تشک های فنر متصل :

 • کم بودن ضخامت این نوع از تشک ها، با گذشت زمان دچار گودشدگی در وسط می‌شوند که باعث آسیب به کمر می شود. شما عزیزان می توانید جهت خرید تشک طبی مخصوص کمر درد از فروشگاه مرکزی تشک رویال به این لینک مراجعه نمایید.
 • در نوع دو نفره این تشک‌ها، اختلاف وزن باعث کشیدگی و غلتیدن نفرات به یک سمت می‌شود ارتعاش و لرزش ناشی از جابجایی افراد می‌تواند باعث برهم زدن خواب دیگری شود.

تشک های فنردار با فنر منفصل :

تشک های فنردار با فنر منفصل به نسبت فنر متصل، برای کمر حمایت بیشتری ارائه می‌کند.همانند تصویر فنرهای این تشک به صورت جدا در پاکت‌های خاصی قرار دارند و به صورت جدا از هم چیده شده اند، به این معنا که جابجایی آن‌ها از هم دیگر مستقل می‌باشد. تعداد فنرهای به کار رفته در این تشک‌ها بیش از ۵ هزار عدد می‌باشد و هر چه این تعداد بالاتر باشد، کیفیت تشک نیز بهتر خواهد بود. البته باید در نظر داشت تعداد فنر تنها عامل اثرگذار بر روی کیفیت این تشک ها نیست مرغوب بودن فنرهای استفاده شده بسیار مهم است به طوری که اگر تشکی دارای تعداد کمتری از فنرهای مرغوب باشد، کیفیتی به مراتب بهتر از تشکی با انبوهی از فنرهای بی‌کیفیت خواهد داشت. عمر مفید این تشک‌ها معمولا کمی کمتر از ده سال است. در ادامه با بیان معایب و مزایای تشک های فنر منفصل می توانید مقایسه ای از تفاوت تشک های فنری و طبی داشته باشید.

مزایای تشک های فنر منفصل :

 • از مهم ترین مزایای این تشک ها کنترل اختلاف وزن است.
 • به کار گیری این نوع از چینش فنرها از به طور مناسبی از کمر حمایت می‌کند.
 • قابلیت پشت رو کردن دارند و می توان به سادگی از طرف دیگر آن استفاده کرد.
 • در صورت بکارگیری مموری فوم داخلی در آنها، احساس آسایش بیشتری را برای افراد فراهم می‌کند.

معایب تشک های فنر منفصل :

 • با توجه به اینکه از مواد فشرده تشکیل شده بنابراین دارای وزن بالاتری است که جابجایی و پشت و رو کردن آن را دشوار می‌کند.
 • مواد فشرده ممکن است برای افراد حساس ایجاد حساسیت کند.

تشک های طبی :

نوع دیگر از پرطرفدارترین تشک های موجود در بازار تشک‌های طبی می باشد. عمده ترین تفاوت تشک‌های طبی و تشک‌های فنری ( تفاوت انواع تشک طبی و فنری موجود در بازار ) این است که در تشک های طبی از فنر در ساخت آنها استفاده نشده است. تا اینجا مواردی را در خصوص معایب و مزایای تشک های فنردار در دو نوع مختلف بیان کردیم، با توجه به مواردی که در ادامه در خصوص تشک های طبی عنوان خواهد شد شما می توانید با توجه به شرایط مورد نظر و مقایسه تشک طبی با فنری انتخاب بهتری داشته باشید.

 • همانطور که گفته شد تشک های طبی فنر ندارند و بطور عمده از جنس فوم، اسفنج یا یونولیت ساخته می‌شوند. در مقایسه تشک طبی با فنری، تشک طبی سفت تر است و نرمی که در تشک های فنری شاهد آن هستید در تشک های طبی وجود نخواهد داشت.
 • مدت زمان کارکرد در مقایسه تشک طبی با تشک فنری ، تشک های طبی نسبت به انواع دیگر تشک‌ها عمر کمتری دارند.
 • با توجه به مواد تشکیل دهنده ی در تشک ها ی طبی می‌توان به ماندن اثرات قوس کمر روی تشک اشاره کرد که به مرور زمان سطح تشک را برای استفاده نامناسب خواهد کرد.
 • در تشک های طبی به جای فنر از مواد پارچه‌ای شکلی به نام ریباند استفاده می‌شود.
 • قیمت تشک های طبی به شدت تحت تاثیر کیفیت مواد به کار رفته در آنها می باشد. برای افزایش کیفیت این تشک‌ها معمولا از مموری‌های فوم‌دار استفاده می‌شود که جنس آنها نسبت به تشک‌های غیرطبی معمولا بهتر خواهد بود.

با رشد صنعت و به کارگیری تجهیزات بروز، نوع جدیدتر تشک های طبی با نام تشک‌های طبی فنری وارد بازار شده که برای سلامت ستون فقرات در هنگام خواب بسیار مفید است و معایب آن را تا حد زیادی اصلاح کرده است. در تشک های طبی فنرها به دو شکل منفصل و متصل استفاده می شوند. عمده ترین مزیت این تشک ها این است که برای تمامی افراد با هر جنسیت و در هر سن و سالی مناسب می باشد. بعلاوه به علت به کار رفتن اسفنج در آنها، نسبتا عمر بالاتری دارد.

نتیجه مقایسه تشک های طبی و فنری

در آخر با توجه به مطالب ارائه شده و بیان معایب و مزایای دو نوع تشک فنری و طبی اطلاعاتی در خصوص تفاوت تشک طبی و فنری اراده گردید. در نهایت می توان گفت مقایسه تشک طبی با فنری براساس موارد استفاده خاص می تواند شرایط خرید متفاوتی داشته باشد شما می بایست با توجه به فاکتورهایی که اهمیت دارد و تفاوت تشک های فنری و طبی در بازار براساس برند و کیفیت ساخت ها تصمیم به خرید نمایید.

دسته بندی: بازرگانی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد