شما اینجا هستید

    خدمات » تاثیر هدایای تبلیغاتی در کدام مشاغل بیشتر است؟
انتخاب بهترین هدایای تبلیغاتی برای کسب و کار ها

به طور کلی دریافت هدیه باعث می‌شود که افراد حس خوشایندی پیدا کنند. با ارائه هدیه به افراد تاثیرات مثبتی در ذهن آن‌ ها از نام یک برند باقی می‌ماند. هدایای تبلیغاتی آنجایی پر اهمیت می‌شوند که افراد را به یک برند وفادار می‌کنند. این هدایا در پیشرفت یک برند نقش بسزایی دارند و فرصتی […]

به طور کلی دریافت هدیه باعث می‌شود که افراد حس خوشایندی پیدا کنند. با ارائه هدیه به افراد تاثیرات مثبتی در ذهن آن‌ ها از نام یک برند باقی می‌ماند. هدایای تبلیغاتی آنجایی پر اهمیت می‌شوند که افراد را به یک برند وفادار می‌کنند. این هدایا در پیشرفت یک برند نقش بسزایی دارند و فرصتی هستند برای دیده شدن برندهای مختلف!

اگر شما هم جزء افرادی هستید که می ‌خواهید به بهترین شکل ممکن محصولات شرکت خود را به فروش برسانید، باید از جدید ترین هدایای تبلیغاتی استفاده کنید.

این هدیه ‌ها می‌ توانند هدیه‌ های کوچکی مثل ماگ و فلش و خودکار تا هدیه‌های بزرگی مثل لباس و … را در بر بگیرند. افراد با در دست داشتن این هدایا بیشتر به برند شما توجه خواهند کرد. در نتیجه نام یک برند در میان مشتریان ماندگار خواهد شد. در ادامه این مطلب قرار است در مورد تاثیری که هدیه تبلیغاتی بر روی کسب و کارهای مختلف دارد، صحبت شود.

مزایای استفاده از هدایایی که‌ جنبه تبلیغاتی دارند

تبلیغات و بازاریابی برای یک برند، خدمات یا محصولات آن می‌ تواند سودمند باشد. این کار افزایش فروش را به دنبال دارد. حال اگر این بازاریابی با هدیه همراه باشد، نور علا نور می‌ شود. همین هدیه‌ ها هستند که می‌ توانند فروش یک سازمان را چند برابر کنند. همه ما می‌ دانیم که روش‌ های مختلفی برای انجام تبلیغات وجود دارند اما استفاده از هدیه نه تنها قلب بلکه ذهن مشتری را نیز تصاحب می‌ کند.

با این وجود فرد احساس خوبی از خرید محصولات یک برند دارد. افرادی که می‌ خواهند محصولی را خریداری کنند ممکن است نگران از دست دادن سرمایه خود باشند. رنج از دست دادن سرمایه می‌ تواند لذت خرید را از فرد سلب کند. با ارائه انواع هدیه‌ های تبلیغاتی مانند : ست هدیه سر رسید ، جا قلمی و خودکار خاتم کاری ، ظروف فیروزه کوبی اصفهان با بسته بندی جعبه هارد باکس آماده این رنج از بین خواهد رفت. در عوض مشتری در دفعات دیگر هم از برند شما خریداری خواهد کرد.

استفاده از هدیه تبلیغاتی منجر به افزایش اعتماد مشتریان به یک برند خاص خواهد شد. بهمن گیفت در زمینه ارائه انواع هدایا با شما همراه است.

شرکت هایی که از هدایای تبلیغاتی و هدایای سازمانی می توانند استفاده کنند

نتیجه استفاده از هدیه تبلیغاتی چیست؟

هدیه‌ های تبلیغاتی اجزایی هستند که به کار هر کسی می‌ آیند. مسلما همه افراد از یک خودکار کوچک تا یک ست مدیریتی و پیرهن و شلوار را در انجام کارهای روزمره خود به کار می بندند. حدود ۸۸ درصد از برندهایی که از هدیه تبلیغاتی استفاده کرده‌اند، در زمینه فروش نسبت به سایر برندها موفق‌ تر بوده‌اند.

تحقیقات هم نشان می‌دهد که از هر ۱۰ نفری که هدیه‌ های تبلیغاتی را دریافت کرده‌اند، حدود ۷ نفر برند مربوطه را در یاد دارند. ۷۰ درصد از این افراد نه تنها نام برند بلکه نوع هدیه‌های تبلیغاتی را نیز به خاطر دارند. با توجه به این اوصاف می‌توان گفت که تاثیر هدایای تبلیغاتی بر روی مشتری بیش از حد تصور است.

پس استفاده از این نوع از هدیه‌ها نتایج خوبی را نیز در پی خواهد داشت. افراد باید به اهمیت و نقشی که این هدایا دارند، توجه داشته باشند تا کسب و کال خچد را رشد دهند.

چه شرکت‌ هایی باید هدیه تبلیغاتی را استفاده کنند؟

شرکت‌ های مختلف می‌ توانند برای استفاده از هدایای تبلیغاتی برند خود را در دید مشتری قرار دهند. پس محدودیتی از این جهت وجود ندارد. البته هر شرکتی باید با توجه به فعالیتی که انجام می‌دهد، نوعی از هدیه‌های تبلیغاتی را مورد استفاده قرار دد. گاهی اوقات برخی از شرکت‌ها از روزنامه‌ها و مجلاتی که برند را معرفی می‌کند نیز در کنار این هدایا بهره می‌گیرند.

باید هدایایی که برای ارائه به مشتری انتخاب می‌شوند، ماندگاری بالایی داشته باشند. همچنین این هدایا باید با توجه به نیاز مشتریان طراحی گردند. لازم به ذکر است که نهادینه سازی نام برند یا نام شرکت بر روی یک هدیه باعث نهادینه سازی این نام در قلب مشتری خواهد شد. به کمک بهمن گیفت می‌توانید از ست مدیریتی یا سایر هدیه‌های تبلیغاتی ویژه برای رشد دادن برند خود استفاده کنید. در ادامه به انواع شرکت‌هایی که می‌توانند از این هدایا بهره ببرند اشاره کوتاهی شده است.

معرفی لوکس ترین هدایای تبلیغاتی برای کسب و کار شما

  • سازمان آموزش و پرورش

یکی از مراکزی که می‌ توانند از هدایای تبلیغاتی مثل صنایع دستی و مواردی از این قبیل استفاده کنند، آموزش و پروش‌ استان‌ها هستند. آموزش و پرورش شامل مراکزی مثل مدرسه، دانشگاه و بخش‌های آموزشی دیگر می‌شود. برخی از این ارگان‌ ها برای این که دانش آموزان و دانشجویان بیشتری را جذب کنند، هدیه تبلیغاتی طراحی می‌کنند. این هدیه‌ها در نمایشگاه‌ها یا سمینارهای مخصوص آموزش و پرورش به افراد گروه هدف اعطا می‌شوند. همین امر باعث ارتقا پیدا کردن سطوح مختلف آموزشی در ارگان‌های گوناگون می‌شود.

سازمان‌ های آموزشی می‌ توانند از هدیه‌های تبلیغاتی مختلفی مثل لوازم التحریر، ماگ، شال، روسری، تیشرت، دفتر و مواردی از این قبیل استفاده کنند. این ابزارها به هنگام انجام امور آموزشی مورد نیاز هر فردی هستند. با استفاده مداوم از این ابزارها نام یک برند در ذهن مشتری ماندگارتر خواهد شد. پس سازمان‌های آموزشی اولین سازمان‌هایی هستند که با استفاده از هدیه تبلیغاتی رشد و نمود پیدا می‌کنند.

  • سازمان‌های مالی و اقتصادی

گونه دیگری از سازمان‌ ها وجود دارند که به هدیه تبلیغاتی نیاز خواهند داشت. در واقع بیشترین کاربرد این هدایا متوجه همین سازما‌ن‌های مالی و اقتصادی می‌شود. این گونه از سازمان‌ها برای قدردانی از مشتری و گسترش دادن حیطه خدمات دهی خود از انواع و اقسام هدیه تبلیغاتی استفاده می‌کنند. ممکن است این هدایا به کارمندان اعطا شوند و یا نه، به مشتریان سازمان‌های مالی ارائه شوند.

سازمان‌ های حسابداری، شرکت‌ های صنعتی و سازمان‌ هایی مثل باربری از جمله سازمان‌ های اقتصادی و مالی هستند که از هدیه تبلیغاتی استفاده می‌کنند. در این سازمان‌ها معمولا از ست مدیریتی بهره گرفته می‌شود. این سازمان‌ها بیشتر در معرض دید افراد قرار دارند. پس باید هدایای تبلیغاتی آن‌ها نیز هوشمدانه‌تر طراحی شود. در بیشتر موارد هم ممکن است از سر رسیدها برای تبلیغ برندهای مالی و اقتصادی استفاده شود. سر رسید هم انتخاب خوبی است چرا که همواره در معرض دید مشتریان و کارمندان است. در هر صورت این هدایا باید به گونه‌ای باشند که برند را رشد دهند.

  • سازمان‌های غیر دولتی

سازمان‌ های غیر دولتی نیز به نوبه خود می‌توانند از هدیه تبلیغاتی استفاده کنند. بسیاری از سازمان‌ های دولتی وجود دارند که تازه تاسیس شده‌‌اند. این سازمان‌ها باید با استفاده از روش‌های مختلف مشتریان خود را افزایش دهند. استفاده از هدیه تبلیغاتی یکی از همین روش‌ها است. سازمان‌ها می‌توانند برای ارتقا دادن کسب و کار خود انواع و اقسام هدیه تبلیغاتی یا خدمات تبلیغاتی را به کار ببندند. در واقع سازمان‌های غیر دولتی باید بر اساس نوع فعالیتی که دارند، هدایای تبلیغاتی را برگزیده و از آن‌ها استفاده کنند.

برای مثال سازمانی که مخصوص ارائه صنایع دستی است می‌تواند از صنایع دستی به عنوان یک هدیه تبلیغاتی ارزشمند بهره ببرد. سازمانی هم که مخصوص ارائه آموزش‌های غیر دولتی است می‌تواند با ارائه لوازم التحریر مشتریان بیشتری را جذب کند. چیزی که مهم است این است که هدایای انتخاب شده هدایای کاربردی و ماندگار باشند تا سالیان سال با یک فرد همراه باشند. تاثیر این هدایا در سازمان‌های غیر دولتی بسیار بیشتر از سایر سازمان‌ها است.

برای انتخاب هدایای تبلیغاتی به چه نکاتی باید دقت کنید؟

  • سازمان‌های بهداشت و درمان

دیگر سازمان‌ هایی که می‌ توانند از هدایای تبلیغاتی استفاده کنند، سازمان‌ های بهداشت و درمان هستند. این گونه از سازمان‌ ها هدایای ارزان قیمت اما کاربردی را به مشتریان خود ارائه می‌دهند. موسسات و شرکت‌هایی که به انجام امور بهداشتی مربوط می‌شوند می‌توانند از هدایایی مثل لباس‌ و تجهیزات بهداشتی یا ضد عفونی کننده استفاده کنند. کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها و مراکز جراحی از جمله این سازمان‌ها هستند. این سازمان‌ها همچنین از بروشورها یا بیلبوردهای تبلیغاتی بهره می‌گیرند تا میزان مشتریان خود را افزایش دهند.

توجه کنید که هدیه تبلیغاتی برای سازمان‌های بهداشتی و درمانی باید به درمان بیماران ربط داشته باشد. این نوع از هدایا باعث برقراری ارتباط موثر با مشتریان شده و هزینه‌های کمی را برای تبلیغات به وجود می‌آورند.

نکات مهم در استفاده از هدیه تبلیغاتی

مشاغلی که می‌ خواهند از هدایای تبلیغاتی استفاده کنند، باید چند نکته مهم را در نظر داشته باشند. هدایایی که انتخاب می‌ شوند باید کاربردی باشند. این محصولات باید از کیفیت و دوام بالایی نیز برخوردار شده باشند تا در مدت طولانی همراه یک فرد باشند. تنها در این صورت است که می‌توانند وفاداری یک مشتری را جذب کنند.

افرادی که قرار است این هدایا را طراحی کنند، باید سر فرصت و بدون عجله این کار را انجام دهند. این محصولات باید با نوع خدماتی که یک برند ارائه می‌دهد، هماهنگ باشند. برای مثال اگر مؤسسه‌ای مخصوص تولید ژاکت و پیرهن است، می‌تواند از همین پیرهن‌ها برای ثبت نام برند خود استفاده کنند. بدین صورت که نام برند را بر روی پیراهن‌های تبلیغاتی درج کرده و آن را به افراد ارائه کنند.

فراموش نکنید که بخش مهمی که هدیه تبلیغاتی دارد همان قسمت درج لوگو است. لوگوی برند شما باید بدون هر گونه نقص بر روی هدیه چاپ شود. در این صورت مخاطب با دیدن برند شما به ویژگی‌های منحصر به فرد این برند پی خواهد برد.

سخن پایانی

هدایای سازمانی هدایایی هستند که همه کا بارها و با ها آن‌ ها را دیده‌ ایم. این هدایا دارای یک سری ویژگی‌ های خاص هستند. هدایای تبلیغاتی می‌توانند صنایع دستی باشند محصولات صنعتی باشند، ست مدیریتی باشند یا انواع ست‌ها را در بر بگیرند. آنچه‌ که مهم است ، کاربردی بودن این هدایا است.

افراد می‌ توانند از انواع این هدایا برای سازمان‌ های مختلف و متناسب با فعالیت این سازمان، استقاده کنند. برای تهیه هدیه تبلیغاتی توجه داشته باشید که لوگو برند خو را بر روی هدیه ثبت کنید. از جمله مزایایی که استفاده از این هدایا به دنبال دارند می‌توانیم به ثبت و معرفی یک برند، تسخیر ذهن و قلب مخاطب و فروش بیشتر اشاره کنیم. پس با استفاده از این هدایا خیال یک برند از بابت فروش راحت می‌شود.

لازم است که هدایایی با کیفیت را برای مشتریان خود در نظر بگیرید. تنها در این صورت است که نامی ماندگار در میان مخاطبان بر جای خواهید گذاشت. در نتیجه مخاطبینتان نیز افزایش خواهند یاقت.

دسته بندی: خدمات, کسب و کاربرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد