شما اینجا هستید

تاب‌ فضای باز یا مبلمان فضای باز یکی از وسایل و تجهیزاتی هستند که در اغلب خانه های حیاط‌دار و یا ویلاها  از آن‌ها استفاده می‌شود که شکل امروزی آن‌ها به صورت تاب‌هایی با نشیمنگاه نرم و راحت شبیه مبلمان راحتی دارای سایه بان تولید شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از پرطرفدارترین تاب‌های موجود را می‌توان […]

تاب‌ فضای باز یا مبلمان فضای باز یکی از وسایل و تجهیزاتی هستند که در اغلب خانه های حیاط‌دار و یا ویلاها  از آن‌ها استفاده می‌شود که شکل امروزی آن‌ها به صورت تاب‌هایی با نشیمنگاه نرم و راحت شبیه مبلمان راحتی دارای سایه بان تولید شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از پرطرفدارترین تاب‌های موجود را می‌توان تاب ویلایی نامید که اغلب در خانه‌های حیاط دار بزرگ و سرسبز  و ویلاها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع تاب‌ها مانند تاب‌های قدیمی فقط برای کودکان و صرفاً جهت بازی ساخته نمی‌شوند بلکه این مبلمان‌های جدید در انواع طرح‌های لوکس و زیبا نیز تولید می‌شوند که می‌توان از آن‌ها برای استراحت و خواندن کتاب و لذت بردن از فضای سرسبز اطراف خود نیز استفاده کرد.مبلمان ویلایی نیز امروزه طرحها و تنوع بسیار بالایی دارند و مهم ترین ویژگی این مبلمان مقاومت بالای این محصولات در برابر رطوبت و نور خورشید میباشد

مبلمان فضای سبز با تاب ویلایی

اکنون دیگر مانند گذشته نیست که افراد بخواهند فقط داخل خانه را مبلمان کنند و برای حیاط آن از فرش و موکت ساده استفاده کنند. با افزایش شهر نشینی و آپارتمان‌های بلندی که هیچ فضای سبزی در اختیار استفاده کنندگان قرار نمی‌دهد اغلب افراد سعی می‌کنند در خارج از شهر و روستاها برای خود ویلا‌ها و باغ‌هایی را خریدارای کرده و شروع به ساخت و مبلمان آن‌ها کنند تا بتوانند در آخر هفته‌ها و تعطیلات خود از فضای سبز آن لذت ببرند.

با این روند، اهمیت به دکوراسیون و مبلمان فضای باز حیاط‌ها، باغ‌ها و ویلاها نیز اهمیت پیدا کرده و افراد برای استفاده‌ی بهتر از این فضاها در مهمانی‌های و یا تعطیلات خود سعی می‌کنند از مبلمان‌های مختص باغ و ویلاها استفاده کنند. این مبلمان‌ها می‌توانند تنها مبل ساده و میز باشند یا تاب‌های ویلایی و انواع لوازم و مبلمان خاص این نوع مکان‌ها.

انواع تاب ویلایی

تاب ویلایی چیزی نیست که در ساخت آن بتوان قاعده و قانون خاصی را دنبال کرد. تنها چیزی که می‌تواند در همه‌ی تاب‌های ویلایی مشترک باشد همان حالت تاب خوردن و ثابت نبودن آن است. در بقیه‌ی حالت‌ها این تاب‌ها را می‌توان در انواع جنس، رنگ و مدل‌های متنوع و مختلف ساخت و با توجه به مبلمان خود و فضایی که داریم استفاده کرد. علاوه بر این، تاب‌های ویلایی دارای مدل‌های خانواده، سه نفره، دو نفره، و یا تک نفره هستند که شما می‌توانید با توجه به نیاز خود مدل‌های متنوعی از آن‌ها را انتخاب و خریداری کنید.

جنس تاب های ویلایی

از آنجایی که تاب‌ها و مبلان فضای باز قرار است در بیرون از خانه و هوای آزاد استفاده شوند و احتمال آسیب دیدگی بر اثر باران، برف و سایر عوامل محیطی مانند نور خورشید وجود دارد، اغلب از متریال‌هایی ساخته می‌شود که در مقابل این عوامل مقاوم باشد. اغلب سازندگان تاب‌ها، آن را از جنس فلز آهن می‌سازند و رویه‌ی آن را رنگ می‌کنند تا عمر، دوام و ماندگاری آن بیشتر شود و بتوان تا مدت زیادی از آن استفاده کرد. اگر تابی که خریداری می‌کنید همیشه در فضای باز خواهد ماند بهتر است به دو نکته‌ی مهم توجه کنید، در این حالت باید جنس تاب شما علاوه بر فلز بودن دارای رنگ کوره‌ای الکترواستاتیک باشد. این رنگ مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت و زنگ زدگی دارد و از خراب شدن تاب شما جلوگیری خواهد کرد.

نکته‌ی دوم مهم در رنگ آمیزی تاب‌ها، توجه به رنگ تاب‌هایی است که در زیر نور مستقیم نور خورشید قرار می‌گیرند و چون فلز ات گرما را به خود جذب می‌کنند اگر می‌خواهید گرمای کمتری جذب کنند و استفاده از آن در آب و هوای گرم تابستانی نیز راحت باشد بهتر است رنگ‌های روشن آن را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید.

مدل‌های تاب ویلایی

همانطور که گفتیم هیچ محدودیتی در تولید تاب ویلایی وجود ندارد و می‌توان آن‌ها را در مدل‌های متنوع ساخت و مورد استفاده قرار داد. بسیاری از افراد نیز دوست دارند تاب‌های خود بنابه سلیقه‌ی خود سفارش داده و نوع خاصی از آن را داشته باشند که در این حالت نیز می‌توان آن را با دیگر وسایل باغ و ویلای خود هماهنگ کرد. امروزه این تاب‌ها در شکل‌های مختلف و یا به صورت سفارشی طراحی و تولید می‌شوند.

قابلیت باز و بسته شدن تاب‌های ویلایی

مهمترین نکته در ساخت تاب‌های ویلایی قابلیت جدا شدن اجزای تاب و سوار شدن دوباره‌ی آن‌ها است که امکان جابجایی راحت آن‌ها را به ما می‌دهد تا بتوانیم زمانی که می‌خواهیم آن را از هم جدا کرده و جای دیگری ببریم. برای کسانی که تاب‌ها را در فصول سرد سال مورد استفاده قرار نمی‌دهند این قابلیت اجازه می‌دهد آن را جمع کرده و در انباری با اشغال کمترین فضا نگهداری کنند. علاوه بر این، این قالبیت مهم به شما این امکان را می‌دهد تا در صورت خراب شدن بخشی از اجزای تاب به راحتی آن را جدا کرده، تعمیر کرده و دوباره مورد استفاده قرار دهید.

اهمیت تحمل وزن در تاب

بعد از جنس تاب مهم‌ترین نکته‌ای که هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید تحمل وزن است که با توجه به نوع تاب ممکن است متفاوت باشد. زمانی که تاب شما از جنس خوب و استانداردی ساخته نشده باشد نمی‌تواند مقاومت خوبی در برابر وزن شما داشته باشد و با استفاده شما یا فرزندتان از هم جدا شده و دچار شکستگی خواهد شد. برای تاب‌های مدل خانواده تحمل وزن می‌تواند بیشتر هم باشد. توصیه می‌شود حتماً هنگام خرید به تحمل وزن تاب دقت کنید تا بعداً هنگام استفاده دچار مشکل نشوید.

ابعاد تاب‌های ویلایی

تا‌ب‌های ویلایی با توجه به نیاز افراد در سایزها و ابعاد مختلفی طراحی و تولید می‌شوند که شما می‌توانید با توجه به فضایی که می‌خواهید آن را مورد استفاده قرار دهید، نمونه‌های مختلف آن را دیده  و انتخاب کنید. البته در مواردی که شما بخواهید تاب خود را به صورت سفارشی تیهه کنید می‌توانید اندازه و سایز مورد نظر خود را هنگام طراحی و ساخت اعمال کنید.

تاب‌های ویلایی در بالکن

وجود یکی تاب ویلایی زیبا و راحت در تراس خانه‌ی آپارتمانی شما می‌تواند همراه با فضای گلدان‌های اطرافش منظره‌ی زیبایی را برای کتاب خواندن و یا تماشای شهر هنگام باران برای شما فراهم کند. اگر بالکن و تراس شما ابعاد بزرگتری دارد می‌توانید با این مبلمان خاص آن را به فضای دلنشینی تبدیل کنید. امروزه تاب‌هایی ویلایی در مدل‌های زیبا و سایزهای متنوع طراحی و تولید می‌شوند که شما می‌توانید از آن برای تراس و بالکن خانه و آپارتمان خود نیز استفاده کنید. در این حالت بهتر است با توجه به ابعاد فضای تراس و بالکن خود یک تاب تک نفره یا دو نفره خریداری کنید.

تشک‌های تاب ویلایی

تاب‌هایی که امروزه طراحی و ساخت می‌شوند بسیار متفاوت‌تر از گذشته هستند و اغلب مانند مبلمان‌های خانگی دارای نشیمنگاه‌هایی مبل مانند هستند که از تشک‌ها و پشتی‌هایی با جنس‌، رنگ و طرح‌های مختلف استفاده می‌شود. اغلب این تاب‌ها خود تشک‌های اسفنجی نرم و راحتی برای تکیه دادن دارند اما با این حال شما نیز می‌توانید از تشک‌ها و بالشت‌های آماده برای راحتی خود استفاده کنید اما دقت داشته باشید جنس پارچه‌ای که مورد استفاده قرار می‌دهد بهتر است تا حدودی نسبت به آب و مواد مختلف مقاومت خوبی داشته باشد تا شما بتوانید به راحتی آن را پاک کرده و مورد استفاده قرار دهید.

 

 

منبع:واحد تحقیقات فروشگاه ویلاسازه

دسته بندی: بازرگانی, ساختمانیبرچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد