شما اینجا هستید

یاد گرفتن اصول یک آرایش ساده و شیک در منزل برای تمام خانم ها لازم و ضروری است.اگر در آرایش کردن مبتدی هستید در این مقاله همراه ما باشید تا بتوانید به سادگی در منزل آرایش کنید.

آرایش کردن در اعتماد به نفس خانومها بسیار تاثیرگذار است. هرچقدر هم شما طرفدار سادگی باشید اما باز هم نیاز دارید تا اصول یک آرایش صورت درست را بدانید.هر خانمی باید روشهای یک آرایش ساده و شیک را در منزل بداند تا در موقعیتهای مختلف بتواند در منزل به زیبایی اما به شکلی حرفه ای آرایش کند. آرایش بهتر است طبیعی باشد تا چهره شما لطافت و زیبایی خود را حفظ کند از طرف دیگر انتخاب یک آرایش ساده در منزل ریسک کمتری به همراه دارد پس اگر خواهان آرایشهای غلیظ هستید آنرا به متخصصان میک آپ بسپارید.

۱- جنس پوست خود را بشناسید

اولین قدم برای داشتن یک آرایش حرفه ای و تمیز این است که نوع پوست خود را بدانید تا لوازم آرایشی را متناسب با نوع پوست خود انتخاب کنید. اهمیت این مسئله از آن جهت است که لوازم آرایش به پوست شما آسیب نمیزنند یا ایجاد جوش روی پوست شما نمیکنند. همچنین محصولات آرایشی به خوبی روی پوستتان می نشیند و دالمه نمی شود. بنابرین در انتخاب لوازم آرایش دقت کنید. اگر پوست چربی دارید حتما از کرم پودر ها و مرطوب کننده های oil free استفاده کنید.

۲-پوست خود را تمیز کنید

وقتی می‌خواهید صورت‌ تان را آرایش کنید، بسیار مهم است که قبل از آرایش، صورت‌تان را کاملا تمیز کنید. در واقع باید یک بوم کاملا تمیز و آماده برای آرایش داشته باشید. اگر از قبل آرایش دارید با شیر پاک کن یا انواع پاک‌کننده‌های آرایش، صورت‌تان را پاک کنید.

اگر تلاش کنید که روی باقیمانده‌ی آرایش‌های قبلی آرایش کنید، نتیجه جالبی نمی‌گیرید و ظاهر نهایی شما بسیار ناخوشایند می‌شود. چهره‌تان بشاش به نظر نمی‌رسد و آرایش‌تان کاملا یکدست و طبیعی، روی صورت نمی‌خوابد.علاوه بر این، برای جلوگیری از بسته شدن منافذ پوست توسط مواد آرایشی و همچنین پیشگیری از جوش و التهاب، حتما باید آرایش خود را پاک کنید. برای پاک کردن آرایش می‌توانید از پاک‌کننده‌های آرایش یا روغن‌ بچه استفاده کنید.

۳-پوستتان را مرطوب نگه دارید

استفاده از کرم‌ مرطوب کننده نه تنها باعث آبرسانی و حفظ رطوبت پوست می‌شود بلکه نقش پایه آرایش را نیز بر عهده می‌گیرد تا مواد آرایشی روی پوست ماندگاری بهتری داشته باشند.انجام این کار یکی از مهم ترین اعمالی است که باید انجام دهید چراکه به شما کمک در حفظ و مراقبت پوستتان کمک خواهد کرد.با قرار دادن کمی کرم مرطوب کننده روی پوست تمیزشده ( قبل از آرایش )، پوستی شادابتر و در نتیجه آرایشی زیباتر و طبیعیتر خواهید داشت.

محصولات آرایشی مانند مواد پایه و کرم پودر ها ، پوست را خشک میکنند، به همین دلیل استفاده از کرم مرطوب کننده حائز اهمیت است. با این روش می توانید از آسیب هایی که با قرار دادن مواد آرایشی بر صورت ایجاد می شود ، اجتناب کنید، علاوه بر آن ، مرطوب نگه داشتن صورت می تواند چربی صورت را نیز کنترل کند.پوست صورت را با آب و صابون بشویید، آن را کاملا خشک کرده و کمی مرطوب کننده را در ناحیه ی صورت و گردن بمالید.اجازه دهید لوسیون جذب شود ، سپس آرایش پایه را اعمال کنید.

استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده‌ و کرم‌های آرایشی که در ترکیبات آن‌ها مواد ضدآفتاب حضور دارد گزینه‌ خوبی برای بانوانی است که پس از آرایش قصد بیرون رفتن از منزل را دارند. با این حساب پیشنهاد می‌کنیم اگر از آن دسته بانوانی هستید که صبح‌ها پس از آرایش بیرون می‌روید، قبل از آرایش حتماً از کرم‌های مرطوب‌کننده‌ای که در ترکیبات آن‌ها SPF وجود دارد استفاده کنید.این کرم‌ها در کنار آبرسانی پوست، آن را دربرابر پرتوهای خطرناک خورشید حفظ می‌کنند و ظاهر شما را همیشه جوان و جذاب نگه می‌دازند. حداقل SPF ضدآفتابی که استفاده می‌کنید باید ۱۵ باشد.

۴-پرایمر فراموش نشود

پرایمر در واقع زیرساز آرایش شماست که باعث می شود پوستتان یک‌ دست و ماندگاری آرایشتان بیشتر از قبل شود. پرایمر‌ها منافذ باز پوست شما را می بندند و قرمزی و التهاب پوستتان را کم می کنند و باعث می شود کرم پودر خیلی خوب روی پوست شما بنشیند دقیقا مثل خیلی از بیوتی بلاگرها و یا آرایشگران حرفه‌ای پوست شما صاف و شفاف می شود. فرقی نمی کند که شما طرفدار آرایش زیاد و غلیظ باشید یا آرایش ساده و کم پرایمر مثل یک فیلتر عمل می کند و باعث می شود پوستتان صاف و‌یک‌دست شود.یکی دیگر از نکات مثبت استفاده از پرایمر این است که شما می توانید از کرم ‌پودرهایی که پوشانندگی خیلی زیادی هم ندارند استفاده کنید زیرا با استفاده از پرایمر کاور کرم‌پودرتان خیلی بیشتر از قبل می شود. پرایمر‌ها ماندگاری آرایش شما را بیشتر میکنند و با عرق کردن آرایش شما به راحتی پاک نمی‌شود.

۵-کرم پودر سبک استفاده کنید

انواع مختلفی کرم پودر وجود دارد و همه آن‌ها معمولا به یک نحو استفاده می‌شوند. کرم پودرهای مایع، کرمی و یا پودری همه برای یکنواخت کردن پوست عمل می‌کنند و پایه‌ای برای دیگر ابزار آرایشی در آموزش آرایش صورت می‌سازند. مهم‌ترین نکته در استفاده از کرم پودر، این است که رنگی مطابق با تون رنگی طبیعی پوست‌تان (نه روشن‌تر و یا تیره‌تر) و همچین متناسب با جنس پوستتان انتخاب کنید. با این کار رنگ صورت‌تان تفاوت فاحشی با رنگ دیگر قسمت‌های بدن‌تان پیدا نمی‌کند همچنین به پوستتن آسیب نمیزند و ایجاد جوش نمیکند و آرایش‌تان طبیعی‌تر به نظر می‌رسد. به طور کلی بهتر است کرم پودر پایه را یک درجه تیره‌تر از رنگ طبیعی پوست انتخاب کنید.

هایلایتر و کانتور

اگر میخواهید یک آرایش ساده و شیک داشته باشید در انتخاب کرم پودر بسیار دقت کنید. کرم پودرهای سبک را انتخاب کنیم و یک لایه نازک از آن بزنید.برای زدن کرم پودر از یک براش یا اسفنج آرایشی مرطوب استفاده کنید و اگر لازم بود آن را روی گردن و نزدیک گوش‌تان هم بزنید. کرم پودر زدن با انگشت باعث می‌شود باکتری‌های دست‌تان به پوست منتقل شوند و دچار مشکلات پوستی مانند جوش و آکنه شوید. با این حال اگر با استفاده از اسفنج راحت نیستید، دست‌های‌تان را قبل از کرم پودر زدن کاملا بشویید. به هر حال باید مقدار مناسبی از کرم پودر را بزنید؛ به این صورت که از وسط صورت خود شروع و ترجیحا با حرکات ضربه‌ای به سمت بیرون حرکت کنید. کرم پودر را کاملا روی کل صورت‌تان پخش کنید؛ به نحوی که هیچ ردی از آن باقی نماند.

۶-با استفاده از کانسیلر آرایش حرفه ای داشته باشید

امروزه داشتن و استفاده از کانسیلر یک امر اجتناب ناپذیر در آرایش خانم‌ها به شمار می‌رود؛ چرا که با استفاده از آن می‌توان پوست را قبل از انجام آرایش زیرسازی و یک دست کرد.هدف استفاده از کانسیلر در آرایش صورت این است که تمام قرمزی‌ها، جوش‌ها و همچنین تیرگی دور چشم پوشانده شود. برای اینکه تیرگی دور چشم را با کانسیلر مخفی کنید، از کانسیلری که یک درجه روشن‌تر از رنگ طبیعی پوست است کمک بگیرید و آن را به صورت دو مثلث کوچک برعکس زیر چشم‌های‌تان بزنید. علاوه بر این قسمت پایین پل بینی، چانه، وسط پیشانی و بالای لب بالایی‌تان را هم کانسیلر بزنید.

۷-با کمک هایلایتر و کانتور و رژگونه به صورت خود عمق دهید

هایلایتر، رژگونه و کانتور صوت سه بخش اساسی داشتن یه آرایش حرفه ای و شیک هستند. هایلایتر یک محصول آرایشی است که به هر قسمت از صورت زده شود، نور را بازتاب کرده و آن قسمت را برجسته و براق نشان می‌دهد. اگر می خواهید چهره طبیعی تری داشته باشید، هایلایتری را انتخاب کنید که رنگ آن فقط چند درجه روشن تر از پوستتان باشد. اگر رنگ پوست شما خیلی روشن است، از هایلایتری با رنگ صدفی، مرواریدی یا نقره ای مانند استفاده کنید.

هایلایتر و کانتور

حتما در کنار استفاده از هایلایتر ، صورت خود را کانتور کنید حال یا با استفاده از برنزر و یا رژگونه. به این ترتیب چهره شما از حالت روشنی زیاد و یکنواختی خارج می شود چرا که تیرگی و روشنی در کنار هم هستند. در عین حال به علت براق بودن هایلایتر، چهره تان درخشش خاصی پیدا می کند. کانتورینگ در واقع بر خلاف هایلایت کردن، تیره‌تر کردن بخش‌هایی از پوست است. برای قسمت هایی که می‌خواهید عمیق‌تر به نظر برسند می‌توانید از روش کانتورینگ استفاده کنید. با کانتورینگ می‌توانید به صورت خود فرم بدهید مثلا می‌توانید بینی خود را کوچک‌تر نشان دهید.

مثلا می‌توانید اطراف بینی، زیر گونه‌ها و زیر خط فک و… را کانتور کنید. اگر پیشانی بزرگی دارید می‌توانید با کانتور کردن آن یعنی افزودن رنگ تیره‌تر به زیر موها و اطراف پیشانی، آن را کوچک‌تر نشان دهید. با این شیوه صورت‌تان باریک‌تر و بلندتر به نظر می‌رسد.

با کانتورینگ، سایه‌هایی در صورت شما ایجاد می‌شود که با کرم‌پودر وجود ندارد. صورت‌تان را از حالت بی‌روحی و یکنواختی خارج می‌کند. بعد از کانتورینگ می‌توانید با افزودن برنزر، کمی رنگ بیشتر به صورت خود اضافه کنید. برای برنزر زدن از یک براش بزرگ استفاده کنید.

۸-ابروهای خود را مرتب کنید

ابروها بخش بسیار مهمی از صورت ما هستند بنابراین برای داشتن یک آرایش تمیز لازم است که به ابروهای خود فرم دهید. حتما ابروها را شانه بزنید. میتوانید از محصولاتی مانند ژل ابرو یا صابون ابرو برای مرتب کردن ابروها استفاده کنید. قسمتهای خالی ابرو را با مداد ابرو یا سایه ابرو بکشید و پرکنید.

۹-آرایش چشم را با سایه چشم شروع کنید

فرم چشم‌ها تاثیر زیادی بر رنگ و مدل سایه چشم دارد. برای مثال اگر چشم‌های‌تان پف دار است، از سایه‌های مات و تیره استفاده کنید. اگر چشم‌های گودی دارید، بهتر است از ترکیب سایه چشم تیره و روشن براق استفاده کنید. چشم‌های خیلی ریز هم با سایه‌هایی که رنگ روشنی دارند، زیباتر به نظر می‌رسند. علاوه بر فرم چشم، برای انتخاب رنگ سایه باید به رنگ چشم‌ها هم دقت کرد.

روش‌های زیادی برای سایه زدن در آموزش آرایش صورت وجود دارد. ابتدایی‌ترین راه این است که یک رنگ را روی کل پلک‌های‌تان بزنید. از یک براش سایه برای سایه زدن پلک‌ها استفاده کنید، از وسط نزدیک به خط مژه شروع کرده و آن را به سمت بیرون پخش کنید. در گوشه‌های داخلی و بیرونی چشم رنگ سایه را با رنگ پوست‌تان محو کنید تا رد هیچ خط مشخصی باقی نماند و آرایش طبیعی‌تر به نظر برسد.

آرایش چشم

۱۰-خط چشم بکشید

اولین نکته‌ای که در کشیدن خط چشم باید به آن توجه کنید انتخاب خط چشم مناسب با شکل چشم‌های شماست.خط چشم انوع مختلفی دارد. اگر مبتدی هستید، پیشنهاد ما خط چشم ماژیکی است، کشیدن خط چشم ماژیکی ساده‌تر است. همچنین در هنگام استفاده از شابلون خط چشم نیز خط چشم ماژیکی راحت‌تر است.

۱۱-ریمل بزنید

مرحله آخر آرایش چشم در آموزش آرایش صورت ریمل زدن است. ریمل‌ها کاربردهای مختلفی دارند. قبل از اینکه ریمل بزنید، از فرمژه استفاده کنید تا مژه‌ها بیشتر حالت بگیرند. برای بیرون آوردن ریمل هیچوقت آن را درون تیوب پمپ نکنید؛ زیرا با این کار هوا وارد ریمل شده و آن را خشک می‌کند. به جلو نگاه کنید و ریمل را از ریشه مژه‌ها به سمت بالا بکشید. از گوشه داخلی چشم شروع کنید و به سمت بیرون روید. هر دو چشم را یک لایه ریمل بزنید و صبر کنید خشک شوند. می‌توانید برای تاثیر بیشتر یک لایه دیگر ریمل هم بیافزایید. از زدن بیشتر از دو لایه ریمل خودداری کنید؛ در غیر این صورت چهره‌تان حالت غیرطبیعی پیدا می‌کند.

۱۲-آخرین مرحله انتخاب رژلب

می‌توانید از رژ لب با رنگ مورد نظر یا از لیپ گلاس با کمک قلموی مخصوص استفاده کنید. برای اینکه لب‌های شما ظاهری طبیعی‌تر داشته باشد، رنگ‌های طبیعی و مشابه رنگ طبیعی لب را انتخاب کنید. اگر دوست دارید رژلب در صورت‌تان به وضوح دیده شود، رنگ‌های روشن‌تر یا تیره‌تر را با توجه به رنگ پوست انتخاب کنید. اگر لب‌های نازک و باریکی دارید، ابتدا از خط لبی که یک درجه تیره‌تر از رنگ رژتان است استفاده کنید و سپس روی آن را خط لب همرنگ رژ بکشید. دور خط لب را هم می‌توانید با مداد سفید یک خط کمرنگ بکشید تا لب‌ها برجسته‌تر به نظر برسند. اگر لب‌های‌تان درشت و گوشتی است، ترجیحا از رژلب‌های تیره‌تر استفاده کنید. رژهای براق و مایع برای این لب‌ها مناسب نیستند و معمولا رژهای مات جلوه زیباتری روی این لب‌ها ایجاد می‌کنند.

فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی حنارا به طور تخصصی و انحصاری بر روی محصولات آرایشی، تقویتی، مراقبتی و بهداشتی اورجینال کار میکند و آن ها را به صورت اورجینال، با کیفیت عالی و قیمت مناسب ارایئه میکند. همین حالا برای ثبت سفارش از طریق سایت فروشگاه اینترنتی به آدرس https://hanara.ir  اقدام نمایید.

 

دسته بندی: آرایش و زیباییبرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد